Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού είναι το τελευταίο firm?

Μέσα νοέμβρη δεν έλεγαν?

 

εικασιες απο διαφορα φορουμ. ποτε δεν αναφερθηκε κατι τετοιο απο επισημα χειλη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εικασιες απο διαφορα φορουμ. ποτε δεν αναφερθηκε κατι τετοιο απο επισημα χειλη

 

και όμως αυτό που ειπώθηκε στα φόρουμς ήταν από επίσημα χείλη. από moderator του NOKIA φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες αν είμαι facebook με τον default browser, δεν ανοίγει καμία παραπομπή που είναι στο youtube, μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς;

 

(σημ: το youtube ανοίγει, μιλάω για τα λινκς που αναρτούμε στη σελίδα του facebook)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,αγόρασα σήμερα ένα 5800!Μπορώ να το αναβαθμίσω σε Navigation edition με αλλαγή product code;Καί πώς μπορώ να βρώ το ελληνικό product code;Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,αγόρασα σήμερα ένα 5800!Μπορώ να το αναβαθμίσω σε Navigation edition με αλλαγή product code;Καί πώς μπορώ να βρώ το ελληνικό product code;Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Δεν χρειάζεται να περάσεις την έκδοση του navigation edition. Το 5800 έχει και αυτό δωρεάν πλοήγηση με το Ovi maps. Πέρασε την τελευταία έκδοση του ovi maps και θα είσαι εντάξει. Τα Ελληνικά product codes υπάρχουν στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

 

Διάβασε και το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ, θα σε βοηθήσει σε αρκετά πράγματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,αγόρασα σήμερα ένα 5800!Μπορώ να το αναβαθμίσω σε Navigation edition με αλλαγή product code;Καί πώς μπορώ να βρώ το ελληνικό product code;Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αναβάθμιση σε Navigation Edition< καθώς πλέον το Ovi maps είναι δωρεάν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,το λογισμικό 5800nav έχει κάτι περισσότερο από του απλού;

 

φιλε απο που το αγορασες αν επιτρεπεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ηλεκτρονικό κατάστημα,για απλό 5800 πρόκειται γερμανικής προέλευσης καί στο λειτουργικό καί εμφανισιακά μόνο που στο κουτί έχει βάση στήριξης αυτοκινήτου όπως στο navigation edition.
Link to comment
Share on other sites

@chris7548an

Δεν έχει καμία απολύτως διαφορά το λειτουργικό του 5800 Navigation Edition με το 5800 ExpressMusic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο faq της πρώτης σελίδας

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

 

Χαίρεται, θέλω να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο στο Νοκια 5800 μου, το οποίο το έχω αγοράσει στη Γερμανία. Το παραπάνω μήνυμα του impreza_sti, το οποίο φαντάζομαι δίνει απάντηση στο ερώτημα μου δεν είναι προσβάσιμο. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

 

Τροποποίηση: το λινκ μπορεί να μη δουλεύει, αλλά το περιεχόμενο του είναι στο faq.

 

 

Διορθώθηκε

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, θέλω να προσθέσω ελληνικό πληκτρολόγιο στο Νοκια 5800 μου, το οποίο το έχω αγοράσει στη Γερμανία. Το παραπάνω μήνυμα του impreza_sti, το οποίο φαντάζομαι δίνει απάντηση στο ερώτημα μου δεν είναι προσβάσιμο. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

 

Τροποποίηση: το λινκ μπορεί να μη δουλεύει, αλλά το περιεχόμενο του είναι στο faq.

Άλλο το να προσθέσεις ελληνικό πληκτρολόγιο και άλλο να βάλεις ελληνικό μενού.

Το debranding είναι για το μενού.Αν θες απλά πληκτρολόγιο, μπορείς να βάλεις κάποιο σχετικό προγραμματάκι και να σου βγάινουν τα ελληνικά γράμματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οπ, ναι σωστό αυτό. Δε με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού, αλλά τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Μπορείς να προτείνεις κάποιο free προγραμματάκι που το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το επιβεβαιώνω και εγώ καινούργιο filmware V.52.0.007 .....για να δούμε...τι θα δούμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση λογισμικου fota V.52.0.007. Ορματε.

 

Δυστυχώς είναι minor update και έχει ενσωματωμένη την 3.04 όσον αφορά τους Χάρτες. Περιμένουμε επίσημο changelog.

 

Ανεπισήμως οι χρήστες αναφέρουν

 

+ Upgrade CPU performance Enhanced touch screen - Very fast

+ Improve wifi, connection error OVI

+ Rotate Enhanced

+ Software Map New! (εννοεί την 3.04)

+ V52 pictures and movies better!

+ No NokiaEmail

+ Interface does not change!

 

Θα ποστάρω σε λίγο και τη δική μου άποψη

 

 

edit :

Τι βλέπω στα πρώτα λεπτά μετά την αναβάθμιση

-Καλύτερη απόκριση στην οθόνη

-ταχύτερο rotation

-νέα έκδοση browser

-επιτέλους RDS!!!

-αν θυμάμαι καλά την προηγούμενη version, έχουμε νέα έκδοση στις "επαφες ovi"

-δεν βλέπω προς το παρόν κάποια αλλαγή στην έκθεση/βίντεο αλλά με 4mb αρχείο τα παραπάνω που διορθώθηκαν είναι υπεραρκετά!

 

 

 

 

Παρεμπιπτόντως την ίδια μέρα βγήκε και η Ovi Suite 3.0 beta στα beta labs

περισσότερα μετά

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.... Εχω το 5800 με CFW το C6 βασισμενο στην ν51 . Τωρα για να βαλω το καινουριο original fw πρεπει πρωτα να κατεβασω απο navifirm την παλια original v51 να την περασω και μετα να βαλω την καινουρια εκδοση mεσω ovi suite ? Ή μπορω κατευθειαν πανω στην CFW να βαλω το καινουριο fw ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.... Εχω το 5800 με CFW το C6 βασισμενο στην ν51 . Τωρα για να βαλω το καινουριο original fw πρεπει πρωτα να κατεβασω απο navifirm την παλια original v51 να την περασω και μετα να βαλω την καινουρια εκδοση mεσω ovi suite ? Ή μπορω κατευθειαν πανω στην CFW να βαλω το καινουριο fw ?

 

Nokia Software Updater και install.

Καλό είναι πριν κάνεις κάτι να καθαρίσεις μνήμη τηλεφώνου και κάποια path (δεν τα θυμάμαι τώρα) από το Ε:

Link to comment
Share on other sites

Τα απειρα μηνυματα σε διαφορα φορουμ για βερσιον 60 αποδεικνύονται αναληθή λοιπόν. Πολύς ντόρος για το τίποτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να έρθει αργότερα με ακόμα μεγαλύτερες προσθήκες. Μπράβο στην Nokia που υποστηρίζει ένθερμα το πρώτο της 5th edition τόσο καιρό μετά την κυκλοφορία της. :bow:
Link to comment
Share on other sites

Τα απειρα μηνυματα σε διαφορα φορουμ για βερσιον 60 αποδεικνύονται αναληθή λοιπόν. Πολύς ντόρος για το τίποτα.

 

υπάρχει μια παροιμία για αυτό που λές...

 

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44253000/jpg/_44253557_donkey_ap416.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο νοκια! Ανανεωθηκε το κινητο! Rds, γρηγοροτερη αποκριση, απελευθερωση σημαντικης μνημης... Τι να πω! Respect :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τα απειρα μηνυματα σε διαφορα φορουμ για βερσιον 60 αποδεικνύονται αναληθή λοιπόν. Πολύς ντόρος για το τίποτα.

 

Για να ονομαστεί 60 σημαίνει πως θα ναι major update. Με την 3.06 στους χάρτες να βρίσκεται ακόμα σε beta,ήταν δύσκολο να δωθεί. Αν την είχαν ετοιμάσει θα την ενσωματώναν μαζί μ αυτα, θα έβγαζαν ένα αρχείο 12-15mb και θα ταν major. Υπομονή.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...