Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες απο camera τι λεει;

Για φωτογραφιες ημερα με ενδιαφερει...

Επισης οταν παιζει ραδιοφωνο σε μεγαφωνο ειναι στερεοφωνικα η εχει μονο ενα ηχειο;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Ψάξε λίγο τα posts μου στο παλιό θέμα, έχω ανεβάσει δείγματα από την κάμερά του.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243208

 

Όσον αφορά το ηχείο, είναι μονό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο σε όλους τους νέους κατόχους.

Θα ήθελα κάποιος να αναφέρει το product code της ελληνικής συσκευής.

Ευχαριστώ.

 

E52-1 (RM-469)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ αλλά δεν είναι αυτό το product code.

Δες αυτό και πες μου...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ αλλά δεν είναι αυτό το product code.

Δες αυτό και πες μου...

 

0578066

αγορασμενο απο alfa copy

 

 

Το εχουν εδω:http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34646

εκει ειναι ακριβα

εγω το πηρα απο alfa copy στην βουλιαγμενης οπου χθες ειχε αρκετα κομματια στα 292 ευρω

ελπιζω να εχουν μεινει και αλλα αν και καθε πρωι φερνουν

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα την ψωνισα και πηγα στο Πλαισιο για αντικατασταση συσκευης , αυτο το ακουστικο πολυ για τα μπαζα , και παρηγγειλα το Ε55 για να μην την ξαναπατησω , δεν ξερω για εσας αλλα θελει προσοχη!

 

Σε ποιο Πλαίσιο πήγες?

Στη Μεταμόρφωση δε το έχουν και ψάχνω από το μεσημέρι να το βρω σε κανένα κατάστημα αλλά τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ότι το e55 είναι πιο γρήγορο από το e52? To διάβασα στο phonearena σε ένα review. Αν και φοράνε ίδιο cpu το τόνιζε ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ότι το e55 είναι πιο γρήγορο από το e52? To διάβασα στο phonearena σε ένα review. Αν και φοράνε ίδιο cpu το τόνιζε ...

 

Μην παίρνεις στα σοβαρά ό,τι διαβάζεις στο gsmarena και στο phonearena. Είναι sites ιδιαιτέρως γνωστά για τις ανακρίβειες που γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μαγαζί επιτέλους να το φέρει, να τελειώνουμε, να το πάρουμε ρε παιδιά. Το κινητό φαίνεται να τα σπάει, τι να λέμε τώρα. Και όλοι όσοι έχουμε πιάσει στα χέρια μας το Ε51 καταλαβαίνουμε την διαφορά...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και γω παιδες.Οντως το κινητακι φαινεται απαιχτο.Θα επανελθω με εντυπωσεις...
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πάρει, παρατηρήσατε τπτ περίεργο με το ακουστικό του? Είναι χαμηλή η έντασή του? Ακούγεται καθαρά?

Είμουν κάτοχος του U900 και έχει καεί η γούνα μου, γι' αυτό ρωτάω. Συν του ότι κάτι διάβασα και εδώ, και λέω "Ρε μπας? Μην την πατήσουμε πάλι"? :worry:

Τι γίνεται λοιπόν?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε πάρει, παρατηρήσατε τπτ περίεργο με το ακουστικό του? Είναι χαμηλή η έντασή του? Ακούγεται καθαρά?

Είμουν κάτοχος του U900 και έχει καεί η γούνα μου, γι' αυτό ρωτάω. Συν του ότι κάτι διάβασα και εδώ, και λέω "Ρε μπας? Μην την πατήσουμε πάλι"? :worry:

Τι γίνεται λοιπόν?

 

Μια χαρα ακουγεται φιλε μην ακους και πολλα.Το τηλεφωνο ειναι super....

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω για την ταχυτητα του κινητου

 

ειχα το Ν79 και πραγματικα μπροστα στο ε52 ειναι σαν να μιλαμε για διαφορα πεντιουμ 3 - διπυρηνο επεξεργαστη. ανοιγει κλεινει πολυ γρηγορα, το μενου ανοιγει αμεσως χωρις ''κλεψυθρες'' και χωρις καθυστερησεις... τι να λεμε!

Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω για την ταχυτητα του κινητου

 

ειχα το Ν79 και πραγματικα μπροστα στο ε52 ειναι σαν να μιλαμε για διαφορα πεντιουμ 3 - διπυρηνο επεξεργαστη. ανοιγει κλεινει πολυ γρηγορα, το μενου ανοιγει αμεσως χωρις ''κλεψυθρες'' και χωρις καθυστερησεις... τι να λεμε!

 

Συμφωνω φιλε πρωτη φορα βλεπω κινητο να ανοιγοκλεινει τοσο γρηγορα.:D

 

...και μια ερωτηση επειδη δεν το θυμαμαι,πως γινεται να μη φοριζει ενω ειναι συνδεδεμενο με το πι σι;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω για την ταχυτητα του κινητου

ειχα το Ν79 και πραγματικα μπροστα στο ε52 ειναι σαν να μιλαμε για διαφορα πεντιουμ 3 - διπυρηνο επεξεργαστη. ανοιγει κλεινει πολυ γρηγορα, το μενου ανοιγει αμεσως χωρις ''κλεψυθρες'' και χωρις καθυστερησεις... τι να λεμε!

 

Ήθελα να ήξερα που στο καλό την είδες την τόση μεγάλη διαφορά.:p

Έχω το E55 και όπως και το 5630 της κόρης μου (επίσης 600 Mhz) είναι ανεπαίσθητα μόνο ταχύτερα από το άλλο μου S60 το N86. Στην πραγματικότητα θα πρέπει να είναι κάποιος ιδιαίτερα "υποψιασμένος" για να μπορέσει να διακρίνει διαφορά και αυτό σε ελάχιστα σημεία του λειτουργικού (screen drawing & app start lag) και μόλις μετά βίας. Όσο για το phone startup delay δεν υπάρχει σχεδόν καμμιά βελτίωση αν και αυτό δεν έχει και πολλή σημασία.

 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω πως δεν είναι καλή επιλογή το CPU των 600Mhz. Απλά το S60 δεν φαίνεται να πολυκαταλαβαίνει από raw processing speed και στην πράξη εξακολουθεί να "αργοπορεί" και να υστερεί σημαντικά συγκρινόμενο με άλλα λειτουργικά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα που στο καλό την είδες την τόση μεγάλη διαφορά.:p

Έχω το E55 και όπως και το 5630 της κόρης μου (επίσης 600 Mhz) είναι ανεπαίσθητα μόνο ταχύτερα από το άλλο μου S60 το N86. Στην πραγματικότητα θα πρέπει να είναι κάποιος ιδιαίτερα "υποψιασμένος" για να μπορέσει να διακρίνει διαφορά και αυτό σε ελάχιστα σημεία του λειτουργικού (screen drawing & app start lag) και μόλις μετά βίας. Όσο για το phone startup delay δεν υπάρχει σχεδόν καμμιά βελτίωση αν και αυτό δεν έχει και πολλή σημασία.

 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω πως δεν είναι καλή επιλογή το CPU των 600Mhz. Απλά το S60 δεν φαίνεται να πολυκαταλαβαίνει από raw processing speed και στην πράξη εξακολουθεί να "αργοπορεί" και να υστερεί σημαντικά συγκρινόμενο με άλλα λειτουργικά.

 

 

περιεργο

εγω δεν μιλαω για μικρη διαφορα

μιλαω για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα

 

το n79 συνεχως μου εβγαζε πανω δεξια το κυκλακι που γυρναγε και γενικα το σκεφτοταν οτι και να κανω

το ε52 καμια σχεση αυτο το αντιστοιχο κυκλακι δεν το εχω δει ακομα . τοσο γρηγορο ειναι!

και δεν ειμαι ατομο που το φορτωνει με εφαρμογες να πεις οτι φταιει αυτο

μονο το ebuddy ειχα βαλει

 

 

 

Συμφωνω φιλε πρωτη φορα βλεπω κινητο να ανοιγοκλεινει τοσο γρηγορα.:D

 

...και μια ερωτηση επειδη δεν το θυμαμαι,πως γινεται να μη φοριζει ενω ειναι συνδεδεμενο με το πι σι;

 

καπως μπαινεις σε ενα κρυφο μενου αλλα δεν ξερω πως!!!

και εγω το ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

περιεργο

εγω δεν μιλαω για μικρη διαφορα

μιλαω για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα

 

Περίεργο. :( Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως κάτι - οτιδήποτε συνέβαινε στο N79 σου και είχε αυτή την καθυστέρηση ως αποτέλεσμα.

Δεν έχω βέβαια N79 για να μπορώ να εκφέρω σαφή άποψη, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να διακρίνω σαφές πλεονέκτημα performance των E55/52-5630 και γενικότερα των 600Mhz από το N86 που χρησιμοποιώ, παρόλο που τα σύγκρινα εκτενώς και hard-formated και μετά το installation ίδιων ακριβώς εφαρμογών. Υπάρχει μια ψιλοεντύπωση αυξημένης ταχύτητας στα εξακοσάρια ειδικά σε screen redrawing και app startup, αλλά πραγματικά μιλάμε για αστεία πράγματα που θα μπορούσαν να επιτευχθούν ακόμα και με ένα soft optimization. Υπάρχουν μάλιστα και συγκεκριμένες functions που τα εξακοσάρια είναι ακόμα και αργότερα από το N86. Αυτό βέβαια ίσως οφείλεται και σε προβλήματα νεότητας των firmwares.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι καλοδεχούμενο το ταχύτερο hardware έστω και αν η φαινομενική εκμετάλευσή του από το S60 δεν είναι και ότι καλύτερο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμαρτον. Μα καλά από που το έχετε πάρει όλοι σας; Ψάχνω, ψάχνω, αλλά δεν μπορώ να το βρώ πουθενά! Αν μπορεί κάποιος να δώσει μαγαζί στην Αθήνα για να πάμε να το "χτυπήσουμε", θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ πολύ...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμαρτον. Μα καλά από που το έχετε πάρει όλοι σας; Ψάχνω, ψάχνω, αλλά δεν μπορώ να το βρώ πουθενά! Αν μπορεί κάποιος να δώσει μαγαζί στην Αθήνα για να πάμε να το "χτυπήσουμε", θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ πολύ...

 

Ψαξε και στο πλαισιο ρωτα σε ολα τα μαγαζια τους καπου θα το βρεις...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με τα κεντρικά τους, δεν το βλέπουν διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα. Πάνε για νέα παραλαβή λέει στις 31 Αυγούστου! Στην Vodafone τίποτα, μάλλον υπομονή θα κάνουμε τελικά...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με τα κεντρικά τους, δεν το βλέπουν διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα. Πάνε για νέα παραλαβή λέει στις 31 Αυγούστου! Στην Vodafone τίποτα, μάλλον υπομονή θα κάνουμε τελικά...

 

Και εμένα τα ίδια μου είπαν από το Πλαίσιο..

Στη Vodafone 10/9 αναμένεται

Link to comment
Share on other sites

 

...και μια ερωτηση επειδη δεν το θυμαμαι,πως γινεται να μη φοριζει ενω ειναι συνδεδεμενο με το πι σι;

 

Τελικα το βρηκε κανεις αυτο.Εγω ακομα...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό... Σου δένει τα χέρια, αν θες ας πούμε να περάσεις το Garmin πριν "στρώσεις" τη μπαταρία... :(

(Γίνεται βέβαια και με card reader, αλλά...)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...