Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως το πληκτρο που κλειδωνει κανει σαν κουδουνιστρα :lol: οπως ειχε αναφερθει σε προηγουμενα ποστς αλλα το συνηθησα εγω..

Εμενα τα τραγουδια που ειναι γραμμενα στα ελληνικα οταν παω στο music player μου τα βγαζει κινεζικα :mad: Τα ιδια και στο προηγουμενο μου 6303.

Παλι greeklish θα πρεπει να τα μετονομασω μου φαινεται..

 

Καλωδιο usb δεν ειχε η συσκευασια αλλα χρησιμοποιω αυτο του 6303, βεβαια οχι για πολυ γιατι θα το πουλησω...κι αργοτερα για τις αναβαθμησεις αγοραζω ενα, δεν πρεπει να κοστιζει αρκετα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως το πληκτρο που κλειδωνει κανει σαν κουδουνιστρα :lol: οπως ειχε αναφερθει σε προηγουμενα ποστς αλλα το συνηθησα εγω..

Εμενα τα τραγουδια που ειναι γραμμενα στα ελληνικα οταν παω στο music player μου τα βγαζει κινεζικα :mad: Τα ιδια και στο προηγουμενο μου 6303.

Παλι greeklish θα πρεπει να τα μετονομασω μου φαινεται..

 

Καλωδιο usb δεν ειχε η συσκευασια αλλα χρησιμοποιω αυτο του 6303, βεβαια οχι για πολυ γιατι θα το πουλησω...κι αργοτερα για τις αναβαθμησεις αγοραζω ενα, δεν πρεπει να κοστιζει αρκετα..

 

στο 5230 και στο 5530 τα πλήκτρα κλειδώματος δεν είναι και πολύ σφιχτά αλλά με ελάχιστη προσοχή δεν σπάνε...

 

Βάλε την εφαρμογή "folderPlay" (κορυφή στην απλότητα και στην αξιοπιστία) αν δεν θες να κάνεις την Greeklish "μετάφραση" που λες...

 

Θα χρειαστείς δάνειο για να πάρεις το original mini-usb καλώδιο της nokia:cry::p:)... Μπορείς όμως να πας απο κάποιο κατάστημα με υπολογιστές - κινητά και να πάρεις ένα no-name με 2,5 ευρώ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

στο 5230 και στο 5530 τα πλήκτρα κλειδώματος δεν είναι και πολύ σφιχτά αλλά με ελάχιστη προσοχή δεν σπάνε...

 

Βάλε την εφαρμογή "folderPlay" (κορυφή στην απλότητα και στην αξιοπιστία) αν δεν θες να κάνεις την Greeklish "μετάφραση" που λες...

 

Θα χρειαστείς δάνειο για να πάρεις το original mini-usb καλώδιο της nokia:cry::p:)... Μπορείς όμως να πας απο κάποιο κατάστημα με υπολογιστές - κινητά και να πάρεις ένα no-name με 2,5 ευρώ!!!:)

 

Οντως θελει προσοχη το πληκτρο κλειδωματος για να μην σου μεινει στο χερι :worry: :X

 

Σημερα κανει και την πρωτη του φορτιση μιας και χθες το βραδυ τελειωσε η μπαταρια του. Αργοτερα θ'αγορασω και μια θηκη για το 5230 καθως και το usb καλωδιο (βρηκα ενα εδω στα 3.90€)

Το folderPlay που θα το βρω, στο Ovi Store??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το folderPlay που θα το βρω, στο Ovi Store??

 

τσέκαρε [thread=219853]το ανάλογο thread με τις εφαρμογές[/thread] για πληροφορίες:) αλλά και στα γνωστά μαγαζάκια;)!!!

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

Οντως θελει προσοχη το πληκτρο κλειδωματος για να μην σου μεινει στο χερι :worry: :X

 

Σημερα κανει και την πρωτη του φορτιση μιας και χθες το βραδυ τελειωσε η μπαταρια του. Αργοτερα θ'αγορασω και μια θηκη για το 5230 καθως και το usb καλωδιο (βρηκα ενα εδω στα 3.90€)

Το folderPlay που θα το βρω, στο Ovi Store??

 

Μπορείς να το πάρεις και από εδώ.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31499

Βγαίνει κάτω από 2€. Έχω ψωνίσει πάρα πολλές φορές από το συγκεκριμένο μαγαζί, είναι αξιόπιστο. Δεν πληρώνεις μεταφορικά, και σε 10 μέρες περίπου είναι σπίτι σου (συνήθως εμένα μου έρχονται σε μια εβδομάδα). Πληρώνεις με paypal.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τη λετε για την μπαταρια αλλα εμενα μου κραταει το λιγοτερo 4 μερες!!!! το πρωτο κινητο που δεν βαριεμαι να φορτιζω :)
Link to comment
Share on other sites

πηγα να το παρω σημερα απο την vοdafone μου το δειξανε και μολισ πηγα στο ταμειο μου ειπαν οτι εχουν εντολη να μην το πουλανε γιατι ειναι ελλατωματικο!
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχουν εντολή να μην το πωλούν γιατί στο έδειξαν;

Ό,τι να ναι...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το παρω σημερα απο την vοdafone μου το δειξανε και μολισ πηγα στο ταμειο μου ειπαν οτι εχουν εντολη να μην το πουλανε γιατι ειναι ελλατωματικο!

 

Εφόσον έχουν εντολή να μην το πωλούν γιατί στο έδειξαν;

Ό,τι να ναι...:wacko:

 

Μήπως το είχανε υποσχεθεί σε κανα άλλο πελάτη και το θυμηθήκανε όταν πήγες να το πληρώσεις?

 

Συμφωνώ πάντως με το "ότι νά'ναι"!!!! Θυμάμαι που είχα ρωτήσει σε vodafone για το ΒΒ 8520 και ενώ το διαφημίζουνε καιρό τώρα μου είπε ο πωλητής ότι δεν ξέρει την ύπαρξή του!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ενα καταστημα εφαγα ακυρο οταν εφτασα στο ταμειο γιατι ηταν ελλατωματικο

και σε δευτερο μου ειπαν οτι και να το ειχαν δεν θα μου το εδιναν γιατι εχει απαγορευτει η πωληση του μεχρι νεωτερας.

εχει κανενας παρομοια εμπειρια απο vodafone?

ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουν δοθεί από διαγωνισμό από την Νοκια στην Ελλάδα τουλάχιστον χίλια 5230. Χώρια πόσα έχουν πουληθεί. Πήγαινε κ αλλού εκτός Vodafone. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ενα καταστημα εφαγα ακυρο οταν εφτασα στο ταμειο γιατι ηταν ελλατωματικο

και σε δευτερο μου ειπαν οτι και να το ειχαν δεν θα μου το εδιναν γιατι εχει απαγορευτει η πωληση του μεχρι νεωτερας.

εχει κανενας παρομοια εμπειρια απο vodafone?

ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο?

 

Μήπως προσπαθούσαν να σου πουλήσουν το Samsung M1?

Γιατί όταν πήγαμε να πάρουμε συσκευή με μια γνωστή μου μας έλεγαν οτι είναι όλα ελλατωματικά εκτός απο το Samsung :p

 

ΕΛΕΟΣ η Vodafone! :wacko:

Μάλλον επειδή είναι ένα φθηνό touchscreen τηλέφωνο που δεν του λείπει τίποτα,

ανταγωνίζεται τα δικά τους Vodafone μοντέλα και πάνε να το βγάλουν άχρηστο! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μια χαρα, ουτε προβληματα ουτε κολλημαρα τιποτα. Ισως αν επιμηνεις κιαλλο να βαρεθουν και να στο δωσουν στην τελικη. :p

Σημερα θα παω ν'αγορασω και μια 8αρα microd sd να το φουλαρω με τραγουδια. Κατεβασα και χθες το βραδυ διαφορες εφαρμοργες και παιχνιδια. Το μονο στο windows live messenger δεν μπορω να συνδεθω. Οταν επιλεγω να συνδεθει με το Cosmote GPRS μου γραφει κατι για time out (και καρτα εχω, γυρω στα 9 ευρω). Ενω στο facebook μπηκα μια χαρα :up:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μια χαρα, ουτε προβληματα ουτε κολλημαρα τιποτα. Ισως αν επιμηνεις κιαλλο να βαρεθουν και να στο δωσουν στην τελικη. :p

Σημερα θα παω ν'αγορασω και μια 8αρα microd sd να το φουλαρω με τραγουδια. Κατεβασα και χθες το βραδυ διαφορες εφαρμοργες και παιχνιδια. Το μονο στο windows live messenger δεν μπορω να συνδεθω. Οταν επιλεγω να συνδεθει με το Cosmote GPRS μου γραφει κατι για time out (και καρτα εχω, γυρω στα 9 ευρω). Ενω στο facebook μπηκα μια χαρα :up:

 

H Cosmote δε δίνει internet στα καρτοκινητά, παρά μόνο μέσω WAP.

Και ο WLM -και γενικά οι ΙΜ εφαρμογές- δεν παίζουμε μέσω WAP. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αν παω καπου αλλου θα χασω την επιδοτηση!

 

Πήγαινε στο Πλαίσιο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την επιδότησή σου και εκεί, είναι το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote δε δίνει internet στα καρτοκινητά, παρά μόνο μέσω WAP.

Και ο WLM -και γενικά οι ΙΜ εφαρμογές- δεν παίζουμε μέσω WAP. :(

 

Kριμα :(

Ισως αργοτερα να κανω κανενα προγραμμα στην cosmote που σου δινει και δωρεαν mb για ιντερνετ. Μια ερωτηση, γινεται να καθαρισω το μητρωο εγκαταστασεων των εφαρμογων??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αν επέμβεις σε αρχεία συστήματος -κάτι που προϋποθέτει hacked συσκευή- ίσως να γίνεται, αλλά γιατί να το κάνεις... Δεν πιάνει χώρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν επέμβεις σε αρχεία συστήματος -κάτι που προϋποθέτει hacked συσκευή- ίσως να γίνεται, αλλά γιατί να το κάνεις... Δεν πιάνει χώρο.

 

Α, οκ....απλα νομιζα οτι ειναι κατι παρομοιο με το registry των windows :rolleyes:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να βαλουμε να φαινεται η ημερομηνια εδω? -------->http://img57.imageshack.us/img57/1781/nokia52301.th.jpg Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να βαλουμε να φαινεται η ημερομηνια εδω? -------->http://img57.imageshack.us/img57/1781/nokia52301.th.jpg

 

Kι εγω δεν εχω βρει καμια ρυθμιση να γινεται κατι τετοιο. Εκλεισα σχεδον μια βδομαδα με το 5230. Μια χαρα μεχρι στιγμης ουτε προβληματα, ουτε κολληματα. Τραβηξα και καποιες φωτο σε αναλυση 2Mpixels και παρολο που ειχαν μικρο μεγεθος ηταν αρκετα καλες. Αυτα απο μενα....

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nα ρωτήσω κάτι: σας παρουσιάζει κανένα "πρόβλημα" με τις αναφορές παράδοσης των sms; Όποτε στέλνω μήνυμα, δημιουργείται η αναφορά στον αντίστοιχο φάκελο, αλλά παραμένει πάντα με την ένδειξη "εκκρεμεί", και δεν εμφανίζεται ποτέ "pop up" μήνυμα ότι παραδόθηκε, όπως ξέρω ότι κάνει στα Nokia. Δεν είναι πρόβλημα δικτύου, το έχω τσεκάρει. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού (12.0.089).

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω Update το 5230 αλλά πλήρης αποτυχία.

Κατέβασα το Nokia Updater (Ελληνικό και Αγγλικό) καθώς και το Ovi Suite. Κάνουν install χωρίς πρόβλημα κατεβάζουν το αρχείο για το update (112 MB αν θυμάμαι καλά) ξεκινάει η διαδικασία και γίνεται η αποσύνδεση του USB. Μου έβγαλε κάποιες οδηγίες να αποσυνδέσω το USB να ανοιγοκλείσω το κινητό και να πατήσω ΟΚ. Τα έκανα 12 φορές αλλά πάλι τα ίδια. Το αγνόησα όπως έλεγε αρχικά (το άφησα 30 λεπτά) και πάλι τίποτα.

Μου λέει ότι από έκδοση 11 θα την ανεβάσει στην 12.

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου ή τι να κάνω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...