Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αξεσουάρ που υπάρχουν μέσα στην συσκευασία ισχύει εγγύηση 6 μηνών από την αγορά του κινητού,οπότε αν είσαι μέσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο,και δεν έχει υποστεί ζημιά η μπαταρία από δική σου υπαιτιότητα,τότε μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση αυτής.

Από ότι ήξερα η εγγύηση ισχύει εδώ και πολύ καιρό για 2 ΧΡΟΝΙΑ και όχι για 6 μήνες!

Όσον αφορά την δικιά μου μπαταρία κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα. Προσπαθώ όμως να την αφήσω αν είναι δυνατόν να σβήσει το κινητό μόνο του και μετά να την φορτίσω (από τον Νοέμβριο το έχω).

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο χρόνια εγγύηση έχει μόνο η συσκευή, τα υπόλοιπα αξεσουάρ που περιέχονται στο κουτί έχουν εγγύηση 6 μήνες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

2. Υπάρχει η κατά τη γνώμη μου άστοχη ρύθμιση στο Ε52 μου όπου όταν έχω ενεργοποιημένο το bluetooth κι έχω συνδέσει το αντίστοιχο ακουστικό, όλοι οι ήχοι πέραν του ήχου κλήσης, του μηνύματος και του ξυπνητηριού, ακούγονται ΜΟΝΟ από το ακουστικό (και όχι και από το μεγάφωνο της συσκευής), το οποίο (ακουστικό) αν δεν το φοράς δεν παίρνεις χαμπάρι! Για παράδειγμα, όταν σε καλούν μέσω skype, οι ειδοποιήσεις του best reminder, καθώς και η μουσική, το ράδιο κλπ!!!!! Φταίει το πως είναι ρυθμισμένη η συσκευή ή η τεχνολογία του ακουστικού bluetooth μου, το οποίο είναι σχετικά παλιό;

 

Ευχαριστώ

 

Παιδιά καμιά ιδέα για να προσπεραστεί το παραπάνω πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να φτιάξω τις ρυθμίσεις του hotmail μου, κ ενώ μπορώ και λαμβάνω όλα τα e-mail, δεν μπορώ να στείλω. όταν γράφω ένα mail και κάνω αποστολή μου εμφανίζει στην πάνω αριστερή γωνία το εικονίδιο οτι προσπαθεί να το στείλει, αλλα δεν στελνει.

είναι κάποια ρύθμιση που έχω βάλει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να φτιάξω τις ρυθμίσεις του hotmail μου, κ ενώ μπορώ και λαμβάνω όλα τα e-mail, δεν μπορώ να στείλω. όταν γράφω ένα mail και κάνω αποστολή μου εμφανίζει στην πάνω αριστερή γωνία το εικονίδιο οτι προσπαθεί να το στείλει, αλλα δεν στελνει.

είναι κάποια ρύθμιση που έχω βάλει λάθος?

 

τσέκαρε εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3171328&highlight=smtp#post3171328

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής: όταν επιλέξεις hotmail, εκεί που σου ζητάει τη διεύθυνσή σου βάλε την λάθος (πχ. tomtom@hotmail.cog αντί για tomtom@hotmail.com) και απευθείας θα σε βγάλει σε ένα μενού όπου καλείσαι να βάλεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις οι οποίες είναι οι εξής:

Ρυθμίσεις εισερχ. email

Όνομα χρήστη: (βάλε εδώ τη σωστή διεύθυνσή σου)

Κωδικός: αντίστοιχα

Διακομ. εισερχομένων: pop3.live.com

Mail Box Name : Hotmail POP3

Mail Box Type : POP3

Security (Port) : SSL

Port : 995

 

Ρυθμίσεις εξερχ. email

Όνομα χρήστη: (βάλε εδώ τη σωστή διεύθυνσή σου)

Κωδικός: αντίστοιχα

Outgoing Mail Server : smtp.live.com

Security (Port) : SSL/TLS

Port : 587

 

Αν δεν λειτουργήσει στείλε ξανά μήνυμα!!!!

 

εβαλα τις παραπάνω ρυθμίσεις αλλα κ παλι δεν μπορώ να στείλω e-mail. Μου το κρατάει e-mail σε αναμονή. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το ε῏μαιλ μου εινα .......@msn.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση: To Ε52 εχει μια ωραία εφαρμογούλα για τον Καιρό, το traveler. Μπορεί να γινεται το Update του καιρού μεσω wi-fi και όχι μεσω GPRS? Το εχει καταφέρει κανεις? Edit: Ok το κατάφερα με καποιες αναβαθμισούλες!

Edit: Εκδοση 034.001 και προσπαθω εδω και 5 λεπτά να σβήσω την συσκευή και ΔΕΝ γίνεται !! Καμμια συμβουλή???? Δεν εχει περαστεί καμμια εφαρμογή μέσα, φρέσκο ειναι το τηλέφωνο... Εdit: Ολα καλα εστρωσε, εργοστασιακες ρυθμισεις και αναβάθμιση!

Edited by Pompodektakias
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απο ovi καποια παιχνιδια και εφαρμογες και τωρα οταν το ανοιγω μου λεει να αδειασω απο το c: αρχεια γιατι εχει γεμισει και σερνετε στην χρηση του!

δεν ξερω ποια να σβησω για να αδειασω το c: και εαν τα παιχνιδια μπορουν να μεταφερθουν στην μνημη την εξωτερικη που ειναι 8 γιγα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

ο άντρας μου έχει το Ε52 και προσπαθω εδώ και 3 μέρες που το έχει πάρει να απενεργοποιησω τον ήχο που κάνει το νόκια την ώρα που το ανοίγεις (ξέρετε αυτό που δείχνει τα δύο χέρια πιασμένα). Στα υπόλοιπα νοκια το είχε σαν επιλογή στις ρυθμίσεις τηλεφώνου. Εδώ δεν μπορώ να το βρώ πουθενά.

Υπάρχει κάποιος πιο εμπειρος να με βοηθήσει????????

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

να απενεργοποιησω τον ήχο που κάνει το νόκια την ώρα που το ανοίγεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3274916#post3274916 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απο ovi καποια παιχνιδια και εφαρμογες και τωρα οταν το ανοιγω μου λεει να αδειασω απο το c: αρχεια γιατι εχει γεμισει και σερνετε στην χρηση του!

δεν ξερω ποια να σβησω για να αδειασω το c: και εαν τα παιχνιδια μπορουν να μεταφερθουν στην μνημη την εξωτερικη που ειναι 8 γιγα?ευχαριστω

 

Σβήσε τα παιχνίδια που πέρασες πρόσφατα και ξανακατέβασέ τα επιλέγοντας κατά την εγκατάσταση να αποθηκευτούν στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου!! Επίσης πήγαινε Ιστός>ρυθμίσεις>Σβήσιμο δεδομένων εμπιστευτικότητας>Πρωσωρινή μνήμη. Εκεί αποθηκεύονται πολλά πράγματα (στην ουσία άχρηστα) και γεμίζουν τη μνήμη του τηλεφώνου. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ να καλιμπράρω την ψηφιακή πυξίδα του Ε52 με τον ίδιο τρόπο που το κάνω στο Ν86 (το κρατάω οριζόντια και το γυρνάω αριστερόστροφα και δεξιόστροφα με άξονα περιστροφής το μήκος του κινητού και στο μέσο του), όμως δεν γίνεται τίποτα. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το καλιμπράρω;
Link to comment
Share on other sites

Nokia Rolled Out New Firmware Update For Nokia E52, v51.018

http://www.symbian-freak.com/news/010/09/minor_firmware_update_for_nokia_e52_now_available.html

 

Improvements and changes:

- browser upgrade to 7.2.6

- QuickOffice upgrade to 6.2.439

- Office 2007 compatibility improved

- OVI Music client update

- Lotus Notes Traveller 8.5.1 update

- myNokia update

- OVI Store 1.6 update

- OVI Sync 2.0 update

- OVI Files widget 1.2.3.0 update

- Nokia Chat 2.0 added

- email, calendar, contacts improved

- performance, stability & usability improvements

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

- performance, stability & usability improvements

Αυτό μου φαίνεται ότι το κοτσάρουνε copy-paste σε κάθε update για να δικαιολογήσουν τις υπόλοιπες βλακείες που αναβαθμίζουνε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα δεν το βρίσκει με over the air, έχω την 34.001.

Ξέρετε πότε θα είναι διαθέσιμο και για το ελληνικό product code?

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

@AgentGolder

Χθες ανακοινώθηκε οπότε λογικά τις επόμενες μέρες θα είναι διαθέσιμη είτε μέσω NSU ή μέσω FOTA.

 

Εκτός από τις αλλαγές που έδωσε στο προηγούμενο μου ποστ βρήκα και το παρακάτω changelog, http://symbianworld.org/6100-nokia-e52-firmware-update-to-v51-plus-changelog/:

 

Removals:

 

  • Windows Live removal

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

 

  • New chat functionalities for the users
  • Microsoft Office Communicator added to vanilla SW UDA content
  • Nokia Messaging for Instant Messaging / Nokia Chat 2.0 added to vanilla SW UDA

Content:

 

  • Improved Email, Calendar and Contacts experience
  • Performance improvements
  • Stability and usability improvements
  • No changes to vanilla memory cards
  • HW Specific change:
  • PR3.0 includes SW Support for Rapuyama 1.13 (previously Rapuyama 1.11 supported).

The phone main processor version is going to change. This component needs the software update because of component ID’s are determined in software.

 

  • There are no electrical changes which can effect to RF performance or normal customer use.
  • This HW change will be implemented for production during P2 period in 2011. Next

Maintenance release PR4.0 is going to be mandatory update.

 

  • Altogether 450+ errors are fixed.

New Feature :

 

  • Microsoft Office Communicator 1.7 integrated
  • Nokia Messaging for Instant Messaging / Nokia Chat 2.0 integrated
  • Bloomberg added

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα δεν το βρίσκει με over the air, έχω την 34.001.

Ξέρετε πότε θα είναι διαθέσιμο και για το ελληνικό product code?

Σου στέλνει και η νοκια sms για την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα

 

Είμαι και γω ένας κάτοχος του E52

 

Εχω μια απορία.Σήμερα πέρασα τις ρυθμίσεις για e-mail τις οποίες τις αφαίρεσα αργότερα μόλις αντιλήφθηκα οτι η εφαρμογή δεν υποστηρίζει σάρωση και χρήση wifi για την ανάγνωσή του e-mail.

 

Παρ'ολα αυτά μετά την ενεργοποίηση της εγκατάστασης e-mail μου ήρθε ένα e-mail που με έβαλε σε σκέψεις από το nokia messaging και το οποίο αναφέρει οτι όταν πλησιάζει η λήξη της περιόδου δοκιμαστικής χρήσης, θα μου στείλουνε μια υπενθύμιση.

 

Με άλλα λόγια αυτή η εφαρμογή είναι trial όπως το nokia maps σε άλλα κινητά και κλειδώνει μετά από λίγο καιρό?

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

 

Μετά από login στο site του nokia messaging φαίνεται οτι το subscription μου είναι active χωρίς να αναφέρει date of expiration...στο nokia support άλλοι λένε οτι είναι free και άλλοι πως οχι...

Edited by thomas69
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αγοράσω το τηλέφωνο από Vodafone θα είναι branded;

Καλημέρα.

Λογικά θα έχει product code της Vodafone. Τώρα αν θα έχει μενού της vodafone δεν ξέρω αλλά είναι πολύ πιθανό να έχει ρυθμίσεις και μερικά μενού της vodafone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η μαύρη πρόσοψη (το cover δηλ. ολόκληρο) για το τηλ.? Λέω να την αλλάξω την ασημένια.;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η μαύρη πρόσοψη (το cover δηλ. ολόκληρο) για το τηλ.? Λέω να την αλλάξω την ασημένια.;)

 

Με 8Ε είχα πάρει από το ebay όλα μια χαρά και από ποιότητα και από εφαρμογή αλλά :confused: κρύβει τη μισή κάμερα της βιντεοκλήσης οπότε θα επιστρέψω στην παλιά την ασημένια όταν ξεβαρεθώ και την αλλάξω πάλι εκτός και αν βρω οικονομική αυθεντική πρόσοψη γιατί δε την πουλάνε ολόκληρη στα nokia care τη πουλάνε κομμάτι κομμάτι και αν τα αθροίσεις βγαίνει πάνω από 100Ε για ένα κινητό που κοστίζει καινούργιο 200... Ήθελα να ξέρω ποιος κάνει τις τιμολογήσεις

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει απο την μαμά ΝΟΚΙΑ σε μαύρο; γιατί ενώ η ιστοσελίδα δεν το δείχνει το eshop το έχει.

 

Ναι βγαίνει, το εχω εγω σε μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...