Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, πείτε καμιά ιδέα...

Τι μπορεί να γεμίζει κάθε λίγο και λιγάκι τη μνήμη του τηλεφώνου;

Δε βρίσκω κάτι το προφανές... :wacko:

Τα μηνύματα, ειδικά όσα έχουν κατέβει μέσω bt και περιλαμβάνουν αρχεία (video, mp3 klp)

 

Η συσκευή πριν λίγες μέρες γύρισε από το service, και μου είπαν πως δεν έχει κάποιο πρόβλημα . Μετά την αναβάθμιση 8 στις 10 κλήσεις ο συνομιλητής δεν με ακούει η με ακούει σαν να μιλώ από το πηγάδι ... Τι άλλο να κάνω .. . .

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει το δίκτυο σε σχέση και με την περιοχή που βρίσκεσαι; ;)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα μηνύματα, ειδικά όσα έχουν κατέβει μέσω bt και περιλαμβάνουν αρχεία (video, mp3 klp)

 

 

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει το δίκτυο σε σχέση και με την περιοχή που βρίσκεσαι; ;)

 

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το δίκτυο δεν υπαρχει σιγουρα, καθως με τις υπολοιπες συσκευες μιλω κανονικα χωρις προβλημα , και το Ε52 ειναι με full σήμα !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τα μηνύματα, ειδικά όσα έχουν κατέβει μέσω bt και περιλαμβάνουν αρχεία (video, mp3 klp)

Τα διέγραψα όλα! Δε φταίει αυτό...

Τον φάκελο cache του browser τον κοίταξες? Μήπως έχεις κάποιο άλλο browser του οποίου γεμίζει η cache?

Φάκελο cache; Χρειάζομαι file manager για να τον βρω; Συνήθως επέλεγα Σβήσ. δεδομ. εμπιστευτ., αλλά δε βοηθούσε και πολύ...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μια καταχώρηση στο Ημερολόγιο μου βγάζει την ειδοποίηση στην ενεργή αναμονή μια βδομάδα πριν. Δηλαδή αν έχω π.χ. να πάω στο γιατρό στις 26 του μηνός θα μου το εμφανίζει από τις 19. Κάτι το οποίο είναι άσκοπο και δεν το θέλω. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω για να μου το εμφανίζει το πολύ 2 μέρες πριν;
Link to comment
Share on other sites

Γιά σας παιδία, πήρα σήμερα το Ε52, το έβαλα να το φορτίσω και δεν το έχω ανοίξει ακόμα, αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι: Όταν το έβγαλα από το κουτι (είναι πανέμορφο!!) αμέσως το μάτι μου πήγε στα (νομίζω ενιαία) πλευρικά επάνω πλήκτρα, παίζουν έντονα (κούνημα)! ειδικά της αύξησης είναι και ποιό έξω, το κάνουν όλα; είναι φυσιολογικό;

Σας ευχαριστώ.

iPhone 11
Link to comment
Share on other sites

Και του δικού μου παίζουν λίγο.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει τελη Δεκεμβριου το Ε52 απο καταστημα vodafone και ενω ολα καλα καποια στιγμη μετα απο 4 βδομαδες εσβησε και δεν ξανααναψε.. το εδωσα πισω φυσικα.Γνωριζει κανεις ποσο καιρο περιπου κανει μια επισκευη στην Νοκια??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την ευκαιρία.. περιμένω την αναβάθμιση μήπως αλλάξει κάτι. Δεν γνωρίζω ακριβώς πως προσδιορίζεται το πρόβλημα με το noise cancellation. Το θέμα που αντιμετωπίζω είναι πως,

 

αν κατά τη διάρκεια κλήσεως ομιλίας, είτε σύνδεσης στο internet (σε 3.5G) μετακινηθώ. Το σήμα χάνεται για να επανέλθει σε (3G) είτε σε απλό. Αυτό αν και συμβαίνει σε δευτερόλεπτα διακόπτει πλήρως τη σύνδεση είτε δεν ακούω τον άλλο είτε δεν με ακούει αυτός. Να το πάω σε service μήπως είναι θέμα με την κεραία ή έχει να κάνει με αυτό το noise c.?

 

+η νόκια κάνει καλές κινήσεις, ήδη βλέπω να έχει βάλει το chat στις υπηρεσίες με (gtalk,msn,yahoo) όπως επίσης όλες τις επιμέρους επιλογές που αλλάζουν όσο περνάει ο καιρός. Απλά το έκανε βεβιασμένα και μετά αναγκάζεται σε firm. updates που "φτιάχνουν" όλες τις λειτουργίες σύμφωνα με το changelog

έτσι ακριβώς είναι... και δυστυχώς πρέπει να είναι θέμα συσκευής... εγώ το έχω συνέχεια στο GSΜ και το βάζω στο 3G όταν μπαίνω στο ίντερνετ... ίσως το μοναδικό μειονέκτημα του Ε52...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει τελη Δεκεμβριου το Ε52 απο καταστημα vodafone και ενω ολα καλα καποια στιγμη μετα απο 4 βδομαδες εσβησε και δεν ξανααναψε.. το εδωσα πισω φυσικα.Γνωριζει κανεις ποσο καιρο περιπου κανει μια επισκευη στην Νοκια??

 

 

Με παρόμοιο πρόβλημα σε 6720 όμως, είμαι στις 2 εβδομάδες. Και περιμένω......

 

Έχει ο Θεός! Δεν βιάζονται!:mad:

 

Αυτό το service της Νοκια, μια ζωή ήταν το κάτι άλλο

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με παρόμοιο πρόβλημα σε 6720 όμως, είμαι στις 2 εβδομάδες. Και περιμένω......

 

Έχει ο Θεός! Δεν βιάζονται!:mad:

 

Αυτό το service της Νοκια, μια ζωή ήταν το κάτι άλλο

 

Τουλαχιστον να το φτιαξουν και να μην ξαναταλαιπωρηθουμε ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς είναι... και δυστυχώς πρέπει να είναι θέμα συσκευής... εγώ το έχω συνέχεια στο GSΜ και το βάζω στο 3G όταν μπαίνω στο ίντερνετ... ίσως το μοναδικό μειονέκτημα του Ε52...

αυτο παιδια ειναι θεμα δικτυου ειδικα οταν απο 3g παει σε gsm το φυσιολογικο ειναι για καποια δευτερα να μην εχει σημα..κ στο ε72 το κανει κ σε οτι κινητο ειχα το κανε

Link to comment
Share on other sites

Οτι εφαρμογη ή παιχνιδι εχω κατεβασει απο το ovi store που αναφερεται ως δωρεαν ειναι trial version.τελικα ολα πληρωνονται.ξερει κανεις που μπορω να βρω θεματα για το Ε52?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλεις στο google την προταση ''themes for nokia E52'' θα σου βγαλει αρκετα λινκς!!!

Ετσι εκανα κι εγω και βρηκα πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3. Ρίξε μια ματιά εκεί και ότι άλλο θες το ρωτάς στο παραπάνω θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιδια ειναι θεμα δικτυου ειδικα οταν απο 3g παει σε gsm το φυσιολογικο ειναι για καποια δευτερα να μην εχει σημα..κ στο ε72 το κανει κ σε οτι κινητο ειχα το κανε

 

δηλαδή είναι λογικό να χάνετε η κλήση λογο αλλαγής από GSM σε 3G? στο Q9h που είχα δεν το έκανε.. πάντα με Cοsmοte. περίεργο μου φαίνεται να είναι θέμα δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανά firmware update! Μέσω ovi suite! Όποιος ενδιαφέρεται ειναι πλέον διαθέσιμη η αναβάθμιση!

 

Υπαρχει καποια βελτιωση με τη νεα αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αναβάθμισα και εγώ στην 031.012.

 

Μια πρώτη αλλαγή που είδα ευθύς αμέσως, ήταν ένα νέο εικονίδιο στο μενού, το Ovi Store.

 

Ελπίζω με την χρήση να δω και άλλες διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αναβάθμισα και εγώ στην 031.012.

 

Μια πρώτη αλλαγή που είδα ευθύς αμέσως, ήταν ένα νέο εικονίδιο στο μενού, το Ovi Store.

 

Ελπίζω με την χρήση να δω και άλλες διαφορές.

 

Και ovi music εχουμε πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανά firmware update! Μέσω ovi suite! Όποιος ενδιαφέρεται ειναι πλέον διαθέσιμη η αναβάθμιση!

 

Μέχρι και σήμερα το πρωί έκανα έλεγχο για νέα έκδοση και δε μου έβγαλε τίποτα!

Πώς το πέτυχες;

Θα ξαναπροσπαθήσω το απόγευμα.

 

Και μια ερώτηση:

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να αδειάσω τη μνήμη του τηλεφώνου από τα περιττά; Με τη Διαχείρηση αρχείων δεν βρίσκω κάτι που να μπορώ να σβήσω. Εικόνες δεν έχω στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο αυτο συνεχιζει να παραγεται και να κυκλοφορει? πηρα σημερα τηλεφωνο την cosmote και μου ειπαν δεν ειναι διαθεσιμο
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κυκλοφορεί.

Πρίν λίγους μήνες ξεκίνησε.Απλά θα τους τέλειωσαν τα κομμάτια.

Πάρε τηλ και στο Πλαίσιο.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την επιδότηση που μάλλον έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορω. πρεπι να ''ψωνισω'' απο αποκλειστικο καταστημα cosmote. Καθως αυτοι μου εκαναν την επιδοτηση και μου ειπαν οτι μονο απο αυτους μπορω να παρω αυτην την επιδοτηση. Ουτε καν απο ''γερμανο''. Τους ζητησα λοιπον την e52 και ου ειπαν οτι δεν ειναι διαθεσιμη. Σταιδια λεφτα μου προτειναν το 6700. Αλλα προτιμουσα το Ε52 λογω οθονης και μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...