Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα θεματακι μονο να ρωτησω για να δω αν χρειαζομαι format! Σας κολλαει η μπαρα με τις επαφες στην αρχικη οθονη οταν προσπαθειτε να την σειρετε δεξια - αριστερα???

 

Ναι ,είναι αλήθεια αυτό ,το διαπίστωσα και εγώ .

(σημείωση: Δεν έχω κάνει φορμάτ)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω τιποτα μου βγαζει ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω εγκατεστημενο το handy shell και δεν μπορω να κανω κατι. Υπαρχει καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Που στο καλό θα βρω την αναβάθμιση??? :wacko: Μέσω WiFi δεν μου βρίσκει, μέσω ovi suite πάλι δεν μου βρίσκει... Eχει και πολύ δουλειά η Νικολούλη ρε ****το!:D Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω τιποτα μου βγαζει ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω εγκατεστημενο το handy shell και δεν μπορω να κανω κατι. Υπαρχει καμια ιδεα;

κ εγω εχω το ιδιο προβλημα, κανενας για βοηθεια??

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

κ εγω εχω το ιδιο προβλημα, κανενας για βοηθεια??
τελικα τη βρηκα τη λυση πρεπει να κανεις restore to back up που εχεις κρατησει(πιστευω να το εχεις κανει0
Link to comment
Share on other sites

τελικα τη βρηκα τη λυση πρεπει να κανεις restore to back up που εχεις κρατησει(πιστευω να το εχεις κανει0

βασικα επειδη το κινητο το πηρα χτες δεν εκανα τπ, εκανα τωρα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ειναι οκ, ξερει κανεις πως κανεις ο φρινγκ να μην ανοιγει στην εκκινηση του κινητου?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,είναι αλήθεια αυτό ,το διαπίστωσα και εγώ .

(σημείωση: Δεν έχω κάνει φορμάτ)

 

Παντως οσο το χειριζομαι αρχιζει να στρωνει το κολλημα στο συρσιμο. στην εκκινηση του τηλεφωνου πρεπει να περιμενεις περιπου μισο λεπτο να ερθει στα ισα του το σκηνικο με τις συντομευσεις. Παντως η αναβαθμιση οντως πολυ καλη, πολυ καλη αποκριση το κινητο και με το δαχτυλο (χωρις νυχι) αλλα και πολλες μικροαλλαγες στα εικονιδια (π.χ. αποστολη μηνυματος) και το ραδιο επιτελους εγινε widget και δουλευει αψογα. Μαλλον δεν θα κανω φορματ, θα το αποφυγω προς το παρων.

 

Το μονο που με χαλαει ¨λιγο¨ειναι η καταναλωση της μπαταριας μου δινει την εντυπωση οτι τελειωσε καπως γρηγορα το κινητο... απο αυριο θα δω που το φορτισα πληρως τωρα... Α! και οι συντομευσεις των επαφων μοιαζουν λιγο ακυρες με το ολο σκηνικο σαν ψευτικο,,, ισως να μην το εχω συνηθισει. Παντως με το νεο firm σε συνδυασμο με την καινουργια homescreen, τα θεματα που ειχα κατεβασμενα δεν παιζουν καλα (ασυμβατοτητα χρωματων και κουμπιων "Τηλεφωνο" και "Επαφες" στν επιφανεια εργασιας). Και ετσι επανηλθα στο μαμισιο...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Πιο rds ρε παιδιά εμενα δουλεύει για λίγο το radio και μετά κολλάει και δεν δουλεύει τίποτα από το radio μονο άμα κάνω επανεκκίνηση το κινητό μάλλον μονο σε εμενα θα έτυχε... Παρατήρησα ότι κολλάει όταν αλλάξω 5 6 σταθμούς συνεχόμενα... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει "ανεπαρκης μνημη για ενημερωση.Απαιτουνται 866κβ ελευθερης μνημης." Χθες που ειχα ξανακανει και εβαλα την παλια εκδοση δεν μου εβγαλε κατι τετοιο. Που πρεπει να παω να σβησω?

Κανεις? :O

Link to comment
Share on other sites

και εγω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα με το ραδιο μετα την αναβαθμιση...αλλαζεις μερικους σταθμους και μετα κολλαει..μονο το κοκκινο κουμπι μπορεις να πατησεις για να βγεις..και αν δεν κανεις restartτο κινητο το ραδιο δεν ξαναδουλευει....:blink:
Link to comment
Share on other sites

και εγω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα με το ραδιο μετα την αναβαθμιση...αλλαζεις μερικους σταθμους και μετα κολλαει..μονο το κοκκινο κουμπι μπορεις να πατησεις για να βγεις..και αν δεν κανεις restartτο κινητο το ραδιο δεν ξαναδουλευει....:blink:

 

Και σε εμένα το ραδιόφωνο παρουσιαζεί κολλήματα. Όχι πάντα αλλά μερικές φορές κάνει το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεις. Επίσης το RDS άλλοτε λειτουργεί και άλλοτε όχι. Έχω κάνει hard format μετά την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση εχω προβλημα οταν με κα λουν.

στο πρωτο επιπεδο γραφει τον αριθμο που με καλει,στο δευτερο απαντηση και στο τριτο ξεκλειδωμα. Οταν παταω απαντηση δεν υπαρχει αντιδραση οταν τραβαω το κουμπι ξεκλειδωματος

σταματαει να καλει και δεν ξερω τι να κανω. Αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μη γελασετε...μολις διαπιστωσα οτι αν επιλεξω ως αρχικο θεμα οθονης συντομευσεις και μετα παω κ επιλεξω να δειχνει τις επαφες, η αρχικη οθονη δειχνει και τα δυο!!!ΕΠΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΥΣ!!!

το μονο που ειδα ειναι οτι οντως ζοριζεται λιγο στη μπαρα επαφων, δεν πιανει παντα το σουρσιμο περα δωθε ,το οποιο ομως οταν πιανει, ειναι ψαρωτικο για ασχετους σας εμενα:O:D

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο firmware επισης βρηκα οτι σου στελνει η Nokia μηνυματα δωρεαν με νεα και αναβαθμισεις (μεσω του MyNokia) το οποιο απενεργοποιειται. Πολυ καλο αυτο, δειχνει οτι η εταιρια ερχεται πιο κοντα με τον καταναλωτη και ενδιαφερεται! Ετοιμαζω videaki με ολες τις αλλαγες... get ready

 

Και σε εμένα το ραδιόφωνο παρουσιαζεί κολλήματα. Όχι πάντα αλλά μερικές φορές κάνει το ίδιο πρόβλημα που περιγράφεις. Επίσης το RDS άλλοτε λειτουργεί και άλλοτε όχι. Έχω κάνει hard format μετά την αναβάθμιση

 

Το RDS και πιο πριν κολλαγε με τις προηγουμενες εκδοσεις οπως σε ολα τα ραδια κολλαει αν δεν υπαρχει καλο σημα! (ημαρτον με αυτο το θεμα ρε παιδια... εχει απαντηθει επιστημονικα τοσες φορες)

 

παιδια μετα την αναβαθμιση εχω προβλημα οταν με κα λουν.

στο πρωτο επιπεδο γραφει τον αριθμο που με καλει,στο δευτερο απαντηση και στο τριτο ξεκλειδωμα. Οταν παταω απαντηση δεν υπαρχει αντιδραση οταν τραβαω το κουμπι ξεκλειδωματος

σταματαει να καλει και δεν ξερω τι να κανω. Αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.

Ευχαριστω

 

Format φιλε format και αν στο ξανακανει ή ξανακολλησει στειλε μας.

 

μη γελασετε...μολις διαπιστωσα οτι αν επιλεξω ως αρχικο θεμα οθονης συντομευσεις και μετα παω κ επιλεξω να δειχνει τις επαφες, η αρχικη οθονη δειχνει και τα δυο!!!ΕΠΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΥΣ!!!

το μονο που ειδα ειναι οτι οντως ζοριζεται λιγο στη μπαρα επαφων, δεν πιανει παντα το σουρσιμο περα δωθε ,το οποιο ομως οταν πιανει, ειναι ψαρωτικο για ασχετους σας εμενα:O:D

 

τωρα που το ξανακοιταξα μου λειτουργει μια χαρα... λιγο στην εκκινηση του κινητου κολλαει... ειναι μεχρι να φορτωσει το προσφατο ιστορικο κλησεων και μηνυματων για την καθε επαφη που εχετε βαλει...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τα σπαει μετα την αναβαθμιση...εγινε πιο γρηγορο και παρατηρησα πως εχουν ελευθερωθει σε κατασταση αναμονης 2mb.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη εχασα τα ελληνικα με την αναβαθμιση και με αναζητηση δεν βρηκα κατι, μπορει να με βοηθεισει καποιος?? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη εχασα τα ελληνικα με την αναβαθμιση και με αναζητηση δεν βρηκα κατι, μπορει να με βοηθεισει καποιος?? Ευχαριστω!

 

Μπες στο http://www.nokia.com/support ή διαβασε τον οδηγο του myphone.gr για νεους χρηστες Symbian Series 60 v.50 FAQ (Διαβαστε πριν ρωτησετε)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον θα έβαλες firmware που προοριζόταν για άλλες εκδόσεις όχι για αυτήν που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. έχω την version 0582903 (Vodafone gr Blue) και το NSU μου δίνει τελευταία Version την 31.0.101. Ξέρετε τίποτα πότε θα βγεί η 40 για το συγκεκριμένο;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. έχω την version 0582903 (Vodafone gr Blue) και το NSU μου δίνει τελευταία Version την 31.0.101. Ξέρετε τίποτα πότε θα βγεί η 40 για το συγκεκριμένο;

 

Λογικά πρόκειται για branded συσκεύη, οπότε όταν την εγκρίνει η Vodafone την αναβάθμιση! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δω τι βγάζει μέσω FOTA κα μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

Μέσω NSU την 40 τη βρίσκει όμως.

Δεν πρέπει κανονικά αυτά τα 2 να συμφωνούν??

 

Κάτι άλλο τώρα.Το ξέρω ότι η νέα έκδοση είναι unhackable.

Όπως το έχω τώρα χακαρισμένο το κινητό.Αν περάσω από πάνω χωρίς format την αναβάθιμιση, θα παίζουν όλες οι εφαρμογές signed ή μη κανονικά?Και θα μπορώ να εγκαταστήσω και νέες unsigned κανονικά μετά?

Απλά ρωτάω τι γίνεται αν δεν πειράξεις τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν λέω για το rds αλλα για το radio το οποιο βγαίνει off μετά από λίγο. Δοκιμάστε να αλλάξετε 5 6 σταθμούς από τους αποθηκευμένους. Εμενα αυτό κάνει και μετά δεν δουλεύει τίποτα από το radio ούτε από το menu του μονο αν κάνω επανεκκίνηση το κινητό και μετά πάλι τα ίδια. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δω τι βγάζει μέσω FOTA κα μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

Μέσω NSU την 40 τη βρίσκει όμως.

Δεν πρέπει κανονικά αυτά τα 2 να συμφωνούν??

 

Κάτι άλλο τώρα.Το ξέρω ότι η νέα έκδοση είναι unhackable.

Όπως το έχω τώρα χακαρισμένο το κινητό.Αν περάσω από πάνω χωρίς format την αναβάθιμιση, θα παίζουν όλες οι εφαρμογές signed ή μη κανονικά?Και θα μπορώ να εγκαταστήσω και νέες unsigned κανονικά μετά?

Απλά ρωτάω τι γίνεται αν δεν πειράξεις τίποτα.

 

Αν δεν κάνεις format, όλες οι εφαρμογές σου θα παίζουν κανονικά και μπορείς να συνεχίσεις να εγκαθιστάς νέες unsigned κανονικότατα! Δεν χάνεται τίποτα και το rompatcher λειτουργεί όπως πριν. Μην ξεχάσεις όμως να πάρεις back up πριν την αναβάθμιση. Εμένα μου χρειάστηκε, όπως και σε αρκετούς άλλους, απ' ότι διαβάζω στο forum.

Edited by tonia70
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...