Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν έχω κάτι τέτοιο!μόνο ένα για τις κλήσεις έχω! για απόκρυψη κλπ blacklist το λένε! που το έχω απενεργοποιημένο!ξαφνικά σήμερα τα έκανε όλα τα παραπάνω δεν πείραξα τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι δεν έχω κάτι τέτοιο!μόνο ένα για τις κλήσεις έχω! για απόκρυψη κλπ blacklist το λένε! που το έχω απενεργοποιημένο!ξαφνικά σήμερα τα έκανε όλα τα παραπάνω δεν πείραξα τίποτα!

 

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις.

Ειδικά αν είναι.. "αγορασμένο" πιθανότατα να μη λειτουργεί σωστά και να δημιουργεί conflict με τις default εφαρμογές διαχείρισης κλήσεων και sms στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω τώρα και θα ποστάρο αν έγινε τίποτα!πάντως το περίεργο είναι ότι μου έστειλε πριν λίγο ο αδερφός μου ένα μήνυμα και του λέει ότι παραδόθηκε σε μένα άλλα σε μένα δεν ήρθε και μόλις πατάω να του στείλω εγώ ένα μήνυμα τότε μου εμφανίζει το μήνυμα που μου έστειλε ο αδερφός μου!και αυτό που του έστειλα σε αυτόν πήγε αλλά σε μένα δεν ήρθε αναφορά παράδοσης!και αυτό έγινε και τις 3 φορές που το δοκίμασα!

 

Edit:το δοκίμασα και τίποτα!έβγαλα και το blacklist και το phoneguard τίποτα!έβγαλα και την κάρτα μνήμης και πάλι τίποτα!μόνο όταν στέλνω εγώ ένα μήνυμα έρχονται τα άλλα μηνύματα που μου έχουν στήλη και φυσικά δεν έχω αναφορά παράδοσης και ούτε μου εμφανίζει τις κλήσεις!αν κάνω soft reset δηλαδή μόνο τις ρυθμίσεις λέτε να φτιάξει?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά επί την ευκαιρία.

 

Μια ερώτηση:

ΤΟ 5800 που διατίθεται προς πώληση από τα Mediamarkt με την γνωστή προσφορά των 199€ είναι εν τέλει παραεισαγωγή? Η συσκευή που είδα στα Mediamarkt στην Θεσσαλονίκη είχε ελληνικά στο πληκτρολόγιο (για το menu εννοείται). Η πωλήτρια-υπεύθυνη όταν την ρώτησα αν είναι ελληνικές συσκευές ή παραεισαγωγή ήταν κατηγορηματική: ΕΛΛΗΝΙΚΟ

 

Μάλλον θα μου το φέρει ο Άγιος Νικόλαος (Santa Claus):p:p:p και ήλπιζα ότι θα ήταν έτοιμο προς χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες 5 με 10 σελίδες μιλάμε γι αυτό το πράγμα…

Είναι ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ!

 

ΥΓ: Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε ο δεύτερος τρόπος δουλεύει... Ίσως επειδή έχω windows 7.

Και τα δύο προγράμματα βγάζουν μηνύματα λάθους!

 

Στα Win7 ό,τι πρόγραμμα έχω τρέξει σχετικό με το κινητό, όλα μια χαρά παίζουν.

Άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι σας χαιρετώ!!!!!

Επειδή είμαι νέος στο site , θα ήθελα να με συγχωρήσετε για την ερώτηση που θα σας κάνω!!!

Αυτές τις ημέρες με τα πολλά e-mails που στείλαμε και πήραμε συγχρόνως , μου γεννήθηκε η απορία εάν και κατά πόσο μπορούμε να γράψουμε ένα κείμενο με χρωματιστά γράμματα , γιατί 'εχω την εντύπωση πως κάπου το είδα!Δεν μπορώ να θυμηθώ άν το είδα (τον τρόπο ) στο δικό μου τηλέφωνο ( έχω το Nokia 5800) ; ή κάπου αλλού !!!

Εάν κάποις φίλος μπορεί να μου πεί πως μπορώ να το πετύχω , θα το εκτιμήσω πολύ!!!

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει εγκατασταση το firmware 31.0.101 αλλα στην ημερομηνια εκδοσης λογισμικου εχει μεινει η παλια (16/9) λεει.Προσαρμοσμενη εκδοση γραφει 31.0.101.C02.01.
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα..το hackara το κινητό μου..οποτε ξεκιναω να βαζω και τις εφαρμογες τις ωραιές!!!

Τωρα όσο αφορα το GPS κάποιος έσβησε το ποστ μου και δεν ξέρω το λόγο..δε πειραζει μάλλον όντως έχει λήξει γιατι και hardformat poy έκανα πριν το χακαρω όπως επίσης και μορφοποίηση κάρτας πάλι τα ίδια μου ζητάει. Ευχαριστώ όλους όσους εργάζονται και προσφέρουν σε αυτό το φόρουμ για να μπορούμε όλοι εμείς να λύνουμε τις απορίες μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γενικά, από την ημέρα κυκλοφορίας του 5800 ΧΜ έως σήμερα, έχουν γίνει κάποιες σημαντικές αναβαθμίσεις στο κινητό από πλευράς hardware και software?

 

Αναφέρομαι σε θέματα απόκρισης της οθόνης στην αφή, συμπεριφορά οθόνης στον ήλιο (φοράει ακόμα την ίδια οθόνη?), αυτονομίας, ποιότητας κατασκευής (σχισμή κλπ), κάποια αναβάθμιση στον τρόπο λειτουργίας του μενού κλπ.

 

Δηλαδή υπάρχουν διαφορές των αρχικών παρτίδων με τις νέες, ειδικά στο hardware και έχουν βγει κάποιες αναβαθμίσεις που βελτίωσαν σημαντικά τον τρόπο λειτουργίας του μενού, επιλογές, ρυθμίσεις, την απόκριση/ακρίβεια του GPS κλπ;

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω τώρα και θα ποστάρο αν έγινε τίποτα!πάντως το περίεργο είναι ότι μου έστειλε πριν λίγο ο αδερφός μου ένα μήνυμα και του λέει ότι παραδόθηκε σε μένα άλλα σε μένα δεν ήρθε και μόλις πατάω να του στείλω εγώ ένα μήνυμα τότε μου εμφανίζει το μήνυμα που μου έστειλε ο αδερφός μου!και αυτό που του έστειλα σε αυτόν πήγε αλλά σε μένα δεν ήρθε αναφορά παράδοσης!και αυτό έγινε και τις 3 φορές που το δοκίμασα!

 

Edit:το δοκίμασα και τίποτα!έβγαλα και το blacklist και το phoneguard τίποτα!έβγαλα και την κάρτα μνήμης και πάλι τίποτα!μόνο όταν στέλνω εγώ ένα μήνυμα έρχονται τα άλλα μηνύματα που μου έχουν στήλη και φυσικά δεν έχω αναφορά παράδοσης και ούτε μου εμφανίζει τις κλήσεις!αν κάνω soft reset δηλαδή μόνο τις ρυθμίσεις λέτε να φτιάξει?

 

 

φιλε εχω ακριβος τι ιδιο προβλημα με εσενα ...αλλαξα και την sim εγω να δω μηπως και φταιει αλλα και παλι τιποτα... ξανα περασα την ενημερωση παλι απο την αρχη που του ειχα κανει και το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.θα το παω σε nokia store γιατι δεν βγαζω ακρη...αν βρεις τιποτα πες μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες το βραδυ επαιζα με το 5800 μου και σε μια στιγμη εκλεισε λογω μπαταριας....οκ.αλλα σημερα το βαζω να φορτισει και ανοιγει, βγαζει νοκια στην οθονη αλλα απο απονω δεν βγαζει τη μπαρα φορτισης....και ουτε μπορω να το ανοιξω...!ειναι κατι σημαντικο???ευχαριστω προκαταβολικα...!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε πρώτα να βγάλεις την μπαταρία αν δεν το έχεις κάνει μήπως και έχει κολλήσει όπως εμένα μια φορά με το 5800.

Αν δεν γίνετε προσπάθησε να το αφήσεις λίγο να φορτίσει, μήπως και επανέλθει όπως ήταν αρχικά.

Αν το κινητό άνοιγε τότε θα μπορούσες να το επεναφερεις.

 

Η μπαταρία δεν νομίζω να έχει πάθει κάτι, κανένα Κόλλημα θα έχει πάθει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dim για τη βοηθεια

εβγαλα τη μπαταρια και την ξαναβαλα και κανει τα ιδια!

τωρα το αφησα να φορτισει αλλα οπως ειπα και πριν δεν βγαζει επανω δεξια στην οθονη τη μπαρα φορτισης.....

(ειναι καλα το κινητο μου η θελει γιατρο????):worry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω dim για τη βοηθεια

εβγαλα τη μπαταρια και την ξαναβαλα και κανει τα ιδια!

τωρα το αφησα να φορτισει αλλα οπως ειπα και πριν δεν βγαζει επανω δεξια στην οθονη τη μπαρα φορτισης.....

(ειναι καλα το κινητο μου η θελει γιατρο????):worry:

 

δεν πειράζει που δεν βγάζει τίποτα μπορεί να γίνει,κι εγω όταν το ειχα πάθει μια φορά δεν μου εμφανιζόταν ούτε η μπάρα αλλά εμένα ξανά έγινε μετά από λίγο όπως ήταν αρχικά. Αν δεν γίνετε θα θέλει να το στείλεις να σου το φτιάξουν.

Προσπάθησε μετά να ξανά βγάλεις την μπαταρία και την κάρτα sim για λίγα λεπτά περίπου 5-10 λεπτά.

 

Το κινητό σου δεν νομίζω να χάλασε απλά εχει φάει κόλλημα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

εγω να κανω μια ερωτηση που παρατηρησα κατι σημερα μιας και και μεχρι χθες λειτουργουσε οκ...

το κινητο στο αθορυβο δεν δονειται...

στην αρχη λεω θα χαλασε το μοτερακι αλλα μετα το βαζω στο "γενικο" και ολα οκ...

λεω θα εφαγε κανα κολληματακι και το ξαναβαζω αλλα μια απο τα ιδια...

 

και αποσο ειδα σε οποιο προφιλ και να βαλω που εχει απενεροποιημενους ηχους δεν δονειται ασχετως του οτι ειναι ενεργοποιημενη η δονηση...

 

//οι κινησεις που εκανα απο χτες ειναι να βγαλω οτιδηποτε εχει σχεση με τα mail μιας και ειχαν τρελη καταναλωση μπαταριας και μαζι και τα προγραμματα τους απο την εγκατασταση εφαρμογων και εβαλα το sticky notes και το shazam

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα την καρτα μνημης και την σιμ και λειτουργει κανονικα το κινητο....τωρα τι να κανω???

 

παιδια το 5800 μου ειναι ετοιμο..>!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενος!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

πηρα μια λαχταρα.....:wacko:!!!!!!παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια σας!!!!!!!!!!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα την καρτα μνημης και την σιμ και λειτουργει κανονικα το κινητο....τωρα τι να κανω???

 

αν δεν έχει μπαταρία βάλτο να φόρτιση για λίγη ώρα να μην σου ξανά κλείσει, και μετά λειτούργησε το κανονικά.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια να εχουμε

θα θελα να μου πειτε βρε παιδια ποσο κανει ενα μεταχειρισμενο ελληνικο σε αριστη κατασταση

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Rigasnic1982, μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις και στα 170-200 ανάλογα από ποιον θα το πάρεις. Μετά μπορείς να το βρεις και καινούργιο στα 220-230€
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

@Rigasnic1982, μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις και στα 170-200 ανάλογα από ποιον θα το πάρεις. Μετά μπορείς να το βρεις και καινούργιο στα 220-230€

ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου

με γεια κιολας το κινητο σου

ε τοτε συμεφερει για καινουργιο πιστευω ε;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αξίζει τώρα για 50€ ,μετά να το βρεις καμία 150€ είναι πολύ δύσκολο. Πάντως 230€ λέει για αγορά κινητού, πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό σε αντιθέσει με μερικά αλλά κινητά που είχα πάρει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα.

Εϊμαι περηφανος κάτοχος του 5800 εδω και 1 χρόνο. Όλο ακουγα για προβλήματα και ευτυχως δεν είχα κανενα προβλημα τόσους μηνες.

Τις τελευταιες μέρες έχουν παρουσιαστεί 2 προβλήματα:

α) Δεν ξέρω αν είναι το γνωστό προβλημα του ακουστικου (καθως μου παρουσιαστηκε σχεδον 10 μηνες μετα), αλλά πολλές φορές όταν δέχομαι κλήση ,την πρώτη φορα που απαντάω δεν ακουω τον συνομιλητη αλλά αυτος με ακούει .Όταν με ξαναπέρει δευτερη φορα ολα καλα.

β) και κυριοτερο. Πάλι μοιάζει με γνωστο πρόβλημα που διαβάζω εδω.

Πολλές φορες η οθονη μαυριζει και τρεποπαίζουν κατι γραμμές .Οταν πατίσω το κοκκινο κουμπι μερικες φορες επανερχεται ,ενω καποιες αλλές οχι και χρειάζεται επανεκινηση.

 

Και τα δύο προβληματα , αν και δεν είμαι απολυτα σίγουρος ειδικα για το πρώτο , εμφανιστηκαν όταν έβαλα την εκδοση v.31 (που να μην την εβαζα γ$^#$%:X).

 

ΥΓ:Το κινητό δεν έχει φάει κανένα χτύπημα και είναι σχεδόν τιγκαρισμενο με εφαρμογες.

 

Μπορέι κανενας να μου δώσει τις συμβουλες του? Φταεί το τελευταιο λογισμικό ? Χρειάζεται σερβις (εχω εγγυηση) ? Μήπως ένα hard reset (που δεν έχω κανει ποτε) θα ελυνε το προβλημα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

Link to comment
Share on other sites

@sotdan

Κατά μεγάλη πιθανότητα τα προβλήματα που αναφέρεις είναι τα γνωστά προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί σε αρκετά 5800.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις hard format στην συσκευή και να δεις πως θα συμπεριφερθεί μετά από αυτό το ακουστικό και η οθόνη. Δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να το δοκιμάσεις (εκτός βέβαια από το χρόνο που θα σου πάρει για να στήσεις ξανά την συσκευή όπως την έχεις τώρα). Το ότι εμφανίστηκαν με το πέρασμα της έκδοσης firmware v31 μάλλον τυχαίο είναι. Αν δεις ότι συνεχίζονται τα συγκεκριμένα προβλήματα πας σε ένα nokia store και σου αλλάζουν ακουστικό και οθόνη. Εννοείται ότι είσαι μέσα στην εγγύηση αφού έχεις ακόμα 1 χρόνο για να τελειώσει αυτή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...