Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια.Έχω windows 7 και όσα παιχνίδια έχω βάλει δεν παίζουν full screen.Έχω αλλάξει ανάλυση και άλλες επιλογές και παρ'όλο που βελτιώνονται τα γραφικά δεν γίνεται full screen.Γιατί?

 

Πάτα Alt + Enter όταν ανοίγεις τα παιχνίδια. Έτσι θα μπαίνουν σε full screen.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις πάρει ιό και σου εμφανίζει σε κάθε ιστοσελίδα διαφημίσεις ;; :confused:

 

δν εχω ιδεα το antivirius δεν μου βγαζει κατι .. . δοκιμαστο το ablock του μοζιλα αλλα τελικα τιποτα παλι τα ιδια. κατι καυρο προσπαθω να περασω στα windows xp το μσν 2011 και δν μπορω μου βγαζει οτι το αρχειο d2d1.dll δεν βρεθηκε. και η επαναληψη τις εγκαταστασης ισωσ διορθωσει το προβλημα . προσπαθησα να το ξανα περασω παλι και παλι τα ιδια . εχει ξανα τυχει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο;. μηνπως δν περναει στα vista ?. και αμα θελω να περασω την παλια εκδοση πωσ μπορω να κανω κατι τετοιο; δεν μπορεσα να βρω του 2010 το μσν με απλη αναζητηση που εκανα. εχω το προγραμμα tuneup utilities και δν μου βρισκει κανενα λαθος . υπαρχει καποιος τροπος να περασω το μσν ; . ευχαριστω εκ των προτερων .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το ιντερνετ παρατηρω οτι πολλες φορες οταν μπαινω στο ιντερνετ μου ανοιγει μονο του αλλες σελιδες στο ιντερνετ που εχω δεν εχω ανοιξει.; αυτο ειναι φυσιολογικο ή εχω κολλησει καποιο ιο;. το εχω παρατηρησει σε πολλους η.υ. σορρυ μου φαινεται λιγο κουλη η απορια μου αλλα ηθελα καιρο να ρωτησω.

 

Μπορεί να έχεις κολλήσει rootkit. Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιότερα στα Vista.

 

Δοκίμασε με αυτό http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en

Εμένα τότε (πέρυσι τέτοια εποχή) αυτό το βρήκε και με έσωσε απο format

Edited by hostolis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάτα Alt + Enter όταν ανοίγεις τα παιχνίδια. Έτσι θα μπαίνουν σε full screen.

Τελικά ήθελε μία ρύθμιση στη κάρτα γραφικών.Το πρόβλημα λύθηκε:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις κολλήσει rootkit. Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιότερα στα Vista.

 

Δοκίμασε με αυτό http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en

Εμένα τότε (πέρυσι τέτοια εποχή) αυτό το βρήκε και με έσωσε απο format

 

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση να είσαι καλά. Δηλαδή αυτό που μου γράφεις τι ακριβώς είναι που δεν το ανιχνεύουν τα antivirius;. Το πρόβλημα παρατηρήθηκε όταν πηγα να περάσω το καινούργιο μσν πρώτα έσβησα το avg free edition και πέρασα το avast free edition και έκανα γρήγορο ελενχο και δεν μου βρήκε τίποτα. Και μετά όταν εγκατέστησα του μσν το 2011 το εγκατέστησε και μου έβγαλε αυτό όταν πηγα να το ανοίξω. Τι να πω πρώτη φορά το παθαίνω αυτό. Στα 7 δεν είχα πότε πρόβλημα. Επίσης το πρόγραμμα που αναφέρεις τι ακριβώς είναι ;. Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετος σε αυτό κομμάτι. Σε ευχαριστώ πολύ για όλα θα το δοκιμάσω αύριο το πρόγραμμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρόκειται για spyware, δοκίμασε ένα σχετικό utility, π.χ. το Spyware Doctor.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να μου λύσει την απορία μου σχετικά με την εγγραφή του desktop στα 7αρια.

 

Λοιπόν, στα Windows Vista SP2 μπορώ να τραβήξω βίντεο με το aero και τη sidebar ενεργοποιημένα, να ανοίγω πάρα πολλά παράθυρα και να τραβάω μέχρι και εγκαταστάσεις προγραμμάτων.

 

Στα Windows 7 δεν μπορώ να τραβήξω βίντεο με το aero ενεργοποιημένο, στη sidebar δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν μπορώ να ανοίξω ούτε ένα παράθυρο με το aero και για εγκαταστάσεις προγραμμάτων ούτε λόγος!

 

Αν αρχίσω να τραβάω και ανοίξω μόνο το Υπολογιστής, θα μαυρίσει η οθόνη και θα γυρίσει σε basic.

 

Σημ: 1 Να σημειώσω πως έχω περάσει τους τελευταίους drivers απ'όλο το υλικό

 

Τι φταίει ;;;;;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει.

εχω xp home 32 bit,εκανα ενα αλλο pariticion στον δευτερο σκληρο που εχω για να βαλω τα windows 7 ultimate 64bit,να δω γενικα τι λεει ως λειτουργικο.

μετα απο 4 αποτυχιες εγκαταστασεις,τα παρατησα,αλλα τωρα στο boot μου βγαζει συνεχεια 4 επιλογες windows 7 και την προηγουμενη εκδοση λειτουργικου (xp home).

πως μπορω να τα σβησω ωστε να μπουταρει απεθειας στα xp και να μην αναγκαζομαι να περιμενω ωστε να επιλεξω τα xp?

μπηκα στο boot.ini των xp,αλλα ειναι μια χαρα .

τι πρεπει να κανω?

 

Απο τις ρυθμίσεις με δεξι κλικ στο my computer system properties start up and recovery

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω ασκοπα νεο θεμα..

θελω να κανω φορματ,πειτε μου και σεις καμια ιδεα απο που(προγραμματα) να κρατησω backup

πχ. bookmarks κτλ

Link to comment
Share on other sites

Browsers, outlook, savegames, ίσως και από messenger για τα emoticons κλπ. Προγράμματα προφανώς δε μπορείς να κρατήσεις, θα χρειαστούν εκ νέου εγκατάσταση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θέλει προγράμματα για να πάρει backup.

Ότι πρόγραμμα και να χρησιμοποιήσεις, το καλύτερο backup είναι το απλό copy-paste των σημαντικών σου αρχείων.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εχω Λαπτοπ με win7 32bit και θελω να βαλω 64αρια πρεπει να βρς ειδικα για λαπτοπ ή οτι εχω βαζω??? και με drivers τι πρεπει να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι κοινές οι εκδόσεις. Για drivers λογικά δε θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα, θα τους περάσουν μόνα τους τα 7.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι κοινές οι εκδόσεις. Για drivers λογικά δε θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα, θα τους περάσουν μόνα τους τα 7.

 

Ευχαριστω πολυ! και σε περιπτωση που κατσει κατι στραβα με τα Drivers τι κανω?? Ελπιζω να μην γινεται αντικαταστασει....και να μεινουν και τα 2 windows....

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

Για τους drivers καλό θα είναι να κοιτάξεις το site του κατασκευαστή. Εκεί θα βρεις ότι χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

γιατι να βαλεις 64αρια? εχεις πανω απο 3gb ram?

 

επισης κανε φορματ το δισκο πρι περασεις τα windows 7. ετσι δε θα χεις φοβο να μεινει καιη προηγουμενη εγκατασταση.

 

οσο για τους drivers, σου απαντησαν παραπανω, απλα να προσθεσω οτι ισως τους βρεις και με απλη αναβαθμιση μεσω updates

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,στα windows 7 σο νεο μου pc εβαλα να παιξει μια ταινια με το vlc (πρωτη φορα ) και φαινεται πως τους ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει ,βγαζει κινεζικα ,ενω ο συγχρονισμος ειναι σωστος .Υπ οψιν η γλωσσα του λειτουργικου μου ειναι η ελληνικη . Ξερει κανεις τι παιζει και τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω προστασια οθονης,περιμενω τα λεπτα που εχω επιλεξει αλλα δεν ενεργοποιηται....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,στα windows 7 σο νεο μου pc εβαλα να παιξει μια ταινια με το vlc (πρωτη φορα ) και φαινεται πως τους ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει ,βγαζει κινεζικα ,ενω ο συγχρονισμος ειναι σωστος .Υπ οψιν η γλωσσα του λειτουργικου μου ειναι η ελληνικη . Ξερει κανεις τι παιζει και τι πρεπει να κανω ?

 

Θα πας στα settings του vlc και εκεί που ρυθμίζεις τους υπότιτλους έχει κάποια επιλογή fonts. Εκεί επιλέγεις script και πρέπει να βάλεις greek.

 

 

 

Προσπαθω να βαλω προστασια οθονης,περιμενω τα λεπτα που εχω επιλεξει αλλα δεν ενεργοποιηται....

 

Μήπως είναι ενεργός ο media player ή κάποια άλλη εφαρμογή που αποτρέπει την ενεργοποίηση της προστασίας οθόνης;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

γιατι να βαλεις 64αρια? εχεις πανω απο 3gb ram?

 

επισης κανε φορματ το δισκο πρι περασεις τα windows 7. ετσι δε θα χεις φοβο να μεινει καιη προηγουμενη εγκατασταση.

 

οσο για τους drivers, σου απαντησαν παραπανω, απλα να προσθεσω οτι ισως τους βρεις και με απλη αναβαθμιση μεσω updates

 

Δεν ειναι μονο η ram, αν τρεχεις προγραμματα 64bit σημαινει οτι το προγραμμα και τα windows εκμεταλευονται ολες τις δυνατοτητες του επεξεργαστη , αφου χρησημοποιει τον διπλασιο αριθμο bit στις πραξεις που κανει το cpu.

Eιναι σαν να εχεις μια ferari και πας μονο με 100

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ενεργός ο media player ή κάποια άλλη εφαρμογή που αποτρέπει την ενεργοποίηση της προστασίας οθόνης;

 

Oντω; αυτο πρεπει να εφταιγε..σευχαριστω πολυ...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι παιζει με αυτη την ενημερωση?:KB976902.Λεει οτι ειναι σημαντικη και οτι ετοιμαζει τα windows ια μελλοντικες ενημερωσεις?Ειναι δηλαδη φαση genuine advantage?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...