Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε όχι και κάθε βράδυ:p

 

πάντως κάθε 3-4 μερούλες καλά είναι...σε όλα τα κινητά!!

 

εγώ το έχω 1 χρόνο, το πήρα με εγγύηση HTC Poland, έβαλα την ελληνική ΡΟΜ κι όλα οκ....ίσως εξακολουθεί να είναι το καλύτερο κινητό για τα λεφτά του κι αυτά που δίνει.....αρκετά ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, μπορώ να βάλω το τηλέφωνο στο οικιακό δίκτυο που έχω (pc+laptop) έτσι ώστε να μπαίνω απ' το τηλέφωνο σ' ένα υπολογιστή απ' τους 2 και να παίρνω αρχεία; πχ τραγούδι, ταινία κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι, μπορώ να βάλω το τηλέφωνο στο οικιακό δίκτυο που έχω (pc+laptop) έτσι ώστε να μπαίνω απ' το τηλέφωνο σ' ένα υπολογιστή απ' τους 2 και να παίρνω αρχεία; πχ τραγούδι, ταινία κλπ;

 

http://pocketnow.com/how-to/tutorial-setting-up-remote-desktop-in-windows-mobile

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ το βίντεο βοήθησε, μου ζητάει κωδικό βάζω ένα τυχαίο διότι στον υπολογιστή δεν έχω ορίσει αλλά μπαίνει στην αρχή, μετά δε μου δίνει πρόσβαση, καμιά βοήθεια;

 

 

εντάξει τα κατάφερα τελικά

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια να κανω μια ερωτηση που ισως να ειναι κ λιγο αστεια.Πως μπορω να μεταφερω αρχεια(πχ φωτογραφιες που εχω στο κινητο)στη καρτα επεκτασης.Γινεται αυτο κατευθειαν η θα πρεπει να συνδεσω στον υπολογιστη το κινητο?Επισης εχω παρατηρησει οτι επειδη το ηχειο ειναι απο τη πισω πλευρα χανει αρκετα σε ισχυ με αποτελεσμα ειδικα τα mp3 που εχω περασει να χανουν αρκετα σε ενταση σε αντιθεση με τα ringtones που ηταν ηδη μεσα στο κινητο.Γνωριζει κανεις καποιο σαιτ με ηχους που να εχουν την ποιοτητα των προεγκατεστημενων ringtone του κινητου?Το windows market place αξιζει για εφαρμογες να κατεβασω τιποτα απο εκει?

Συγνωμη αν κουρασα με τις ερωτησεις μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να κανω μια ερωτηση που ισως να ειναι κ λιγο αστεια.Πως μπορω να μεταφερω αρχεια(πχ φωτογραφιες που εχω στο κινητο)στη καρτα επεκτασης.

 

Με το Resco explorer ή με τον file explorer που υπάρχει ήδη στη συσκευή σου.

 

Το windows market place αξιζει για εφαρμογες να κατεβασω τιποτα απο εκει?

 

Λίγα πράγματα αλλά έχει μερικά αξιόλογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ημουνα σιγουρος φιλε athanaso οτι θα μου ελυνες τις αποριες κ μαλιστα τοσο γρηγορα 10000 ευχαριστω.Εχεις να μου προτεινεις καποιες αξιολογες εφαρμογες για το συγκεκριμενο μοντελο η καποια σαιτ(δεν ξερω αν αυτο επιτρεπεται)?Αυτο σχετικα με την ενταση του ηχου κ το ηχειο το εχεις παρατηρησει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχεις να μου προτεινεις καποιες αξιολογες εφαρμογες για το συγκεκριμενο μοντελο η καποια σαιτ(δεν ξερω αν αυτο επιτρεπεται)?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ όπου συζητάμε για τις εφαρμογές της συγκεκριμένης πλατφόρμας.

 

Αυτο σχετικα με την ενταση του ηχου κ το ηχειο το εχεις παρατηρησει?

 

Δεν είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής για να επέλθω σε τέτοιες λεπτομέρειες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συνοδοιποροι καλημερα....σας παρακολουθω εδω και ενα χρονο τωρα και με εχετε βοηθησει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ με τουτο το τρελοκινητο....προχτες εβαλα τα hands free και απο τοτε ειτα τα εχω βυσματςμενα ειτε οχι , το χαζοκουτι βρισκεται διαρκως σε λειτουργεια ακουστικων...δεν λειτουργουν τα μικροφονα κτλ..και η ενδειξη ακουστικα ειναι διαρκως στην οθονη...εννοειται οτι εχω κανει αλλεπαλληλα ρεσταρτ και σοφτ ρεσετ..αλλα μαλια....το επαθε αλλος?...τι προτεινετε????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι δεν πάει καλά με το βίσμα προφανώς. Δοκίμασε να βάλεις/βγάλεις τα ακουστικά μερικές φορές για να ξεκολλήσει. Προφανώς όμως είναι στα τελευταία του το βίσμα και κατά συνέπεια δεν είναι για πολλά πολλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση? Ενας φιλος μου εχει το κινητο αυτο και θελει να του περασω το FIM (facebook chat) και ενω του εστειλα το cab για να το εγκαταστησει....με το που το περασει στο κινητο, το βλεπει σαν THEME... Kανω κατι λαθος? μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να σας κανω μια ερωτηση? Ενας φιλος μου εχει το κινητο αυτο και θελει να του περασω το FIM (facebook chat) και ενω του εστειλα το cab για να το εγκαταστησει....με το που το περασει στο κινητο, το βλεπει σαν THEME... Kανω κατι λαθος? μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Το τρέχει όπως είναι ή έχει κάνει extract το cab που του έστειλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά το street view λειτουργεί στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Δεν λειτουργεί στα windows mobile γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ρώτησα γιατί είδα στη σελίδα της googe ότι έχει τη λειτουργια αυτη για windows, αν δεις κατω

http://www.google.com/mobile/maps/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ρώτησα γιατί είδα στη σελίδα της googe ότι έχει τη λειτουργια αυτη για windows, αν δεις κατω

http://www.google.com/mobile/maps/

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις τότε... http://www.google.com/gmm/GoogleMaps.CAB

 

Αν δεν απατώμαι πάντως είχα διαβάσει ότι δεν έχει αναβαθμιστεί για να δουλεύει στην τελευταία του έκδοση στα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αλλά δεν έχει τελικά την εφαρμογη street view, πολύ κρίμα, απ΄οτι βλέπω με εφαρμογές κλπ μας σπρώχνουν στο android και δε μ' αρέσει, επιμενω windows.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έχουν σταματήσει να βγαίνουν συσκευές με windows mobile, λογικό είναι οι εταιρίες να μην αναπτύσσουν software για αυτό το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα και καλό μήνα σε όλους. Θέλω μια μικρή βοήθεια για το Touch II. Το πήρα χθες και από χθες δεν μπορώ να βρω πως θα βάλω τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων. Επίσης για να γυρίσω όλο το τηλέφωνο στα αγγλικά πρέπει να εγκατασταθεί η αγγλική ξεχωριστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Our children should learn from their own mistakes, not ours.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πήρα χθες και από χθες δεν μπορώ να βρω πως θα βάλω τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων.

 

Ρυθμίσεις (καρτέλα) / Μενού / Περισσότερα / Προσωπικά / Τηλέφωνο / Υπηρεσίες GSM / Φωνητικό ταχυδρομείο και sms / Λήψη ρυθμίσεων

 

Επίσης για να γυρίσω όλο το τηλέφωνο στα αγγλικά πρέπει να εγκατασταθεί η αγγλική ξεχωριστά?

 

Θα χρειαστεί να αλλάξεις rom αλλά θα βγεις εκτός εγγύησης (μέχρι να επαναφέρεις την υπάρχουσα ελληνική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΟΣ. Ο αριθμός για Q είναι ο +306990000010? Τον έβαλα αλλά πάω να στείλω και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να στείλει.
Our children should learn from their own mistakes, not ours.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΘΕΟΣ. Ο αριθμός για Q είναι ο +306990000010? Τον έβαλα αλλά πάω να στείλω και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να στείλει.

 

Ο αριθμός αυτός είναι. Επικοινώνησε με την Q για το πρόβλημά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα αλλά από αυτούς είναι όλα οκ. Κάτι στις ρυθμίσεις πρέπει να είναι. Σε ευχαριστώ πολύ.
Our children should learn from their own mistakes, not ours.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τα τραγουδια κ γενικως τα αρχεια απο τν μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τα τραγουδια κ γενικως τα αρχεια απο τν μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης???

 

Με τον ενσωματωμένο file manager της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...