Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ παιδια ευχαριστω πολυ θα τα βαλω να δω τι θα γινει!

 

Αυτο που θα δεις ειναι σιγουρα ολη τη ραμ σου ;)

 

Τελικα τα εβαλα ενταξει ειναι και η ραμ στο 45-50% παιζει.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι αργη στο ανοιγμα λιγο.κ οταν ανοιγουν τα windows κ παταω τον firefox καπως αργη να ανοιξει την πρωτη φορα.Μηπως να δοκιμασω τα 8,1 64-bit τελικα? :p :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα τα εβαλα ενταξει ειναι και η ραμ στο 45-50% παιζει.Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι αργη στο ανοιγμα λιγο.κ οταν ανοιγουν τα windows κ παταω τον firefox καπως αργη να ανοιξει την πρωτη φορα.Μηπως να δοκιμασω τα 8,1 64-bit τελικα? :p :(

 

Τσεκαρε και απο το msconfig τι προγραμματα τρεχουν στο startup.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ανοιγοντας τον υπολογιστη σημερα εξαφανιστηκαν τα gadgets απο την επιφανεια. παω να τα ξαναπροσθεσω με δεξι κλικ--->μικροεφαρμογες και δεν μου ανοιγουν καν.

Το φακελο που ειναι εγκατεστημενα τον βρηκα στα windows ειναι ολα κανονικα μεσα αλλα δεν μπορω να τα προσθεσω στην επιφανεια.

 

Υπαρει αλλος τροπος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας.

Εχω 2 δισκους ολοιδιους 1TB WD Black. Η μητρικη μου δεν υποστηριζει raid. Θελω να κανω raid μεσα απο τα Windows 7. Λοιπον στον ενα τον δισκο περασα τα 7 home premium x64. Πως κανω τον 2ο δισκο raid 1.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου

 

http://www.buildegg.com/bewp/?p=44

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα, ξεχάστε τα gadgets: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/gadgets
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα, ξεχάστε τα gadgets: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/gadgets

 

Και εγώ ξαναλέω ότι όλο αυτό είναι ένα ψέμα , βγήκε τότε για να πουλήσει καμιά κόπια 8άρια

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άποψη σου. Δεν είναι υπέυθυνη αντιμετώπιση όμως και καταλήγει σε topics με αναφορές προβλημάτων στα windows που βλέπουμε συνεχώς στο computing.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο που μπορω να κατεβάσω τα window 7 home premium αυθεντικά για να κάνω φορματ το λαπτοπ μου ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο που μπορω να κατεβάσω τα window 7 home premium αυθεντικά για να κάνω φορματ το λαπτοπ μου ?

εγω προσφατα πηρα ενα λαπτοπ με free dos και κατεβασα τα windows 7 ultimate 64 bit απο το επισημο site της microsoft.φανταζομαι οτι θα βρεις και αλλες εκδοσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο που μπορω να κατεβάσω τα window 7 home premium αυθεντικά για να κάνω φορματ το λαπτοπ μου ?

 

Μπορείς να τα κατεβάσεις από το "θείο" ανάλογα για ποια έκδοση έχεις κλειδί, αλλιώς, αν δεν έχεις κλειδί και θες να τα αγοράσεις, μπορείς να το κάνεις είτε μέσω της microsoft, είτε μέσω κάποιου καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδί έχω κανονικά για τα 7 home premium. Απλά δεν βρίσκω το download link app thn Microsoft

 

Δεν υπάρχει κάποιο link από την microsoft, μόνο η trial έκδοση που είναι η enterprice. Ο μόνος τρόπος είναι από το "θείο" και κατά την εγκατάσταση βάζεις το γνήσιο κλειδί και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες απο τον θείο ?

 

Μιας και βλέπω ότι στα επίσημα φορα της microsoft δίνουν direct links, ελπίζω να επιτρέπεται κι εδώ.

Μπορείς να κατεβάσεις την αγγλική έκδοση των home premium (32bit + 64bit) και στη συνέχεια, μέσω προγράμματος, να τα κάνεις ελληνικά.

Edited by Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άποψη σου. Δεν είναι υπέυθυνη αντιμετώπιση όμως και καταλήγει σε topics με αναφορές προβλημάτων στα windows που βλέπουμε συνεχώς στο computing.

 

Sorry για την καθυστερημενή απάντηση , αλλά προβλήματα από gadgets λίγο (πολύ) υπερβολικό είναι .:) φιλικά

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ντελικάτα το laptop ειχε προγραμμα για να κανει μονο του restore format όποτε έτσι και έγινε..

Ρε παιδιά κάτι που με εχει προβληματίσει ειναι οι διαφημίσεις .. Πριν το φορματ έβγαζε στον browser διαφημίσεις κάτω δεξιά αριστερά και κάτω κέντρο τις οποίες έπρεπε να κλείνω και επίσης ανοίγουν και ολόκληρα παράθυρα με χαζομάρες του τύπου καλώς ήρθατε στον τροχό της τυχης ´´..

Έβαλα το ad block στον chrome αλλα τιποτα ... Τι μπορω να κάνω γιαυτο ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το malwarebytes antimalware και καθαρίζεις τον υπολογιστή σου. Είσαι σίγουρος ότι έκανες φορμάτ; Μου φαίνεται περίεργο καθαρός υπολογιστής να πετάει διαφημίσεις εκτός κι αν μπαίνεις σε ιστοσελίδες που ανοίγουν από μόνες τους διαφημίσεις (πχ. torrent sites).
Link to comment
Share on other sites

Σε τορεντ πετάει διαφημίσεις αλλα απο καμία φορα τις πετάει και όπου να ναι....

Η αλήθεια ειναι πως κατα διαστήματα αν ανοίξω οποιαδήποτε σελίδα με πετάει στο Google και λέει κάτι για Java script

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

ότι προτείνει ο Anonymous...κάνε έλεγχο γιατί είναι παράξενο να γίνεται αυτό μετά απο φορμάτ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω δυο προβληματα με τα win7 64bit που εχω στον υπολογιστη στο γραφειο.

1ο. δεν μου ανοιγει ο ΙΕ απο την αρχη που τα περασα, εχω τα αρχεια, εχω τα εικονιδια αλλα δεν μου τον εμφανιζει στα προγραμματα, προσπαθησα να κανω νεα εγκατασταση με τον τελευταιο, τον 11 αλλα δεν το κανει, μου βγαζει σφαλμα, στις ενημερωσεις τις κατεβαζει και τις περναει κανονικα.

2ο. στον windows explorer μου ανοιγει τα παντα σε νεο παραθυρο, πηγα στις ρυθμισεις και ειναι τικαρισμενο να τα ανοιγει στο ιδιο, το ξετικαρα το ξανα επελεξα αλλα τιποτα.

βοηθεια γιατι με βλεπω για φορματ και δεν λεει, ... ειναι πολλα τα ... αρχεια Αρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από κάποια μαζεμένα Updates η free Ram τα έχει παίξει.

Έχω 2gb και ενώ πριν ξεκινούσα με ελεύθερα 1.200mb, τώρα ξεκινάει με 700mb.

Στο task manager δεν υπάρχει τίποτα που να πιάνει πάνω από 15mb.

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια μαζεμένα Updates η free Ram τα έχει παίξει.

Έχω 2gb και ενώ πριν ξεκινούσα με ελεύθερα 1.200mb, τώρα ξεκινάει με 700mb.

Στο task manager δεν υπάρχει τίποτα που να πιάνει πάνω από 15mb.

Καμία ιδέα;

 

κατεβασε και καθαρισε την μνημη σου με ενα ccleaner και ξανα δες την ελευθερη μνημη σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε και καθαρισε την μνημη σου με ενα ccleaner και ξανα δες την ελευθερη μνημη σου!

Τελείωσα όλα τα Updates μετά από 2,3 restarts , καθάρισα ότι μπορούσα και με το CCLEANER και πλέον ξεκινάει πάλι κοντά στο 1gb free.

Αλλά μόλις τρέξω τον Mozilla την ρίχνει αμέσως στα 400mb και ακόμα και αν το κλείσω δεν ελευθερώνεται όλη .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...