Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα παιζει μια χαρα ολα τα βιντεακια,εγω εχω στην συσκευη μεχρι και ΗD videos και τα παιζει πολυ καλα με τον core player,οσο για τον youtube player που εχει το touch 2 εχει επιλογη σε τι ποιοτητα θελεις να δεις το βιντεο..

 

 

 

Κανονικα επρεπε να ειχε μαζι και αυτο http://img708.imageshack.us/img708/885/1143042.jpg' alt='1143042.jpg'>

 

Που μπορουμε να βρουμε τον core player,και πως κανουμε αναβαθμιση λογισμικου στο τηλεφωνο;

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που μπορουμε να βρουμε τον core player,και πως κανουμε αναβαθμιση λογισμικου στο τηλεφωνο;

 

Ευχαριστω:)

 

http://coreplayer.com/

Ανaβαθμιση λογισμικου τι εννοεις?δεν εχει βγει κατι επισημο για το touch 2.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους....

Προσφατα αγορασα το εν λογω κινητο, αλλα εχω ενα προβληματακι.....μου σβηνει αρκετες φορες απο μονο του. Του εβγαλα μερικα προγραματακια που ειχα, του εκανα soft reset, hard reset αλλα αυτο συνεχιζει κανονικα να σβηνει.....εχει καποιος παρατηρηση καποιο τετοιο φαινομμενο??? υπαρχει κατι που μπορω να κανω πριν το παω για service???

Σας αναφερω και τις πληροφοριες τις συσκευης:

Εκδοση ρομ :1.30.482.1(68045)

Ημερομηνια ρομ:10/23/09

Εκδοση Ραδιοεπ:3.49.25.05

Εκδοση πρωτοκολλου:61.42t.25.31H

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους....

Προσφατα αγορασα το εν λογω κινητο, αλλα εχω ενα προβληματακι.....μου σβηνει αρκετες φορες απο μονο του. Του εβγαλα μερικα προγραματακια που ειχα, του εκανα soft reset, hard reset αλλα αυτο συνεχιζει κανονικα να σβηνει.....εχει καποιος παρατηρηση καποιο τετοιο φαινομμενο??? υπαρχει κατι που μπορω να κανω πριν το παω για service???

Σας αναφερω και τις πληροφοριες τις συσκευης:

Εκδοση ρομ :1.30.482.1(68045)

Ημερομηνια ρομ:10/23/09

Εκδοση Ραδιοεπ:3.49.25.05

Εκδοση πρωτοκολλου:61.42t.25.31H

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Στο service και γρήγορα αν συνεχιζει να στο κάνει και μετά από Hard Reset:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά !!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το HTC TOUCH2 .

Χτες πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός να το δω από κοντά . Και αφού επεξεργαζόμουν την συσκευή μπήκα στο internet , στην σελίδα του youtube να δω ένα βιντεάκι. Το αποτέλεσμα του video στην οθόνη του κινητού δεν ήταν το αναμενόμενο .Πολύ Θολά και με πολύ κακή αναπαραγωγή .

Θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος ,αν όλα τα βιντεάκια τα παίζει η συσκευή είναι έτσι ή αν έφταιγε κάτι άλλο ? για παράδειγμα ότι δεν υπήρχε κάποιο βοηθητικό πρόγραμμα εγκαταστημένο στη συσκευή ? η επειδή το άνοιξα μέσω Internet explorer? Γενικά ποια είναι η γνώμη σας για την συγκεκριμένη συσκευή όσον αφορά την αναπαραγωγή βίντεο και σερφαρίσματος στο ιντερνετ .

Ευχαριστώ !!

 

επίσης σαν δεύτερη επιλογή αγοράς έχω acer neotouch s200 ,ποιά η γνώμη σας ?όσο αφορά την αξιοπηστία των συσκευών?

Link to comment
Share on other sites

To acer S200 είναι για ποιό ψαγμένους χρήστες ενώ το touch2 πλησιάζει πιο πολύ σε κινητό.[/QUO

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!

 

Η χρήση που το θέλω είναι για να περνώ λίγο ευχάριστα στη δουλειά (όταν ξύνομε )χαχ ,δηλαδή να σερφάρω στο ιντερνετ ,να βλέπω κανένα βιντεάκι και καμία ταινία, και να παίζω κανένα παιχνιδάκι (αλήθεια υπάρχουν διαθέσιμα για την συσκευή και πόσο εύκολα είναι να τα εγκαταστήσω )ή να βλέπω κανένα αρχειακή στο excel , από εκεί και πέρα ίσως να χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή και το gps ,αν και αυτή την στιγμή δεν μου χρειάζεται δεν έχω αυτοκίνητο !! από μπαταρία πως πάει? Μπορεί να αντέξει 2 μέρες με normal χρήση . η συσκευή κολάι συχνά ή καθόλου ?

Επίσης θα είναι η πρώτη μου εμπειρία σε wm . μου το προτείνετε η λέτε να προσανατολιστώ σε κάποιο άλλο στα ίδια χρήματα ? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

To acer S200 είναι για ποιό ψαγμένους χρήστες ενώ το touch2 πλησιάζει πιο πολύ σε κινητό.[/QUO

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!

 

Η χρήση που το θέλω είναι για να περνώ λίγο ευχάριστα στη δουλειά (όταν ξύνομε )χαχ ,δηλαδή να σερφάρω στο ιντερνετ ,να βλέπω κανένα βιντεάκι και καμία ταινία, και να παίζω κανένα παιχνιδάκι (αλήθεια υπάρχουν διαθέσιμα για την συσκευή και πόσο εύκολα είναι να τα εγκαταστήσω )ή να βλέπω κανένα αρχειακή στο excel , από εκεί και πέρα ίσως να χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή και το gps ,αν και αυτή την στιγμή δεν μου χρειάζεται δεν έχω αυτοκίνητο !! από μπαταρία πως πάει? Μπορεί να αντέξει 2 μέρες με normal χρήση . η συσκευή κολάι συχνά ή καθόλου ?

Επίσης θα είναι η πρώτη μου εμπειρία σε wm . μου το προτείνετε η λέτε να προσανατολιστώ σε κάποιο άλλο στα ίδια χρήματα ? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων !!

Καλησπέρα είμαι κάτοχο ς του touch2 εδώ και δύο μήνες. Είχα ποιο παλιά και ένα diamond και μπορώ να σου πω ότι τελικά το touch2 αν και έχει χαμηλή ανάλυση σε σύγκριση με το diamond είναι πολύ ποιο εύχρηστο λόγο της περισσότερης ram, αυτό βοηθάει και στο να μην κολλάει η συσκευή, και στο λέω εκ πείρας γιατί μπορεί να κάνω και ένα μήνα να κλείσω την συσκευή, ενώ στο diamond κάθε εβδομάδα έπρεπε να την κλείσω και να την ανοίξω.

Από αυτονομία πάλι γενικά αυτές οι συσκευές είναι λίγο δύσκολο να σου κρατάνε 2 μέρες ολόκληρες, γιατί όλο και λίγο wifi θα βάλεις ή κανα βιντεάκι θα δεις στο youtube οπότε δεν θα έχεις αρκετή μπαταρία για την δεύτερη μέρα. Εγώ πάντως το φορτίζω κάθε μέρα και κάνω όλα αυτά που σου είπα καθημερινά και η μπαταρία φτάνει στην μέση την πρώτη μέρα αλλά την δεύτερη αργά το απόγευμα θα σβήσει δεν μου βγάζει δύο μέρες ολόκληρες

Κλείνοντας θέλω να το πω ότι το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί και το πόσο που θα πρέπει να διαθέσεις είναι χαμηλό, αυτά και συγνώμη αν σε κούρασα.

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επίσης σαν δεύτερη επιλογή αγοράς έχω acer neotouch s200 ,ποιά η γνώμη σας ?όσο αφορά την αξιοπηστία των συσκευών?

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή Μεγάλη εβδομαδα. Τώρα στο πρόβλημα μου, η γραφίδα του Touch2 μου εξαφανίστηκε, ψάχνω να βρω αντικαταστάτη της και δε βρίσκω πουθενά, μόνο κάτι replicas απο Hong Kong σε ένα site. Γιατί υράρχει αυτό το πρόβλημα? Και κάτι άλλο μήπως γνωρίζεται αν ταιριάζει γραφίδα από άλλο κινητό της HTC (π.χ. από το TouchPro2) ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή Μεγάλη εβδομαδα. Τώρα στο πρόβλημα μου, η γραφίδα του Touch2 μου εξαφανίστηκε, ψάχνω να βρω αντικαταστάτη της και δε βρίσκω πουθενά, μόνο κάτι replicas απο Hong Kong σε ένα site. Γιατί υράρχει αυτό το πρόβλημα? Και κάτι άλλο μήπως γνωρίζεται αν ταιριάζει γραφίδα από άλλο κινητό της HTC (π.χ. από το TouchPro2) ?

 

Εδω ειδες http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=40010 :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι το είδα πήρα και τηλ. πριν λίγο αλλα δεν υπάρχει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο service και γρήγορα αν συνεχιζει να στο κάνει και μετά από Hard Reset:(

 

Συμφωνώ στο service μονό και εγώ έστειλα το δικό μου αλλά θα έχω ενημέρωση την Μ.Πέμπτη.

 

Την καλησπερα μου σε ολους....

Προσφατα αγορασα το εν λογω κινητο, αλλα εχω ενα προβληματακι.....μου σβηνει αρκετες φορες απο μονο του. Του εβγαλα μερικα προγραματακια που ειχα, του εκανα soft reset, hard reset αλλα αυτο συνεχιζει κανονικα να σβηνει.....εχει καποιος παρατηρηση καποιο τετοιο φαινομμενο??? υπαρχει κατι που μπορω να κανω πριν το παω για service???

Σας αναφερω και τις πληροφοριες τις συσκευης:

Εκδοση ρομ :1.30.482.1(68045)

Ημερομηνια ρομ:10/23/09

Εκδοση Ραδιοεπ:3.49.25.05

Εκδοση πρωτοκολλου:61.42t.25.31H

 

Ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Συμφωνώ στο service μονό και εγώ έστειλα το δικό μου αλλά θα έχω ενημέρωση την Μ.Πέμπτη.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας και καλή Μεγάλη εβδομαδα. Τώρα στο πρόβλημα μου, η γραφίδα του Touch2 μου εξαφανίστηκε, ψάχνω να βρω αντικαταστάτη της και δε βρίσκω πουθενά, μόνο κάτι replicas απο Hong Kong σε ένα site. Γιατί υράρχει αυτό το πρόβλημα? Και κάτι άλλο μήπως γνωρίζεται αν ταιριάζει γραφίδα από άλλο κινητό της HTC (π.χ. από το TouchPro2) ?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Official-HTC-Touch-2-Touch2-3x-Stylus-ST-T380_W0QQitemZ140388322785QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item20afcbcde1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Τις βρήκα στο service HTC/ACE Hellas στην ΑΓ. Παρασκευη set των 3, 15€. (περίπου 4 euros περισσότερα αλλα χωρίς αναμονή)

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους , ειμαι καινούριος στο φόρουμ. Εχθές αγορασα το συγκεκριμενο κινιτο μαζί με κατι χάρτες που ειχε δώρο (μλς ωτεστινέιτορ), και δεν μπορώ να το ενεργοποιησω απο το ιντερνετ που μου λέει.:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

οκ το εφτιαξα το προγραμμα αλλα οταν μπαινω μου λεει οτι δεν βρέθηκε GPS , νομιζω πως δεν ειναι ενεργοποιοιμενος ο δεκτης:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ο GPS δέκτης ενεργοποιείται αυτόματα όταν ανοίγεις το πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Συνιστώ να βάλεις πρώτα το GPS Test, να βγεις σε ανοιχτό ουρανό και να το αφήσεις να βρει μόνο του τη θύρα αλλά και να περιμένεις μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

 

Μετά άνοιξε κανονικά το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ το εφτιαξα το προγραμμα αλλα οταν μπαινω μου λεει οτι δεν βρέθηκε GPS , νομιζω πως δεν ειναι ενεργοποιοιμενος ο δεκτης:worry::worry:

 

Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους.

Όταν ανοίγεις το destinator την πρώτη φορά δεν έχει περασμένα σωστά την θύρα com, ταχ δεδομένων και τα υπόλοιπα.

Θα πρέπει να πάς Επιλογές-->Ρυθμίσεις-->Σήμα GPS-->Ρύθμιση και εκεί θα πατήσεις Αναζήτηση GPS για να πάρει τις ρυθμίσεις αυτές και μετά θα σου πει αν βρήκε το gps ή όχι.

Αυτά ελπίζω να βοήθησα.

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

γεια σas και απο εμενα εχω προβλημα με το igo οταν παω να γραψω μια διευθυνση ,βγαινει το Α συνεχεια καπωσ ετσι ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και ακουγεται ενα μπιπ-μπιπ συνεχεια

βοηθεια παιδια:secret::thanks::thanks: ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σas και απο εμενα εχω προβλημα με το igo οταν παω να γραψω μια διευθυνση ,βγαινει το Α συνεχεια καπωσ ετσι ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και ακουγεται ενα μπιπ-μπιπ συνεχεια

βοηθεια παιδια:secret::thanks::thanks: ,ευχαριστω

 

Βάλε στο sys.txt το παρακάτω....

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι!

Από το XDA ψάρεψα αυτό το link...

 

http://www.htc-support.ru/forum/index.php?autocom=downloads&showfile=64

 

Είναι link για μια officila ελληνική rom. Δεν μπορώ να την κατεβάσω γιατί τα ρώσσικα μου είναι λιγο σκουριασμένα και δε μπορώ να κάνω register. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος και να μας πει και που στο δαίμονα βρήκαν οι Ρώσσοι την ελληνική ROM πριν από μας;;;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι!

Από το XDA ψάρεψα αυτό το link... http://www.htc-support.ru/forum/index.php?autocom=downloads&showfile=64

Είναι link για μια officilal ελληνική rom. Δεν μπορώ να την κατεβάσω γιατί τα ρώσσικα μου είναι λιγο σκουριασμένα και δε μπορώ να κάνω register. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος και να μας πει και που στο δαίμονα βρήκαν οι Ρώσσοι την ελληνική ROM πριν από μας;;;

 

Ειναι απλο, η ROM αυτη ειναι αυτη που φορανε και τα Ελληνικα HTC Touch 2, δηλαδη αυτα της ACE Hellas. Προφανως καποιος την εκανε extract και την ανεβασε στο Ρωσσικο site. Δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κώστα την κατέβασες;

 

Γιαννη εγω εχω ηδη Ελληνικο και τη φοραω. Οποτε δεν υπηρχε λογος. Αλλα το προβλημα με τα Ρωσσικα υπαρχει. Που να βρεθει καποιος να βοηθησει .......... :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...