Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπεις την μνημη τηλεφωνου?

Κάτσε, δεν το έπιασα αυτό... Τι εννοείς??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε επαφές --> επιλογή --> ρυθμίσεις επαφές και όρισε επαφές προς προβολή & προεπιλεγμένη μνήμη αποθήκευσης : μνήμη τηλεφώνου.... Δες το αποτέλεσμα αν σε ικανοποιεί διαφορετικά επανέλαβε τον συγχρονισμό....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε επαφές --> επιλογή --> ρυθμίσεις επαφές και όρισε επαφές προς προβολή & προεπιλεγμένη μνήμη αποθήκευσης : μνήμη τηλεφώνου.... Δες το αποτέλεσμα αν σε ικανοποιεί διαφορετικά επανέλαβε τον συγχρονισμό....;)

Αυτή η μνήμη ήταν ήδη επιλεγμένη και δεν έγινε κάτι :(...

Βασικά από το συγχρονισμό μεταφέρθηκαν κάποιες επαφές, αλλά ένα μικρό μέρος τους... Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να μεταφέρονται μόνο οι συγκεκριμένες και όχι όλες...

Το ίδιο πρόβλημα έχω και με το PC Suite. Συγχρονίζονται μόνο μερικές επαφές. Δοκίμασα και με Ovi Suite και συγχρονίστηκαν οι ίδιες επαφές που συγχρονίστηκαν και με το PC Suite.

Μυστήρια πράγματα ρε παιδιά... :wacko:

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η μνήμη ήταν ήδη επιλεγμένη και δεν έγινε κάτι :(...

Βασικά από το συγχρονισμό μεταφέρθηκαν κάποιες επαφές, αλλά ένα μικρό μέρος τους... Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να μεταφέρονται μόνο οι συγκεκριμένες και όχι όλες...

Το ίδιο πρόβλημα έχω και με το PC Suite. Συγχρονίζονται μόνο μερικές επαφές. Δοκίμασα και με Ovi Suite και συγχρονίστηκαν οι ίδιες επαφές που συγχρονίστηκαν και με το PC Suite.

Μυστήρια πράγματα ρε παιδιά... :wacko:

 

Καθόλου μυστήρια δεν είναι. Απλά, αλλιώς δουλεύει ο κατάλογος σε ένα S40 και αλλιώς σε ένα S60.

 

Χρησιμοποίησε το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Με Outlook δεν ξέρω πως γίνετε :(...

Αλλά έτσι κι αλλιώς τώρα και να μάθω δεν θα μου χρησιμεύσει προς το παρόν. Ο πατέρας μου άρχισε να περνάει τις σημαντικές επαφές μία-μία στο Ε52, αφού εδώ και δύο μέρες δεν βρήκαμε λύση...

Δοκιμάσαμε και με συγχρονισμό μέσω bluetooth, αλλά μεταφέρθηκαν λίγες επαφές. Μετά δοκιμάσαμε από το PC, μέσω PC Suite και Ovi Suite, αλλά και πάλι δεν μεταφέρθηκαν όλες οι επαφές...

Με απλά λόγια βαρέθηκε να ψάχνει ο πατέρας μου και άρχισε να περνάει μία-μία τις επαφές, αλλά δεν θα πάει άδικα ο κόπος, γιατί φτιάχνει και αυτά με τα ονόματα και τα επίθετα και φαίνονται πολύ πιο ωραία τώρα. Στο παλιό τα είχε όπως να 'ναι ;)

 

Ευχαριστώ και για τις απαντήσεις σας :)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φαίνεται ότι τελικά θα κυκλοφορήσει και σε μαύρο:

 

http://www.nokia.co.uk/find-products/all-phones/nokia-e52

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TXnrTPNYE0A]YouTube- Nokia E52 white and black[/ame]

 

Σκέφτομαι σοβαρά να ψάξω για μαύρα πλαστικά :up:

Link to comment
Share on other sites

E τότε θα περιμένω να το πάρω μια και καλή σε μαύρο ΤΝ97 λίγο ποιο πίσω είχα βάλει λινκ απο έναν στο ebay που πουλούσε
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

E τότε θα περιμένω να το πάρω μια και καλή σε μαύρο ΤΝ97 λίγο ποιο πίσω είχα βάλει λινκ απο έναν στο ebay που πουλούσε

 

Το είδα και ψήνομαι ήδη... :D

 

Πάντως, θα πρέπει να πούμε επίσης ότι δεν ξέρουμε και αν θα έρθει και στην χώρα μας το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και ψήνομαι ήδη... :D

 

Πάντως, θα πρέπει να πούμε επίσης ότι δεν ξέρουμε και αν θα έρθει και στην χώρα μας το μαύρο.

Ας κυκλοφορήσει επίσημα και καλά να είναι το ίντερνετ. Όχι τίποτα άλλο αλλά για να είμαι καλυμμένος από την εγγύηση σε περίπτωση που κάτι πάθει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν λάβει το κινητό μία αναφορά παράδοσης μηνύματος, και εγώ δεν τη δω, δεν εμφανίζει στην οθόνη κανένα εικονίδιο που να το υποννοεί, τουλάχιστον, και να πάω να το ελέγξω;

Όλα τα S60 έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν λάβει το κινητό μία αναφορά παράδοσης μηνύματος, και εγώ δεν τη δω, δεν εμφανίζει στην οθόνη κανένα εικονίδιο που να το υποννοεί, τουλάχιστον, και να πάω να το ελέγξω;

Όλα τα S60 έτσι είναι;

 

Ναι, έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το μαυρο δε παιζεται!Αλλα και το ασπρο τωρα που το βλεπω ειναι πολυ ωραιο..Ελπιζω τα νοκια σοπς να φερουν καμια προσοψη σε αυτα τα χρωματα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ραγισε το προστατευτικο της οθονης.Δεν εχει προβλημα η οθονη αλλα μου τι σπαει.Μπορω να αλλαξω την προσοψη του κινητου;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φαίνεται ότι τελικά θα κυκλοφορήσει και σε μαύρο:

 

http://www.nokia.co.uk/find-products/all-phones/nokia-e52

 

YouTube- Nokia E52 white and black

 

Σκέφτομαι σοβαρά να ψάξω για μαύρα πλαστικά :up:

αν βρεις ενημερωσε και εμας, ειναι τελειο

 

 

εχω περασει το garmin για πλοηγηση αλλα δεν συνδεεται ποτε με δορυφορους,οση ωρα και να το αφησω ακομα και σε εξωτερικους ανοικτους χωρους.μαλιστα το προβλημα δεν ειναι του garmin γιατι το ιδιο γινεται και με το sygic.το υποβοηθουμενο gps και βασει δικτυου ειναι ενεργοποιημενα.ξερετε τι φταιει;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το Ε52 και θελω να κανω μια ερωτηση. Πως μπορω να αφαιρεσω το menu ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και WLAN απο την ταπετσαρια του τηλεφωνου; Στο 6700 το ειχα κανει ανετα και ειχα βαλει την φωτογραφια που ηθελα χωρις να μου την κρυβουν τα μενου. Εδω πως το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Μου ραγισε το προστατευτικο της οθονης.Δεν εχει προβλημα η οθονη αλλα μου τι σπαει.Μπορω να αλλαξω την προσοψη του κινητου;

Όλα γίνονται...

Πήγαινε σε ένα Nokia Shop και θα σου την αλλάξουν.

 

 

Αγορασα σημερα το Ε52 και θελω να κανω μια ερωτηση. Πως μπορω να αφαιρεσω το menu ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και WLAN απο την ταπετσαρια του τηλεφωνου; Στο 6700 το ειχα κανει ανετα και ειχα βαλει την φωτογραφια που ηθελα χωρις να μου την κρυβουν τα μενου. Εδω πως το κανω;

Καλορίζικο.

Στις "Ρυθμίσεις" θα δεις την ενότητα "Οθόνη αναμονής".

Εκεί υπάρχουν οι επιλογές που ψάχνεις.

Το βιβλιαράκι οδηγιών μπορείς να το βρεις σε μορφή pdf στη πρώτη σελίδα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν πρέπει να αφαιρεθεί το προστατευτικό κάλυμμα από τις συσκευές; εννοώ αυτή η ζελατίνα που έρχεται μαζί με το κινητό από την νόκια. ένας φίλος μου είπε πως δεν κάνει καλό σε lcd οθόνες να μένει γιατί δημιουργεί πρόβλημα στην οθόνη και τα χρώματά της.

 

επίσης μιας και την αφαίρεσα ήδη, λέω να πάρω το invisible shield. έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία από το εν λόγω προϊόν ή κάτι ανάλογο να προτείνει; ευχαριστώ

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

εμένα το Invisible shield μου φάνηκε αποτυχία και το πέταξα. 20 ευρώ στα σκουπίδια.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας τυχαίνει να παίζει σε αργή κίνηση βίντεο που έχετε φορτώσει στο Ε52; Στο realplayer (το μαμίσιο) μου συμβαίνει!! Τι να κάνω; Να αλλάξω player ή έτσι συμβαίνει και στα υπόλοιπα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε θορυβώδη περιβάλλοντα δεν ακούγεται τίποτα. Έχει κανείς κανένα "σκληρό και παράξενο" ήχο? Και καλή χρονιά να έχουμε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές πέρασε αυτόματα on air τη νέα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να διαγραφεί κανένα στοιχείο. Πλέον έχω την 022.009 / 14-10-09...Η ΝΟΚΙΑ έχει προχωρήσει πολύ και στο χώρο των αναβαθμίσεων.....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές πέρασε αυτόματα on air τη νέα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να διαγραφεί κανένα στοιχείο. Πλέον έχω την 022.009 / 14-10-09...Η ΝΟΚΙΑ έχει προχωρήσει πολύ και στο χώρο των αναβαθμίσεων.....;)

 

Ποια νέα αναβάθμιση; Ποια έχεις πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Ποια νέα αναβάθμιση; Ποια έχεις πλέον;
Μας δουλεύεις πλέον αγιοβασιλιάτικα;:blink:

Εμένα προχθές πέρασε αυτόματα on air τη νέα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να διαγραφεί κανένα στοιχείο. Πλέον έχω την 022.009 / 14-10-09...Η ΝΟΚΙΑ έχει προχωρήσει πολύ και στο χώρο των αναβαθμίσεων.
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές πέρασε αυτόματα on air τη νέα αναβάθμιση και μάλιστα χωρίς να διαγραφεί κανένα στοιχείο. Πλέον έχω την 022.009 / 14-10-09...Η ΝΟΚΙΑ έχει προχωρήσει πολύ και στο χώρο των αναβαθμίσεων.....;)

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτή η... νέα αναβάθμιση είναι η, ήδη, 2,5 μήνες παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, αυτή η... νέα αναβάθμιση είναι η, ήδη, 2,5 μήνες παλιά;
Είναι η τελευταία και δεν την είχα περάσει.....Εντάξει όταν είπα νέα εννοούσα την τελευταία, δεδομένου πως δεν υπάρχει πιο καινούργια....:rolleyes:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...