Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ....έχω σπάσει την πρόσοψη του Ε52 μου εδώ και 1 μήνα ..... την έχω παραγγείλει σε 1 νοκια κλαμπ .... άλλα μου λένε διάφορες δικαιολογίες και δεν μου την έχουν φέρει ακόμα ......

 

Ξέρει κανένας από σας κανα site να την παραγγείλω εγώ ....???? :):)

Νομίζω κάπου παραπάνω ειπώθηκε ότι τα νοκια shops έχουν σταματήσει την συνεργασία με την "μαμα" εταιρία και αν πας εκεί ίσως και να χάσεις την εγγύηση. Ισχύει κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μετακινώ φωτογραφίες απο τις "δημιουργημένες" σε αλμπουμ και να μην εμφανίζονται όμως στον φακελο "δημιουργημένες" παρα μόνο στο αλμπουμ που τις μετακινώ;

 

Και επίσης μήπως υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι password protected ένας φάκελος;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάπου παραπάνω ειπώθηκε ότι τα νοκια shops έχουν σταματήσει την συνεργασία με την "μαμα" εταιρία και αν πας εκεί ίσως και να χάσεις την εγγύηση. Ισχύει κάτι τέτοιο???

 

ναι ισχύει. Αλλά μερικά πρώην nokia shop έγιναν nokia care που είναι και τα επίσημα της Nokia

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το μητρωο και πατησω το πληκτρο κυλισης προς τα δεξια παρατηρω οτι το κινητο ψαχνει μονο του για WLAN καθε 1 ωρα. προσπαθει να συνδεθει για 6 sec αλλα δεν μπορει να στειλει ουτε να λαβει δεδομενα. Πως μπορω να βγαλω αυτη την αναζητηση καθε μια ωρα που γινεται ? το εχει παρατηρησει καποιος αλλος? (δεν εχω ανoιχτο το WLAN )
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποια εφαρμογή έχει ρυθμιστεί έτσι ώστε κάθε μια ώρα να αναζητά ασύρματο δίκτυο για να μπορέσει να αντλήσει δεδομένα.

Έλεγξε τις εφαρμογές μια προς μια για να βρεις ποια το κάνει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομαδες πριν το πασχα το κινητο μου επαψε να λειτουργεί,. το πήγα στο nokia care χανιων και το εστειλαν στην ΟΥΓΓΑΡΙΑ γιατι εκει στελνουν πια ολα τα κινητα σειρας Ε και Ν . μετα απο 18 μερες ηρθε με νεο ΙΜΕΙ (αλλαγη πλακετας) . προχτες ξανα τα ιδια...... :ninja::ninja::ninja::ninja: μου ειπαν τελικα οτι ΟΛΗ η ΣΕΙΡΑ Ε52 βγηκε με προβληματα και δεν μπορουν να τα ξεπερασουν.......... Κριμα . θα παιρνω τηλ απο το service τους για τα επομενα 2 χρονια παντα καινουριο...........τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

Απορία:

 

Πάω να αποθηκεύσω μια επαφή με όνομα πχ Γιώργος αριθμό πχ 123456789 μετά αν φτιάξω μια επαφή Γιάννης και ξαναβάλω 123456789 δεν θα μου βγάλει κανένα μήνυμα οτι ο αριθμός υπάρχει ήδη ή κάτι τέτοιο. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Υπάρχει κανας τρόπος να σου βγάζει μήνυμα οτι ο αρθμος υπάρχει ήδη;

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βγάζει και ούτε γίνεται.

Άλλωστε γιατί να έχεις κάνεις το κόπο να δημιουργήσεις δύο επαφές με τον ίδιο αριθμό.

Επίσης εάν τελικά το κάνεις όταν θα σε παίρνει ο αριθμός αυτός δεν θα υπάρχει αναγνώριση διότι το λειτουργικό δεν θα ξέρει ποιο όνομα να απεικονίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομαδες πριν το πασχα το κινητο μου επαψε να λειτουργεί,. το πήγα στο nokia care χανιων και το εστειλαν στην ΟΥΓΓΑΡΙΑ γιατι εκει στελνουν πια ολα τα κινητα σειρας Ε και Ν . μετα απο 18 μερες ηρθε με νεο ΙΜΕΙ (αλλαγη πλακετας) . προχτες ξανα τα ιδια...... :ninja::ninja::ninja::ninja: μου ειπαν τελικα οτι ΟΛΗ η ΣΕΙΡΑ Ε52 βγηκε με προβληματα και δεν μπορουν να τα ξεπερασουν.......... Κριμα . θα παιρνω τηλ απο το service τους για τα επομενα 2 χρονια παντα καινουριο...........τι να πω....

Χμ. Το ίδιο συνέβη και σε ένα φίλο μου - απλά δεν ξαναάναψε κάποια στιγμή! Του το αντικατέστησαν βέβαια αλλά αν ισχύουν αυτά που λες δεν αποκλείεται να το ξαναπάθει!

 

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν πάθει το ίδιο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το δικό μου από τον περασμένο Αύγουστο και ακόμα λειτουργεί :p Edited by TN97
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στη πρώτη σελίδα...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάρτα αν έχει φορμαριστεί σε NTFS ? Θέλω να δω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο για μεταφορά αρχείων μεγαλύτερων από 4GB.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε αν μπορούμε να αλλάξουμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά σε αγγλικά με ένα πλήκτρο; Έχω ψάξει παντού και δεν το βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

εδωσα 300 ευρω για business κινητο

για να συνδεω το gmail και το calendar και contacts στο κινητο μου

ξερετε τι εχω κανει μεχρι τωρα...(παλευω 2 ημερες)

 

τιποτα, εχω γυρισει τουμπα το ιντερνετ, εχω δοκιμασει οτι λαλακια υπαρχει και τιποτα

μεσω Outlook μονο αμα θες να δουλεψει κατι...

 

τι να πω η νοκια ας ασχοληθει παλι με τα ξυλα στο ποταμο Νοκια, δεν κανουν για τιποτα...

 

Καλα κανει ο jobs ρε φιλε και τα τρωει απο ολους μαγκας!!!

Link to comment
Share on other sites

εδωσα 300 ευρω για business κινητο

για να συνδεω το gmail και το calendar και contacts στο κινητο μου

ξερετε τι εχω κανει μεχρι τωρα...(παλευω 2 ημερες)

 

τιποτα, εχω γυρισει τουμπα το ιντερνετ, εχω δοκιμασει οτι λαλακια υπαρχει και τιποτα

μεσω Outlook μονο αμα θες να δουλεψει κατι...

 

τι να πω η νοκια ας ασχοληθει παλι με τα ξυλα στο ποταμο Νοκια, δεν κανουν για τιποτα...

 

Καλα κανει ο jobs ρε φιλε και τα τρωει απο ολους μαγκας!!!

 

Τι να σου πω εμένα πάντως δε μου πήρε παραπάνω απο 5 λεπτά να συνδέσω το gmail με το κινητό αν πας μενου email νέο ρυθμίζεται σχεδόν μόνο του. Αν δε το βρεις πες μου να σου γράψω αναλυτικά τις ρυθμίσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θελω να συγχρονιζονται και το google calendar και το google contacts

 

εδω σε θελω...

 

Για δοκιμασε το emoze, νομιζω οτι το κανει αυτο που θες, εγινε και δωρεαν τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε αν μπορούμε να αλλάξουμε την γλώσσα γραφής από ελληνικά σε αγγλικά με ένα πλήκτρο; Έχω ψάξει παντού και δεν το βρήκα!

 

Για αλλαγή γλώσσας πατάς στην δημιουργία μηνυματος το navigation πλήκτρο --> Επιλογές εισαγωγής --> Γλώσσα γραφής.

Link to comment
Share on other sites

@WGIBSON Καλημέρα. Δοκίμασε το Mail for Exchange, σου δίνει την δυνατότητα να συγχρονίσεις email, επαφές και ημερολόγιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή γλώσσας πατάς στην δημιουργία μηνυματος το navigation πλήκτρο --> Επιλογές εισαγωγής --> Γλώσσα γραφής.

 

Αυτό το ξέρω. άλλα είναι πολύ κουραστικό στο σερφαρισμα. Αφού έχει κύρια και δευτερεύουσα γλώσσα λογικό θα ήταν να μπορείς τις αλλάζεις με ένα πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

τι emoze και mail exchange

ρε παιδια νιωθω εντελως ηλιθιος

στα φορουμ της νοκια διαβασα ολες τις οδηγιες και τιποτα καπουτ

 

αν μπορει να βοηθησει καποιος...

 

υγ το emoze δεν βρισκει internet connection... οτι να ναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν υπάρχει κάτι να ρυθμίσεις.

Απλά τρέχεις το πρόγραμμα πλοήγησης και περιμένεις να κλειδώσει ώστε να πάρεις το στίγμα σου.

Διάβασε αυτό: S60 3rd Edition Platform FAQ -> GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

 

------------------------------------------------------------

 

 

Βάλε τη σε κάποιο card reader και μορφοποίησέ τη.

Έπειτα τοποθέτησέ τη στο κινητό (λογικά θα την αναγνωρίζει) και μέσω της Διαχείρισης αρχείων μορφοποίησέ τη εκ νέου.

Αν και πάλι δεν την αναγνωρίζει τότε, είτε έχει πρόβλημα η κάρτα είτε το κινητό.

 

παιδια εγω δεν μπορω να την μορφοποιησω (sandisk 4GB micro sdhc ) απο τα windows xp ουτε απο το κινητο μαλιστα προσπαθησα και απο εδω ://panasonic.jp/support/global/c...formatter.html

αλλα παλι τιποτα . μου λεει οτι πρεπει να την μορφοποισω σε fat16 διοτι το κινητο δεν διαβαζει fat 32.

εχετε καποια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...