Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι ακομα πως μπορω να βγαλω να μην συνδεεται το gps με το δικτυο??

Θα πας στο εικονίδιο Τοποθεσία > Εντοπισμός θέσης και από εκεί θα απενεργοποιήσεις την επιλογή Υποβοηθούμενο GPS (A-GPS).

 

Καλό είναι να διαβάσεις το S60 5th Edition Platform FAQ, θα σε βοηθήσει αρκετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα ειναι οτι ενω δειχνει οτι εχει μπαταρια (3-4 γραμες) σβηνει και για να αναψει πρεπει να το βαλω να φορτισει, αυτο κυριως το εχω παρατηρισει να γινεται ενω βαζω το ξυπνητιρι και κοιμαμαι, το πηγα στην NOKIA οπου εγινε αναβαθηση λογισμικου αλλα και παλι το κανει, μηπως εχει τυχει και σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 απορίες:

 

-Σε εξωτερικό περιβάλλον με ήλιο διαβάζεται η οθόνη του κινητού;

 

-Έχει αισθητήρα που αυξομειώνει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με τη φωτεινότητα του περιβάλλοντος;

 

Σας ευχαριστώ!

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Α) Ναι.

Β) Ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως στο πρωτο θεμα , για την οθονη κατω απο το φως του ηλιου ειναι χαλια ,δεν φαινεται τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως στο πρωτο θεμα , για την οθονη κατω απο το φως του ηλιου ειναι χαλια ,δεν φαινεται τιποτα...

 

και ενα 5530 που εχω τα ιδια ειναι και δεν πιστευω οτι υπάρχει τηλεφωνο που να φαινεται η οθονη κατω απο τον ηλιο.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο 5230 βαζω το χερι μου μπροστα προκειμενου να δω την οθονη κατω απο ηλιο (να παρω τηλ, ν'αλλαξω τραγουδι κ.α) Παντως εγω το εχω γυρω στους 5 μηνες και μου εχει αφησει πολυ θετικες εντυπωσεις. Και στο ιντερνετ με 3g μια χαρα τα παει, καλουτσικη καμερα και φοβερο music player που με εκανε να το εχω ως κυρια πηγη μουσικης στο δρομο :lol: Μονο το gps του δεν εχω χρησιμοποιησει ακομη..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο 5230 βαζω το χερι μου μπροστα προκειμενου να δω την οθονη κατω απο ηλιο (να παρω τηλ, ν'αλλαξω τραγουδι κ.α) Παντως εγω το εχω γυρω στους 5 μηνες και μου εχει αφησει πολυ θετικες εντυπωσεις. Και στο ιντερνετ με 3g μια χαρα τα παει, καλουτσικη καμερα και φοβερο music player που με εκανε να το εχω ως κυρια πηγη μουσικης στο δρομο :lol: Μονο το gps του δεν εχω χρησιμοποιησει ακομη..

 

Για τον ήλιο ανέβασε την φωτεινότητα πάνω από το μισό. :)

 

K εγώ το χω 6 μήνες και θα το αλλάξω μόνο όταν βγει το Ν8 ή Ν9. Φοβερό κινητάκι, αξιόπιστο και πάμφθηνο χωρίς να του λείπει κάτι πλην της κάμερας που ούτως ή άλλως δεν την χρησιμοποιώ. Το καλύτερο value4money.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για τον ήλιο ανέβασε την φωτεινότητα πάνω από το μισό. :)

 

K εγώ το χω 6 μήνες και θα το αλλάξω μόνο όταν βγει το Ν8 ή Ν9. Φοβερό κινητάκι, αξιόπιστο και πάμφθηνο χωρίς να του λείπει κάτι πλην της κάμερας που ούτως ή άλλως δεν την χρησιμοποιώ. Το καλύτερο value4money.

 

Ενταξει, προσπαθω να την εχω σ'ενα νορμαλ επιπεδο μην καταναλωνει πολυ μπαταρια. Α, και το κουμπί του κλειδώματος που φοβομουν οταν το ειχα πρωτοπαρει μη μου μεινει στο χερι κραταει μια χαρα (καθως δεν εχω καμια ορεξη να τρεχω service). Ελπιζω δηλαδη να κρατησει για κανα 4μηνο ακομη καθως καπου τοτε θ'αλλαξω κινητο. :)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, που δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread. Θέλω να μεταφέρω κάποια αρχεία (εφαρμογές) από τη μνήμη του 5230, στην κάρτα μνήμης. Αλλά από τη διαχείριση αρχείων δεν μου βγάζει κάποια τέτοια επιλογή. Πώς μπορώ να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, που δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread. Θέλω να μεταφέρω κάποια αρχεία (εφαρμογές) από τη μνήμη του 5230, στην κάρτα μνήμης. Αλλά από τη διαχείριση αρχείων δεν μου βγάζει κάποια τέτοια επιλογή. Πώς μπορώ να το κάνω;

Δυστυχώς δεν μπορείς να το κάνεις. Θα πρέπει να απεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογές και να τις περάσεις ξανά στην κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να το κάνεις. Θα πρέπει να απεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογές και να τις περάσεις ξανά στην κάρτα μνήμης.

Mάλιστα... το φοβόμουν αυτό! Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως τωρα ψιλο μπερδευτηκα !

 

Εβαλα το Nokia Updater και δεν βρισκει την νεα εκδοση. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? Απο που το κατεβαζω και χρειαζεται κατι ιδιαιτερο ?

 

δεν εχω ξανα κανει αναβαθμιση εκτος του Νοkia updater.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως για το Product Code της συσκευής σου δεν είναι ακόμα διαθέσιμη γιατί δεν είναι σε ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα ή είναι branded σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως για το Product Code της συσκευής σου δεν είναι ακόμα διαθέσιμη γιατί δεν είναι σε ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα ή είναι branded σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας;

 

Αν υποθεσω πως το product key ειναι το CODE που αναγραφεται στην πλατη του κινητου και κατω απο την μπαταρια, τοτε εχω το 059Β326

 

και αυτο δεν μου κανει καθολου ελληνικο !

 

 

Παντως το manual στην συσκευασια ειναι ελληνικοτατη, δεν εχει φωτοτυπιες και τετοια.

 

Ασχετο : Τι γινεται με το myphone.gr ρε παιδια? Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα συνδεσης, υπαρχει καποιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι,branded στην cosmote.

Μπορείς είτε να κάνεις αναβάθμιση σε nokia store ζητώντας να σου περάσουν το <<κανονικό>> firmware ή να ακολουθήσεις της οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ για αλλαγή του product code:Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το εγκαταστήσει, ας κάνει ένα πρώτο report με βελτιώσεις που -τυχόν- θα συναντήσει. :)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι,branded στην cosmote.

Μπορείς είτε να κάνεις αναβάθμιση σε nokia store ζητώντας να σου περάσουν το <<κανονικό>> firmware ή να ακολουθήσεις της οδηγίες που υπάρχουν στο FAQ για αλλαγή του product code:Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

 

To v.20 το περασα κανονικα με το nokia updater.

 

Αν περιμενω λιγο, λογικα δεν θα μου αναγνωρισουν το CODE μου και θα ειναι επισης δυνατον να το κανω εγκατασταση απο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανα-δυo προσπάθειες γιατί κ εμένα δεν το πήρε με την μία.

 

Μόλις έκανα update το ovi suite την είδε την v.21 :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανα-δυo προσπάθειες γιατί κ εμένα δεν το πήρε με την μία.

 

Μόλις έκανα update το ovi suite την είδε την v.21 :)

 

Too late ! Μολις εκανα αλλαγη σε 0585611 και αυτη τη στιγμη κανω την αναβαθμιση !

 

Ποιες ειναι οι επιπτωσεις τωρα απο την αλλαγη? Χανεται η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά ναι, αλλά μην ανησυχείς.

Δεν πρόκειται ποτέ κανείς να ασχοληθεί με το αν έχεις αλλάξει το product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...