Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δακτυλος των ανταγωνιστων μου ειναι :p .Μηπως αν κανεις ρεσταρτ στο τηλ. βοηθησει

 

Κι εγώ το ίδιο...

Γιατί τι αλλάζει με το restart του κινητού? Τροποποίηση: Δεν άλλαξε κάτι, πάλι δεν το βρίσκει, Μόνο του Πολυχρόνη και Χουρδάκη.

Υποστηρίζει έκδοση 1.6?

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγώ πιστεύω ότι φταίει κάτι τέτοιο και δεν το εμφανίζει το x10 mini. άντε και θέλω να το δοκιμάσω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο...

Γιατί τι αλλάζει με το restart του κινητού? Τροποποίηση: Δεν άλλαξε κάτι, πάλι δεν το βρίσκει, Μόνο του Πολυχρόνη και Χουρδάκη.

Υποστηρίζει έκδοση 1.6?

Φταει η εκδοση.Το καταλαβα τωρα που το εγραψες.Θα το φτιαξω τωρα

ΥΓ Το εφτιαξα.Για δειτε αν το βλεπετε τωρα

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Φταει η εκδοση.Το καταλαβα τωρα που το εγραψες.Θα το φτιαξω τωρα

ΥΓ Το εφτιαξα.Για δειτε αν το βλεπετε τωρα

 

πάλι το ίδιο.. δεν μου το εμφανίζει! η οθόνη του μινι είναι 240x320. μηπως φταίει αυτό; τι άλλοι περιορισμοι υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

πάλι το ίδιο.. δεν μου το εμφανίζει! η οθόνη του μινι είναι 240x320. μηπως φταίει αυτό; τι άλλοι περιορισμοι υπάρχουν;

Για προσπαθησε ξανα τωρα.Ειμαι εντελως αρχαριος στο προγραμματισμο Android και κανω και τις πατατες μου ....

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχουμε στο κινητο μας τον PDF καταλογο του ΙΚΕΑ. Τυπικα πρεπει να ανοιγει με ενα οποιοδηποτε PDF Viewer.

 

Ομως εχουμε και λεμε:

 

1) Adobe Reader --> τιποτα.... δεν... βγαζει εικονες, αλλα οχι τους χαρακτηρες

2) Documents to go --> Error loading page

 

Τι κανουμε? Εχω την εντυπωση πως του φταινε οι ελληνικοι χαρακτηρες...

 

Καμια αλλη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθησε ξανα τωρα.Ειμαι εντελως αρχαριος στο προγραμματισμο Android και κανω και τις πατατες μου ....

 

παλι τα ίδια μου κάνει. μπορεις να μου πεις το πληρες ονομα που εμφανιζεται η εφαρμογη στο μαρκετ; δοκιμαζω σαν eortologio και μου βγαζει παντα τις 2 προϋπαρχουσες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βγει Update.Εκτός από save πάτα και το publish.Δε βγαίνει αν δε πατήσεις publish. Στο manifest άλλαξες το minSdkVersion αν το είχες αλλιώς?
Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθησε ξανα τωρα.Ειμαι εντελως αρχαριος στο προγραμματισμο Android και κανω και τις πατατες μου ....

 

παλι τα ίδια μου κάνει. μπορεις να μου πεις το πληρες ονομα που εμφανιζεται η εφαρμογη στο μαρκετ; δοκιμαζω σαν eortologio και μου βγαζει παντα τις 2 προϋπαρχουσες εφαρμογες.

 

Δεν πειράζει θα το καταφέρεις που θα πάει...

Τίποτα και εδώ ακόμη. Δεν πιστεύω ότι φταίει η ανάλυση.

Κάθε πότε κάνει update το ίδιο το market, είναι άμεση η ανταπόκριση?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βγει Update.Εκτός από save πάτα και το publish.Δε βγαίνει αν δε πατήσεις publish. Στο manifest άλλαξες το minSdkVersion αν το είχες αλλιώς?

Tα εκανα οπως τα λες.Αλλαξα properties,manifest και εκανα και publish.Oποιος αντεχει ας ξαναπροσπαθησει

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Tα εκανα οπως τα λες.Αλλαξα properties,manifest και εκανα και publish.Oποιος αντεχει ας ξαναπροσπαθησει

 

Εμένα μου έβγαλε ενημέρωση κανονικά το market. Βέβαια στο widget δε βλέπω καμία αλλαγή.. Υποθέτω αφορά όσους δεν το έβλεπαν άρα.... θα πρέπει να το βλέπουν. :P

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το apps organiser του Fabio :-)

Αλλα αυτο μπορεις να το κανεις και με το χερι. Οπως προσθετουμε τα widgets, μπορουμε αντιστοιχα να φτιαξουμε φακελο και εκει μεσα να βαλουμε με drag+drop οποιο shortcut θελουμε απο το προγραμματα που εχουμε εγκατεστημενα. Γινεται και για direct dial shortcuts, γενικα η παραμετροποιηση που μπορεις να κανεις στο android ειναι πολλη.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Μια ερωτησούλα... Εαν φτιάξουμε ένα φάκελο με τον τρόπο που παραθέτει ο φίλος παραπάνω, μπορούμε να κάνουμε rename τον φάκελο; (Αντι για "Φάκελος" σε "Apps" για παράδειγμα...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε επιτέλους το άτιμο! :lol:

Πολύ καλό!

Αν δώσεις και μερικές επιλογές για φόντο κτλ, σε μαύρο με λευκά γράμματα π.χ. θα ναι τέλειο!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχουμε στο κινητο μας τον PDF καταλογο του ΙΚΕΑ. Τυπικα πρεπει να ανοιγει με ενα οποιοδηποτε PDF Viewer.

 

Ομως εχουμε και λεμε:

 

1) Adobe Reader --> τιποτα.... δεν... βγαζει εικονες, αλλα οχι τους χαρακτηρες

2) Documents to go --> Error loading page

 

Τι κανουμε? Εχω την εντυπωση πως του φταινε οι ελληνικοι χαρακτηρες...

 

Καμια αλλη εφαρμογη?

 

Μπορείς να βάλεις την εξειδικευμένη εφαρμογή για το ΙΚΕΑ. Βεβαια δεν θα τα εχεις online, αλλα εναι καλουτσικη. Βαλε "IKEA" στο Market.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο xda αν και πότε θα μπει το V2 του lag fix στο market και η απάντηση ήταν μάλλον την ερχόμενη εβδομάδα, και επίσης ότι για όσους έχουμε το V1 είναι καλύτερα να περάσουμε το V2 ...

Edit

Sorry λάθος thread!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την εξειδικευμένη εφαρμογή για το ΙΚΕΑ. Βεβαια δεν θα τα εχεις online, αλλα εναι καλουτσικη. Βαλε "IKEA" στο Market.

Δεν εχει τη χωρα μας ομως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... εχουμε στο κινητο μας τον PDF καταλογο του ΙΚΕΑ. Τυπικα πρεπει να ανοιγει με ενα οποιοδηποτε PDF Viewer.

 

Ομως εχουμε και λεμε:

 

1) Adobe Reader --> τιποτα.... δεν... βγαζει εικονες, αλλα οχι τους χαρακτηρες

2) Documents to go --> Error loading page

 

Τι κανουμε? Εχω την εντυπωση πως του φταινε οι ελληνικοι χαρακτηρες...

 

Καμια αλλη εφαρμογη?

 

Δοκίμασε το BeamReader PDF Viewer

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=100x100&chl=http://cyrket.com/qr/57432

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το άσχετο της ερώτησής μου αλλά μου ήρθε στο μυαλό χθες βράδυ και θέλω να την θέσω εδώ.

Όλοι γνωρίζουμε ότι τα smartphones με android δεν έχουν κανένα πρόβλημα να μας βάζουν μέσα στο ιντερνετ έχοντας σωστά τις ρυθμίσεις της εκάστοτε εταιρίας.

Σύντομα όμως βγαίνουν tablet pcs με θύρα usb και μου ήρθε η εξής απορία.

Υπάρχουν drivers που να αναγνωρίζουν τα modem usb sticks των εταιριών κινητής τηλεφωνίας για mobile broandband χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι είμαι off topic αλλά...

 

Έχω δύο ερωτήσεις.

1. Στις ρυθμίσεις APN βάζω gint.b-online.gr (ο πάροχος είναι η Wind). Μετά από λίγο οι ρυθμίσεις αλλάζουν σε tungapn_gint.b-online.gr. Είναι φυσιολογικό αυτό στο android ή έχει γίνει κάτι; Όσο κι αν το αλλάζω στο σωστό, αυτό επανέρχεται στο tungapn_gint.b-online.gr.

 

2. Ενώ έχω ήδη ρυθμίσει δύο λογαριασμούς gmail στο κινητό και θέλοντας να περάσω κι ένα τρίτο, αυτό μετά από αρκετή ώρα που προσπαθεί να επικοινωνήσει με τους διακομιστές της Google μου βγάζει μήνυμα ότι είτε δεν τα κατάφερε να συνδεθεί είτε ότι το τηλέφωνο δεν έχει διαθέσιμες υπηρεσίες δεδομένων. Αν μπω από τo ιντερνετ του κινητού μου το ανοίγει κανονικά το mail. Να σημειωθεί ότι το ίδιο κάνει είτε με σύνδεση ιντερνετ του παρόχου είτε με wifi. Όλα τα Data είναι ανοιχτά, όπως και ο συγχρονισμός.

 

Έχω το Samsung I5800.

 

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς στο titanium backup την επιλογή ''move apps to sd card''?? παίζει κάτι τέτοιο? έχω ήδη froyo και ότι πάει στην κάρτα μνήμης το έχω βάλει ήδη...αλλά αυτό μου βγάζει επιλεγμένες όλες τις εφαρμογές, έτοιμες να τις μετακινήσει...ξέρει κάποιος τί και πως, ή να το πάω ''την βρίσκω με το ρίσκο''? :O

 

επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση...το έχει δοκιμάσει κανείς..??:)

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση...το έχει δοκιμάσει κανείς..??:)

 

Δε το εχω δοκιμασει αλλα υποθετω πως απλα κανει backup ολες τις εφαρμογες στην sd,ωστε να τις επαναφερεις οποτε θες

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι ξεκάθαρο, δε μιλάει για backup...είναι άλλη επιλογή αυτή , γιαυτό και ρωτάω αν την έχει δοκιμάσει κανείς..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από μέρες γιατί δεν είχαμε νέα του ioma!!

Υπάρχει περίπτωση να έχουμε κανένα update στο εορτολόγιο??

 

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...