Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα θα βρουνε ενα αλλο κολπο για το "Windows Actication Technologies" και αντε πολι απο την αρχη χαχααααα:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφου το χουν προεραιτικο(την εγκατασταση του update) ,τοτε πολλοι απο μας θα συνεχίσουν την πειρατική χρηση τους :)

 

Ο Williams ειπε "We are pretty realistic. People who are actively pirating will try to find ways to continue to pirate.". Μια φραση που δειχνει οτι δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, ξερουμε τι παιζει και τι θα συνεχιζει να παιζει. Αλλωστε οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει!!

 

Απλα ενας συνειδητοποιημενος user δεν χρησιμοποιει, τουλαχιστον, σπασμενο λειτουργικο!!! Αν δεν θες πληρωνεις το λειτουργικο σου (ιδεολογια και συμφωνω 100%), υπαρχουν εξισου καλα και καλυτερα Open Source (:respect:) λειτουργικα και με περισσοτερες δυνατοτητες απο αυτα τα Windows.

 

Ασε που τα περισσοτερα προβληματα βγαινουν σε αυτους με τα σπασμενα και αφηνουν και κενα ασφαλειας συν της αλλης!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του topic όμως δεν είναι το παράνομο λογισμικό. Μείνετε στο θέμα που είναι τα Windows 7.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατέστησα το 7 στο φορητό μου, μια ερώτηση. Υπάρχει τροπος το αναδυόμενο μενου της έναρξης να γινει οπως παλιά, δλδ εκεινο το κλασικό μενου τών windows που ειχαν ακομα και τα vista?
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατέστησα το 7 στο φορητό μου, μια ερώτηση. Υπάρχει τροπος το αναδυόμενο μενου της έναρξης να γινει οπως παλιά, δλδ εκεινο το κλασικό μενου τών windows που ειχαν ακομα και τα vista?

 

Ναι γινεται αλλα με προγραμμα!! Για δες εδω

 

Επισης αμα ψαξεις και σε αυτο το topic εχει γινει και αλλη αναφορα, τσεκαρε ποιο σου ταιριαζει!! :)

 

Θεμα συνηθειας ειναι παντως το νεο μενου... 1-2 βδομαδων!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται αλλα με προγραμμα!! Για δες εδω

 

Επισης αμα ψαξεις και σε αυτο το topic εχει γινει και αλλη αναφορα, τσεκαρε ποιο σου ταιριαζει!! :)

 

Θεμα συνηθειας ειναι παντως το νεο μενου... 1-2 βδομαδων!! ;)

 

Καλα απίστευτο :yahoo: Φιλε μου πολλες ευχαριστίες

 

Σιγα μην περιμενω 1-2 βδομαδες να συνηθίσω τις μ@#$#$@ της Microsoft

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το classic shell μόνο και μόνο για το κουμπάκι up directory στον windows explorer.

Μπορεί η απουσία του up button να φαίνεται μεγάλη έλλειψη, αλλά δεν είναι. Κάνοντας κλικ στους φακέλους μέσα στην address bar, μπορείς να πλοηγήθείς όσα επίπεδα πάνω θέλεις.

Και με διπλό κλικ σε κενό σημείο της address bar, στο γυρίζει σε κλασσική μορφή (πχ C:\Program Files), ώστε να το κάνεις εύκολα copy-paste. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η απουσία του up button να φαίνεται μεγάλη έλλειψη, αλλά δεν είναι. Κάνοντας κλικ στους φακέλους μέσα στην address bar, μπορείς να πλοηγήθείς όσα επίπεδα πάνω θέλεις.

Και με διπλό κλικ σε κενό σημείο της address bar, στο γυρίζει σε κλασσική μορφή (πχ C:\Program Files), ώστε να το κάνεις εύκολα copy-paste. :happy:

 

Ναι αλλα πρέπει να μετακινω το ποντίκι δεξιά-αριστερά.

Ενώ το up directory είναι στατικό, σε ένα σημείο, και μπορώ να το κλικάρω όσες φορές θέλω χωρίς να κουνήσω το ποντίκι ή να χάνω χρόνο κοιτώντας να βρώ σε ποιο σημείο στην μπάρα είναι ο φάκελος που θέλω να πάω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Williams ειπε "We are pretty realistic. People who are actively pirating will try to find ways to continue to pirate.". Μια φραση που δειχνει οτι δεν κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, ξερουμε τι παιζει και τι θα συνεχιζει να παιζει. Αλλωστε οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει!!

 

Απλα ενας συνειδητοποιημενος user δεν χρησιμοποιει, τουλαχιστον, σπασμενο λειτουργικο!!! Αν δεν θες πληρωνεις το λειτουργικο σου (ιδεολογια και συμφωνω 100%), υπαρχουν εξισου καλα και καλυτερα Open Source (:respect:) λειτουργικα και με περισσοτερες δυνατοτητες απο αυτα τα Windows.

 

Ασε που τα περισσοτερα προβληματα βγαινουν σε αυτους με τα σπασμενα και αφηνουν και κενα ασφαλειας συν της αλλης!! ;)

Εγω παντως τοσα χρονια ποτε δεν ειχα αυθεντικα windows και δεν αντιμετωπισα ποτε το παραμικρο format κανω καθε 2 χρονια το λιγοτερο και οχι λογω ιων αλλλα ανβαθμισης κυριως,αυτα τα λεει η microsoft για να φοβησει μπας και περιορισει την πειρατεια:p
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε αν δικαιουνται οι φοιτητες δωρεαν κλειδι ενεργοποιησης των windows 7?

 

Νομίζω πως ναι, ανάλογα με το τμήμα που είσαι, να είναι σχετικό με υπολογιστές. Ρώτα καλύτερα την γραμματεία σας.

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

θα μαθω αυριο..γνωριζεις μηπως και ποια εκδοση δινουνε?

τα professional

πηγαινε στον υπευθυνο πληροφορικής. συνήθως αυτοί ξέρουν από αυτά

αλλιώς πάτα στο google "msdnaa ..... ....." κ το ονομα της σχολής σου.

κάνε log in με τα στοιχεία (username, password) που έχεις από την σχολή σου κ μπες κ κατέβασε ότι θες. αν κ μόνο το OS θα χρειαστείς αν δεν είσαι προγραμματιστής ή κάτι τέτοιο.

στη σελίδα που θα σου εμφανιστεί, κοίτα πάνω αριστερά να έχει το λογότυπο της σκολής σου.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το κοιταξω αυριο αν προλαβω..κατι ακομα..αυτη τη στιγμη τρεχω απροβληματιστα τα x86 ..να κοιταξω μηπως μπορω να βλαω τα x64 η δεν αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

αν το hardware σου αντέχει τα x64, νομίζω πως είναι καλύτερα να τα βάλεις. στο msdnaa, έχει κ της δυο εκδόσεις. κοίτα μήπως έχει κ το office. κάποτε το είχε.. εγώ το πρόλαβα
Link to comment
Share on other sites

έχουμε μιλήσει πολλές φορές για το msdnaa. το κλειδί για 32 κάνει και στα 64bit της ίδιας έκδοσης.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να ανοίξω το msconfig και ανοίγει το παράθυρο για 1 δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάθε φορά αυτό κάνει. Τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . Αγορασα ενα καινουργιο σκληρο δισκο για το λαπτοπ μου και θα του βαλω τα 7 ομως τωρα το λαπτοπ εχει τα βιστα . Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης θα μπορω να βαλω το kaspersky στα 7 ? Με το key που εχω και στα βιστα ? Ειναι αγορασμενο με 2 αδειες τις οποιες τις εχω ενεργοποιεισει σε 2 διαφορετικα μηχανηματα .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει ρολο...

και εγω vista ειχα πηγα σε 7 με το ιδιο key

που ειχα στο kaspersky και ολα οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια!!ακουστε πριιν απο λιγο εκανα εγκατασταση τα ubuntu ενω εχω παραλληλα windows 7.ολα οκ στη εγκατασταση ομως μολις τελειωσε και μου εκανε επανεκινηση δεν μου ανοιγει ο grub loader δηλαδη δεν με αφηνει να διαλεξω τι 8α ανοιξω αλλα ανοιγει κατευθειαν τα windows.εγω εκανα επανεκινησεις αρκετες φορες αλλα τιποτα και τωρα δεν ανοιγουν ουτε τα windows αλλα κολλαει στην οθονη που κανει boot.τι να κανω εχετε καποια λυση.για να μην εχετε απορια τωρα σας μιλαω απο ubuntu που τα εκανα boot απο το cd σε δοκιμαστικη χρηση.απο την δοκιμαστικη χρηση βλεπω ολους τους σκληρους και αυτους με τα windows και αυτους με τα ubuntu αλλα δεν μπορω να ανοιξω κανενα λειτουργικο.παρακαλω να απαντησετε οσο πιο αμεσα μπορειτε!!!!ευχαριστω Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να ανοίξω το msconfig και ανοίγει το παράθυρο για 1 δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάθε φορά αυτό κάνει. Τί μπορεί να φταίει?

λογικά έχεις κολλήσει κάτι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. η αλήθεια είναι ότι μου είχε βγάλει μία ειδοποίηση προχθές το avast ότι μπλόκαρε ένα αρχείο για κάποιο λόγο χωρίς να με ρωτήσει. Με scan που έκανα δεν βρήκε κάτι. Τί να πω! Δεν θα κάτσω να το ψάξω μιας και πρόκειτε να περάσω τα 64bit μία από αυτές τις μέρες.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αντιγραψω καποιους φακελους (για backup) απο εναν σκληρο με windows 7 που εχει προβλημα, σε εναν αλλο με XP και δεν με αφηνει. Λεει δεν επιτρεπεται η προσβαση.

 

Συγκεκριμενα θελω να αντιγραψω τους φακελους εικονες, βιντεο και application data απο τα εγγραφα ομως δεν μου δινει προσβαση.

 

Το θεμα ειναι οπως εγραψα και πιο πανω οτι εχω προβλημα με τον δισκο και δεν φορτωνει καθολου τα windows 7 γι αυτο θα τον κανω φορματ και θελω να κρατησω καποια αρχεια πρωτα.

Βρηκα αυτο http://www.sevenforums.com/general-discussion/7973-locked-folders.html που περιγραφει το ιδιο προβλημα που εχω και εγω με την διαφορα οτι μπορεις να τα ξεκλειδωσεις ανετα αμα τρεχεις τα 7 ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...