Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και άλλο πρόβλημα, με το που τελειώνω τη διαδικασία του MS-DOS δεν μου ανοίγει το παράθυρο του Phone Upgrade....τι κάνω λάθος;

 

Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με τα dll. Κάτι τέτοιο μου έκανε και το διόρθωσα αλλάζοντας τα dll

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια την καλησπερα μου . Απο την 1η στιγμη που αγορασα αυτο το "κινητο" ο θεος να το κανει .. αντιμετωπιζω συνεχως προβληματα. Την μια στελνω μηνυμα σε εναν φιλο μου και τελικα μου βγαζει αναφορα οτι σταλθηκε σε καποιον αλλον (Και οντως ετσι εγινε) .Εχτες πηγα να κανω ολικη διαγραφη στον τηλεφωνικο καταλογο του τηλεφωνου ,και αυτο μου ελεγε συνεχεια απετυχε και απετυχε και χιλιες 2 βλακιες . .Επισης αντιμετωπιζω πολυ εντονα προβληματα με το Wi-fi οπως πολλοι απο οσο διαβασα .Εκει που εχω συνδεθει με το νετ ..μετα απο λιγα λεπτα με πεταει εξω και χρειαζεται να βγω και να ξαναμπω και ουτο καθεξης .Ωραιο κινητο !! Τωρα εχω την εκδοση που μου εχει περασει το PC suite . V10p βλεπω εδω !!! Τελικα μπορει να μας πει καποιος Γ Ν Ω Σ Τ Η Σ ποια ειναι απο οοοοοοοοοοοοοοολες αυτες που εχετε παραθεσει η καλυτερη εκδοση firmware και με ποια μπορει να λειτουργησει το κινητο καλυτερα και πιοι σταθερα χωρις κολληματα ????? Τοσες σελιδες και μια ακρη δεν καταφερα να βγαλω .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε η καλητερη κατα την γνωμη μου ειναι η open europe v10f.Πολυ σταθερη και γρηγορη που καλυτερευει το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την Open Europe V10F που λες ,δουλευουνε ολα ρολοι ? Youtube κτλ κτλ ?? Δεν εχεις κανενα προβλημα ετσι ? Εγω χτες περασα ετσι να δω την V10C_01 και δεν εχω παραπονο για την ωρα ..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εφοσον δεν εχεις παραπανω μεινε με αυτην καθως αν φλασαρεις στην v10f θα βγεις εκτος εγγυησης.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εφοσον δεν εχεις παραπανω μεινε με αυτην καθως αν φλασαρεις στην v10f θα βγεις εκτος εγγυησης.

Θα κρατησω την V10C_01 για την ωρα μιας και κυλανε ολα ηρεμα ,αν και το Υοutube στην αρχη μου επαιζε και τωρα οχι .Τελοσπαντων .. Αχρειαστο να μου 'ναι ! Ευχαριστω !:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αμα θες youtube πηγαινε sυνδεσιμοτητα>ρυθμισης ροης>wifi,και θα βλεπεις.

Ωραιοοοοοοοοοοοοοοοοςςςς !!! Να'σαι καλα ρε SpurocCc .. Βοηθησες !!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, υπάρχει κάποιο link να κατεβάσω την OPEN GREEK V10B_00 ? αυτό που αναφέρεται στη σελίδα του forum δεν λειτουργεί. Ακόμα και pm αν θέλετε να στείλετε. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα ...οταν το msdos τελειωνει αρχιζει κανονικα την αναλυση..

ομως αφου τελειωσει η αναλυση και παει στο download μου λεει error conection ακριβως οπως στον φιλο cranejimy το αναφερει στο #770 δεν εχει παρει συγκεκριμενη απαντηση....!!!...εχω κανει τα παντα και δεν γινεται τιποτα...εχω εκνευριστει και δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω...

εχω ανοιξει ολα τα utils..

εχω κανει reset factory και επανεκινηση στον η/υ ...

εχω κανει περιπου δεκα φορες ολη τη διαδικασια..

με μπαταρια ...χωρισ μπαταρια....ολα...τιποτα δεν γινεται...παντα κολλαει στο ιδιο σημειο...!!!

να αναφερω απλα οτι ολα αυτα μονο με τιν γερμανικη v10p_00 & v10p_01

με αυτες καθομαι και τα δοκιμαζω...τιποτα...ΤΙΠΟΤΑ......:blink::(:O:confused::wacko::!:

ξερετε κατι?? σας παρακαλωωω...

 

EDIT: δοκιμασα και με αλλες εκδοσεις....τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.....ελεος πια δε μπορω αλλο....σωστεεεεε μεεεε....τι γινεται...??? χρησιμοποιησα και τα νεα utils αλλα παλι τιποτα......!!!!!!!!!αααααααααααααα βοηθειαααααα!!!!

thanks

Edited by gewlogos
περισσοτερες δοκιμες αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει post και σε άλλο σημείο στο forum αυτή την απορία μου, αλλά τελικά εδώ είναι το σωστό μέρος!! Τελικά το arena είναι ή δεν είναι ανοιχτού λογισμικού; Με τα λίγα που διάβασα εδώ αλλά και σε ξένα forum κατέλειξα στο ότι δεν είναι. ΤΟΤΕ γιατί κάποια καταστήματα τα πουλάνε για windows mobile; Καμιά καλή εφαρμογή για navigation χωρίς χρέωση υπάρχει;

 

Ξέρω ότι δεν είμαι διαβασμένος αλλά helpppppp.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και μόλις χθες αγόρασα ένα μεταχειρισμένο LG ARENA.

Δεν είμαι γνώστης των κινητών αλλά το τηλέφωνο παρουσιάζει την παρακάτω δυσλειτουργία

Όταν καλέσω κάποιον ή με καλέσει αυτός η οθόνη του κινητού απενεργοποιείται και δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση , Ούτε να δώ ποιος με παίρνει, ούτε να το κλείσω ούτε τίποτα. Μόνο όταν τελειώσει η κλήση επανέρχεται και βλέπω με ποιον μιλούσα ή ποιος με κάλεσε στις Αναπάντητες.

Δηλαδή σκεφτείτε να με παίρνει κάποιος και να μην μπορώ ούτε να πατήσω το πλήκτρο για μιλήσω μαζί του. Αναγκαστικά συνδέω το bluetooth για να απαντώ και να απενεργοποιώ τις κλήσεις από εκεί. Όμως ακόμη και όταν μιλάω με το bluetooth η οθόνη παραμένει απενεργοποιημένη.

Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω αυτό το πρόβλημα??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και μόλις χθες αγόρασα ένα μεταχειρισμένο LG ARENA.

Δεν είμαι γνώστης των κινητών αλλά το τηλέφωνο παρουσιάζει την παρακάτω δυσλειτουργία

Όταν καλέσω κάποιον ή με καλέσει αυτός η οθόνη του κινητού απενεργοποιείται και δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση , Ούτε να δώ ποιος με παίρνει, ούτε να το κλείσω ούτε τίποτα. Μόνο όταν τελειώσει η κλήση επανέρχεται και βλέπω με ποιον μιλούσα ή ποιος με κάλεσε στις Αναπάντητες.

Δηλαδή σκεφτείτε να με παίρνει κάποιος και να μην μπορώ ούτε να πατήσω το πλήκτρο για μιλήσω μαζί του. Αναγκαστικά συνδέω το bluetooth για να απαντώ και να απενεργοποιώ τις κλήσεις από εκεί. Όμως ακόμη και όταν μιλάω με το bluetooth η οθόνη παραμένει απενεργοποιημένη.

Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω αυτό το πρόβλημα??

ευχαριστώ

Οπως και στο Iphone ετσι και στο LG απανεργοποιειται η οθονη καθως μιλαμε .. και οταν το βγαζεις απο το αυτι ,τοτε ξαναλειτουργει η οθονη ! Δε ξερω κατα ποσο μπορει να λυθει το προβλημα σου .. γιατι δεν πρεπει να υπαρχουν επιλογες για τις ρυθμισεις οθονης (για το αν θα κλεινει οταν μιλας η οχι) .!! Το ιδιο επαθα κι εγω .Καποια στιγμη που με καλουσανε .. επαιζε η μελωδια και η οθονη ηταν νεκρη ! Η απορια σου θα μεινει αλυτη οπως εμεινε και η δικια μου .

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και μόλις χθες αγόρασα ένα μεταχειρισμένο LG ARENA.

Δεν είμαι γνώστης των κινητών αλλά το τηλέφωνο παρουσιάζει την παρακάτω δυσλειτουργία

Όταν καλέσω κάποιον ή με καλέσει αυτός η οθόνη του κινητού απενεργοποιείται και δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση , Ούτε να δώ ποιος με παίρνει, ούτε να το κλείσω ούτε τίποτα. Μόνο όταν τελειώσει η κλήση επανέρχεται και βλέπω με ποιον μιλούσα ή ποιος με κάλεσε στις Αναπάντητες.

Δηλαδή σκεφτείτε να με παίρνει κάποιος και να μην μπορώ ούτε να πατήσω το πλήκτρο για μιλήσω μαζί του. Αναγκαστικά συνδέω το bluetooth για να απαντώ και να απενεργοποιώ τις κλήσεις από εκεί. Όμως ακόμη και όταν μιλάω με το bluetooth η οθόνη παραμένει απενεργοποιημένη.

Mπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω αυτό το πρόβλημα??

ευχαριστώ

 

 

αν παρατηρησεις το αρενα θα δεις μπροστα στην οθονη ενα ανοιγμα σαν καμερα...δεν ειναι καμερα η καμερα ειναι η στρογγυλη δεξια απο το ακουστικο...αυτο που σου λεω εγω ειναι στο τελος της οθονης πανω αριστερα...αυτο προκειται για εναν αισθητηρα που οταν αντιλαμβανεται κινηση σβηνει η οθονη για λογους ασφαλειας ,πχ να μην κλησεις κατα λαθος την κληση... απλα οταν θες να δεις στην οθονη πρεπει εκεινο το σημειο να ειναι ελευθερο...δες την εικονα...http://img42.imageshack.us/img42/8228/lgarenakm900review01.jpg:rolleyes:

τωρα αν εχει καποιο προβλημα ο αισθητηρας, θα κλεινει μονη της, ειτε εχει ειτε δεν εχει εμποδιο...ελπιζω να βοηθησα...!!

εμενα να δω αν θα με βοηθησει καποιος...θελω να κανω φλασαρισμα και κολλαει στο ιδιο σημειο...το αναφερω στο #810:O:blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φλασαρεις κατ ευθειαν απο ενα προγραμμα που εχει ανεβει καπου στο φορουμ .Αν βρισκομουνα Ελλαδα θα σε βοηθουσα πιο γρηγορα αλλα λειπω εξωτερικο και δεν εχω σε αυτο το PC αποθηκευμενες τις σελιδες κτλ ! Εγω παντως απο το προγραμμα φλασαρα επειδη το κολπο με το MS DOS δε με βοηθησε ΚΑΘΟΛΟΥ .. Ψαξου λιγο ακομα και θα την βρεις την ακρη μεχρι να επιστρεψω χεεχεχχε..!!! καλημερα !
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσεως σε καμία κίνηση του τηλεφώνου. Είτε το έχω στο αυτί είτε το απομακρύνω είτε το γυρίζω ανάποδα κ.λπ. δεν ανοίγει η οθόνη. Νομίζω όμως ότι ο αισθητήρας δουλεύει γιατί όταν είναι στο μενού και το στρέφω πλάγια αντιλαμβάνεται την κίνηση και αλλάζει την οθόνη και τα εικονίδια σε οριζόντια μορφή.

Δεν ξέρω, είναι μεγάλο πρόβλημα να μην μπορώ να δω έστω και για λίγο ποιός με καλεί, και το χειρότερο να μην μπορώ να τερματίσω την κλήση ή να βάλω κάποιον στην αναμονή.

Σκεφτείτε ότι χθες πήρα ένα φίλο τηλέφωνο δεν απαντούσε κι εγώ δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση, με έβαλε στον τηλεφωνητή και περίμενα πότε να κλείσει ο τηλεφωνητής για να τερματιστεί η κλήση. Τελικά αναγκαστικά και το απενεργοποίησα. Ε Λ Ε Ο Σ!!!! Τι να κάνω???

(Είναι στην εγγύηση, μήπως πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία???)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσεως σε καμία κίνηση του τηλεφώνου. Είτε το έχω στο αυτί είτε το απομακρύνω είτε το γυρίζω ανάποδα κ.λπ. δεν ανοίγει η οθόνη. Νομίζω όμως ότι ο αισθητήρας δουλεύει γιατί όταν είναι στο μενού και το στρέφω πλάγια αντιλαμβάνεται την κίνηση και αλλάζει την οθόνη και τα εικονίδια σε οριζόντια μορφή.

Δεν ξέρω, είναι μεγάλο πρόβλημα να μην μπορώ να δω έστω και για λίγο ποιός με καλεί, και το χειρότερο να μην μπορώ να τερματίσω την κλήση ή να βάλω κάποιον στην αναμονή.

Σκεφτείτε ότι χθες πήρα ένα φίλο τηλέφωνο δεν απαντούσε κι εγώ δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση, με έβαλε στον τηλεφωνητή και περίμενα πότε να κλείσει ο τηλεφωνητής για να τερματιστεί η κλήση. Τελικά αναγκαστικά και το απενεργοποίησα. Ε Λ Ε Ο Σ!!!! Τι να κάνω???

(Είναι στην εγγύηση, μήπως πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία???)

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.Τα πράγματα είναι απλά και αυτό έχει να κάνει με όλα τα παιδιά που μπορεί να έχουν πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα.Το θέμα με τον αισθητήρα είναι όπως ακριβώς αναφέρθηκε παραπάνω.Από τη στιγμή που όμως απομακρύνουμε το τηλέφωνο από τα αυτί μας, θα πρέπει κανονικά να τερματίζουμε την κλήση χωρίς κανένα πρόβλημα.Αυτό που αναφέρεις δε μου έχει συμβεί ποτέ, γι αυτό και θεωρώ πως θα πρέπει να πας μια βόλτα στο σέρβις.Το πρόβλημα λογικά το ξέρουν , γιατί έχουν αναφερθεί και άλλες περιπτώσεις όπως η δική σου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

vzefyros μαλλον πρεπει να εχει καποιο προβληματακι...οπως λεει και φιλος spidey ..απλα να σου πω πως αλλος ο αισθητηρας οθνης κλησης και αλλος ο αισθητηρας περιστροφης οθονης....ο πρωτος δουλευει σαν φωτοκυτταρο...δηλαδη οταν βλεπει εμποδιο σβηνει...ενω ο αλλος οταν περιστρεφουμε το κινητο...!!!κουραγιο..:P
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει μεμβράνη πάνω στην οθόνη? Αν έχεις και δεν έχει μπει σωστά, επηρεάζει τον αισθητήρα και σβήνει η οθόνη. Στο δικό μου πάντως κινητό το πρόβλημα ήταν η μεμβράνη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουμε χιλιο-πεί ότι τους αισθητήρες αυτούς, ΔΕΝ πρέπει να τους σκεπάζει τίποτα. Ούτε η προστατευτική μεμβράνη. Με μία φαλτσέτα κόβουμε ένα κομματάκι 2-3 χιλιοστά στο σημείο εκείνο ώστε όταν την κολλήσουμε να ΜΗΝ τους σκεπάζει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ARENA 1 ΜΗΝΑ MAMA απο vodafone και θελω να το φλασαρω.

Μπορω με το UpTestEX για γρηγορα η πρεπει να φλασαρω με τον οδηγο του jimdem?????

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που δε καταλαβαινω εδω και τοσο καιρο ειναι ,γιατι οταν μπαινω μεσω Wifi στο ιντερνετ μετα απο 5-8 λεπτα με πεταει και πρεπει να βγαινω στην αρχικη οθονη και να ξαναμπαινω wifi και τα λοιπα .. Εχει βρει κανεις καμμια λυση γι αυτη την αηδια ? Γιατι περι αηδιας προκειται .!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χίλια μπράβο για το φόρουμ σας....

Αγόρασα πριν καμιά εβδομάδα το lg arena και δεν έχω video στο youtube ...οχι transmitter στο ράδιο ...κτλ....

Διάβασα τις οδηγίες για το flasharisma αλλα εχω 2 ερωτησεις.....

1) Που μπορώ να βρω τις διαφορές εκδόσεις Firmware και πως θα γνωρίζω ποια από όλες να περάσω στο τηλ μου?

2) Εχω σύνδεση Vodafone στο κρυφό μενού μου γράφει already unlock....Πρεπει να βαλω Firmware Vodafone?

3) Αν φλασαρω το αρενα και παει κατι στραβα μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση η θα ειναι μονιμη η καταστροφη???

Σας ευχαρηστω.......και συνεχιστε την καλη δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χίλια μπράβο για το φόρουμ σας....

Αγόρασα πριν καμιά εβδομάδα το lg arena και δεν έχω video στο youtube ...οχι transmitter στο ράδιο ...κτλ....

Διάβασα τις οδηγίες για το flasharisma αλλα εχω 2 ερωτησεις.....

1) Που μπορώ να βρω τις διαφορές εκδόσεις Firmware και πως θα γνωρίζω ποια από όλες να περάσω στο τηλ μου?

2) Εχω σύνδεση Vodafone στο κρυφό μενού μου γράφει already unlock....Πρεπει να βαλω Firmware Vodafone?

3) Αν φλασαρω το αρενα και παει κατι στραβα μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση η θα ειναι μονιμη η καταστροφη???

Σας ευχαρηστω.......και συνεχιστε την καλη δουλεια....

Φιλε Sallas καλησπερα .

Κατ'αρχας συγχαρητηρια για την πιο χαλια επιλογη που εκανες ποτε στην ζωη σου .Ενα μεγαλο τιτανοτεραστιο λαθος στην ιστορια των αγορων σου οσον αφορα την κινητη τηλεφωνια ..

1ον.Επειδη πριν απο κατι μερες ειχα κι εγω το προβλημα με το youtube.. τωρα με την σειρα μου θα βοηθησω εγω εσενα ,λεγωντας σου πως για να δεις βιντεο απο εκει πρεπει να πας Menu>Ρυθμισεις?Συνδεσιμοτητα>Ρυθμισεις Ροης>Προφιλ Internet>Wi fi και θα βλεπεις .!!

2ον. Διαφορες εκδοσεις Firmware ,οπως και οδηγιες αναλυτικες ,μπορεις να βρεις σε ΑΥΤΟ το κατατοπιστικοτατο site του Jimdem .

3ον.Οχι δεν ειναι απαραιτητο να βαλεις firmware Vodafone .Βαζεις οτι γουσταρεις εσυ !

4ον.Αν φλασαρεις το Arena και παει κατι στραβα τοτε βαφ'το καφε και θαψ'το στο χωμα ,εκτος και αν εχεις ΗΔΗ κανει ενα καλο back-up για να μπορεις να επαναφερεις οσα αρχεια ειχε απο πριν το φλασαρεις .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε bleed_me για την γρήγορη απάντηση αλλα εχω κανει είδη την σχετική ρύθμιση στις ρυθμίσεις ροης αλλα πάλη youtube τίποτα!!!

Αν παει κατι στραβα στο φλασαρισμα δεν μπορω να το στείλω για σέρβις στην lg όπως λένε πιο πάνω???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...