Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ξέρω τα widgets και τα έχω δοκιμάσει και έχω καταλήξει στο quick settings που το θεωρώ πιο εύχρηστο.

Αυτό που θα ήθελα από μια εφαρμογή ήταν η εναλλαγή από 2g σε 3g να γίνεται αυτόματα, ανάλογα με την ποσότητα δεδομένων που κατεβάσω. Πχ, ανοίγω το browser, αυτόματα το σήμα γίνεται 3g. Κλείνω τον browser , ξαναγυρίζει αυτόματα σε 2g.

Γαμ@το θα ήταν....:rolleyes:

 

Δεν είχα καταλάβει ακριβώς τι εννοούσες. Δικό μου το λάθος. Όντως θα ήταν πολύ καλό...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καμια ρυθμιση στον launcher pro, ωστε στο μενου αντι για μαυρο φοντο να εχουμε το wallpaper της οθονης?Το 3d στο μενου της τελευταιας εκδοσης φοβερο!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ρυθμιση στον launcher pro, ωστε στο μενου αντι για μαυρο φοντο να εχουμε το wallpaper της οθονης?Το 3d στο μενου της τελευταιας εκδοσης φοβερο!

δεν υπαρχει κατι..περιμενουμε μηπως το βαλει σε update.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κατι..περιμενουμε μηπως το βαλει σε update.

 

Όλα αυτά υπάρχουν στον AWD launcher.

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά υπάρχουν στον AWD launcher.

Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερος.

ναι το ξερω αλλα για καποιο λογο δε μ'αρεσει :O

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που βλέπω εγώ σε άλλους launcher είναι οτι δεν ένσωματώνει τα προγραμματα της HTC οταν θες να κανει προσθήκη γραφικού στοιχείου και οτι παρατηρέιται μια μικρή καθυστέρηση όταν πας να προσθέσεις κάτι στις αρχικές οθόνες. Ειδικά στο να ψάξει ποια προγράμματα έχει το τηλ.

Αν θέλει κάποιος παραπάνω οθόνες, απλά μπορεί να φτιάξει περισσότερες σκήνες (για HTC Desire μλάω)

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει μια φοβερη (σαν ιδεα) εφαρμογη για 2.1 που στην home screen φαινεται σαν φοντο ο χαρτης που εχετε επιλεξει (πχ google maps) με πραγματικη ενημερωση της θεσης σας....

βεβαια υπαρχουν και σχετικες ενστασεις για καταναλωση μπαταριας και data...

 

περισσοτερα τις επομενες μερες σε σχετικο νεο που θα ανεβει στην κεντρικη σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

και εγω το launcher pro τον βρισκω φοβερο,τετοια ταχυτητα δεν την περιμενα,και παραμετροποιηται και το dock πλεον, αλλα froyo,και με ενα δυο γουιτζετακια δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο,αυτο το τρισδιαστατο μενου ειναι οντως πολυ ωραιο,αλλα κοβει δυο σειρουλες και δεν ξερω αν βολευει εντελει...παντως δινει αλλη δυναμικη στο μενου,λες και αλλαξα επεξεργαστη.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο; Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το g-alarm για wm;

Eίδα ένα το οποίο σου βάζει κάτι μαθηματικά να λύσεις, αλλά δε με γέμισε το μάτι. Κάτι αντίστοιχο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο; Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το g-alarm για wm;

Eίδα ένα το οποίο σου βάζει κάτι μαθηματικά να λύσεις, αλλά δε με γέμισε το μάτι. Κάτι αντίστοιχο;

 

Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλά το Math-Alarm-Clock κακώς δε σου γέμισε το μάτι , γιατί είναι φοβερό! Εγγυημένο ξύπνημα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αλλα για καποιο λογο δε μ'αρεσει :O

 

Το μόνο κακό που βλέπω εγώ σε άλλους launcher είναι οτι δεν ένσωματώνει τα προγραμματα της HTC οταν θες να κανει προσθήκη γραφικού στοιχείου και οτι παρατηρέιται μια μικρή καθυστέρηση όταν πας να προσθέσεις κάτι στις αρχικές οθόνες. Ειδικά στο να ψάξει ποια προγράμματα έχει το τηλ.

Αν θέλει κάποιος παραπάνω οθόνες, απλά μπορεί να φτιάξει περισσότερες σκήνες (για HTC Desire μλάω)

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός ανάμεσα στους launcher (pro & AWD) με καθημερινά updates σχεδόν και από τους 2.

Όμως παρατηρώ ότι παρουσιάζουν ορισμένα κολλήματα και γενικά αντί να δοθεί μεγαλύτερη έμφαση στην ταχύτητά τους, τελικά γίνονται χειρότεροι με κάθε αναβάθμιση:(

Πολλές φορές δηλαδή στον pro , αν πατήσω να κάνω προεπισκόπηση των οθονών, μου κολλάει λιγάκι το γραφικό , πράγμα που δεν συνέβαινε με τις εκδόσεις πριν από 1 μήνα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κοιτανε να τους εμπλουτισουνε σε features χωρις να δινεται η αντιστοιχη βαρυτητα στη σωστη διαχειριση πορων μνημης και επεξεργαστη.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλά το Math-Alarm-Clock κακώς δε σου γέμισε το μάτι , γιατί είναι φοβερό! Εγγυημένο ξύπνημα! :lol:

 

Επιβεβαιώνω!!

(λέει άνθρωπος που έχει καταφέρει να κλείσει 4 ξυπνητήρια και να συνεχίσει να κοιμάται... :lol:)

Εγγυημένο το Math Alarm!!!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελειο το wordmate αλλα κανενα λεξικο που να υποστηριζει και ελληνικα υπαρχει για android ? δεν με νοιαζει αν ειναι paid φτανει να δουλευει :) ευχαριστω ¨!
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

τελειο το wordmate αλλα κανενα λεξικο που να υποστηριζει και ελληνικα υπαρχει για android ? δεν με νοιαζει αν ειναι paid φτανει να δουλευει :) ευχαριστω ¨!

 

collins greek english dictionary

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

collins greek english dictionary

 

Υπαρχει βεβαια και η μεταφραση της google, κατευθειαν απο τον browser, χωρις καποια εφαρμογη

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό και βοηθητικό προγραμματάκι είναι το trapster . πρέπει να μπούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι να το ενημερώνουμε τακτικά. Στους χαλαιπούς καιρούς που η τροχαία πιέζεται για έσοδα..... ας μην είμαστε εμείς τα θύματα. Βέβαια περιττό να πω πως προέχει η νομιμότητα στο δρόμο και η ασφάλεια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει το όνομα του κινούμενου θέματος του Samsung Galaxy S. Είναι αυτό με τα κοράλια και τους αστερίες μέσα στο νερό.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

το lookout το βρίσκετε καλό;

σαν καινούργιος χρήστης android συγχωρέστε με:p

χρειάζεται antivirus το android?:ninja:

και για να δουλέψει ο εντοπισμός θέσης που έχει η εφαρμογή σε περίπτωση κλοπής πρέπει να είναι ανοικτό το GPS ανεξαρτήτως 3G? ή γενικά τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω?

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

το lookout το βρίσκετε καλό;

σαν καινούργιος χρήστης android συγχωρέστε με:p

χρειάζεται antivirus το android?:ninja:

και για να δουλέψει ο εντοπισμός θέσης που έχει η εφαρμογή σε περίπτωση κλοπής πρέπει να είναι ανοικτό το GPS ανεξαρτήτως 3G? ή γενικά τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω?

 

Για το antivirus που ξερω, θα σου πω οτι κανενα λειτουργικο δεν χρειαζεται antivirus.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το lookout το βρίσκετε καλό;

σαν καινούργιος χρήστης android συγχωρέστε με:p

χρειάζεται antivirus το android?:ninja:

και για να δουλέψει ο εντοπισμός θέσης που έχει η εφαρμογή σε περίπτωση κλοπής πρέπει να είναι ανοικτό το GPS ανεξαρτήτως 3G? ή γενικά τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω?

 

Για το lockout δεν ξέρω αν χρειάζεται ανοιχτό το GPS ,πάντως το lost phone που έχω εγώ ενεργοποιεί μόνο του το GPS όταν του στείλεις το ανάλογο μυν.

 

οχι δεν το εμφανιζει σε μικρης αναλυσης οθονη (X10 mini)

 

Για το x10 mini δεν δουλεύουν πολλές εφαρμογές λόγω ανάλυσης, αυτό θα διορθωθεί με την νέα εκδοση Android 2.2 Froyo που θα υποστηρίζει όλες τις αναλύσεις..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...