Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια καλησπερα απο μενα κ 2 ερωτησεις

1) Πως μπορεις να επιλεξεις σαν ηχο κλησης ενα ηχο απο τη memory card

2) Στο ξυπνητηρη μπορεις να αλαξεις ηχο κ πως

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Ρυθμισεις > Προσωπικο > Προφιλ

2. Απο το εικονιδιο Ρολόι

 

Καλυτερα να διαβασεις το βιβλιο με τις οδηγιες για να μπορεσεις να μαθεις την συσκευη σου. Επισης δες και το S60 5th Edition Platform FAQ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα εννοειται πως πηγα κ στα δυο αυτα κ δεν εχω βρει κατι εχω αλλα3ει καμμια δεκαρια κινητα κ βαλε κ ξερω καποια πραγαμτα, να πω πως δε τοχω κανει update ακομα δε ξερω αν παιζει ρολο, απο το προφιλ με παει μονο στους δικους του ηχους σαν ηχους κλησεις κ στο ξυπνητηρη παλι στους δικους του ηχους παει:)

 

edit

τον ηχο κλησης τον βρηκα ανοιγεις το τραγουδι να παιξει κ στις επιλογες εχει χρηση ηχου, ηχος κλησεις η σε επαφη, αλλα για ξυπνητηρη δεν εχει

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του ξυπνητηριού τον αλλάζεις από την εφαρμογή Ρολόι πατώντας Επιλογές > Ρυθμίσεις.

Ο ήχος κλήσης επίσης αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις του εκάστοτε προφίλ.

 

Αλλά όλα αυτά αναφέρονται λεπτομερώς στον οδηγό χρήσεως...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση?Προσπαθω να αποθηκευσω στο κινητο παιχνιδια που εχω στον σκληρο.Παραδοξως δεν μπορω ν ατα αποθηκευσω στην καρτα μνημης αλλα μονο στη μνημη του τηλεφωνου.Ξερει καποιος πως μπορει να αλλαξει αυτο η εστω πως μπορω να μεταφερω τα παιχνιδια απο τη μνημη του κινητου στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι θες να τα αποθηκεύσεις σαν αρχεία εγκατάστασης;Με αντιγραφή-επικόλληση σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης δεν μπορείς να τα μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του ξυπνητηριού τον αλλάζεις από την εφαρμογή Ρολόι πατώντας Επιλογές > Ρυθμίσεις.

Ο ήχος κλήσης επίσης αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις του εκάστοτε προφίλ.

 

Αλλά όλα αυτά αναφέρονται λεπτομερώς στον οδηγό χρήσεως...

ναι αλλαζει απο κει αλλα βαζεις μονο τους δικους του ηχους, να βαλω καποιον δικο μου ηχο γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται.

Επανεκκίνηση στο τηλέφωνο έκανες όταν πέρασες ήχους;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ο,τι ναναι. εμενα ουτε καρτα μνημης ειχε, ειχε μονο το λουρακι με την πενα στυλ κιθαρας μπαταρια και manual...
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα κυκλοφόρησε το νεο Firmware για το Nokia 5230.

 

Οι αλλαγές που εχει είναι οι εξής.

 

1.Improved Music Player

2.Adding OviSync application

3.Also Kinetic Scrolling on Main Menu

4.Faster GPS Satellite in the Fix

5.Overall speed of the system and Opening/Closing application speed also increased

 

Κατεβάστε το απο την επίσημη σελίδα της NOKIA

 

http://www.nokia.gr/support/software/phone-software-update

 

Προσοχη.

Είναι μόνο για όσους έχουν συσκευή με Ελληνικό Product Code.

Οι υπόλοιποι θα πρέπει να κάνουν την αλλαγή σε κάποιο Επίσημο Service.

 

Παράκληση προς τους Moderators να ανοιχθεί ένα νεο θέμα με τιτλο π.χ ( Nokia 5230 Firmware - Νεα & Βελτιώσεις ).

 

Είναι περιττό πιστεύω για κάποιον που θελει να γράψει η να διαβάσει για θέματα που αφορούν τις αλλαγές των νέων Firmware, να αναγκάζεται να διαβάζει ολόκληρες σελίδες, όπου το θεμα που κυριαρχεί ειναι το χρώμα απο τα καπάκια του 5230.

 

Κατι τέτοιο θα ηταν χρήσιμο και για όλα τα άλλα Κινητά.

 

Ευχαριστώ.

Edited by i_o_n_g_o_r
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλαζει απο κει αλλα βαζεις μονο τους δικους του ηχους, να βαλω καποιον δικο μου ηχο γινεται??

 

εχω κανει restart κ οχι μονο μια φορα κ τωρα που προσεξα στις ρυθμισεις της αφυπνησης λεει κατι στιγμιαια ανεπαρκης χωρος για ολους τους ηχους θα εμφανιστουν μονο του τηλεφωνου, να πω πως εχω καρτα 2 gb

 

και να ρωτησω κ κατι αλλο πως εχω περασει τους χαρτες με το maps_installer με βρηκε πως ειμαι καπου αθηνα ενω ειμαι θεσσαλονικη κ οταν το ανοιγω κ παταω η θεση μου αρχιζει κατω δεξια κ μετραει kb ενω εχω απενεργοποιημενο το υποβοηθουμενο gps, που σημαινει πως χρεωνει κανονικα??

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό

μια ερωτησούλα

έχοντας πάρει αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926326 είχε μέσα και ένα mini usb καλώδιο

συγκεκριμένα το περιγράφει ως: καλώδιο συγχρονισμού mini USB

 

προσπάθησα να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το συγκεκριμένο καλώδιο και όμως δεν ταιριάζει :wacko::wacko::wacko:

 

υπάρχουν πολλών ειδών mini usb καλώδια;

αν ναι, πως να ζητήσω το καλώδιο που ταιριάζει με το 5230;

 

και κάτι ακόμα!

μπαίνοντας από ρυθμίσεις - προσωπικό, μόλις πατάω το "θέματα", μπαίνει στο menu για 1 δευτερόλεπτο και μετά με πετάει πίσω στην προηγούμενη οθόνη, δηλαδή εκεί που επιλέγεις μεταξύ προφίλ, θέματα και αρχική οθόνη

με λίγα λόγια, δε με αφήνει να μπω στο "θέματα"

 

είδα στο net πως η πρόσφατη έκδοση του firmware είναι η 20 (κάπου τόσο, δεν το έχω πρόχειρο τώρα), ενώ το δικό μου κινητό έχει την 12.0.089

να υποθέσω πως το bug αυτό θα διορθωθεί όταν κάνω την αναβάθμιση

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό

μια ερωτησούλα

έχοντας πάρει αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926326 είχε μέσα και ένα mini usb καλώδιο

συγκεκριμένα το περιγράφει ως: καλώδιο συγχρονισμού mini USB

 

προσπάθησα να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το συγκεκριμένο καλώδιο και όμως δεν ταιριάζει :wacko::wacko::wacko:

 

υπάρχουν πολλών ειδών mini usb καλώδια;

αν ναι, πως να ζητήσω το καλώδιο που ταιριάζει με το 5230;

 

και κάτι ακόμα!

μπαίνοντας από ρυθμίσεις - προσωπικό, μόλις πατάω το "θέματα", μπαίνει στο menu για 1 δευτερόλεπτο και μετά με πετάει πίσω στην προηγούμενη οθόνη, δηλαδή εκεί που επιλέγεις μεταξύ προφίλ, θέματα και αρχική οθόνη

με λίγα λόγια, δε με αφήνει να μπω στο "θέματα"

 

είδα στο net πως η πρόσφατη έκδοση του firmware είναι η 20 (κάπου τόσο, δεν το έχω πρόχειρο τώρα), ενώ το δικό μου κινητό έχει την 12.0.089

να υποθέσω πως το bug αυτό θα διορθωθεί όταν κάνω την αναβάθμιση

 

ευχαριστώ

Για το πως κάνεις αναβάθμιση διάβασε το Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

 

Όσο αφορά το καλώδιο που χρειάζεσαι για να συνδέσεις το κινητό σου με το PC σου θα πρέπει να είναι microUSB, (όπως σου είπε και ο mol). Δηλαδή πρέπει να πάρεις κάτι σαν αυτό ή αυτό

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για το πως κάνεις αναβάθμιση διάβασε το Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

 

Όσο αφορά το καλώδιο που χρειάζεσαι για να συνδέσεις το κινητό σου με το PC σου θα πρέπει να είναι microUSB, (όπως σου είπε και ο mol). Δηλαδή πρέπει να πάρεις κάτι σαν αυτό ή αυτό

καλητερα να παρει το δευτερο. το πρωτο λογο νοκια μπορει να το παρει και 20 ευρω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

επισης ο φιλος παραπανω μπορει να χρησιμοποιησει το usb καλωδιο απο καποιον card reader ή αλλο "gadgetακι" που ισως εχει ;)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι θες να τα αποθηκεύσεις σαν αρχεία εγκατάστασης;Με αντιγραφή-επικόλληση σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης δεν μπορείς να τα μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης;

 

Στη μαζικη αποθηκευση δεν μπορω να βρω το φακελο των παιχνιδιων.Επιπλεον δεν ξερω πως μπορω τον φακελο αυτο(των παιχνιδιων) να τον περασψωστην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις να μου πει που κανει εγκατασταση τα θεματα γιατι υπαρχουν μεν στις εγκατεστημενες εφαρμογες αλλα στις εφαρμογες δεν υπαρχουν για να τα τρεξεις
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις να μου πει που κανει εγκατασταση τα θεματα γιατι υπαρχουν μεν στις εγκατεστημενες εφαρμογες αλλα στις εφαρμογες δεν υπαρχουν για να τα τρεξεις

Όταν κάνεις εγκατάσταση ένα θέμα δεν δημιουργείτε κάποιο εικονίδιο στο μενού ή σε κάποιο φάκελο. Για να το ενεργοποιήσεις θα πας Ρυθμίσεις > Προσωπικό > Θέματα και εκεί θα βρεις τα θέματα που έχεις κάνει εγκατάσταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγκατάσταση ένα θέμα δεν δημιουργείτε κάποιο εικονίδιο στο μενού ή σε κάποιο φάκελο. Για να το ενεργοποιήσεις θα πας Ρυθμίσεις > Προσωπικό > Θέματα και εκεί θα βρεις τα θέματα που έχεις κάνει εγκατάσταση.
νασε καλα αδερφε κ εφαγα ολο το τοπο να τα βρω εγω πηγαινα στη καρτα κ εψαχνα :X αλλα τπτ σ ευχαριστω πολυ :D
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα αυτο.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250619785481&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

δεν ξερω αν ειναι γνησιο παντος εφαρμοζει σαν τογνησιο. πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ!!! Πολυ καλα νεα αυτα φιλε μου γιατι κι γω περιμενω απο μερα σε μερα να το παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα αυτο.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250619785481&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

δεν ξερω αν ειναι γνησιο παντος εφαρμοζει σαν τογνησιο. πολυ καλο.

 

Η γραφίδα πως είναι? Σαν του 5800? Η όπως φαίνεται στην εικόνα τελείως ψεύτικη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...