Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά κάποιος που είναι γνώστης του αντικειμένου ας δωσει τα φώτα του και σε εμάς που ξέρουμε λίγα πράγματα , και επειδεί είδη εβγαλα OFF(Bricked) ένα htc magic+hero προσπαθώντας να το κάνω ελληνικό και θα πλερώσω 270 για να το πάρω την πέμπτη , και για να μην την πατήσουν και άλλη. Βοηθήστε .

Κάποιος που Θέλει να κάνει το μενού στο hero ελληνικό πως θα το κάνει ???

Με τη update , και απο που ??

Και αν δεν είναι δύσκολο ας ανεβάσει παρακαλώ κάποιος που έχει δοκιμάσει το όλο θέμα και το έχει πετύχει έναν αναλυτικό οδηγό , βήμα προς βήμα πως ένα magic μπορεί να γίνει Hero+ελληνικό σε συσκευές 32Α. Ευχαριστώ.

 

Για το hero απλά βάζεις τι ρομ από htc και είσαι κομπλέ.

 

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=283&cat=2&dl_id=671

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Για το hero απλά βάζεις τι ρομ από htc και είσαι κομπλέ.

 

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=283&cat=2&dl_id=671

 

Οποιαδήποτε Hero έκδοση και αν έχεις βάζεις αυτή τη ρομ **Οποιαδήποτε **???

Αν ναι πως την κατεβάζεις από την htc.com ζητάει serial number και λένε ότι δεν γίνεται δεκτό το serial number από της δικές μας της συσκευές. Αληθεύει???

Και κάποιος που δεν γνωρίζει πολύ καλά αγγλικά για να διαβάσει της οδηγίες της htc πως θα βάλει αυτή τη ρομ???

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά επειδή 2ο bricked δεν θα το αντέξω γιαυτό κάνω αυτές της ερωτήσεις αλλιώς είναι να διαβάζεις απο την htc.com και αλλιώς να το αναφέρουν μερικά άτομα που το έχουν δοκιμάσει και έχει πετύχει. και γράφουν αναλυτικά βήμα προς βήμα

Link to comment
Share on other sites

Σε unlocked hero, που αγόρασα από το αγγλικό expansys.co.uk, μου δέχτηκε κανονικά το serial, το κατέβασα, κ όλα οκ.

 

Το μόνο που χρειάζεται να προσέξεις είναι. Μετά το rom update, ΜΕ ΤΗΝ SIM ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ανοιξε το κ θα σου πει να επιλέξεις γλώσσα. Εκεί θα έχει μόνο μια, τα αγγλικά και θα είναι ΜΗ-ΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΑ. Εσύ πρέπει ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑ ΕΠΟΜΕΝΟ(ΝΕΧΤ), χωρίς να κάνεις τπτ άλλο.

 

Επίσης στο site της htc, έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται το update κ τι να προσέξεις. Είναι στα αγγικά βέβαι. Αν δυσκολέυεσαι, μπορείς με ένα μεταφρασή στο internet, να μεταφράζεις τις οδηγίες μία μία, κ να τις ακολουθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο site της htc, έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται το update κ τι να προσέξεις. Είναι στα αγγικά βέβαι. Αν δυσκολέυεσαι, μπορείς με ένα μεταφρασή στο internet, να μεταφράζεις τις οδηγίες μία μία, κ να τις ακολουθήσεις.

 

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=283&cat=2&dl_id=671

και μεταφραση εδω

http://translate.google.com/translate_t#

Link to comment
Share on other sites

Σε unlocked hero, που αγόρασα από το αγγλικό expansys.co.uk, μου δέχτηκε κανονικά το serial, το κατέβασα, κ όλα οκ.

 

Το μόνο που χρειάζεται να προσέξεις είναι. Μετά το rom update, ΜΕ ΤΗΝ SIM ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ανοιξε το κ θα σου πει να επιλέξεις γλώσσα. Εκεί θα έχει μόνο μια, τα αγγλικά και θα είναι ΜΗ-ΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΑ. Εσύ πρέπει ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑ ΕΠΟΜΕΝΟ(ΝΕΧΤ), χωρίς να κάνεις τπτ άλλο.

 

Επίσης στο site της htc, έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται το update κ τι να προσέξεις. Είναι στα αγγικά βέβαι. Αν δυσκολέυεσαι, μπορείς με ένα μεταφρασή στο internet, να μεταφράζεις τις οδηγίες μία μία, κ να τις ακολουθήσεις.

Καταρχάς σ'ευχαριστώ για τα σχόλια.

Δηλαδή αυτό κάνει για όλα τα hero είτε hackuro είτε jackuro κ.τ.λ

Αν θες ανέβασαι παρακαλούμαι και σε εμάς που δεν γίνεται δεκτό το serial num... αυτό το upgrade.

Και επίσης αν έχεις διάθεσει γράψε μας τη ακριβώς έκανες. Επειδή έκανα την μετάφραση αλλά μπερδεύτηκα στο 8ο στάδιο, μάλλον αυτό το update δεν είναι όπως τα άλλα update .Για παράδειγμα στα άλλα που έκανα έβαζα στην καρτα το αρχείο update και εμπαινα σε fastboot/recovery / και update.zip Αυτο πρέπει να μπαίνει διαφορετικά?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο αυτό το update. Δεν χρειάζεται να μπεις σε αυτήν την πολύπλοκη για έναν αρχάριο διαδικασία.

 

Καταρχάς να διευκρινίσουμε ότι η διαδικασία ισχύει μόνο για HTC Hero Unlocked. Όχι branded συσκευές vodafone κλπ (αν κ δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν).

 

1) Πρώτα απ' όλα πρέπει να βεβαιωθείς ότι το hero που θα σου έρθει έχει την παλιά rom της HTC. Θα πας στο

 

Home > Menu > Settings > About phone > Build number

 

κ θα δεις έναν αριθμό 1.χχχ.405.χχ. Αν δεν είναι έτσι, δηλαδή να έχει το 1 και το 405 μέσα του ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΣ.

 

2) Πάλι στο κινητό πας Home > Menu > Settings > Security κ ξετσεκάρεις Require pattern. Λογικά θα είναι έτοιμο, αλλά έλεγξε το.

 

3) Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή το τελευταίο HTC-Sync. Είναι πρόγραμμα που δεν χρειάζεται κατά την διαδικασία, αλλά αφού έτσι λένε οι επίσημες οδηγίες, στο λέω κ εγώ. Για να το βάλεις, πας στο παρακάτω λίνκ

 

http://www.htc.com/europe/support.aspx

 

επιλέγεις htc hero, θα πας στο HTC Sync download κ θα πατήσεις το κουμπάκι download, κ μετά κάτω κάτω θα πατήσεις να κατεβάσεις το HTC Sync 2.0.4.

 

Θα κατεβάσεις το αρχείο .zip κ θα το αποσυμπιέσεις για να πάρεις το αρχείο .exe. Θα το εκτελέσεις κ θα εγκαταστήσεις το HTC sync, ακολουθώντας τις οδηγίες. Κάνε κ ένα restart το pc καλού κακού, windows είναι αυτά!

 

4) Αν ο υπολογιστής σου είναι laptop, βάλτο οπωσδήποτε στο ρεύμα.

 

5) Πας πάλι στο παραπάνω λινκ, επιλέγεις ΗΤC ΗΕRΟ κ θα πατήσεις τώρα το download στο ROM Upgrade. Κατω κάτω βάζεις S/N κ διαλέγεις τα υπόλοιπα, έτσι ώστε να σε αφήσει να πατήσεις download.

 

6) Αφού κατέβει το αρχείο, συνδέεις στο κινητό με το usb καλώδιο στον υπολογιστή. Θα πρέπει να εμφανιστεί το πράσινο εικονίδιο στην γραμμή εργασιών

 

7) Κάνεις διπλό κλικ στο αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή (είναι με κατάληξη .exe όπως θα δεις) κ ακολουθείς τις οδηγίες. To update κρατά περίπου 10 λεπτά. Καθ' όλη την διάρκεια δεν πειράζεις καθόλου το κινητό. Θα σου πει το πρόγραμμα πότε τελείωσε η ενημέρωση. Κάποια στιγμή όταν σου πει ότι τέλειωσε θα δεις ότι το κινητό έκανε επανεκκίνηση κ είναι σε αρχική κατάσταση, σαν να μην το είχες χρησιμοποιήσεις ποτέ. Στο μενού που σε προτέπει να διαλέξεις γλώσσα, εσύ απλά πατάς το επόμενο.

 

Λογικά είσαι έτοιμος κ έχεις ελληνικό μενού. Αν δεν έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο πες μου, θα θέλει μια μικρή παρέμβαση.

 

ΥΓ. Να έχεις την SIM μέσα από την αρχή

 

ΥΓ2. Δεν φέρω καμιά ευθύνη σε οποιαδήποτε περίπτωση βλάβης κατά το update. Αυτό γίνεται με ευθύνη του εκάστωτε χρήστη.

 

ΥΓ3. αυτό με το hackuro, jackuro δεν το κατάλαβα, τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ3. αυτό με το hackuro, jackuro δεν το κατάλαβα, τι εννοείς;

 

εννοω της πολλες και διαφορετικές version hero που κυκλοφορουν διάφοροι οπως o hackuro, jackuro

 

και κάτι αλλο λες

Καταρχάς να διευκρινίσουμε ότι η διαδικασία ισχύει μόνο για HTC Hero Unlocked

τι εννοείς hero ροοτ??

όπως επίσης λες

1) Πρώτα απ' όλα πρέπει να βεβαιωθείς ότι το hero που θα σου έρθει έχει την παλιά rom της HTC

εμένα θα μου έρθει magic και θα το κάνω όπως το είχα hero αγγλικό και ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑααααα,

 

δεν ήσουν σαφής από την αρχή. ΜΗΝ ακολουθήσεις τπτ από ότι έγραψα. Αυτά είναι ΜΟΝΟ για το HERO.

 

Εσύ αφού θα έχεις Magic, θες να βάλεις μια rom που θα σου κάνει το τηλέφωνο να μοιάζει με το hero (με το Sense UI κλπ...) αυτό δεν ξέρω να σου πώ, δεν έχω ασχοληθεί....

Link to comment
Share on other sites

ΑΑααααα,

 

δεν ήσουν σαφής από την αρχή. ΜΗΝ ακολουθήσεις τπτ από ότι έγραψα. Αυτά είναι ΜΟΝΟ για το HERO.

 

Εσύ αφού θα έχεις Magic, θες να βάλεις μια rom που θα σου κάνει το τηλέφωνο να μοιάζει με το hero (με το Sense UI κλπ...) αυτό δεν ξέρω να σου πώ, δεν έχω ασχοληθεί....

 

Δεν πειράζει μόνο που ασχολήθηκες σ ευχαριστώ. Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Για να το κανεις σαν το Hero, εχω γράψει έναν οδηγό στο θεμα του magic, στη σελίδα 60κατι, αλλά δεν έχω βρει καμια hero rom (τουλάχιστον η jacxheroski ή redglasses που ειναι για μενα οι καλύτερες) με ελληνικά. Τις αναβαθμισμένες rom θα τις βρεις στο forum xda-developers, στην ενότητα sapphire-android development. Μετα θα βρεις το topic Jacxheroski for 32A που έγραψε ο L10nH3ARt, η το topic με τιτλο reglasses 1.1.3 που ξεκίνησε ο redglasses.

ΑΛΛΑ όπως ειπα δεν έχουν ελληνικό μενού...Μονο για sms και επαφες, δηλαδη ελληνικο πληκτρολόγιο. Θες τοσο πολύ το ελληνικό μενου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια σκέφτομαι να αγοράσω ενα android τηλεφωνο,εχω τα ραντεβου της δουλειας μου στο google calendar- web δηλ.

1)αν αγορασω αυτο το τηλ θα μπορω να ενημερωνω το ημερολογιο και οταν δεν ειμαι στο ιντερνετ?η λειτουργει μονο διαδυκτιακα?

2)αν υποθεσω πως λειτουργει και χωρις ιντερνετ,ο συγχρονισμος(οταν βρεθει ιντερνετ) γινεται αυτοματα η τρεχω καποιο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Το Google Calendar είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο που στέλνει μηνύματα sms στο κινητό σου όταν δεν είσαι στο internet, με την κατάλληλη ρύθμιση. Όταν συνδεθεί στο internet το android κινητό σου, το πρώτο πράγμα που θα κάνει, χωρίς να σε ρωτήσει, είναι να συγχρονιστεί με το Google Calendar. Αν έχεις κάνει αλλαγές στο κινητό θα αλλάξουν και στο web, ή το αντίθετο.
Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι το κινητο που ζηταω!

στη δουλεια μου και στο σπιτι εχω η/υ σε ασυρματο δυκτιο ,και ενημερωνω το ημερολογιο απο εκει.αυτο που ελειπε ηταν να μπορω να το ενημερωσω και απο το τηλεφωνο οταν δε θα εχω ασυρματο δυκτιο!

αρα αφου γινεται αυτοματα η διαδικασια να προβω σε αγορά .εχει κανεις καποια προτσαη?δε βιαζομαι και μπορω να περιμενω και μηνες.

στο iphone ισχύει οτι και στο android?κανει αυτοματα συγχρονισμό με google calendar?

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι το κινητο που ζηταω!

στη δουλεια μου και στο σπιτι εχω η/υ σε ασυρματο δυκτιο ,και ενημερωνω το ημερολογιο απο εκει.αυτο που ελειπε ηταν να μπορω να το ενημερωσω και απο το τηλεφωνο οταν δε θα εχω ασυρματο δυκτιο!

αρα αφου γινεται αυτοματα η διαδικασια να προβω σε αγορά .εχει κανεις καποια προτσαη?δε βιαζομαι και μπορω να περιμενω και μηνες.

στο iphone ισχύει οτι και στο android?κανει αυτοματα συγχρονισμό με google calendar?

 

Ακριβώς το ίδιο γίνεται και στο iPhone. Η διαφορά είναι ότι στα android μπορείς να βάλεις σε μια οθόνη windget και να το βλέπεις εύκολα και άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω κάνει...μου δείχνει τα δύο επόμενα ραντεβού και αν το πατήσω μου ανοίγει το ημερολόγιο του κινητού. Αυτό σου χρειάζεται φίλε!
Link to comment
Share on other sites

οποτε αφου το iphone και τα android κανουν το ιδιο πραγμα και εχουν την ιδια συμπεριφορα,αν μπορειτε προτεινετε μου εσεις καποιο,υπ όψιν οτι δε βιαζομαι καθολου...
Link to comment
Share on other sites

οποτε αφου το iphone και τα android κανουν το ιδιο πραγμα και εχουν την ιδια συμπεριφορα,αν μπορειτε προτεινετε μου εσεις καποιο,υπ όψιν οτι δε βιαζομαι καθολου...

 

Λοιπόν το iphone είναι ΑΨΟΓΟ σε συγχρονισμό και σε λειτουργία σε σχέση με υπηρεσίες google.

Θετικά

1. Ποιο ώριμη πλατφόρμα

2. Πολύ ποιοτικό

3. Ποιο γρήγορο

4. Δεν κρασάρει ποτέ (εξαρτάται βέβαια από το τι του έχεις κάνει jb etc

5. Χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες google ΔΩΡΕΆΝ αντι για το me.com και έχεις

gmail, calendar, συγχρονισμό στις επαφές σου με τις επαφές του gmail, reader,

maps youtube κτλ.

Αρνητικά

1. Μέγεθος

2. Αν χρησιμοποιείσεις το iphone ως exchange server για το google ( να συγχρονίζεις δηλαδή calendar contacts κτλ και έχεις και λογαριασμό σε exchange server ακυρο θες εξωτερική εφαρμογή και θα πλερώσεις!!!!

3. κόστος αγοράς

4. Προσωπικά μου την σπάει το itunes όπως λειτουργεί πολύ περιοριστικά συγχρονισμοί κτλ και αποδοτικά για την apple (οικονομικά).

Τώρα το android (htc magic)

Θετικά

1. Κόστος αγοράς (πάμφθηνο έξω, μην κοιτάτε του απατεώνες και τα trust την Ελλάδα ρίξτε μια ματιά στο γερμανικό ebay από 200 €)

2. Όμορφο και με καλή κατασκευή (δεν ειναι και iphone)

3. Πιο κινητό σε μέγεθος και όγκο.

4. Ωραίο market για εφαρμογές και άπειρες free για απίθανες δουλειές.

5. Κινητό για γαργάλημα με καλή υποστήριξη σε rom

6. Φτιαγμένο για υπηρεσίες google. (μπορείς να έχεις μαζί τα google καλούδια και exchange server από τη μαμά)

7. Me to google talk και δύο android τηλέφωνα δεν θα πληρώσεις ξανά sms.

8. Υποστηρίζει widgets από τον καιρό μέχρι το ημερολόγιο ρολόγια, μπαταρίες facebook twitter κτλ.

9. Στην εκδοση android 2.0 θα έχει δωρεάν google maps με πλοήγηση και φωνητικές εντολές και άλλα μπλιμπλικια.

 

Αρνητικά

1. Στην παρούσα επίσημη έκδοση (donut 1.6) θα εξασκήσεις τα αγγλικά σου στα μενού γράφει ελληνικά κανονικά.

2. Κυκλοφορούν 2 εκδόσεις magic πολλές διαφορετικές συσκευές android με αποτέλεσμα η πολιτική της google στις αναβαθμίσεις ενημερώσεις κτλ να είναι στην παρούσα φάση ΜΠΑΧΑΛΟ.

3. Αν έχεις εμπειρία σε απλά κινητά μπορεί να δυσκολευτείς στην αρχή και μόνο εκεί.

4. Αν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες μηνυματα έχεις όριο 70 χαρακτήρες (αυτό προς το παρόν είναι κάτι που θα διορθωθεί).

Link to comment
Share on other sites

οποτε ας γινω πιο συγκεκριμένος για να αποφυγω λαθος αγορες,

και το android και το iphone εχουν δυνατοτητα συνδεσης και αμεσης ενημερωσης με το google calendar.ωραια ως εδω.τι γινεται ομως στην περιπτωση που δεν υπαρχει ανοιχτη συνδεση με το ιντερνετ,oyte 3g ουτε data plan?

σε μια τετοια περιπτωση μπορω να ανοιξω το προγραμμα να κανω τη καταχώρησή.και να γινει ο συγχρονισμος οταν ξαναβρει ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

οποτε ας γινω πιο συγκεκριμένος για να αποφυγω λαθος αγορες,

και το android και το iphone εχουν δυνατοτητα συνδεσης και αμεσης ενημερωσης με το google calendar.ωραια ως εδω.τι γινεται ομως στην περιπτωση που δεν υπαρχει ανοιχτη συνδεση με το ιντερνετ,oyte 3g ουτε data plan?

σε μια τετοια περιπτωση μπορω να ανοιξω το προγραμμα να κανω τη καταχώρησή.και να γινει ο συγχρονισμος οταν ξαναβρει ιντερνετ?

 

Σίγουρα στο Android, υποθέτω το ίδιο κ στο iPhone.

 

Αν πας για Android συσκευή τελικα, ειμαι της γνώμης να κοιτάξεις το HTC hero.

 

BTW, πολύ ωραίο το ποστ σου smaridakis! :)

Link to comment
Share on other sites

οποτε ας μας πει καποιος σιγουρα,τι ισχύει για να διευκολινθω στην αποφαση μου.ενα htc dragon τι λεει?ποτε θα βγει?
Link to comment
Share on other sites

οποτε ας γινω πιο συγκεκριμένος για να αποφυγω λαθος αγορες,

και το android και το iphone εχουν δυνατοτητα συνδεσης και αμεσης ενημερωσης με το google calendar.ωραια ως εδω.τι γινεται ομως στην περιπτωση που δεν υπαρχει ανοιχτη συνδεση με το ιντερνετ,oyte 3g ουτε data plan?

σε μια τετοια περιπτωση μπορω να ανοιξω το προγραμμα να κανω τη καταχώρησή.και να γινει ο συγχρονισμος οταν ξαναβρει ιντερνετ?

 

Ναι αν θέλεις υπάρχει στο android μια εφαρμογή (apndroid νομίζω τη λένε) και εμποδίζει την συνδεση με το δίκτυο κινητής. Στο iphone "γαργαλάς" τα settings του παρόχου και δεν μπορείς να συνδεθείς μέσω 3g ή γενικά δικτύου κινητής και όταν έχεις wifi συγχρονίζεις κανονικά. Άποψη μου όμως είναι ότι αυτού του είδους τα κινητά χωρίς data plan είναι σαν gps χωρίς δορυφόρους, δηλαδή δεν παίρνεις όλα έχει να σου δώσει εκτός και αν κινήσαι σε χώρους με wifi always on οπότε οκ.

 

jose1985beck σ΄ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω wifi στο γραφειο και στο σπιτι,εν κατακλείδι αυτο που θελω ειναι οσο ειμαι εκει να ελεγχω το ημερολογιο απο τους η/υ,να συγχρονίζεται το κινητο με το ημερολογιο αυτοματα ,οταν φευγω απο εκει ομως θελω να μπορω να προσθεσω μια καταχωρηση στο ημερολογιο του κινητου,χωρις ομως το κινητο να εχει προσβαση στο ιντερνετ .και να ξανασυγχρονιζονται ολα μολις επιστρεψω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η πολιτική της Google είναι απλή. Μέχρι τώρα υποστήριζε το iphone σε όλες της τις υπηρεσίες. Πριν λίγες μέρες άρχισε η διαφοροποίηση. Το navigation στο android 2.0 θα είναι (προς το παρόν) διαθέσιμο μόνο σε android συσκευές που θα τρέχουν android 2.0

 

Φαντάζομαι ότι μόλις , και όταν, κυριαρχήσει ώς λειτουργικό στα κινητά, θα κάνει ΄τετοιες επιλεκτικές κινήσεις, αλλά δεν βλέπω ποτέ να κάνει αποκλεισμούς (είναι αρκετά έξυπνοι).

 

Τώρα στο προκείμενο. Δεν είναι μόνο το ημερολόγιο σε συγχρονισμό με το desktop σου. Είναι και το search και τα μαιλ και οι χάρτες και τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...