Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωσ μπορω να ελεξω την συνδεση με wifi και να κανει συνδεση μονο οταν του κανω εγω?μολις ενεργοποιω το κινητο κανει συνδεση wifi

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχει αναφερθεί κάπου πώς ξεκλειδώνουμε το fm transmitter.Μήπως δεν το έχω δεί.Πάντως είναι πολύ χρήσιμη λειτουργία και πρέπει να κάνουμε κάτι γρήγορα γι'αυτό
Link to comment
Share on other sites

Quicknote V0.7.9-1

 

Simple note taking application in a similar vein as PalmOS Memos

 

http://static.maemo.org/static/e/ea9478b4fcbc11dea9c94344e28155755575_screenshot-20100108-191444.png

 

http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/quicknote/

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για μετατροπή του Ν900 σε τηλεχειριστήριο έχει εγκατασταθεί από κάποιον?

Η Irreco δείχνει βίντεο με εγκαταστημένο στο Ν900

 

Αλλά στο maemo org εμφανίζεται σαν εφαρμογή OS2008

 

To εγκαθιστούμε ή όχι?

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για μετατροπή του Ν900 σε τηλεχειριστήριο έχει εγκατασταθεί από κάποιον?

Η Irreco δείχνει βίντεο με εγκαταστημένο στο Ν900

 

Αλλά στο maemo org εμφανίζεται σαν εφαρμογή OS2008

 

To εγκαθιστούμε ή όχι?

 

Αυτό και αυτό. Και τα 2 είναι στα extra-devel. Το αν θα εγκαταστήσεις κάποιο είναι στη δική σου κρίση.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αυτό. Και τα 2 είναι στα extra-devel. Το αν θα εγκαταστήσεις κάποιο είναι στη δική σου κρίση.

 

 

Θα περιμένω να βγει από την κατηγορία devel.

Δεν θέλω να γίνω beta tester ;)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να βγει από την κατηγορία devel.

Δεν θέλω να γίνω beta tester ;)

 

Ε ναι. Για να περάσει στα exta-testing πάει να πει(όχι 100%) ότι δεν παίζει κάποιο χοντρό πρόβλημα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Για να περάσει στα exta-testing πάει να πει(όχι 100%) ότι δεν παίζει κάποιο χοντρό πρόβλημα.

 

Στα updates μου εβγαλε την 1.0 του firefox.χωρις rc1!βγηκε η κανονικη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αυτό. Και τα 2 είναι στα extra-devel. Το αν θα εγκαταστήσεις κάποιο είναι στη δική σου κρίση.

 

θα ήθελα να ρωτησω πως μπορουμε να κανουμε εγκατασταση τα συγκεκριμενα αρχεια ..

ευχαριστω εκ των προτερων ..

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτησω πως μπορουμε να κανουμε εγκατασταση τα συγκεκριμενα αρχεια ..

ευχαριστω εκ των προτερων ..

 

Θα πρέπει να προσθέσεις τους αντίστοιχους καταλόγους εφαρμογών των extra-devel. Κάνοντας μια αναζήτηση στο παρών θέμα θα δεις πως μπορείς να το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να καταλαβω απο το app manager σε ποια κατηγορια ανηκει καθε εφαρμογη extra-level , testing η καποια αλλη κατηγορια, στο download δεν εχω παρατηρησει καποιο χαρακτηριστικο που της διακρινει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να καταλαβω απο το app manager σε ποια κατηγορια ανηκει καθε εφαρμογη extra-level , testing η καποια αλλη κατηγορια, στο download δεν εχω παρατηρησει καποιο χαρακτηριστικο που της διακρινει???

Όταν θα επιλέξεις να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή, μόλις σου βγάλει το παράθυρο Install τότε θα πατήσεις Details, θα ανοίξει το παράθυρο με τις λεπτομέρειες την εφαρμογής και στην καρτέλα Summary στο κάτω μέρος θα δεις την γράφει δίπλα από το Catalogue.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το app manager απο πού αλλού κατεβάζουμε;εγώ μόνο απο κεί έχω κατεβάσει 6-7.Με τελευταίο το tune wiki που είναι πολύ ωραίο.Βάζεις μουσική να παίζει και σου βγάζει τους στίχους
Link to comment
Share on other sites

Στα updates μου εβγαλε την 1.0 του firefox.χωρις rc1!βγηκε η κανονικη?

 

Όχι ,ειναι RC2

http://www.maemo-freak.com/index.php/downloads/appsdown/1350-firefox-for-maemo-rc2-now-available-and-fixes-major-performance-issue

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

MMS now for the Nokia N900

 

The missing ingredient from the N900 has been the lack of MMS for some time. Now we have an application that brings MMS to the N900.

MKMMS gives you the facility of attaching one file to an MMS developed by Mohammed Sameer. You can get a copy of the app from here.

 

http://dailymobile.se/2010/01/10/mms-now-for-the-nokia-n900/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αυτο με τα μμς..το αποθηκευσε στα documents.πως το τρεχω απο εκει;γιατι ειναι ζιπακι αν καταλαβα καλα αλλα κ το xarchiver που κατεβασα παλι ζηταει ενα προγραμμα για να το τρεξει..πως γινεται ξερετε;

επισης ξερετε ποτε θα ανοιξει το οβι για το μαεμο μπας κ παρουμε καμια εφαρμογη επιπλεον;για τα ς60 εχει παρα πολλες κ καλες εκει..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιοσ σε μια απορια που εχω??... εχει βφει κανενα καλο προγραματακι για πλοηγηση σε μαεμο για το ν900 εκτος απο τους οvi που εχει η συσκευη... ευχαρηστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτησω πως μπορουμε να κανουμε εγκατασταση τα συγκεκριμενα αρχεια ..

ευχαριστω εκ των προτερων ..

Διάβασε το Ενεργοποίηση της λειτουργίας Red-Pill.

καλημερα.. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιοσ σε μια απορια που εχω??... εχει βφει κανενα καλο προγραματακι για πλοηγηση σε μαεμο για το ν900 εκτος απο τους οvi που εχει η συσκευη... ευχαρηστω πολυ..

Αν εννοείς πρόγραμμα πλοήγησης, περιμένουμε να κυκλοφορήσει το Sygic Mobile για Maemo 5. Aν εννοείς κάποιον file manager, δοκίμασε τον midnight commander. Αλλιώς, διάβασε αυτό για το πως προσθέτουμε καταλόγους.

Link to comment
Share on other sites

 

Καινούρια έκδοση η 0.0.13-1 ανέβηκε πριν μισή ώρα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να δούμε εφαρμογές όπως, vlc player, koffice, στο n900; Είχε γίνει και παλιότερα αυτήν η συζήτηση. Υπάρχουν νεότερα;

 

Στο n900, κατά την αναπαραγωγή ταινιών, μπορεί ο player να αναγνρίσει και να παίξει υπότιτλους (srt);

Link to comment
Share on other sites

Ο vlc player ετοιμάζεται και σύντομα θα είναι διαθέσιμη η τελική του έκδοση.

 

Με τον mplayer υπάρχει υποστήριξη και ξεχωριστών αρχείων υποτίτλων srt.

Link to comment
Share on other sites

με word exel κ λοιπα τι κανουμε;αυτα που εχει ειναι trial..υπαρχει κατι αντοιστιχο η αγοραζουμε αυτα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...