Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ρώτησα απλά για να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι καμία καινούργια (ενδεχομένως επερχόμενη) έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη :D

Υγεια και Ευτυχια σε ολο τον κοσμο και προπαντος "ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ" :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρόνια πολλά χριστος ανεστη.είναι άσχετο με το forum μας αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα.υπάρχει κάποιος κωδικός για φραγή συγκεκριμένης εισερχόμενης κλήσης?αν υπάρχει κάτι στο site βοηθήστε με.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα οικιακό δίκτυο (windows 7) μπορώ να προσθέσω και τη συσκευή μου (HTC Touch 2) σ΄αυτό ή έστω να μπορεί να βρεί τον εκτυπωτή για να εκτυπώσω;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

2 μερες πριν πηρα ενα htc touch2. ο πωλητης μου ειπε να το αφησω να ξεφορτισει τελειως(η μπαταρια ηταν ελαφρως φορτισμενη) και μετα να κανω πληρη φορτιση,πραγμα που εκανα.το θεμα ειναι οτι οταν ξεφορτωσε η μπαταρια το κινητο κολησε, η οθονη εβγαλε λωριδες με χωματα με κατι γραμματα πανω(κατι σαν εντολες,κωδικοι,κτλ) και το κινητο ουτε φορτιζε ουτε εκλεινε ουτε ανοιγε, παρα μονο οταν εβαλα και ξαναεβαλα την μπαταρια. το πηγα πισω στο γερμανο και το εστειλαν στο servis της htc για αναβαθμιση συσκευης. εχει κανεις να μου πει/προτεινει/συμβουλεψει πανω σε αυτο? ειναι φυσιολογικο κολημα? εκανα καλα που το εδωσα για αναβαθμιση ή επρεπε να ζητησω μια αλλη συσκευη(την ιποια ομως δε διεθεταν.βεβαια η συσκευη εχει εγγυηση 2 ετων, οποτε...!

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς η συσκευή είχε μπει σε bootloader mode. Τέλος πάντων, μην στηρίζεσαι στην άγνοια των πωλητών. Αυτές τις συσκευές τις φορτίζουμε όποτε θέλουμε και για όσο θέλουμε. Δεν υπάρχει εδώ η λογική της πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης και σε γενικές γραμμές δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα...

κατοχος της συσκευης εδω και 1 μερα και το κινητο σε ανυποπτες στιγμες σβηνει και δεν ανοιγει ξανα μονο αν βγαλω την μπαταρια...μερικες φορες το κανει οταν δεχομαι κληση μερικες οταν γραφω σμσ μερικες χωρις λογο.. δεν το κανει παντα αλλα το κανει...ειδα οτι εχουν και αλλα παιδια αυτο το προβλημα...

τι κανουμε στην περιπτωση..

εστειλα μυνημα στο support ths htc στα ελληνικα και περιμενω...επειδη το πηρα με εταιρικη επιδοτηση και δεν εχω την αποδειξη μαζι μου ζητανε αποδειξη αυτοι ? πρεπει να παω στο λογιστηριο της εταιριας να παρω την αποδειξη τωρα και ειναι λιγο ζητημα...

Το σερβις της HTC τι λεει γενικα ειναι γρηγορο ???

Παρολα αυτα επειδη ειχα και παλαιοτερα HTC το κινητο απο ποιοτητα κτλ δεν πιανετε..οπως και απο επεξεργαστη...αλλα γιατι μου κανει αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάνε ένα hard reset και αν συνεχιστεί... επίσκεψη στο service.

 

Και την ίδια την απόδειξη/τιμολόγιο να μην έχεις, μία φωτοτυπία δεν είναι δύσκολο να προμηθευτείς. Είναι απαραίτητη για να κάνεις χρήση της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση εχω κανει 2 φορες hard reset αλλα τιποτα... δεν σβηνει συνεχεια... το κανει μια στο τοσο αλλα στην ιδια μερα και 6-7 φορες...

Υπαρχει καποιος τροπος να δω error logs της συσκευης ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση εχω κανει 2 φορες hard reset αλλα τιποτα... δεν σβηνει συνεχεια... το κανει μια στο τοσο αλλα στην ιδια μερα και 6-7 φορες...

Υπαρχει καποιος τροπος να δω error logs της συσκευης ?

 

Σε βλεπω να πηγαινεις στο Service :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι γινεται με την htc κανα update θα βγαλουν η το χουν παρατησει το κινητο; Δεν εχουν μπει καν στον κοπο να διορθωσουν το τελευταιο update που μας δημιουργησε προβληματα.Το θεωρω απαραδεκτο.Ειναι η πρωτη φορα που εχω HTC και δεν ξερω γενικα την πολιτικη της εταιρειας αλλα ... :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απεναντίας, η HTC φημίζεται για τα έγκαιρα update στις συσκευές της. Τώρα για το τι γίνεται με την συγκεκριμένη συσκευή δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαρτες για ποιο προγραμμα πλοηγησης?Τι εννοεις για να μην πληρωνεις internet εφοσον η συσκευη εχει δεκτη gps..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια που θα βρω χαρτες για το HTC touch 2 για το GPS και πως θα τουσ βάλω για να μην πληρωνο το internet ???

SOS

 

Εδώ συζητάμε για τα διάφορα προγράμματα πλοήγησης... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

 

Δεν είναι free και μην περιμένεις να τα διακινούμε δημόσια στο forum.

 

Τέλος η συσκευή σου έχει αυτόνομο GPS δέκτη και δεν απαιτείται σύνδεση στο internet για να κάνει χρήση των προγραμμάτων πλοήγησης που κυκλοφορούν για αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wheather tab, η ανανέωση ανάλογα με την πόλη κλπ, πως γίνεται; Χρησιμοποιεί σύνδεση στο internet ? Απο που λαμβάνει τα στοιχεία καιρού? Και κυρίως, ποιά η χρέωση της υπηρεσίας? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wheather tab, η ανανέωση ανάλογα με την πόλη κλπ, πως γίνεται; Χρησιμοποιεί σύνδεση στο internet ? Απο που λαμβάνει τα στοιχεία καιρού? Και κυρίως, ποιά η χρέωση της υπηρεσίας? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δεν σε χρεωνει εφοσον η συσκευη εχει wifi και μπορεις να συνδεθεις με ενα ασυρματο δικτυο...τα δεδομενα τα παιρνει απο http://www.accuweather.com/ αλλα μπορεις να βαλεις και το spb weather και να παιρνει δεδομενα απο http://www.meteo.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wheather tab, η ανανέωση ανάλογα με την πόλη κλπ, πως γίνεται; Χρησιμοποιεί σύνδεση στο internet ? Απο που λαμβάνει τα στοιχεία καιρού? Και κυρίως, ποιά η χρέωση της υπηρεσίας? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η "υπηρεσία" του καιρού που έχει η συσκευή προφανώς δεν έχει κάποια χρέωση. Αν επιλέξεις να γίνονται οι ενημερώσεις αυτόματα, θα χρησιμοποιείται το (cosmote/vodafone/wind) 3g. Μπορείς όμως να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες ενημερώσεις και να κάνεις εσύ το update όταν βρίσκεσαι συνδεδεμένος σε ένα δίκτυο wifi. Με πρόλαβες WR200 :)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου,

λοιπον, εχω την εκδοση 8.3.4.102680 οταν ξεκινα η εφαρμογη αρχιζει και κανει συνεχως τακ τακ τακ οπως οταν κανεις ταπ επανω στην οθονη και οταν παω να δωσω μια διευθυνση εχει ενα Α με ενα κυκλακι επανω και κανει τρελο θορυβο πρεπει να ειναι καποιος ηχος του προγραματος αλλα δεν ξερω ποιος

 

Καλησπέρα, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν πάω να εισάγω μια ονομασία με το περίεργο Α με τον κύκλο στο πάνω μέρος χωρίς όμως τον ήχο (τακ τακ). Μήπως μπορείτε να μου δώσετε και μένα τη λύση? Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όταν πάω να εισάγω μια ονομασία με το περίεργο Α με τον κύκλο στο πάνω μέρος χωρίς όμως τον ήχο (τακ τακ). Μήπως μπορείτε να μου δώσετε και μένα τη λύση? Ευχαριστώ.

 

Τελικά το έλυσα χάρις στο φόρουμ. Ευχαριστώ.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

καλημέεεερα σας!

 

και σαν νέος ιδιοκτήτης του κινητού ήρθα για να σας κουφάνω με την ερώτηση μου :rolleyes: ......

 

την κάρτα μλσ ντεστινειτορ που την ενσωματώνω? .... πως θα περάσω τους χάρτες στο κινητό :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα..

Ποση ωρα κανει το κινητο να κανει φουλ φορτιση ?

Σχετικα με το προβλημα που εχω το εχω βαλει στην φορτιση κανα 2ωρο ισως και 3-4 δεν θυμαμαι και ακομα ειναι στο 80%..φορτιζει αλλα με πολυ αργους ρυθμους..

Να οφειλετε στην μπαταρια το οτι σβηνει στο ξεκαρφωτο ?

.... μπορει να σβησει σε 10 λεπτα μπορει σε 1 ωρα μπορει σε 2 ωρες..μετα θελει βγαλσιμο η μπαταρια και ξανα μεσα για να ανοιξει και κραταει παλι απο 5 λεπτα εως 1-2-3 ωρες..δεν το κανει καπου συγκεκριμενα..Και η μπαταρια δειχνει οτι ειναι φορτισμενη εως την μεση ας πουμε δηλαδη δεν ειναι αφορτιστη...Να ειναι χαλασμενη η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδεχομένως να είναι όντως πρόβλημα της μπαταρίας. Καλό είναι να δοκιμάσεις μια άλλη για να δούμε αν όντως είναι αυτό ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπως και πολλοί φίλοι χρήστες δεν μπορώ με τίποτε να εισάγω την πόλη μου π.χ Καρδίτσα στο manila weather tab,ενώ την έχω βρεί απο τον editor ( weather database editor) όλα τα στοιχεία οκ , μπορεί καποιος expert να γραψει 2 οδηγίες .Το κινητό αγοράστηκε απο Γερμανό και έχeι την ελληνική rom :)
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα...

κατοχος της συσκευης εδω και 1 μερα και το κινητο σε ανυποπτες στιγμες σβηνει και δεν ανοιγει ξανα μονο αν βγαλω την μπαταρια...μερικες φορες το κανει οταν δεχομαι κληση μερικες οταν γραφω σμσ μερικες χωρις λογο.. δεν το κανει παντα αλλα το κανει...ειδα οτι εχουν και αλλα παιδια αυτο το προβλημα...

τι κανουμε στην περιπτωση..

εστειλα μυνημα στο support ths htc στα ελληνικα και περιμενω...επειδη το πηρα με εταιρικη επιδοτηση και δεν εχω την αποδειξη μαζι μου ζητανε αποδειξη αυτοι ? πρεπει να παω στο λογιστηριο της εταιριας να παρω την αποδειξη τωρα και ειναι λιγο ζητημα...

Το σερβις της HTC τι λεει γενικα ειναι γρηγορο ???

Παρολα αυτα επειδη ειχα και παλαιοτερα HTC το κινητο απο ποιοτητα κτλ δεν πιανετε..οπως και απο επεξεργαστη...αλλα γιατι μου κανει αυτο το προβλημα...

 

Και σε μένα έκανε το ίδιο πρόβλημα το έστειλα στην ACE HELLAS πριν από δύο εβδομάδες . Το πήρα την Πέμπτη που μας πέρασε . Από την ACE μου είπαν ότι το δοκιμάσαν για 4 ημέρες και δεν τους παρουσίασε το πρόβλημα αλλά προληπτικά το έκαναν αναβαθμίσει λογισμικού και μου αλλάξανε την μπαταρία . Τώρα σε μένα με τόπου το πείρα στα χεριά μου το ίδιο απόγευμα μου το έκανε μια φορά και από τότε δεν το ξανά παρουσίασε .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...