Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βγαινει με διπλο touch το μονο που κανει ειναι παυση και αναπαραγωγη καθε φορα που πατας την οθονη οσο για το δευτερο λειτουργει ο manager αλλα ο ιστος δειχνει οτι ειναι συνεχεια ανοιχτος και αμα πας να μπεις ξανακολαει εχεις καμια αλλη ιδεα?

Τελικα η λυση ηταν μια Hard Format

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημά σου είναι πραγματικά πολύ περίεργο... :blink:

Θα σου πρότεινα να το πας σε ένα nokia store και να τους πεις να στο flashάρουν ξανά με την τελευταία έκδοση λογισμικού (προσοχή: όχι αναβάθμιση, flashάρισμα).

Είναι καθαρά θέμα software και ίσως προκλήθηκε με το brand από τη vodafone, με το debrand και τις αναβαθμίσεις.

Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ...

 

 

 

λοιπον επειδη το ειχα και εγω οπως εγραψα πιο πριν...τελικα η λυση βρεθηκε(για μενα τουλαχιστον)συνδεσα ξανα το κινητο με το pc και με το nokia softwear updater εκανα επανεγκατασταση της v40 και εκανα φορματ στην καρτα..εκτος οτι πριν οταν ανοιγα το τηλ. και ειχα την καρτα μεσα δεν ανοιγε και κολουσε στο logo της nokia..τωρα ολα εχουν γινει τελεια...και απανταει τις κλησεις με slide πανω στην οθονη,και ανοιγει το κινητο χωρις να χρειαζετε να βγαζω την καρτα.....αυτα απο μενα ..ελπιζω να βοηθησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κολλούσε στο logo της nokia μάλλον ήταν πρόβλημα θέματος

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και μόλις άλλαξα θέμα δεν μου το ξαναέκανε

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως είσαι αρχάριος!:)

Μήπως το κινητό ειναι vodafone;Αν είναι τοτε δεν έχει βγει ακόμα η αναβαθμιση..αυτα,δεν ξέρω κατι άλλο

 

Λαθος......εγω εχω το Nokia 5800 Blue απο Vodafone και το update το κινητο το εχει πανω γυρω στον μηνα οποτε λαθος τα λες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις μπαίνω στο ίντερνετ ορισμένες σελίδες δεν τις εμφανίζει ολόκληρες γιατι δεν εχει το flash player 9 και συγκεκριμένα το site τις tissot.ch έχει συμβεί σε κανέναν απο εσάς και αν ναί ξέρετε την λύση;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον skyfire για browser και μπες με αυτόν..

http://get.skyfire.com/

Σε ευχαριστω πολυ θα το κατεβασω αλλα με τον browser του κινητου συμβαινει και σε εσενα για να ξερω αν λειτουργει σωστα η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα.....!!όταν μπαίνω στον οδηγό wlan και κάνω αναζήτηση, πολλές φορές δεν βρίσκει δίκτυα(ενώ ο πομπός είναι ακριβώς δίπλα)και όταν βρει και συνδεθεί τότε μετά από δευτερόλεπτα με πετάει και λέει δεν βρέθηκαν δίκτυα...!Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...!μου το έκανε και στην έκδοση 31 και στην 40!!και μετά από hard reset.....!Αντιμετωπίζει κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα....?η το δικό μου είναι για αλλαγή....?
Link to comment
Share on other sites

Λαθος......εγω εχω το Nokia 5800 Blue απο Vodafone και το update το κινητο το εχει πανω γυρω στον μηνα οποτε λαθος τα λες :)

 

Η έκδοση 40;Οκ!Γράψε λάθος τότε!:)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα.....!!όταν μπαίνω στον οδηγό wlan και κάνω αναζήτηση, πολλές φορές δεν βρίσκει δίκτυα(ενώ ο πομπός είναι ακριβώς δίπλα)και όταν βρει και συνδεθεί τότε μετά από δευτερόλεπτα με πετάει και λέει δεν βρέθηκαν δίκτυα...!Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...!μου το έκανε και στην έκδοση 31 και στην 40!!και μετά από hard reset.....!Αντιμετωπίζει κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα....?η το δικό μου είναι για αλλαγή....?

 

Τα δίκτυα που λες είναι "γνωστά"? Ή προσπαθείς να μπεις σε κάποιο που βρηκές τυχαία? Γιατί αν είναι τυχαία τότε μπορεί να μην μπορείς να συνδεθείς γιατί το "αφεντικό" του το έχει κλειδώσει με διάφορους τρόπους..

Δοκίμασε σε κάποιο δίκτυο που να είσαι σίγουρος ότι είναι "ελεύθερο" ή γνωρίζεις ότι σου χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Τα δίκτυα που λες είναι "γνωστά"? Ή προσπαθείς να μπεις σε κάποιο που βρηκές τυχαία? Γιατί αν είναι τυχαία τότε μπορεί να μην μπορείς να συνδεθείς γιατί το "αφεντικό" του το έχει κλειδώσει με διάφορους τρόπους..

Δοκίμασε σε κάποιο δίκτυο που να είσαι σίγουρος ότι είναι "ελεύθερο" ή γνωρίζεις ότι σου χρειάζεται..

 

Οχι οχι..τα δικτυα ειναι ολα γνωστα....!!!συνδεομαι και κανω browse κανονικα στο ιντερνετ και ξαφνικα αποσυνδεεται και δεν βρισκει ξανα δικτυα....θα πρεπει να περιμενω 5 λεπτα και μετα θα ξαναβρει...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι έχω ένα 5800 κανένα 3μηνο και έχει πρόβλημα με την κάρτα μνήμης δεν την βλέπει ούτε το τηλ ούτε με το pc suite για την ακρίβεια δεν την είδε ποτε(μεσο κινητού δεν έχω card reader)και τώρα μετά την 40 μόλις την βάζω στο τηλ το κολάει εντελώς,το πήγα στον γερμανό και μου είπανε οτι δεν καλύπτεται από την εγγύηση,ισχύει?γιατί κάπου έχω διαβάσει οτι η νοκια δίνει 6 μήνες για τα παρελκομενα.Και αν έχετε υπ οψιν κανένα αξιόπιστο κατάστημα να το πάω(αθηνα)
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι..τα δικτυα ειναι ολα γνωστα....!!!συνδεομαι και κανω browse κανονικα στο ιντερνετ και ξαφνικα αποσυνδεεται και δεν βρισκει ξανα δικτυα....θα πρεπει να περιμενω 5 λεπτα και μετα θα ξαναβρει...!!!!!

 

Το αντιμετωπίζω και εγώ μερικές φορές αυτό (έχω σύνδεση κινητού wind), από τότε που έβαλα σύνδεση tellas στο σπίτι μου και άλλαξα το router. Πριν με την ontelecoms δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης. Υποψιάζομαι ότι κάτι παίζει με το router και με τις συχνότητες εκπομπής του. Δεν πρέπει να φτέει το κινητό γιατί ενώ δεν συνδέεται στο router βγάζοντας το μήνυμα δεν βρέθηκαν δίκτυα, την ίδια στιγμή συνδέεται κανονικά με σύνδεση wind gprs.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. να σας ρωτήσω κάτι...οταν μου στέλνουν κάτι μέσω bluetooth π.χ τραγούδια αυτά αποθηεύονται στα μηνύματα σωστά? πως γίνεται να τα μεταφέρω στη κάρτα μνήμης? με το x-plore που εχω δε γίνεται τπτ. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπίζω και εγώ μερικές φορές αυτό (έχω σύνδεση κινητού wind), από τότε που έβαλα σύνδεση tellas στο σπίτι μου και άλλαξα το router. Πριν με την ontelecoms δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης. Υποψιάζομαι ότι κάτι παίζει με το router και με τις συχνότητες εκπομπής του. Δεν πρέπει να φτέει το κινητό γιατί ενώ δεν συνδέεται στο router βγάζοντας το μήνυμα δεν βρέθηκαν δίκτυα, την ίδια στιγμή συνδέεται κανονικά με σύνδεση wind gprs.

 

Και λεω εγω τωρα....μηπως ειναι καποιο bug στον δεκτη wifi του κινητου...!!!δεν εξηγειται αλλιως......!!αλλες φορες την κραταει αρκετη ωρα την συνδεση αλλες φορες ουτε 5 λεπτα.......!!!!!Τι να πω.......δεν ξερω....!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ελαφρυνουμε την εσωτερικη μας μνημη???

εχω φτασει ελευθερο χωρο μνημης τα 29 mb !!!!!:wacko:

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

και εγω την ιδια ερωτηση εχω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. να σας ρωτήσω κάτι...οταν μου στέλνουν κάτι μέσω bluetooth π.χ τραγούδια αυτά αποθηεύονται στα μηνύματα σωστά? πως γίνεται να τα μεταφέρω στη κάρτα μνήμης? με το x-plore που εχω δε γίνεται τπτ. ευχαριστώ

 

Οταν λαμβανεις ενα αρχειο μεσω του bluetooth αυτο πηγαινει στα εισερχομενα μηνυματα. Ανοιγεις το μηνυμα και πατας επιλογες και μετα αποθηκευση και το βαζεις στον αποθηκευτικο χωρο της αρεσκειας σου.

 

και εγω την ιδια ερωτηση εχω - παιδια πως ελαφρυνουμε την εσωτερικη μας μνημη???

 

Μενου->Ρυθμίσεις->Διαχειρ.Εφαρμογων->Εγκατ.Εφαρμογες και πηγαινεις σε αυτες που εχουν εγκατασταθει στον C: (ειναι οι εφαρμογες που εμφανιζονται χωρις το εικονιδιο της καρτας μνημης στα δεξια). Κανεις "κλικ" πανω τους πατας Επιλογες->Απεγκατασταση. Ο 2ος και πιο βαναυσος τροπος ειναι το φορματ αλλα δεν το συνιστω καθοτι μετα απο λιγο καιρο θα σου ξαναφτασει στα 20-30ΜΒ ο ελευθερος χωρος. Εγω παντως απο 6μηνη εμπειρια με το 5800 εχω να πω οτι οτι και να βαλω και να βγαλω ο ελευθερος χωρος παντα παιζει μεταξυ 15-25ΜΒ, ειδικα αν περασετε το νεο OviMaps φτανει και κατω απο 10 (για αυτο το ξεγραψα καθοτι με βολευει το Sygic πολυ.)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση στο θεμα της μνημης ειχα τελευταια αφαιρεση οτι μπορουσα και παλι τα ιδια δεν φαινονταν αλλαγη αλλωστε τα 99% στην μνημη ειναι πως γεμιζει ειναι κατι αλλο .

φυσικα το συτημα κρατει πορους .

καμμια αλλη ιδεα γνωμη λυση καποιος???

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για καινουργια αναβαθμιση???????

 

ακομα δεν εχει βγει η v40 σε αλλες χωρες !!! Παντως σιγουρα θα υπαρξει νεα με διορθωσεις , θα ειναι minor update

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση στο θεμα της μνημης ειχα τελευταια αφαιρεση οτι μπορουσα και παλι τα ιδια δεν φαινονταν αλλαγη αλλωστε τα 99% στην μνημη ειναι πως γεμιζει ειναι κατι αλλο .

φυσικα το συτημα κρατει πορους .

καμμια αλλη ιδεα γνωμη λυση καποιος???

Με έναν file manager (π.χ. X-Plore), πήγαινε και σβήσε τον φάκελο cache από την διαδρομή C:\System\cache. Μετά δες ξανά πόση μνήμη έχει απελευθερωθεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειδα σε καποιο 5800 να υπαρχουν εικονιδια στην οθονη με φωτογραφια τα παιδια του και μου ειπε οτι πατώντας τα κουμπία κάνεις κληση.

Πως γινεται αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...