Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξτε μια ματιά στην εφαρμογή World Newspapers. Πληθώρα περιοδικών και εφημερίδων απο όλο τον κόσμο...

 

Για ελλάδα υπάρχουν, Τα Νεα, Ναυτεμπορική, Ελευθεροτυπία...

 

Υπάρχει επίσης και request form ώστε στο επόμενο release να προσθέσει κάποιο περιοδικό ή εφημερίδα που θα του ζητηθεί....

 

Πληροφορίες εδώ:

http://www.androidzoom.com/android_applications/news_and_weather/world-newspapers-top-news_ewxe.html

 

Ευχαριστουμε ΠΟΛΥ για το share. Απιστευτη η εφαρμογη!! Καθημερινη συνηθεια προβλεπω να γινεται!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ψάχνω για έναν task manager γιατί θέλω να ρυθμίσω μια συγκεκριμένη εφαρμογή να μην κλείνει ποτέ. Θέλω να μένει συνέχεια και πάντα ανοιχτή.

Τι μου προτείνετε??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνω για έναν task manager γιατί θέλω να ρυθμίσω μια συγκεκριμένη εφαρμογή να μην κλείνει ποτέ. Θέλω να μένει συνέχεια και πάντα ανοιχτή.

Τι μου προτείνετε??

Advanced Task Killer Free... Ξετσεκαρεις το πρόγραμμα που δε θες να κλεινει και όποτε πατας το widget τα κλεινει όλα εκτός από αυτό... :)

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Advanced Task Killer Free... Ξετσεκαρεις το πρόγραμμα που δε θες να κλεινει και όποτε πατας το widget τα κλεινει όλα εκτός από αυτό... :)

 

Ναι, αλλά πρόσεξε, εγώ θέλω να μην κλείνει ούτε από μόνο του το πρόγραμμα, δηλαδή να μην το κλείνει ούτε το σύστημα από μόνο του. Ας κλείνει ότι άλλο θέλει, εκτός από αυτό (είναι ένας mail server)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πρόσεξε, εγώ θέλω να μην κλείνει ούτε από μόνο του το πρόγραμμα, δηλαδή να μην το κλείνει ούτε το σύστημα από μόνο του. Ας κλείνει ότι άλλο θέλει, εκτός από αυτό (είναι ένας mail server)

 

Ρύθμισε το να κάνει ανανέωση και συγχρονισμό ανά τακτά διαστήματα και τελειώνει η ιστορία.

Εκτός και αν δεν έχει τέτοια ρύθμιση.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε το να κάνει ανανέωση και συγχρονισμό ανά τακτά διαστήματα και τελειώνει η ιστορία.

Εκτός και αν δεν έχει τέτοια ρύθμιση.

Το προγραμμα λεγεται shang mail και υποστηριζει push.

Το θεμα ειναι οτι καμια φορα το συστημα το κλεινει μονο του το προγραμμα και πρεπει να το ανοιξω παλι χειροκινητα.

Αυτο που λες, βεβαια υπαρχει, αλλα παρολα αυτα το προγραμμα κλεινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα λεγεται shang mail και υποστηριζει push.

Το θεμα ειναι οτι καμια φορα το συστημα το κλεινει μονο του το προγραμμα και πρεπει να το ανοιξω παλι χειροκινητα.

Αυτο που λες, βεβαια υπαρχει, αλλα παρολα αυτα το προγραμμα κλεινει.

 

Τι να πω, κακός το κλείνει το σύστημα αφού είναι προγραμματισμένο να κάνει κάτι, θα έπρεπε να εκκινεί ξανά.

Φαντάζομαι δεν έχεις κάποιον task killer έτσι? Γιατί μπορεί να το αποτρέπει αυτός.

Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι σαν εφαρμογή.

Κάτι σχετικό που βρήκα είναι αυτό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει η οδηγία που δίνει ο τύπος μιας και μάλλον πρέπει να είναι root η συσκευή απ' όσο κατάλαβα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

βαλε έναν οποιοδήποτε task killer να σου κλείνει τα προγράμματα που δεν θες όταν σβήνει η οθόνη. έτσι δεν θα μένεις από μνήμη και δεν θα σου κλείνει αυτόματα το πρόγραμμα ;-)

 

# sent from my X10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, κακός το κλείνει το σύστημα αφού είναι προγραμματισμένο να κάνει κάτι, θα έπρεπε να εκκινεί ξανά.

Φαντάζομαι δεν έχεις κάποιον task killer έτσι? Γιατί μπορεί να το αποτρέπει αυτός.

Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα κάτι σαν εφαρμογή.

Κάτι σχετικό που βρήκα είναι αυτό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει η οδηγία που δίνει ο τύπος μιας και μάλλον πρέπει να είναι root η συσκευή απ' όσο κατάλαβα.

 

Δεν χρησιμοποιώ task killer.Είμαι ρούτ, αλλά αυτά που λέει ο τύπος στο λίγκ που δίνεις, δεν τα πολυκαταλαβαίνω...:blink::O

 

βαλε έναν οποιοδήποτε task killer να σου κλείνει τα προγράμματα που δεν θες όταν σβήνει η οθόνη. έτσι δεν θα μένεις από μνήμη και δεν θα σου κλείνει αυτόματα το πρόγραμμα ;-)

 

# sent from my X10 using Tapatalk

Και αυτό το έχω σκεφτεί, αλλά μάλλον δεν είναι θέμα χαμηλής μνήμης.

Γιατί δεν κλείνει κάτι άλλο, μόνο αυτό. Επίσης, το πρόγραμμα δεν ανοίγει αυτόματα, με την εκκίνηση της συσκευής. Θέλει χειροκίνητη έναρξη:blink::blink:

Μάλλον είναι θέμα του προγράμματος....

Κρίμα, γιατί δεν υπάρχουν και πολλοί δωρεάν servers

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι λόγο προγράμματος... :-(

Γιατί δεν δοκιμάζειs να το αντικαταστήσεις με κάποιο άλλο που κάνει την ίδια δουλειά?!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ task killer.Είμαι ρούτ, αλλά αυτά που λέει ο τύπος στο λίγκ που δίνεις, δεν τα πολυκαταλαβαίνω...:blink::O

 

 

Και αυτό το έχω σκεφτεί, αλλά μάλλον δεν είναι θέμα χαμηλής μνήμης.

Γιατί δεν κλείνει κάτι άλλο, μόνο αυτό. Επίσης, το πρόγραμμα δεν ανοίγει αυτόματα, με την εκκίνηση της συσκευής. Θέλει χειροκίνητη έναρξη:blink::blink:

Μάλλον είναι θέμα του προγράμματος....

Κρίμα, γιατί δεν υπάρχουν και πολλοί δωρεάν servers

 

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με root και δεν ξέρω πως ακριβώς χρησιμοποιείς αυτή την εντολή που λέει. :(

 

Πάντως για να κάνει αυτά που λες πρέπει να ναι όντως θέμα της εφαρμογής.

Αν δεν κάνω λάθος ακόμη είναι σε beta κατάσταση, οπότε γιατί δεν στέλνεις ένα mail στον developer μήπως και μπορεί να το διορθώσει?!

Δεν χάνεις κάτι.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι λόγο προγράμματος... :-(

Γιατί δεν δοκιμάζειs να το αντικαταστήσεις με κάποιο άλλο που κάνει την ίδια δουλειά?!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Γιατί είναι το μόνο δωρεάν πρόγραμμα που έχω βρεί με υποστήριξη push εμαιλ και αποθήκευση των συνημμένων στην κάρτα μνήμης.

 

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με root και δεν ξέρω πως ακριβώς χρησιμοποιείς αυτή την εντολή που λέει. :(

 

Πάντως για να κάνει αυτά που λες πρέπει να ναι όντως θέμα της εφαρμογής.

Αν δεν κάνω λάθος ακόμη είναι σε beta κατάσταση, οπότε γιατί δεν στέλνεις ένα mail στον developer μήπως και μπορεί να το διορθώσει?!

Δεν χάνεις κάτι.

Λες να μπλέξω με τα κινεζάκια??:p

Την τελευταία φορά μάλιστα που κοίταξα στο μάρκετ, δεν την βρήκα να υπάρχει ακόμα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι το μόνο δωρεάν πρόγραμμα που έχω βρεί με υποστήριξη push εμαιλ και αποθήκευση των συνημμένων στην κάρτα μνήμης.

 

Λες να μπλέξω με τα κινεζάκια??:p

Την τελευταία φορά μάλιστα που κοίταξα στο μάρκετ, δεν την βρήκα να υπάρχει ακόμα

 

Δεν κάνεις καλύτερα forward το email αυτό σε ένα gmail account να ξεμπερδεύεις; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις καλύτερα forward το email αυτό σε ένα gmail account να ξεμπερδεύεις; :cool:

 

Την ξέρω και αυτή τη λύση.

Όμως, ο λογαριασμός αυτός δεν είναι μόνο δικός μου, είναι κοινόχρηστος και βέβαια δεν μπορώ να κάνω τέτοιο πράγμα. Αλλιώς, αυτή η λύση είναι η καλύτερη.

Τεσπα, ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το πρόγραμμα αυτό με έχει βολέψει πάρα πολύ, με εξαίρεση αυτή τη βλακεία, που κλείνει μόνο του και πρέπει να το ελέγχω κάθε λίγο για να δώ αν όντως τρέχει.

Βασικά, δεν είναι ότι κλείνει ακριβώς το πρόγραμμα, αλλά πρέπει να κάνω login στον σέρβερ του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω και αυτή τη λύση.

Όμως, ο λογαριασμός αυτός δεν είναι μόνο δικός μου, είναι κοινόχρηστος και βέβαια δεν μπορώ να κάνω τέτοιο πράγμα. Αλλιώς, αυτή η λύση είναι η καλύτερη.

 

Δεν χρειάζεται να καταργήσεις τον original λογαριασμό... έτσι και αλλιώς τα διαβάσεις όλα τα emails, δεν τίθεται θέμα ασφάλειας... οπότε θα μπορούσες να τα κάνεις forward σε ένα gmail για δική σου χρήση (και για να παίρνεις τα notifications) και άσε τους άλλους να τα βλέπουν από το original account.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να καταργήσεις τον original λογαριασμό... έτσι και αλλιώς τα διαβάσεις όλα τα emails, δεν τίθεται θέμα ασφάλειας... οπότε θα μπορούσες να τα κάνεις forward σε ένα gmail για δική σου χρήση (και για να παίρνεις τα notifications) και άσε τους άλλους να τα βλέπουν από το original account.

Αν τα κάνω προώθηση, δεν θα φαίνονται πιο στο hotmail , ώστε να τα βλέπουν και οι υπόλοιποι....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κάνω προώθηση, δεν θα φαίνονται πιο στο hotmail , ώστε να τα βλέπουν και οι υπόλοιποι....

 

Το hotmail έχει επιλογή αν θες να σου κρατάει ένα αντίγραφο από κάθε email ;)

 

Δες το screenshot!

Link to comment
Share on other sites

Το hotmail έχει επιλογή αν θες να σου κρατάει ένα αντίγραφο από κάθε email ;)

 

Δες το screenshot!

 

Εμένα αντιθέτως, δεν μου βγάζει την επιλογή αυτή, αλλά στη θέση της λέει "Note: Forwarded messages are deleted from this account. "

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αντιθέτως, δεν μου βγάζει την επιλογή αυτή, αλλά στη θέση της λέει "Note: Forwarded messages are deleted from this account. "

 

Και σε μένα υπάρχει αυτή η επιλογή που λέει ο PropheT.

Μήπως το έχετε σε άλλη γλώσσα π.χ. Ελληνικά? Γιατί κι εγώ σε Αγγλικά το έχω.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπάρχει αυτή η επιλογή που λέει ο PropheT.

Μήπως το έχετε σε άλλη γλώσσα π.χ. Ελληνικά? Γιατί κι εγώ σε Αγγλικά το έχω.

 

Όχι, στα αγγλικά το έχουμε

Όλο το κείμενο στη σελίδα είναι το εξής:

 

 

" Forwarding

You can forward your mail to one other e-mail address that ends in hotmail.com, msn.com, live.com, or is part of Windows Live Custom Domains.

 

Important note: Please sign in at least once every 270 days so that your account doesn't get deleted. (In order to help fight junk, we delete inactive accounts.)

Don't forward

Forward your mail to another e-mail account

Where do you want your messages to be sent?

 

Example: username@domain.com

 

Note: Forwarded messages are deleted from this account. "

 

 

 

 

:blink::worry::blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στα αγγλικά το έχουμε

Όλο το κείμενο στη σελίδα είναι το εξής:

 

 

" Forwarding

You can forward your mail to one other e-mail address that ends in hotmail.com, msn.com, live.com, or is part of Windows Live Custom Domains.

 

Important note: Please sign in at least once every 270 days so that your account doesn't get deleted. (In order to help fight junk, we delete inactive accounts.)

Don't forward

Forward your mail to another e-mail account

Where do you want your messages to be sent?

 

Example: username@domain.com

 

Note: Forwarded messages are deleted from this account. "

 

 

 

 

:blink::worry::blink:

 

:blink:

 

Καλά τι γίνεται σε άλλο hotmail είστε?!

Μήπως έχετε δηλωμένη άλλη χώρα στο Country/Region που εκεί δεν έχουν αυτή την δυνατότητα ακόμα?? Προσωπικά έχω Greece. Δοκίμασε να το αλλάξεις μήπως και συνέλθει.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Καλά τι γίνεται σε άλλο hotmail είστε?!

Μήπως έχετε δηλωμένη άλλη χώρα στο Country/Region που εκεί δεν έχουν αυτή την δυνατότητα ακόμα?? Προσωπικά έχω Greece. Δοκίμασε να το αλλάξεις μήπως και συνέλθει.

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Όλα σωστά είναι.

και Greece κι απ΄όλα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://s4.appbrain.com/icon?id=1745493089999303255

 

troktiko με rss feed απο επιλεγμενα site & το πολλα υποσχομενο http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/.

 

http://www.appbrain.com/app/com.troktiko

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

http://s4.appbrain.com/icon?id=1745493089999303255

 

troktiko με rss feed απο επιλεγμενα site & το πολλα υποσχομενο http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/.

 

http://www.appbrain.com/app/com.troktiko

 

Καταρχην, το τρωκτικο δεν θα εκλεινε??

Δευτερον, σε εμενα, αυτη η εφαρμογη δεν δουλευει. Οποτε παω να την ανοιξω μου βγαζει FC...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...