Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια σε ολους..Θελω να ρωτησω αν μπορω να κατεβασω καποιο navigation και να το εγκαταστησω στο κινητο..χωρις να χρεωνομαι..Γνωριζει κανεις απο πουμπορω να το κατεβασω και πως θα το εγκαταστασησω στο κινητο??Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα ενω εχω κλειστο κινητο να χτυπαει το ξυπνητηρι γτ τωρα αν το κλεινω δεν χτυπαει...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα ενω εχω κλειστο κινητο να χτυπαει το ξυπνητηρι γτ τωρα αν το κλεινω δεν χτυπαει...

 

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς σε καμία συσκευή του είδους. Μπορείς απλά να κλείνεις την λειτουργία του τηλεφώνου ή να βάζεις την συσκευή σε flight mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δώ τη mac address του τηλεφώνου;

 

πήγα σήμερα να ενεργοποιήσω το bluetooth και μου έβγαλε το μήνυμα comm manager: αδύνατη η ενεργοποίηση του bluetooth

γιατί το έκανε αυτό; προχθές το άνοιξα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πήγα σήμερα να ενεργοποιήσω το bluetooth και μου έβγαλε το μήνυμα comm manager: αδύνατη η ενεργοποίηση του bluetooth

γιατί το έκανε αυτό; προχθές το άνοιξα κανονικά.

 

Στο κάνει και μετά από επανεκκίνηση; Εάν ναι νομίζω ότι δεν το γλυτώνεις το hard reset. Κάτι από αυτά που έχεις βάλει ή πειράξει έχει δημιουργήσει κάποιο conflict.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλουμε δικους μας ηχους στο ξυπνητηρι;βλεπω μονο καποιους επιλεγμενους που εχει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει τροπος να βαλουμε δικους μας ηχους στο ξυπνητηρι;βλεπω μονο καποιους επιλεγμενους που εχει

 

Βάλε κάποια third-party εφαρμογή (πχ. G-Alarm) μιας και αφενός το default των συσκευών αυτών δεν φημίζεται για την αξιοπιστία του, αφετέρου θα κάνεις και αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα ..χθες το παρελαβα με αναμεικτα συναισθηματα..θα δειξει στην πορεια..Θέλει λίγο ψαξιμο...ημουν συνηθησμενος σε wm5 ..απαραδεκτο το πληκτρολογιο,πρεπει να αλλαχθει αμεσσα.Ακομα θα ήθελα να ρωτησω πωσ γίνεται μην μου βγαζει ενδειξη για ενεργοποιηση bluetooth κατα την εκκινηση προγραμματων gps( destnator,igo...)..Tελος και πιο σημαντικό περασα την καρτα sim απο sony ericsonn και βγαζει τις επαφες ακαταλαβιστηκα...λογικα θα πρεπει να τις περασω απο την αρχή, αλλα δεν δεχεται την αλλαγη με ελληνικ ΣΤΗΝ SIM.Το ιδιο προβλημα είχα παλιά με το ΜΙΟ Α501,Τι μπορώ να κάνω για την αλλαγή?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

το πήρες με αγγλικό μενού; εγώ που το αγόρασα με ελληνικό όταν πέρασα τη sim, στην οποία είχα αποθηκευμένα τα ονόματα μου τα έβγαλε κανονικά, όσο για το bluetooth που λές εμένα δε μου το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tελος και πιο σημαντικό περασα την καρτα sim απο sony ericsonn και βγαζει τις επαφες ακαταλαβιστηκα...

 

Αυτό είναι το λάθος. Στείλε τις επαφές σου κατευθείαν με bluetooth.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανένας link για το G-alarm?

 

http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/about

 

άσχετο τα HTC τί εθνικότητας είναι?

 

Taiwan.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το λάθος. Στείλε τις επαφές σου κατευθείαν με bluetooth.

 

Tις εστειλα με bluetooth ,ενταξει ήτανε ,τις επεξεργαστηκα και απο το outlook τις εκανα και backup μην τις χασω παλι αλλα ολα αυτα στις επαφες του τηλεφωνου και οχι στην sim..πως θα τις κανω ελληνικα στην sim..αν και δεν μου χρειαζετε πλεον, αλλα για το μελλον,οσο αφορα το gps οταν το ανοιγω μου ζηταει να ενεργοποιήσω το bluetooth, οταν απλα το ανοιγω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η sim έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες, δεν αξίζει να ασχοληθείς περαιτέρω. Κράτησε και ένα backup με το PIM Backup για να είσαι σίγουρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτησ παιδιά.

Που πρέπει να παώ γιά να βάλω τα στοιχεία χρήστη (owner information)?

 

EDIT: Το βρήκα.

Το παραθέτω εδώ γιά όσους δεν το ξέρουν.

 

1. Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Owner

2. Create a new DWord name “Hide” (without the quotes) and set its value to 0.

If you already have this, change the value from 1 to 0.

3. Soft reset.

 

Γιά την διαδικασία αυτή πρέπει να έχετε εγκαταστήσει το πρόγραμμα PHM Registry Editor

 

Μετά από το soft reset θα εμφανιστεί μέσα στα "Προσωπικά" και η επιλογή "Πληροφορίες κατόχου".

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/owner.png

Edited by jxid
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.έχω το εξής πρόβλημα.συνδέθηκα με wi-fi και πήγα να κάνω ενημέρωση καιρού.μετά από 2 ώρες βλέπω στις ειδοποιήσεις να δείχνει cosmote internet 2 ώρες και να συνεχίζει. χρεώθηκα για 2 ώρες δηλαδή?επίσης κάθε φορά που κάνω ανανέωση του καιρού γυρίζει από 3g cosmote σε cosmote internet.τι να κάνω και πως να απενεργοποιήσω τον καιρό?και μία ακόμη ερώτηση.αν και έχω κλειδωμένο το ρουτερ μου γιατί στο κινητό μου μπαίνει με τη μία?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το ίντερνετ του provider σου δεν σε χρεώνει με τον χρόνο που είσαι συνδεδεμένος αλλά με τον όγκο που κατεβάζεις, συνεπώς μη σε ανησυχεί.

 

Για να μην μπαίνει αυθαίρετα η συσκευή σου στο GPRS, βάλε το No Data.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το no data είναι 3 αρχεία.επειδή είμαι άσχετος που να τα βάλω αυτά.ευχαριστώ εκ των προτέρων ath.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...