Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται, συγκέντρωσα μερικές από τις εφαρμογές που εγώ θεωρώ πιο χρήσιμες, σε ένα αρθράκι: http://www.fractalbit.gr/?p=451

 

Καλό, αλλά για καιρό δεν είδα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια εφαρμογη που ειχαμε στα symbian πιο παλια, που κατα την ωρα της κλησης μπορουσες να παιξεις καποιους ηχους μεσα στην κληση, π.χ κορναρισματα, βροχη κ.τ.λ, καπου την ειχα δει και ειχε αναφερθει.

μηπως γνωριζετε πως λεγεται να την ψαξω ?

 

Λεγόταν Call Cheater και την είχα στο απίθανο (ακόμα και σήμερα) Nokia 6600! Υπάρχει και σήμερα εφαρμογή για android που λέγεται έτσι, αν δεν κάνω λάθος, αλλά κάνει άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του κάποια εφαρμογή ώστε να πάρω τα Password που έχουν αποθηκευτεί και σε συνδέει αυτόματα σε WiFi

 

Αν εχεις root δικαιωματα

 

/system/etc/wifi/wpa_supplicant.conf

 

Ανοιξε το σαν αρχειο κειμενου και θα δεις ολα τα κλειδια απο τα δυκτια που εχεις συνδεθει.

 

Δεν εχω root δικαιωματα:( καμιά ιδέα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την καινούρια εφαρμογή του εορτολογίου, αλλά διαπίστωσα ότι δε λειτουργεί καλά ούτε με τον ADW Launcher ούτε με τον LauncherPro. Ναι μεν εμφανίζεται το widget της εφαρμογής, αλλά όταν πατώ πάνω σε αυτό δε συμβαίνει τίποτα.

Το κινητό μου είναι το HTC Desire με Android 2.2. Να σημειώσω ότι η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά με το Sense UI.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την καινούρια εφαρμογή του εορτολογίου, αλλά διαπίστωσα ότι δε λειτουργεί καλά ούτε με τον ADW Launcher ούτε με τον LauncherPro. Ναι μεν εμφανίζεται το widget της εφαρμογής, αλλά όταν πατώ πάνω σε αυτό δε συμβαίνει τίποτα.

Το κινητό μου είναι το HTC Desire με Android 2.2. Να σημειώσω ότι η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά με το Sense UI.

 

Εμένα εξακολουθούσε να μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα σε unrooted συσκευή με 2.2 και HTC sense. Όχι μόνιμα αλλά ενώ στην αρχή λειτουργούσε κανονικά μετά από κάποια ώρα δεν άνοιγε.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλησπερα...γνωριζει καποιος,πως θα φτιαξω εναν φακελο να γραψω ορισμενες σημειωσεις,και οταν τις χρειαζομαι να τις βλεπω..υπαρχει στο market κατι,, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλησπερα...γνωριζει καποιος,πως θα φτιαξω εναν φακελο να γραψω ορισμενες σημειωσεις,και οταν τις χρειαζομαι να τις βλεπω..υπαρχει στο market κατι,, ευχαριστω

Δοκίμασε το color notes

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 ευχαριστω........

Να σαι καλα φίλε, δεν κάνει τίποτα.:)

Υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές, αλλά η συγκεκριμένη είναι από τις αγαπημένες μου.

Μπορείς να καρφιτσώνεις σημειώσεις και στην αρχική οθόνη. Κοίτα στα widgets σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω επιστημονικό κομπιουτεράκι με δυνατότητα ΜΙΓΑΔΙΚΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ.

Είχα ένα Palm και είχα εκεί το easycalc κατεβασμένο όμως αυτό δεν παίζει στο htc wildfire μου ! Διοτι ειναι μονο για παλμ!

 

Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν γνωρίζει κανείς κάτι!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΚΕΤΟ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ

 

1)barcode scanner: σκαναρει τα παντα

2)shazam: βρισκει οποιο τραγουδι ακουσει

3)spot4u:ελληνικα φαρμακεια βενζιναδικα εστιατορια κλπ

4)air control lite:καταπληκτικο παιχνιδι

5)post it desk:widget για ακαριαιες σημειωσεις στην οθονη

6)steamy window:γεμιζει την οθονη με υδρατμους και πρεπει να την καθαρισεις για να δεις

7)eBuddy:msn,yahoo messenger,facebook chat ολα σε ενα

8)advanced task killer:widget για να κλεινεις οποιες εφαρμογες θες

9)memory booster:κοντρολαρει την χρηση μνημης...αν και γενικα προτιμω τον "μαμα" ελεγχο μνημης

10)startup cleaner:καθοριζεις τι θες να ξεκιναει και τι οχι στο startup

11)easy money lite:καταπληκτικο για ελεγχο των οικογενειακων οικονομικων

12)multiicon:φανταστικο για εξοικονομιση χωρου στο desktop.χωρανε 4 εικονιδια στη θεση του ενος

13)battery life:widget για την μπαταρια

14)vaulty free:καταπληκτικο κλειδωμα για φωτογραφιες που δεν θελεις να δουν οι φιλοι σου οταν σου χαζευουν το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια εφαρμογη που ειχαμε στα symbian πιο παλια, που κατα την ωρα της κλησης μπορουσες να παιξεις καποιους ηχους μεσα στην κληση, π.χ κορναρισματα, βροχη κ.τ.λ, καπου την ειχα δει και ειχε αναφερθει.

μηπως γνωριζετε πως λεγεται να την ψαξω ?

 

Ambient sound δες αναφερθηκε ξανα σ αυτο το thread αλλα δεν ειναι free και δεν την εχω βρει "αλλου"

 

Sent from my GT-I9000

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην οθονη αναμονης.

Πατας συνεχομενα σε καποιο σημειο μεχρι να ανοιξει το παραθυρακι με τις επιλογες και διαλεγεις "γραφικα στοιχεια" στη λιστα θα δεις και το color notes.

αυτό πως γίνεται?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην οθονη αναμονης.

Πατας συνεχομενα σε καποιο σημειο μεχρι να ανοιξει το παραθυρακι με τις επιλογες και διαλεγεις "γραφικα στοιχεια" στη λιστα θα δεις και το color notes.

 

 

thanks!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΚΕΤΟ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ

 

1)barcode scanner: σκαναρει τα παντα

2)shazam: βρισκει οποιο τραγουδι ακουσει

3)spot4u:ελληνικα φαρμακεια βενζιναδικα εστιατορια κλπ

4)air control lite:καταπληκτικο παιχνιδι

5)post it desk:widget για ακαριαιες σημειωσεις στην οθονη

6)steamy window:γεμιζει την οθονη με υδρατμους και πρεπει να την καθαρισεις για να δεις

7)eBuddy:msn,yahoo messenger,facebook chat ολα σε ενα

8)advanced task killer:widget για να κλεινεις οποιες εφαρμογες θες

9)memory booster:κοντρολαρει την χρηση μνημης...αν και γενικα προτιμω τον "μαμα" ελεγχο μνημης

10)startup cleaner:καθοριζεις τι θες να ξεκιναει και τι οχι στο startup

11)easy money lite:καταπληκτικο για ελεγχο των οικογενειακων οικονομικων

12)multiicon:φανταστικο για εξοικονομιση χωρου στο desktop.χωρανε 4 εικονιδια στη θεση του ενος

13)battery life:widget για την μπαταρια

14)vaulty free:καταπληκτικο κλειδωμα για φωτογραφιες που δεν θελεις να δουν οι φιλοι σου οταν σου χαζευουν το τηλεφωνο

 

Πολύ καλές οι εφαρμογές. :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να μετραει τα δεδομενα στο κινητο? Ενας μετρητης δεδομενων? Εχω το samsung galaxy s

το 3d watchdog ειναι αυτο που ψαχνεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το 3d watchdog ειναι αυτο που ψαχνεις...

3G Watchdog ειναι :).

χρειαζεται και το apnDroid να κατεβασει ωστε να μπορει να κλεισει το internet οποτε θελει.

η εφαρμογη 3g watchdog χρειαζεταο το apndroid ωστε αν φτασεις σε ενα ποσοστο που του ορισεις στις ρυθμισεις, π.χ 99%, να σου κλεινει αυτοματα το 3g internet.

το apndroid εχει και widget φυσικα, για οποιον θελει να το χρησιμοποιησει να κλεινει το Internet 3g απο μονος του.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog ειναι :).

χρειαζεται και το apnDroid να κατεβασει ωστε να μπορει να κλεισει το internet οποτε θελει.

η εφαρμογη 3g watchdog χρειαζεταο το apndroid ωστε αν φτασεις σε ενα ποσοστο που του ορισεις στις ρυθμισεις, π.χ 99%, να σου κλεινει αυτοματα το 3g internet.

το apndroid εχει και widget φυσικα, για οποιον θελει να το χρησιμοποιησει να κλεινει το Internet 3g απο μονος του.

οντως εχεις δικιο φιλε μου...αυτα κανει η βιασυνη...:lol::lol::lol:

 

μπορει να μου πει καποιος αν και πως μπορω να εισαγω ελληνικα ebooks στον aldiko reader...;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδιά για τις πληροφορίες. Βρήκα επισης και μια αλλη πολυ καλή εφαρμογη για μετρητή δεδομενων, την NETCOUNTER που μου αρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδιά για τις πληροφορίες. Βρήκα επισης και μια αλλη πολυ καλή εφαρμογη για μετρητή δεδομενων, την NETCOUNTER που μου αρεσε.

απλα να σου προτεινω να βαλεις και το 3g watchdog γιατι το εχουμε δοκιμασει πολλα παιδια και λειτουργει σωστα.

μπορεις να το εχεις και αυτο μαζι με το netcounter να το δοκιμασεις για ενα μηνα για να δεις αν σου μετραει τα mb σωστα. αν μαλιστα εχεις και δωρεαν megabyte απο τον παροχο σου, μετα απο ενα μηνα που θα τα δοκιμασεις, θα δεις ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο και το κρατας.

υπαρχει και το call meter NG το οποιο ειναι επισης αρκετα καλο. εγω το εχω και αυτο και το δοκιμαζω να δω ποιο εχει μικροτερη αποκλιση απο αυτα που μου μετραει ο παροχος μου (cosmote).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

12)multiicon:φανταστικο για εξοικονομιση χωρου στο desktop.χωρανε 4 εικονιδια στη θεση του ενος

 

Oταν ψαχνω αυτη την εφαρμογη μου βγαζει μια αλλη, την launcherspam η οποια δεν εχει σχεση με αυτο που περιγραφει ο φιλος.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το 3g watchdog σε Samsung Galaxy 3 I5800 δεν τρέχει :(

Το call meter NG τρέχει μεταφρασμένο στα Ελληνικά αλλα "πρώτη μέρα χρέωσεις: 01/09/2010

Edited by giorgio_ioa
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...