Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια αφηστε το nodata και καντε τις ρυθμισεις απο τα windows

 

εναρξη->ρυθμισεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημ.->επιλογη δικτυων-> και απο κει βάλτε και στις 2 επιλογες "το δίκτυο εργασιας μου" και εισαστε ετοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια , συγνωμη που ζηταω βοηθεια αλλα ειναι το πρωτο μου κινητο με windows μετα απο πολλα nokia και δε ξερω πολλα .

 

Προσπαθω να εγκατστησω το ΝoData και το greek keyboard , κατεβασα τα αρχεια εκανα δυο φακελους μεσα στη καρτα μνημης του κινητου και τα πεταξα μεσα , μετα τα ανοιγω απο το file explorer εχει ενα setup αρχειο με το εικονιδιο του opera browser τοπ παταω και δε κανει τπτ ανοιγει ενα παραθυρο οπερα κ αυτο ειναι ολο.

 

τι πρεπει να κανω για να τα εγκαταστησω.?

 

Το αρχείο που πας να κάνεις εγκατάσταση είναι σίγουρα με κατάληξη .cab? Για δοκίμασε να κατεβάσεις το nodata από εδώ και κάνε πάλι την γνωστή διαδικασία (μεταφορά του cab στη συσκευή σου, και "τρέξιμο" της εφαρμογής) : http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια , συγνωμη που ζηταω βοηθεια αλλα ειναι το πρωτο μου κινητο με windows μετα απο πολλα nokia και δε ξερω πολλα .

 

Προσπαθω να εγκατστησω το ΝoData και το greek keyboard , κατεβασα τα αρχεια εκανα δυο φακελους μεσα στη καρτα μνημης του κινητου και τα πεταξα μεσα , μετα τα ανοιγω απο το file explorer εχει ενα setup αρχειο με το εικονιδιο του opera browser τοπ παταω και δε κανει τπτ ανοιγει ενα παραθυρο οπερα κ αυτο ειναι ολο.

 

τι πρεπει να κανω για να τα εγκαταστησω.?

 

Δεν τα κάνεις extract, τα πετάς όπως είναι στη συσκευή σου και τα τρέχεις από εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφηστε το nodata και καντε τις ρυθμισεις απο τα windows

 

εναρξη->ρυθμισεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημ.->επιλογη δικτυων-> και απο κει βάλτε και στις 2 επιλογες "το δίκτυο εργασιας μου" και εισαστε ετοιμοι.

 

κι εγώ έτσι το έχω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια αφηστε το nodata και καντε τις ρυθμισεις απο τα windows

 

εναρξη->ρυθμισεις->Συνδέσεις->Συνδέσεις->Για προχωρημ.->επιλογη δικτυων-> και απο κει βάλτε και στις 2 επιλογες "το δίκτυο εργασιας μου" και εισαστε ετοιμοι.

 

Παρόλα αυτά... πιο πρακτικό δεν είναι το nodata κάνοντας απλά ενεργοποίηση/απενεργοποίηση όποτε εσύ θέλεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά... πιο πρακτικό δεν είναι το nodata κάνοντας απλά ενεργοποίηση/απενεργοποίηση όποτε εσύ θέλεις;

 

τί ακριβώς κάνει?? γιατί έχουμε και το comm manager που σου έχει την επιλογή data connection...on/off...παρατήρησα όμως οτι μετά που πέρασα τις ρυθμίσεις για vodafone mms, έχει αυτό σαν προεπιλογή:blink:

 

vodafone MMS...να το αφήσω έτσι??

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας παρακαλώ....θα ήθελα ενα προγραμμα να περιστρεφει την οθόνη καθως και προγραμμα αν υπαρχει να μην κανει το bluetooth (του αυτιου ) εννοω αυτοματη επανακληση τησ τελευταιασ κλησησ αν πατηθει κατα λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ήθελα ενα προγραμμα να περιστρεφει την οθόνη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=357098

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6302283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε για την άμμεση απάντηση...για την απενεργοποίηση τησ επανακλησης απο τα ακουστικα bluetooth ξερεισ κατι....Υποχρεωμένοσ ήδη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να κάνεις κάποιες δοκιμές στη registry, κάτι όμως που διστάζω να προτείνω γιατί θέλει λίγο ψάξιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso,σωσε με,υπαρχει προγραμματακι για το touch2 αντιστοιχο με το NoData του HD2?σε ρωταω αν υπαρχει αλλο,γιατι προσπαθησα να εγκαταστησω το ιδιο cabακι που τρεχει κανονικα στο HD2 μου,αλλα μου εβγαλε σφαλμα κατα την εκκινηση στο touch2 ...Σ Ο Σ

 

edit βλεπω στις παραπισω σελιδες μιλατε για το NoData οποτε υποθετω οτι πρεπει να παιζει κανονικα στην συσκευη οποτε αλλου ειναι το θεμα...θα το δω...

Edited by antreasM77
Link to comment
Share on other sites

.........edit βλεπω στις παραπισω σελιδες μιλατε για το NoData οποτε υποθετω οτι πρεπει να παιζει κανονικα στην συσκευη οποτε αλλου ειναι το θεμα...θα το δω...

 

Οντως παιζει κανονικα :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

το κινητο μου δεν αναγνωριζε πια την καρτα μνημης.

ουτε την original 2gb που εχει μεσα τους χαρτες destinator αλλα ουτε μια 8gb

που εχω παρει.

εκανα hard reset στο κινητο αλλα το προβλημα δε λυθηκε.

καμια λυση?

εαν κανω εξωτερικο φορματ στην καρτα, στον υπολογιστη σε τι μορφη πρεπει να ειναι η διαμορφωση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

το κινητο μου δεν αναγνωριζε πια την καρτα μνημης.

ουτε την original 2gb που εχει μεσα τους χαρτες destinator αλλα ουτε μια 8gb

που εχω παρει.

εκανα hard reset στο κινητο αλλα το προβλημα δε λυθηκε.

καμια λυση?

εαν κανω εξωτερικο φορματ στην καρτα, στον υπολογιστη σε τι μορφη πρεπει να ειναι η διαμορφωση?

ευχαριστω

 

default -- fat32

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 πραγματακια.

1)πως μπορω να απενεργοποιησω την αναφορα μηνυματος?δηλ να μην ερχεται αναφορα οτι το μηνυμα που εστειλα εληφθη και

2)κατεβασα μια ταινια σε μορφη .avi και με βαση το "manual" θα επρεπε να παιζει. σωστα? πρεπει να κανουμε κατι αλλο για να βλεπουμε ταινιες?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα αγορασα το htc ..αλλα δεν μπορω να συνδεθω με τον ρουτερ στο σπιτι...συνδεομαι κανονικα με ενα nokia ... αν και λιγο ασχετος προσπαθησα να περασω τις ρυθμισεις manual.. δοκιμασα και με κλειδι και χωρις αλλα τπτ...αυτοματη αναζητηση δικτυων πως κανει??
Link to comment
Share on other sites

εχω ερωτηση θελω να μαθω πως γινεται να κανω εγκατασταση αρχειων .jar δεν μου τα εμφανιζει καν οταν μπαινω στην καρτα αποθηκευσης.εχω htc touch 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 πραγματακια.

1)πως μπορω να απενεργοποιησω την αναφορα μηνυματος?δηλ να μην ερχεται αναφορα οτι το μηνυμα που εστειλα εληφθη και

2)κατεβασα μια ταινια σε μορφη .avi και με βαση το "manual" θα επρεπε να παιζει. σωστα? πρεπει να κανουμε κατι αλλο για να βλεπουμε ταινιες?

ευχαριστω

 

1)Πηγαινε:Mηνυματα-Μενου-Εργαλεια-Επιλογες-sms/mms και ξετσεκαρισε την Αιτηση ειδοποιησεων παραδοσης

2)Πρεπει να την μετατρεψεις πρωτα,κατεβασε και εγκατεστησε στον υπολογιστη σου αυτο http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm και για να την δεις εγκατεστησε στο τηλεφωνο αυτο http://coreplayer.com/content/view/28/69/

 

 

εχω ερωτηση θελω να μαθω πως γινεται να κανω εγκατασταση αρχειων .jar δεν μου τα εμφανιζει καν οταν μπαινω στην καρτα αποθηκευσης.εχω htc touch 2

 

τα αρχεια jar δεν θελουν εγκατασταση απλα ριχτα στην καρτα μνημης και ανοιξε την εφαρμογη JBlend

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

θα θελα να παραθεσω και την δικη μου αποψη για το touch 2....

δεν ξερω αλλα πρεπει να ειμαι ο μεγαλυτερος γκαντεμης....:(:(:(

μεσα απριλιου αποφασισα να εξαργυρωσω την επιδοτηση συσκευης παιρνοντας το συγκεκριμενο κινητο αφου ηθελα κατι πιο γρηγορο απο το omnia k απ το οποιο δεν ημουν ιδιαιτερα ευχαριστημενος....τιθετε λοιπον σε λειτουργεια κ τις επομενες μερες αρχισε να κλεινει μονο του...ρωταω στο καταστημα αγορας μου λενε αντικατασταση..το στελνω για αντικατασταση κ σε 15 μερες εχω στα χερια μου το καινουριο...σε 2 μερες παλι τα ιδια ομως....παλι αντικατασταση κ ακομη το περιμενω..απ οτι μουν λοιπον πρεπει να παιζει ελλατωματικη παρτιδα.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και αποψη αυτη, για το κινητο...:wacko:

Απλα ετυχες σε ελλατωματικη παρτιδα.

Σε τετοιες περιπτωσεις, γραφεις πριν την αγορα στο forum, για να παρεις και τις αναλογες ευχες...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλσησπερα παιδες

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=40691 Ειδα αυτο το touch2 σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με αλλα μαγαζια που το πουλανε αλλα δεν εχει ελληνικα ετσι??Γινεται με καποιον τροπο να βαλω?

Kαι κατι αλλο, ολα τα κινητα απο το expansys και συμπεριλαμβανομενου και του htc που γραφουν EU εκδοση,σημαινει πως δεν εχουν ελληνικα??

Link to comment
Share on other sites

Καλσησπερα παιδες

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=40691 Ειδα αυτο το touch2 σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με αλλα μαγαζια που το πουλανε αλλα δεν εχει ελληνικα ετσι??Γινεται με καποιον τροπο να βαλω?

Kαι κατι αλλο, ολα τα κινητα απο το expansys και συμπεριλαμβανομενου και του htc που γραφουν EU εκδοση,σημαινει πως δεν εχουν ελληνικα??

 

Απαγορεύονται αγγελίες εκτός B&S

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

Edited by mcde
Διαγραφη Αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

ποιά αγγελία??? πλάκα έκανα και ενημέρωσα ενδιαφερόμενο αγοραστή γιατί η τιμή που ρώτησε δεν ήταν και πολύ χαμηλή όπως νόμιζε...:O

 

ρε παίδες έχουμε τπτ ρυθμίσεις vodafone για mms??? ξέρει κανείς κάτι??

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ανοίγει και να κλείνει την συσκευή σε συγκεκριμένες ώρες; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...