Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Spidey σε πιο firmware το φλάσαρες? ευχαριστημένος?

Καλώς ήρθες.Οι περισσότεροι πλέον φοράμε τη γερμανική v10p.Για λεπτομέρειες (έχουμε καλύψει τα πάντα) θα πας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

Η έκδοση της βόνταφον είναι ανάξια σύγκρισης με είτε με τη γερμανική παραπάνω , είτε με κάποια άλλη ανοιχτή ευρωπαική ή ελληνική.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες.Οι περισσότεροι πλέον φοράμε τη γερμανική v10p.Για λεπτομέρειες (έχουμε καλύψει τα πάντα) θα πας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

Η έκδοση της βόνταφον είναι ανάξια σύγκρισης με είτε με τη γερμανική παραπάνω , είτε με κάποια άλλη ανοιχτή ευρωπαική ή ελληνική.

 

καλώς σας βρήκα..είναι ok η Γερμανική? σταθερότητα κτλ. διαβάζω γενικά για πολλά προβλήματα φλασάροντας σε άλλες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είχε κάνει και σε μένα, είχα βοντα, ώσπου το φλάσαρα και ησύχασα.

 

Αν το φλασαρω χανω εγγυηση ετσι δεν ειναι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν το φλασαρω χανω εγγυηση ετσι δεν ειναι?

 

ναι αλλα αν κάνεις restore μετά δεν θα έχεις πρόβλημα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν κάνεις restore μετά δεν θα έχεις πρόβλημα!

 

Τι εννοεις αν κανω restore δεν θα εχω προβλημα?πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

γινεται να κανω αναβαθμιση και μετα να κανω downgrade?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις αν κανω restore δεν θα εχω προβλημα?πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

γινεται να κανω αναβαθμιση και μετα να κανω downgrade?

 

φυσικά, απλά φλασάρεις σε μια έκδοση ελληνική... όπως vodafone. και εισαι οκ.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

φυσικά, απλά φλασάρεις σε μια έκδοση ελληνική... όπως vodafone. και εισαι οκ.

 

Οκ φιλε μου!εσυ το εχεις φλασαρει?να φανταστω οτι εχει οδηγους απ οτι εριξα μια ματια στο αναλογο θεμα...

κατι αλλο η γερμανικη εκδοση εχει ελληνικα ετσι? (αν και δν εχω προβλημα να ειναι κ στα αγγλικα)?

η γερμανικη εχει τον πομπο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το αρενα για τη γυναικα μου απο vodafone και απο οτι ειδα εχει την KM900_AV10l η KM900_AV10I ( δεν μπορω να καταλαβω το τελευταιο γραμμα αν ειναι λαμδα λατινικο πεζο η γιωτα ελληνικο κεφαλαιο). αυτη η εκδοση τι λεει? την εχει κανεις? μαλλον μου φαινεται λιγο αργη, καμμια φορα παταω το μεσαιο πληκτρο να βγει ο κυβος και δεν αποκρινεται, ρυθμισα email αλλα δεν τα κατεβαζει με wifi, οπως και το google maps δεν κατεβαζει με wifi. μηπως να παω για φλασαρισμα σε γερμανικη?

 

Κάποιος να με κατατοπίσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις πρωτες εκδοσεις...δοκιμασε αναβαθμιση απο pc suite που ειναι κ πιο ευκολο...κ αν δε σε ικανοποιησει η τελευταια της vodafone..να φλασαρεις στη γερμανικη P
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το αναβαθμίσω με το PC Suite. Εχω Vista 64bit και Vodafone firmware. Επιλέγω με το PC Suite βα βάλω την open Greece και αφού κάνει εγκατάσταση του modem driver, μου ανοίγει ενα παράθυρο τou USB Driver με τις οδηγίες. Ακολουθω τα βήματα και τώρα είναι κανενα μισαωρο συνδεδεμενο χωρις τη μπαταρία και δέν βλέπω καμμια πρόδο...κατι δεν παει καλα νομίζω...

 

φυσικα και δεν πηγαινε καλα, τελικα το να μη διαβαζεις τα φορουμ ειναι κακο αλλα και το να διαβαζεις κακο ειναι, καποιος ελεγε οτι με βιστα δεν υπαρχει προβλημα. σε εμενα δεν εβγαινε η αναβαθμιση στα 64αρια βιστα. ευτυχως που επαρχει και το νετμπουκ με τα εξ-πι. Παντως αν και διαλεξα οπεν γκρικ, μου εβαλε βονταφον. πιο ομαλη και γρηγορη λειτουργια

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του PC suite δεν μπορείς να κάνεις unbrand. Όπότε δεν υπάρχει περίπτωση να σου περνούσε έκδοση open. Voda είχες Voda σου έβαλε. Μόνον με φλασάρισμα μπορείς να του περάσεις έκδοση open.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

 

Δεύτερη μέρα με το Arena στα χέρια μου. Η συσκευή είναι branded cosmote, και ήρθε με την έκδοση 10b και μετά από τη σύνδεση με το pc το αναβάθμισα στην 10c. Με το θέμα branded δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, ούτε καίγομαι για τον fmt. Η συσκευή λειτουργεί άψογα, οι φωτογραφίες που βγάζει, είναι ακριβώς όπως τις περιγράψατε με highlight φωτογραφία σε μέρα, όπου τα σπάει! Ο ήχος είναι άψογος και το βιντεο αρκετά καλό.

Σε γενικές γραμμές είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Arena.

 

To youtube με το wifi το δοκίμασα και μετά από αρκετή ώρα loading μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται το αρχείο... δεν είχα καλό σήμα ή δεν γίνεται στην έκδοση που έχω ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι. Αφου εκανα αναβαθμιση στην τελευταια γερμανικη εκδοση, παρατηρησα οτι το ξυπνητηρι χτυπαει αμα του καυ..σει

 

εβαλα ενα σημερα, δεν χτυπησε, οταν ξυπνησα το ειδα απλα ενεργοποιημενο σαν να μην εγινε τπτ, ουτε καν σε κατασταση αναβολης, κ μολις εβαλα ενα αλλο δοκιμαστικο, τοτε χτυπησε το προηγουμενο, 4 ωρες μετα απο την κανονικη του ωρα...

 

μπορει καποιος να βοηθησει; θα χρειαστω καποια στιγμη ξυπνητηρι για κατι σοβαρο κ θα την πατησω...

 

Αυτό που λες μου 'χει τύχει και μένα με τη γερμανική (και όντως άργησα 1 ώρα να πάω εκεί που έπρεπε). Από τότε (αρχές Οκτωβρίου περίπου) δεν ξανασυνέβηκε και το έχω προγραμματισμένο να χτυπάει Δευτέρα μέχρι Παρασκευή. Τι να σου πω εγώ απλά από τότε βάζω και δεύτερο ξυπνητήρι αν και όπως είπα και στην αρχή αυτό συνέβηκε μόνο μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Paidia katevasa kapoia logismika apo edw pera..alla pws tha t perasw sto kinito auta t arxeia .kdz??

Υπαρχει κανενα ποστ που να βοηθα??

 

Στο πρώτο πόστ αυτού του thread υπάρχει ένας λεπτομερέστατος οδηγός σε pdf από τον jimdem. Κατέβασε τον οδηγό πρίν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρω στο ΑΡΕΝΑ μου την γερμανικη εκδοση μπορψ μετα να ξαναπερασω την αρχικη που ειχε (vodafone)?κ αν ναι με ποιον τροπο?

επισης η γερμανικη εκδοση εχει την ελληνικη γλωσσα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρω στο ΑΡΕΝΑ μου την γερμανικη εκδοση μπορψ μετα να ξαναπερασω την αρχικη που ειχε (vodafone)?κ αν ναι με ποιον τροπο?

επισης η γερμανικη εκδοση εχει την ελληνικη γλωσσα?

 

μπορεις να ξαναφλασαρεις και να βαλεις οποα εκδοση θες, στην περιπτωση σου αυτην της vodadone. Η γερμανικη εχει και ελληνικη γλωσσα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Γερμανική, είναι μάλιστα ίσως η καλύτερη που έχουν βγάλει. Αν έβγαζε και τους δίκτες (αρχικό γράμμα) στον τηλεφωνικό κατάλογο, θα ήταν απόλυτα ολοκληρομένη. Δεν έχει κανένα πρόβλημα πουθενά, και όλες οι λειτουργείες του κινητού είναι σαφώς βελτιωμένες από προγενέστερες εκδόσεις. Μέχρι και στην φωτογραφική έχει βελτίωθεί.:happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ απο τους δύσμοιρους που έχω voda και δεν μπορώ να βάλω το wetravel.

Oταν πάω να κάνω τις ρυθμίσεις στον ορισμό δικαιωμάτων, δεν εμφανίζει την επιλογή "Να επιτρέπεται πάντα".

Στη συνέχεια όταν το εκκινήσουμε βγάζει συνέχεια ερωτήσεις και λίγο πριν φορτώσει, κολλάει

Με την πρώτη ευκαιρία πάει για γερμανική έκδοση.

 

Και μία ερώτηση, παίζει σε USB 1.1 το Arena?

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Γερμανική, είναι μάλιστα ίσως η καλύτερη που έχουν βγάλει. Αν έβγαζε και τους δίκτες (αρχικό γράμμα) στον τηλεφωνικό κατάλογο, θα ήταν απόλυτα ολοκληρομένη. Δεν έχει κανένα πρόβλημα πουθενά, και όλες οι λειτουργείες του κινητού είναι σαφώς βελτιωμένες από προγενέστερες εκδόσεις. Μέχρι και στην φωτογραφική έχει βελτίωθεί.:happy:

 

πια ακριβος ειναι φιλε μου αυτη απο που μπορουμε να την κατεβασουμε?εχει και αυτη ελληνικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

πια ακριβος ειναι φιλε μου αυτη απο που μπορουμε να την κατεβασουμε?εχει και αυτη ελληνικα ετσι?

 

Κοίτα το πρώτο πόστ.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας σας παρατηρησει προβληματα με την νεα γερμανικη εκδοση στο ξυπνητηρι κ στα χρονοδιαγραμματα;; εμενα πολλες φορες δεν με ειδοποιουν οταν πρεπει

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας σας παρατηρησει προβληματα με την νεα γερμανικη εκδοση στο ξυπνητηρι κ στα χρονοδιαγραμματα;; εμενα πολλες φορες δεν με ειδοποιουν οταν πρεπει

 

παιδια αυτο ειναι ενα σοβαρο προβλημα αμα ισχυει στην γερμανικη!! εχει παρατιριθει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο ειναι ενα σοβαρο προβλημα αμα ισχυει στην γερμανικη!! εχει παρατιριθει και σε αλλους?

Κανένα πρόβλημα εδώ.Έκανα εκτενές τεστ το Σαββατοκύριακο.Ας δοκιμάσει ο φίλος ένα δεύτερο factory reset.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

νεο εργαλείο φλασαρισματος:

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=2529.0

 

απ'οτι διάβασα εχει μικροπαραξενιές αλλά ίσως κάποιους τους βολέψει..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...