Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεω να δοκιμάσω και ο θεος βοηθος. Σ΄ ευχαριστω. Θα επανελθω αν συναντησω δυσκολιες

 

 

Spidey χιλια ευχαριστω. Ακολουθησα τις συμβουλες σου και το οδηγο του jimdem582 και όλα πηγαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι. εκανα update για πολυ ωρα. εκανε reset το τηλεφωνο πολλες φορες και παντα μου εβγαζε σε ενα σημειο πριν ολοκληρωθει, οτι υπαρχει προβλημα συνδεσης του τηλεφωνου με το pc.και να το αποσυνδεσω να βγαλω την μπαταρια, να πατησω retry να το ξανασυνδεσω, μπλα μπλα... τελικα βαρεθηκα και τωρα που το εχω αποσυνδεσει ομως εχει σαν εκδοση αυτην που περασα. την open europe (πριν ειχα την v10c_02) Τωρα ΟΚ δεν ειναι ή επρεπε να κανω κατι αλλο? παντως δουλευει μια χαρα. και το fm transmitter.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια αναφορά λογισμικου!

Εδώ και 3 βδομάδες ΔΕΝ κόλλησε-έκλεισε-έκανε επανεκκίνηση- και γενικά ΔΕΝ είχα κανένα πρόβλημα σταθερότητας και αξιοπιστίας. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και χαίρομαι ιδιαίτερα για την υποστήριξη της LG.

 

Έκδοση V10_C (revised) Greek Unbranded

 

Το ιδιο και εδω..

Link to comment
Share on other sites

τελικα εγώ πλήρωσα και μου στήλανε το κωδικό ξεκλειδώματος και όλα είναι οκ.θα ήθελα να ρωτήσω.έβαλα την V10B_02 αλλά έχω κάποια προβληματάκια. για το youtube εντάξει ξέρω δεν δουλέβει,αλλά έχω πομπό.αλλά στο wifi παρατήρησα ότι μετά από καμιά ώρα surfing,σταματάει να ανταποκρίνεται και δεν ανήγει σελίδες...πρέπει να το κάνω restart δηλαδή το wifi για να συνεχίσω... το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος σε αυτήν την έκδοση? για να μην αναφέρω το σπαστικό gps που για να δει το wetravel που είμαι κάνει 10 ώρες...και όταν λοκάρει στο αμάξι την μια δείχνει καλά την ταχύτητα του αμαξιού και το που είμαι,και μετά κολλάει λίγο και μπερδεύει την απόσταση και τα χιλιόμετρα...δηλαδή αν θες να πας κάπου φέξε μου και γλίστρησε είναι! κρίμα.....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

τελικα εγώ πλήρωσα και μου στήλανε το κωδικό ξεκλειδώματος και όλα είναι οκ.θα ήθελα να ρωτήσω.έβαλα την V10B_02 αλλά έχω κάποια προβληματάκια. για το youtube εντάξει ξέρω δεν δουλέβει,αλλά έχω πομπό.αλλά στο wifi παρατήρησα ότι μετά από καμιά ώρα surfing,σταματάει να ανταποκρίνεται και δεν ανήγει σελίδες...πρέπει να το κάνω restart δηλαδή το wifi για να συνεχίσω... το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος σε αυτήν την έκδοση? για να μην αναφέρω το σπαστικό gps που για να δει το wetravel που είμαι κάνει 10 ώρες...και όταν λοκάρει στο αμάξι την μια δείχνει καλά την ταχύτητα του αμαξιού και το που είμαι,και μετά κολλάει λίγο και μπερδεύει την απόσταση και τα χιλιόμετρα...δηλαδή αν θες να πας κάπου φέξε μου και γλίστρησε είναι! κρίμα.....

 

 

 

 

Ναι είναι bugs της συγκεκριμένης version αυτά που αναφέρεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!!!θελω να κανω αναβαθμηση λογισμικου ,συνδεεται κανονικα με το pc,αλλα δεν μ βγαζει το παραθυρακι που λεει για την αναβαθμηση.....καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εδώ http://www.lgarenaforum.co.uk/index.php?PHPSESSID=p9li5qc0m2lo8ni7i2n433mad4&topic=19.0

λέει ότι υπάρχει και άλλη έκδοση ποιο καινούργια από την EUROPE OPEN V10b_02

είναι η EUROPE OPEN V10D_01 τη διαφορές έχει από την v10b_02? αξίζει?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εδώ http://www.lgarenaforum.co.uk/index.php?PHPSESSID=p9li5qc0m2lo8ni7i2n433mad4&topic=19.0

λέει ότι υπάρχει και άλλη έκδοση ποιο καινούργια από την EUROPE OPEN V10b_02

είναι η EUROPE OPEN V10D_01 τη διαφορές έχει από την v10b_02? αξίζει?

 

Δεν την έχω ξαναδεί, θα την δοκιμάσω!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

να μας πεις κ μας εντυπωσεις...αυτα που μας ενδιαφερουν περισσοτερο ειναι η ελληνικη ταξινομηση στις επαφες κ η δυνατοτητα λιστων αναπαραγωγης στη μουσικη...το gps αμα εχεις εμπειρια απο προηγουμενες εκδοσεις καλο ειναι να κανεις καποια συγκριση...
Link to comment
Share on other sites

ένα λινκ για τα dll που δουλεύουν κάποιος? :P την δοκιμάζω τώρα.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ένα λινκ για τα dll που δουλεύουν κάποιος? :P την δοκιμάζω τώρα.

 

να'τα!:)

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14440&d=1250376132

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ ;) Ξεκίνησα ήδη το φλασάρισμα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καινούρια! :confused:

Την 10d την "φοράω" εδώ και κανένα μήνα. Είναι πολύ καλή σε όλα, αλλά δεν έχει play lists.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις την πέρασα, δεν έχει playlist αλλά έχει youtube. fanatike απο gps πώς πάει?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

και ακόμη για το wifi, αν μπορείς να κάνεις αρκετή ώρα σερφάρισμα χωρίς να κολλάει και να πρέπει να ξανασυνδεθείς.....πολύ σημαντικό....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πως εννοεις την αρκετη ωρα?? πανω απο μισαωρο?

στη γερμανικη Ο παντως οπως κ στις προηγουμενες που ειχα ποτε δεν ειχε κολλησει το wi fi...κ στο ebuddy που μπαινω δε κανει τπτ το περιεργο..

αντε να βγει η αναμενομενη ΚΑΛΗ εκδοση να ηρεμησουμε ολοι μας...

Link to comment
Share on other sites

πως εννοεις την αρκετη ωρα?? πανω απο μισαωρο?

στη γερμανικη Ο παντως οπως κ στις προηγουμενες που ειχα ποτε δεν ειχε κολλησει το wi fi...κ στο ebuddy που μπαινω δε κανει τπτ το περιεργο..

αντε να βγει η αναμενομενη ΚΑΛΗ εκδοση να ηρεμησουμε ολοι μας...

 

ούτε εγώ είχα ποτε πρόβλημα με το wifi... το μόνο που κάνει για λόγους μπαταρίας λογικά είναι να κανει disconnect την σύνδεση όταν δεν χρησιμοποιήτε.. θα δοκιμάσω και το gps με την 10d τώρα..δεν τν βλέπω να ρχεται γρήγορα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα είναι πολύ καλή σε όλα εκτός από τα playlists. Κανένα πρόβλημα με το wifi (δεν "κολάει" ώστε να θέλει restart), κανένα πρόβλημα κλειδώνει γρήγορα και δίχνει σωστά (τουλάχιστον με το google που χρησιμοποιώ) στο GPS, κανένα κόλημα σαν συσκευή. Αν είχε και τα playlists θα ήταν ιδανική έκδοση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα είναι πολύ καλή σε όλα εκτός από τα playlists. Κανένα πρόβλημα με το wifi (δεν "κολάει" ώστε να θέλει restart), κανένα πρόβλημα κλειδώνει γρήγορα και δίχνει σωστά (τουλάχιστον με το google που χρησιμοποιώ) στο GPS, κανένα κόλημα σαν συσκευή. Αν είχε και τα playlists θα ήταν ιδανική έκδοση.

 

ειναι ευρωπαικη. εχει δηλαδη fmt?

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι γινεται με το wifi σε καποιους...σε μενα ποτε δεν εχει κολλησει κ εχω τη γερμανικη Ο...αμα θελεις δοκιμασε τη κ πες μας αν σου εκανε παλι προβλημα..αλλιως στην αναμονη για νεα εκδοση λογισμικου..
Link to comment
Share on other sites

Με τις ελληνικές εκδόσεις λύθηκε το πρόβλημα με το wifi?

Το θέμα με το wifi έχει αναφερθεί από ορισμένους, οπότε μιλάμε για μεμονωμένο πρόβλημα.Σε εμένα και πολλούς άλλους, το κινητό δεν εμφανίζει κανένα λειτουργικό πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευρωπαικη. εχει δηλαδη fmt?

 

 

Ναι, έχει κανονικά. Είναι open Europe έκδοση.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την v10b_2 open europe και έχω το προβληματάκι με το wifi.δεν ξέρω αν φταίει το router μου αν και δεν το νομίζω.κάνω αρκετή ώρα συνεχώς surfing,και ξαφνικά εκεί που φόρτωνε τις σελίδες δεν μου συνεχίζει να φορτώνει παρόλο που δείχνει να είναι συνδεδεμένο κανονικα....μερικές φορές βγαίνω από το brouser και ξαναμπαίνω και δουλέβει,αλλά τις περισσότερες φορές πρέπει να αποσυνδεθώ και συνδεθώ ξανά για να δουλέψει....δοκίμασα και με operamini και έχω το ίδιο προβλημα...είχα και την γερμανική την Μ,αλλά δεν είχα πέξει με το ίντερνετ εκεί! νομίζω στην Μ είχα πρόβλημα με το fmt γιατί εκεί που μετέδιδε σήμα έκλεινε μετά από λίγο μόνο του! τώρα δεν έχω πρόβλημα με αυτό....ίσως υπάρχει κάποια επιλογή στο μυστικό μενού για το wifi θα κοιτάξω....αλλιώς θα περιμένω να δω πότε θα βγεί μια καλή firmware....αν και έχουν κυκλοφορήσει τόσες μάπες....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής...μήπως η καινουργια έκδοση που λενε ότι θα βγάλει η LG είναι αυτή που περνάνε στο service τώρα?Μου φαίνεται πως θα φύγει ο μήνας αυτός και ακόμα δεν θα βγάλουν τπτ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...