Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

people σε ευχαριστώ πολύ! Ήταν ενεργοποιημένη η ρύθμιση, την απενεργοποίησα και έπεξε μια χαρά! Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμάται κανείς πως ενεργοποιώ τις φωνητικές οδηγίες ;;;

 

 

ΣΟΣ:O

 

κρατας πατημενο το πληκτρο της κλησης(πρασσινο) και στις ενεργοποιει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κρατας πατημενο το πληκτρο της κλησης(πρασσινο) και στις ενεργοποιει.

 

Δεν το έγραψα σωστά εννοώ στο GPS...να μου δίνει φωνητικές οδηγίες...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα σωστά εννοώ στο GPS...να μου δίνει φωνητικές οδηγίες...:ninja:

 

Εαν αναφερεσαι στα Ovi Maps, τρεξε την εφαρμογη και οπως περνας τους χαρτες εχει μια καρτελα που λεει Voices και απο εκει επιλεγεις την φωνη που θες να ακουσεις. Για τα ελληνικα ειναι διαθεσιμη μονο η γυναικεια φωνη. Οποτε αφου επιλεξεις τα ελληνικα κανεις Download την γλωσσα στο κινητο σου, αφου πρωτα το εχεις συνδεση μεσω usb με τον υπολογιστη σου. Οταν τελειωσει η διαδικασια και λοκαρεις δορυφορους ακους την φωνητικη καθοδηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Εαν αναφερεσαι στα Ovi Maps, τρεξε την εφαρμογη και οπως περνας τους χαρτες εχει μια καρτελα που λεει Voices και απο εκει επιλεγεις την φωνη που θες να ακουσεις. Για τα ελληνικα ειναι διαθεσιμη μονο η γυναικεια φωνη. Οποτε αφου επιλεξεις τα ελληνικα κανεις Download την γλωσσα στο κινητο σου, αφου πρωτα το εχεις συνδεση μεσω usb με τον υπολογιστη σου. Οταν τελειωσει η διαδικασια και λοκαρεις δορυφορους ακους την φωνητικη καθοδηγηση.

 

Το ξέρω αυτή τη καρτέλα δε μπορώ να βρώ...:O

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτή τη καρτέλα δε μπορώ να βρώ...:O

 

Φιλε μου συνδεσα το κινητο μου μεσω usb με τον υπολογιστη, ετρεξα την εφαρμογη Nokia Map Loader και οταν εντοπισε το κινητο μου ανοιξε ενα παραθυρο με δυο καρτελες μια Maps και μια Voices.

 

Υ.Γ.

Στη συνδεση μεσω usb να εχεις επιλεξεις Pc Suite (ή Ovi Suite)!!!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η κοπελα μ το κινητο και πολλες φορες φορες ενω συνδεει τα ακουστικα δεν ακουγονται απο εκει αλλα απο το τηλ. τι φταιει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακουστικά; Αυτά που είχε μέσα ή άλλα;

 

αυτα που ειχε μεσα!αγορασμενο απο κοσμοτε με το αναλογο firmware...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλα του εμπορίου; Γιατί αυτά που έχει μέσα είναι του κιλού.

Ας δοκιμάσει κ μεάλλα να δει αλλιώς αν δεν παίζουν ούτε τα άλλα έχει πρόβλημα η υποδοχή.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλα του εμπορίου; Γιατί αυτά που έχει μέσα είναι του κιλού.

Ας δοκιμάσει κ μεάλλα να δει αλλιώς αν δεν παίζουν ούτε τα άλλα έχει πρόβλημα η υποδοχή.

 

δν εχω δοκιμασει με αλλα...αλλα δεν νομιζω να ειναι η υποδοχη γιατι το σηματακι των ακουστικων το εμφανιζει στην οθονη..

 

αλλο ενα προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης, στην αρχη ειχε καρτα wind και στη συνεχεια εβαλε whats up αλλα τα μηνυματα ειναι μπερδεμενα!δηλαδη αυτα που ειχε τα δειχνει στην αρχη και στο τελος αυτα που ερχονται τωρα...δοκιμασα να κανω ταξινομησεισ με κανενα αποτελεσμα...υπαρχει καποιος με παρομοιο προβλημα?

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η κοπελα μ το κινητο και πολλες φορες φορες ενω συνδεει τα ακουστικα δεν ακουγονται απο εκει αλλα απο το τηλ. τι φταιει?

 

μηπως δεν τα βαζει αρκετα βαθια να κανει "τσακ" οταν μπουνε στην σωστη θεση ? την εχω πατησει και εγω ετσι για αυτο στο λεω.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου προτείνει λογισμικό για το 5230 ; Τι έχετε εγκαταστήσει στο κινητό σας και σας αρέσει πολύ;;;
Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν τα βαζει αρκετα βαθια να κανει "τσακ" οταν μπουνε στην σωστη θεση ? την εχω πατησει και εγω ετσι για αυτο στο λεω.

 

δεν νομιζω φιλε μου γιατι απο την στιγμη που δειχνει στην οθονη το σηματακι των ακουστικων λογικα θα εχει πατησει καλα!τεσπα θα κανω για αναβαθμιση με αλλο product key..

 

αυτο με τα μηνυματα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω φιλε μου γιατι απο την στιγμη που δειχνει στην οθονη το σηματακι των ακουστικων λογικα θα εχει πατησει καλα!τεσπα θα κανω για αναβαθμιση με αλλο product key..

 

αυτο με τα μηνυματα?

 

μηπως καποια απο τα μηνυματα ειναι της sim ? αλλιως κανε ενα hard format και μετα κανε restore (μονο επαφες/μηνυματα/φωτος) γιατι αν κανεις restore τα apps δεν θα γινει σωστα. Εμενα παντως σε 3 Νοκια5230 που δουλευω τετοιο προβλημα δεν εχω δει.

 

Τσεκαρε και αν κουμπωνουν καλα τα headphones παντως. Το σηματακι των ακουστικων το δειχνει και σε μενα ακομα και αν δεν το βαλω καλα και κανει απλα καλουτσικη επαφη. Το δοκιμασα μολις τωρα. Μετα το επομενο βημα ειναι να δοκιμασεις με καποια ακουστικα τριτου (για να μην αγοραζεις καινουργια χωρις να χεις επιβεβαιωσει πως ειναι θεμα ακουστικων) . Παντως λογω και της υγρασιας , μεσα στην υποδοχη ακουστικων πολλες φορες πιανουν καποια "αλατα" (η κατι αναλογο) και δεν πιανουν καλα. Εγω πχ που τα χρησιμοποιω συχνα στο γυμναστηριο σαν Mp3 παρατηρισα πως τωρα που πηρα ενα ζευγαρι καινουργια , δεν πιανουν τελεια και θελουν να τα παιζω λιγο γυρνωντας τα γυρω γυρω μεχρι να κανουν καλη επαφη.

 

 

διαβασα σε κατι site πως μπορουμε να overclockαρουμε το 5230 στα 800Mhz , το χει κανει καποιος απο εδω μεσα ? Αν οχι , γνωριζει καποιος κατι πανω σε αυτο να μου δωσει info-tips? Με ενδιαφερει, αλλωστε πειραματα μου αρεσει παντα να κανω :p

 

:protest::knife:elop:protest:

Edited by SaintPetrouil
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο 8 μήνες, η οθόνη χάλασε (εμφανίζει παράλληλες γραμμές λευκές ανάμεσα στα γράμματα) :mad:

 

ευτυχώς που βρήκα την απόδειξη αγοράς...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο 8 μήνες, η οθόνη χάλασε (εμφανίζει παράλληλες γραμμές λευκές ανάμεσα στα γράμματα) :mad:

 

ευτυχώς που βρήκα την απόδειξη αγοράς...

 

ειδαλως ebay και οθονη με 10euro + tools (αλλα βεβαια χαμηλοτερης ποιοτητας τα χρωματα.)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

@xeirwn

Αν είναι μέσα στην εγγύηση πήγαινε το σε κάποιο nokia care να το δουν. Αν δεν φταις εσύ τότε σε καλύπτει η εγγύηση και στην αλλάζουν δωρεάν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ,λιγο τα φωτα σας...με update παίζει να χανονται οι εφαρμογες που ειναι εγκατεστημενες???

 

 

επισης μολις εγκατεστησα το ovi suite se netbook.το συνδεσα με υσβ αλλα δε φορτιζει ουτε μπορω να μπω στο προγραμμα...καποια ιδεα καποιος?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνεται τίποτα από τα δεδομένα σου μετά από αναβάθμιση, όλα μένουν ως έχουν.

 

Τι εννοείς δεν φορτίζει? Δεν σου ανοίγει το ovi suite ή το κινητό δεν φορτίζει όταν συνδέεις το usb πάνω??

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

stendor thx..ακομα κ το hellox2 παραμενει?τελεια!! το οVI ανοιγει αλλα εκει ποθ περιμενω να αναγνςρισει τη συσκευη..1ο βημα συνδεστε τη συσκευη 2ο επιλεξτε οvi suite mode...ενω το εχς συνδεσει στο ΕΕΕΡC το κινητο το βαζω στο ovi suite mode κ ειναι σαν να μην το συνδεσα...ουτε το προγραμμα το αναγνωριζει ,ουτε φορτιζει η συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

stendor thx..ακομα κ το hellox2 παραμενει?τελεια!! το οVI ανοιγει αλλα εκει ποθ περιμενω να αναγνςρισει τη συσκευη..1ο βημα συνδεστε τη συσκευη 2ο επιλεξτε οvi suite mode...ενω το εχς συνδεσει στο ΕΕΕΡC το κινητο το βαζω στο ovi suite mode κ ειναι σαν να μην το συνδεσα...ουτε το προγραμμα το αναγνωριζει ,ουτε φορτιζει η συσκευη...

Ούτε το hack θα χαθεί με την αναβάθμιση. Η συσκευή δεν φορτίζει έτσι κι αλλιώς. Για δοκίμασε σε άλλη θύρα usb να δεις αν αναγνωρίζει το τηλέφωνο όταν το συνδέεις. Αν δεν το αναγνωρίζει δοκίμασε να κάνεις ξανά install/uninstall το ovi suite (ενδιάμεσα κάνε και ένα restart στο pc) και προσπάθησε ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω αυτή τη πρόσοψη και το καπάκι της μπαταρίας; (μαζί ή χωριστά);

Έχω φάει το κόσμο και δε μπορώ να τη βρω πουθενά. :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω αυτή τη πρόσοψη και το καπάκι της μπαταρίας; (μαζί ή χωριστά);

Έχω φάει το κόσμο και δε μπορώ να τη βρω πουθενά. :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Λογικά μόνο στα Nokia care αν υπάρχει. Διαφορετικά πουθενά!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...