Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το εγκατέστησα και είδα αξοσημείωτη διαφορά στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εγκατέστησα και είδα αξοσημείωτη διαφορά στην ταχύτητα.

 

συμφωνώ. παει καλυτερα!:)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ακομα περιμενω τα κανονικα windows απο το φορεα που εργαζομαι εχω βαλει σε 7 ultimate το removewat και ενω δεν μου εμφανιζεται το αρχικο παραθυρο του genuine ουτε φαινεται στα properties του c και το desktop δεν εχει κανενα προβλημα με το wallpaper μου γαζει κατω δεξια hiw copy of windows is not genuine και built 7601. τι γινεται μπορει να με βοηθησει κποιος?
Link to comment
Share on other sites

επειδη ακομα περιμενω τα κανονικα windows απο το φορεα που εργαζομαι εχω βαλει σε 7 ultimate το removewat και ενω δεν μου εμφανιζεται το αρχικο παραθυρο του genuine ουτε φαινεται στα properties του c και το desktop δεν εχει κανενα προβλημα με το wallpaper μου γαζει κατω δεξια hiw copy of windows is not genuine και built 7601. τι γινεται μπορει να με βοηθησει κποιος?

 

προφανος το svp1 σπαει το removewat... τα windows σου δεν ειναι νομιμα...

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκρiμενο service pack ειναι για ολες τις εκδοσεις των windows 7??

εγω που εχω τα starter θα μπορω να το εγκαταστησω?? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκρiμενο service pack ειναι για ολες τις εκδοσεις των windows 7??

εγω που εχω τα starter θα μπορω να το εγκαταστησω?? :worry:

 

ναι, ειναι για ολες τις εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι για ολες τις εκδόσεις.

ωραια δηλαδη,θα την κανω την αναβαθμιση.

ευχαριστω για την διευκρινηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι για ολες τις εκδόσεις.

 

Αν ειναι για ολες τις εκδοσεις δεν θα εκανε μονο του update?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εγκατεστησα μεσα απο το windows update και μου διελυσε ολο το συστημα !!

προσοχη, παρτε backup, image κλπ

καινουργιος υπολογιστης, τοση ανευθυνοτητα απο τη microsoft δεν το περιμενα

συνεχως critical errors επειδη δεν μπορει λεει να εγκαταστησει τους drivers για τον εκτυπωτη!

εκτυπωτη δεν εχω!!

Link to comment
Share on other sites

εγω το εγκατεστησα (171 μβ) και ολα μεχρι στιγμης μια χαρα.)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα πρόβλημα. Δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή μέχρι στιγμής.. ίσα ίσα έχω την εντύπωση ότι αργεί λίγο παραπάνω στην εκκίνηση. Ίσως να είναι ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το SP1, ζήτησε restart, και κόλησε στο ''shutting down''...

μετά από 10 λεπτά του έκανα χειροκίνητη επανεκκίνηση, ολοκλήρωσε το configuration του SP1 και όλα δείχνουν καλώς..:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση του Service Pack σε Netbook με Windows 7 Ultimate. Μέχρι στιγμής παρατήρησα ότι "τραβάει" περισσότερη RAM, το μόνο θετικό μέχρι τώρα είναι ότι δεν υπάρχουν πολλά "παγώματα" στον windows Media player.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το SP1, ζήτησε restart, και κόλησε στο ''shutting down''...

μετά από 10 λεπτά του έκανα χειροκίνητη επανεκκίνηση, ολοκλήρωσε το configuration του SP1 και όλα δείχνουν καλώς..:)

 

Και σε μενα το ιδιο:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σε ενημερώσω ότι εδώ δεν είναι chat-room αλλά forum, που σημαίνει ότι πρέπει να γράφεις κανονικά όπως όλοι μας για να μην βγαίνουν τα μάτια μας για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις.

 

Εξάλλου η γραφή τύπου sms απαγορεύεται και επίσημα στο forum.

 

 

Επισης θελω ν σ θυμησω πως υπαρχει κ πιο ευγενικος τροπος ν μιλας σ καποιον που δν ξερεις..

Εξαλλου δν σ υποχρεωσα ν μ απαντησεις..τν απαντηση που ηθελα τν πηρα..

Αν δν καταλαβαινεις τι θελω ν πω προβλημα σ..

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές από χθες το βράδυ να κάνω backup μέσω της εφαρμογής των windows 7 και όταν τελειώνει η διαδικασία μου λέει The last backup did not complete successfully.

Στο event log μου δείχνει error code 2147942402 (The system cannot find the file specified) αλλά λύση δεν έχω βρει.

Καμιά ιδέα?

 

edit: Το πρόβλημα ήταν με τον εξωτερικό δίσκο.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω θερμά να πέσουν οι τόνοι. Δεν χρειάζονται υποδείξεις από τη στιγμή που υπάρχει το κουμπάκι της αναφοράς και φυσικά οι αρμόδιοι mods.

 

linelia10 είναι το δεύτερο post στο οποίο κάνεις χρήση του τρόπου γραφής sms. Το forum δεν περιορίζεται στους 160 χαρακτήρες για να κάνεις οικονομία και δεν υπάρχει κανένας λόγος να βιάζουμε κατά αυτόν τον τρόπο τον Ελληνικό γραπτό λόγο. Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να μην γράφεις με αυτον τον τρόπο μιας και από δω και στο εξής τα μηνύματά σου θα διαγράφονται χωρίς προείδοποίηση.

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα, δεν ξέρω αν είναι θέμα laptop ή Windows 7. Οποιον browser και να ανοίξω, μετά από λίγο θα μου βγάλει μήνυμα Not Responding. Έκανα και System Recovery και τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα, δεν ξέρω αν είναι θέμα laptop ή Windows 7. Οποιον browser και να ανοίξω, μετά από λίγο θα μου βγάλει μήνυμα Not Responding. Έκανα και System Recovery και τα ίδια...

 

Απο μνημες πως πας? Το Task Manager τι δειχνει εκεινη τη στιγμη?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

στο έκανε μια μέρα ξαφνικά, μήπως έχεις κολλήσει κανα ιό ? ή έχεις κάνει κάτι άλλο που δεν θυμάσαι?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος πως εμφανιζουμε τον χρηστη "Administrator" σε ενα λαπτοπ, που ομως δεν μπορούμε να μπούμε γιατι ξεχάσαμε τον κωδικό του user?.

 

Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...