Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγα λεπτά εγκατέστησα το VMware Workstation 7 (επιτυχώς). Από τότε όταν ανοίγω τον Η/Υ πρέπει να διαλέγω χρήστη. Το μόνο προφίλ χρήστη που έχω είναι το δικό μου και δεν έχω κωδικό. Τι μπορεί να φταίει; πότε δεν μου το έκανε αυτό. Δεν με πειράζει καθόλου αλλά θα ήθελα να ανοίγει με την μια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ισχύει ότι δεν 'προβλέπεται' αναβάθμιση απευθείας από τα XP στα 7 ? Και τι κάνουμε εμείς που δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία των Vista?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ισχύει ότι δεν 'προβλέπεται' αναβάθμιση απευθείας από τα XP στα 7 ? Και τι κάνουμε εμείς που δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία των Vista?

 

Κρατάς τα αρχεία που χρειάζεσαι και κάνεις clean install καλύτερα έτσι κατά τη γνώμη μου ακόμη και αν έχεις vista

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ισχύει ότι δεν 'προβλέπεται' αναβάθμιση απευθείας από τα XP στα 7 ? Και τι κάνουμε εμείς που δεν μπήκαμε καν στη διαδικασία των Vista?

Μόνο ένας #@%^ θα έκανε αναβάθμιση από vista σε 7 και γενικά upgrade σε OS.

 

τα έχουμε πει. εδώ και χρόνια τα ίδια λέω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Τελικά το Microsoft Security Essentials δε δημιουργεί πρόβλημα με το μtorrent. Με το AVG είχα πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Μήπως όμως γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να δημιουργεί pdf κείμενο ???

Δε θέλω να χρησιμοποιήσω το site της acrobat.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!! Από σήμερα το μεσημέρι τα Windows και ο υπολογιστής μου τα'χουν παίξει!! Με λίγα λόγια: Όποτε ανοίγω τον υπολογιστή, μετά το "Starting Windows" μαυρίζει η οθόνη και μετά από κάνα 5 λεπτο μου βγάζει την οθόνη με τους δύο χρήστες που'χω δημιουργήσει. Μόλις πατήσω το χρήστη μου κάνει γύρω στα 30'' για να μου τον βγάλει σε μεγαλύτερη μορφή και να βάλω τον κωδικό μου. Το κουτί του κωδικού δεν ανταποκρίνεται και όταν λαβει τον κωδικό μπαίνει μόνο του (!!) μετά από 1 λεπτό! Μετά μου ξαναβγάζει μαύρη οθόνη για κάνα 5 λεπτο και συνεχώς κολλάει και στην αρχή έχω το basic theme. Μετά από 10 λεπτά και αν (!!) θα μου το ξαναγυρίσει σε aero μόνο του και θα ξανακολλήσει άλλες τόσες φορές!! Το αποτέλεσμα?? Μέχρι να κάνω αυτό το post ο υπολογιστής έχει κολλήσει 6 φορές!! Και σαν επίτηδες, το cd driver δεν διαβάζει το dvd με τα Windows XP Home που'χω. Τι να κάνω, βρε παιδιά?? Βοηθήστε με!! :cry:
:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Τελικά το Microsoft Security Essentials δε δημιουργεί πρόβλημα με το μtorrent. Με το AVG είχα πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Μήπως όμως γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να δημιουργεί pdf κείμενο ???

Δε θέλω να χρησιμοποιήσω το site της acrobat.

 

Δοκίμασε το foxit reader

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!! Από σήμερα το μεσημέρι τα Windows και ο υπολογιστής μου τα'χουν παίξει!! Με λίγα λόγια: Όποτε ανοίγω τον υπολογιστή, μετά το "Starting Windows" μαυρίζει η οθόνη και μετά από κάνα 5 λεπτο μου βγάζει την οθόνη με τους δύο χρήστες που'χω δημιουργήσει. Μόλις πατήσω το χρήστη μου κάνει γύρω στα 30'' για να μου τον βγάλει σε μεγαλύτερη μορφή και να βάλω τον κωδικό μου. Το κουτί του κωδικού δεν ανταποκρίνεται και όταν λαβει τον κωδικό μπαίνει μόνο του (!!) μετά από 1 λεπτό! Μετά μου ξαναβγάζει μαύρη οθόνη για κάνα 5 λεπτο και συνεχώς κολλάει και στην αρχή έχω το basic theme. Μετά από 10 λεπτά και αν (!!) θα μου το ξαναγυρίσει σε aero μόνο του και θα ξανακολλήσει άλλες τόσες φορές!! Το αποτέλεσμα?? Μέχρι να κάνω αυτό το post ο υπολογιστής έχει κολλήσει 6 φορές!! Και σαν επίτηδες, το cd driver δεν διαβάζει το dvd με τα Windows XP Home που'χω. Τι να κάνω, βρε παιδιά?? Βοηθήστε με!! :cry:

δοκίμασε system restore.

 

που κολλάνε τα xp?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι καπως κουφο να το πω.

Εχω στον καδο ανακυκλωσης πολλα διαγραμμενα αρχεια/φακελους και οταν τα επιλεγω ολα και κανω δεξι κλικ--->ιδιοτητες για να δω το συνολικο μεγεθος τους δεν μου εμφανιζει τιποτα. Πως αλλιως μπορω αν το δω αυτο? Ουτε στην status bar εμφανιζει τιποτα σχετικο οπως εκαναν τα ΧP.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε system restore.

 

που κολλάνε τα xp?

 

Έκανα επαναφορά συστήματος αλλά δεν είδα διαφορά. Μάλλον χειρότερα έγιναν τα πράγματα.

 

Δεν διαβάζει καθόλου το cd drive το dvd των XP Home και δεν μπορώ να τα περάσω.:( Και το περίεργο είναι πως είναι ολοκαίνουργιο το dvd (μολις το αγόρασα) και δεν έχει ούτε μία γρατζουνιά πάνω!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω? θες να περάσεις windows xp? το λειτουργικό σου δεν είναι τα 7 ?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Τελικά το Microsoft Security Essentials δε δημιουργεί πρόβλημα με το μtorrent. Με το AVG είχα πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Μήπως όμως γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να δημιουργεί pdf κείμενο ???

Δε θέλω να χρησιμοποιήσω το site της acrobat.

Δωρέαν.

http://www.dopdf.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένας #@%^ θα έκανε αναβάθμιση από vista σε 7 και γενικά upgrade σε OS.

 

τα έχουμε πει. εδώ και χρόνια τα ίδια λέω.

 

Τα λές εσύ χρόνια αλλά δεν σε ακούει κανείς.. Και εκεί στην MS όλοι #@%^ είναι που σου δίνουν τη δυνατότητα να κάνεις upgrade...:mad:

Link to comment
Share on other sites

θα υπάρχει πάντα για τα μάτια του κόσμου.

 

αν κάποιος έχει 4-5 εφαρμογές απολύτος συμβατές με τα 7 και συσκευές που θέλουν απλά τους drivers της msft και κάνει Upgrade δε θα έχει πρόβλημα πέρα από μικρή μείωση επιδόσεων ως προς την καθαρή εγκατάσταση.

 

αυτό βέβαια είναι ιδανικό σενάριο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το λές ότι υπάρχει και θα υπάρχει και σε ειδικές περιπτώσεις μπορεί να το εφαρμόσει κάποιος χωρίς να είναι #@%^ ... Αν είσαι τώρα νοίωθεις έτσι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό υπάρχει και ο Windows 7 Upgrade Advisor και το Compatibility Center! Έκανα upgrade και σε δεύτερο υπολογιστή από Vista σε 7 χωρίς κανένα πρόβλημα και αρνητικό επακόλουθο. Αν το λειτουργικό σύστημα συντηρείται σωστά δεν υπάρχει φόβος κατά την αναβάθμισή του. Μήπως έπρεπε να βρω και να περάσω από την αρχή πάνω από 100 εφαρμογές με την cache τους, ενημερώσεις, πρόσθετα, utilities, skins προγραμμάτων, ρυθμίσεις, αποθηκευμένους κωδικούς και drivers συσκευών που δεν βρίσκονται αυτόματα κλπ., να τακτοποιώ εικονίδια και φακέλλους στις θέσεις που τα είχα συνηθίσει αφού προηγουμένως κάνω μια λίστα όλων αυτών που χρειάζονται για να μην ξεχάσω τίποτα; Όλα αυτά δεν θα έπαιρναν πολλαπλάσιο χρόνο από το upgrade; Γι'αυτούς τους λόγους δεν νοιώθω "#@%^" ! ;)
Link to comment
Share on other sites

ποιος τα λέει αυτά?

 

με δουλεύεις?

 

εδώ ειδικοί και ειδικοί και μελέτες δείχνουν το αντίθετο.

 

αν κάποιος είναι τόσο $#@%@ που να μην ξέρει πώς να σώσεις κωδικούς και άλλα τέτοια τότε καλύτερα ας μείνει στα vista...

 

και ποιος σου είπε ότι οι οδηγοί βρίσκονται?

 

απλά περνάει η msft την αρχαία και κατά 99% ελατωμματική έκδοση (πχ στην 7άρη cont. της Ιntel πετάει και μπλε οθόνη σε πίεση).

 

θα πρέπει ο ΧΡΗΣΤΗΣ (δλδ εσύ του λόγου σου) να κάνει ότι και στην καθαρή εγκατάσταση: να πάει στο σάιτ του κατασκευαστή και να κατεβάσει φρέσκους οδηγούς.

 

το ίδιο και για κάποια προγράμματα.

 

αν αυτά δεν μπορείς να τα κάνεις κάθε 3-4 χρόνια που βγαίνει νέο OS τότε καλύτερα μείνε με τα xp...

 

αν κάποιος σέβεται τον εαυτό του αλλά και τον υπολογιστή του θα πρέπει να κάνει καθαρή εγκατάσταση για να έχει ένα άριστο σύστημα (όπως είχα από το Δεκέμβρη του 2002 μέχρι και το 2006 τα xp pro, από Νοέμβριο του 2006 μέχρι και τον Αύγουστο του 2009 τα vista x86 ult και από τον Αύγουστο μέχρι τώρα windows 7 x86 pro).

 

μιλάω σε πολλά συστήματα (πάνω από 10) χωρίς κανένα format και κανένα πρόβλημα software. τόσο σε σπίτι όσο και δουλειά.

 

λοιπόν κάτσε με την αναβάθμισή σου και ξέχνα όλα όσα έχουμε πει εμείς και ο Paul και όλοι οι άλλοι... θα είναι και πιο ήρεμο για του φόρουμ.

 

Υ.Γ. το θέμα δεν είναι μόνο αν θα κολλάει αλλά πόσο μειωμένες θα είναι οι επιδόσεις: όπως κατανάλωση (αύξηση wattage), θέμα σε boot και shutdown, sleep και Sx.

 

είναι σα να χτίζεις ένα σπίτι με δωρεάν υλικά και εργασία και να θέλεις να το σηκώσεις πάνω στην παλιά (50ετίας) μονοκατοικία σου... όσο και καλή να είναι αργά η γρήγορα θα σε δούμε στην Αϊτή.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα, θελω την βοηθεια σας ΕΠΕΙΓΟΝ !! προσφατα εκανα εγκατασταση το virtual PC και τρεχω τα win XP , γιατι εχω ενα προγραμμα το οποιο θελει μονο ΧΡ ! πως θα κανω τα ΧΡ να βλεπουν την com1 ?? επισσης υπαρχει δυνατοτητα να κανω dual boot win XP αφου εχω ηδη τα win7 ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να κανω dual boot win XP αφου εχω ηδη τα win7 ?

 

 

Είναι λίγο "tricky"

http://webtrickz.com/how-to-install-windows-xp-over-windows-7-in-a-dual-boot/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...