Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.

παιδιά έχω ένα μικρό θέμα με την CM508 (κάτι απλό)

είχα τόσο καιρό ROM με sense και είχα συγχρονίσει τις επαφές μου με το facebook και τις είχα αντιστοιχήσει, έτσι όταν έμπαινα στις επαφές μου έδειχνε το όνομα της επαφής και την φωτό που έχει ο καθένας στο FB, το μαιλ του και ημερομηνία γέννησης.

αυτό γίνεται σε μία ROM χωρίς sense και αν ναι με ποια εφαρμογή?

 

Φυσικά και γίνεται.

Με την εφαρμογή facebook πουθα βρείς στο μάρκετ.

Διαλέγεις από τις ρυθμίσεις "συγχρονισμός όλων" και μετά από τις επαφές πας και ενώνεις τις υπάρχουσες δικές σου επαφές με αυτές που προτέθηκαν από τον συγχρονισμό με το facebook.

Δυστυχώς, κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να καταλάβει ότι πχ η επαφή "Γιώργος" που έχω αποθηκευμένη στον τηλεφωνικό μου κατάλογο είναι το ίδιο πρόσωπο με τον "Gιοrgo" στο facebook

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγχρονιζονται και χειροκινητα,αν πας στην επαφη που θες και πατησεις το πληκτρο μενου εχει την επιλογη να την αντιστοιχισεις με οποια επαφη του φουμπου θες.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονιζονται και χειροκινητα,αν πας στην επαφη που θες και πατησεις το πληκτρο μενου εχει την επιλογη να την αντιστοιχισεις με οποια επαφη του φουμπου θες.

 

Sent from my Milestone

Η συνένωση εννοείς, όχι ο συγχρονισμός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει καμία εφαρμογή για στατιστικά κλήσεων και sms αλλά να μπορεί να λειτουργήσει με τα προγράμματα απεριορίστου χρόνου
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Ειμαι νεος στο χωρο του android και εντελως ασχετος θα ελεγα.. θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω καποιες εφαρμογες οπως ειναι ημερολογιο, για την γραφη μηνυματων sms και να τα κατατασει σε εισερχομενα, εξερχομενα κτλ γιατι τι lg gt540 που αγορασα τα εχει ολα μαζι σε ενα μενου, ακομα εαν υπαρχει εφαρμοργη να αλλαξουμε το πληκτρολογιο των κλησεων που εμφανιζεται στην οθονη γιατι στο lg ειναι πολυ μετριο...και τελος θα ηθελα να μου πει καποιος εαν μπορουμε αυτες τις εφαρμογες μπορουμε να τις κατεβασουμε στο pc και να τις να τις περασουμε απο το pc στο κινητο και με ποιον τροπο...εαν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω

 

Καλώς όρισες.

Πρώτα κατέβασε από το market το appsinstaller, το οποίο σου είναι απαραίτητο για την εγκατάσταση εφαρμογών. Μετά κατέβασε το appbrain (http://www.appbrain.com/app/com.appspot.swisscodemonkeys.apps) που είναι μία εφαρμογή που θα μπορείς να ψάχνεις πολλές εφαρμογές πιο εύκολα απ΄το pc σου. Από εκεί και πέρα αρχίζεις το ψάξιμο. Εκεί αν πας στα hot apps θα βρεις σχεδόν ότι χρειάζεσαι. Για μηνύματα μία καλή εφαρμογή είναι αυτή http://www.appbrain.com/app/com.handcent.nextsms (έχει και δυνατότητα αποστολή μηνύματος με 160 χαρακτήρες)

Για να περάσεις εφαρμογές απ' το pc στο κινητό ο πιο εύκολος τρόπος είναι αυτός:WiFi File Explorer PRO

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

τελικά την βολέψαμε με το ΟΙ Safe..:)

αν και προσανατολίζεται κυρίως για uernames και passwords για sites, έχει το πεδίο notes όπου και βάζεις λοιπές πληροφορίες :)

 

όντως είναι για sites, έχει και random password generator (εδώ δεν θυμόμαστε αυτά που βάζουμε για εύκολα, αν είναι να βάζουμε random την βάψαμε!)

 

Όμως η ασυναγώνιστη ευκολία του HandySafe ήταν που είχε και desktop extention και μπορούσες να πληκτρολογήσεις όλα τα στοιχεία από το PC και να τα μεταφέρεις στο πρόγραμμα του κινητού.... φαντάζομαι δεν βρήκες τίποτα τέτοιο στο market?

Link to comment
Share on other sites

όχι, αφού δοκίμασα και κανά 2 άλλα που αναφέρθηκαν, τελικά έμεινα με το ΟΙ Safe...παρόλο που είναι σχεδιασμένο για site passwords, εβαλα τις πληροφορίες που θέλω στα notes και είναι πολύ βολικό στο ξεκίνημα με το μεγάλο πληκτρολόγιο για να βάλεις το pass..;)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται.

Με την εφαρμογή facebook πουθα βρείς στο μάρκετ.

Διαλέγεις από τις ρυθμίσεις "συγχρονισμός όλων" και μετά από τις επαφές πας και ενώνεις τις υπάρχουσες δικές σου επαφές με αυτές που προτέθηκαν από τον συγχρονισμό με το facebook.

Δυστυχώς, κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να καταλάβει ότι πχ η επαφή "Γιώργος" που έχω αποθηκευμένη στον τηλεφωνικό μου κατάλογο είναι το ίδιο πρόσωπο με τον "Gιοrgo" στο facebook

 

φίλε μου προσπάθησα αλλά δεν βρήκα τρόπο να τις συνδέσω... δεν μπορώ να καταλάβω!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου προσπάθησα αλλά δεν βρήκα τρόπο να τις συνδέσω... δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Αν πας σε μια επαφή, πατάς επεξεργασία>επιλογές>σύνδεση και σου βγάζει μάλιστα και προτεινόμενες επαφές.

Στο μιλεστονε τουλάχιστον έτσι είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το aurora universal search

Είναι στο μάρκετ

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δυστηχώς δεν κάνει search σε πολλά πεδία των επαφών το δοκίμασα. Αν γνωρίζεις κάτι αλλο, βάλε μια φωνή, με ενδιαφέρει πολύ κάτι τέτοιο.

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δυστηχώς δεν κάνει search σε πολλά πεδία των επαφών το δοκίμασα. Αν γνωρίζεις κάτι αλλο, βάλε μια φωνή, με ενδιαφέρει πολύ κάτι τέτοιο.

 

 

Thank you

 

Κάνει σίγουρα με το όνομα, τηλέφωνο, επάγγελμα, εμαιλ, τι άλλο θέλεις?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάνει σίγουρα με το όνομα, τηλέφωνο, επάγγελμα, εμαιλ, τι άλλο θέλεις?:worry:

 

 

Διεύθυνση θέλω και σημειώσεις. Ζητάω πολλά εεε!!!....

 

 

Thank you

 

To Financisto το έχεις δοκιμάσει? Είναι πολύ καλό.

 

Γεια χαρά, θα με ενδιάφεραι πάρα-πολύ κάποια απο αυτά τα finance προγράμματα, αλλά θα ήθελα να μου συγχρωνήζει με κάποιο τρόπο τα στοιχεία με το MicrosoftMoney ή με κάποιον άλλο τρόπο να μου κάνει export τα δεδομένα στο M.money.

 

 

Τhank you

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Διεύθυνση θέλω και σημειώσεις. Ζητάω πολλά εεε!!!....

 

 

Thank you

Ε, κομματακι...

Παντως επειδη η αναζητηση με ενδιαφερει και εμενα πολυ, αν βρω κατι θα το ποσταρω σιγουρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, κομματακι...

Παντως επειδη η αναζητηση με ενδιαφερει και εμενα πολυ, αν βρω κατι θα το ποσταρω σιγουρα.

 

 

Thank you. Πάντος για την ιστορία, θυμάμαι στα Dimanond της HTC, αλλά και στα HD & HD2 που είχα, διέθεταν καταπληκτικό search.Ισως τα διέθεταν τα Windows-Mobile.

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Τα wm κανουν αναζητηση και με διευθυνση. Εχεις δικιο.

Αλλα δεν βγαζουν αποτελεσματα για youtube. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει εφαρμογή που να κάνει το κινητό σαν access point(repeater) για ασύρματα δίκτυα;;

 

Τι εννοείς ακριβώς;

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα google search tapatalk.apk και θα βρεις... ;)

 

Αλλο το access point και αλλο το repeater!!

Νομιζω ομως ψαχνει για Wi-Fi tether application. Δηλαδη να μοιραζει το 3G ασυρματα σε αλλες συσκευες. Εγω το εχω κανει με την εφαρμογη (πολυ δημιουργικο ονομα :p ) Wireless tether. Προσοχη.....θελει να εισαι root η συγκεκριμενη εφαρμογη!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το access point και αλλο το repeater!!

Νομιζω ομως ψαχνει για Wi-Fi tether application. Δηλαδη να μοιραζει το 3G ασυρματα σε αλλες συσκευες. Εγω το εχω κανει με την εφαρμογη (πολυ δημιουργικο ονομα :p ) Wireless tether. Προσοχη.....θελει να εισαι root η συγκεκριμενη εφαρμογη!

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Ενδιαφέρον ακούγεται το tethering!

Πρέπει να είσαι όμως rooted;

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλιως περιμενεις την επισημη αναβαθμιση σε 2.2

 

Είναι γνωστή η ημερομηνία κυκλοφορίας της 2.2;

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη για bt που να μπορω να λαμβανω αρχεια χωρις να βλεπω ο,τι εχει ο αλλος?επισης,εχω κατεβασει το bt file transfer,δουλευει κανονικα αλλα τα αρχεια που κατεβαζω δν ξερω που πανε.αν ξερει καποιος ας βοηθησει :)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη για bt που να μπορω να λαμβανω αρχεια χωρις να βλεπω ο,τι εχει ο αλλος?

 

Ενεργοποιείς τα Bluetooth, τσεκάρεις το ν ώστε να είναι ανιχνεύσιμη η συσκευή σου από τις ρυθμισεις και περιμένεις να σου στείλει ο άλλος.

 

επισης,εχω κατεβασει το bt file transfer,δουλευει κανονικα αλλα τα αρχεια που κατεβαζω δν ξερω που πανε.αν ξερει καποιος ας βοηθησει :)

Αποθηκεύονται μόνο αν πατήσεις download μέσα στον φάκελο bluetooth στην sdcard/.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα google search tapatalk.apk και θα βρεις... ;)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Από ότι βλέπεις βρήκα! Thanks!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη του magicall των wm (calling filtering με επιλογή ignore για κάποιους αριθμούς, δηλαδή να μην υπάρχει καμία ειδοποίηση για την κλήση) Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...