Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα και εγω το update στην 30 κατι που ειναι η τελευταια μεσω κινητου....δεν πηρε πολυ ωρα για να το κανει...αλλα δεν καταλαβα κατι το ιδιαιτερο.Διαπιστωσα οτι δολευει αρκετα πιο γρηγορα αλαλ μονο αυτο.Ουτε ειδα αυτο που λενε για την αρχικη οθονη οτι αλλαζει ουτε τιποτα αλλο.Με την καμερα δεν ασχοληθηκα μιας και δεν εχω μπει στον κοπο να την ανοιξω απο την μερα που το πηρα....:)

 

Δεν είδες αυτα που λέμε γτ η 30 δεν ειναι η τελευταια εκδοση. Η 40 είναι και για πολλούς δεν είναι διαθέσιμη μέσω του κινητου. Βάλ την απ τον υπολογιστη.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε vth υπαρχει το πληκτρολογιο πληρους qwerty αν γυρισεις το κινητο σου στα πλαγια...!
Σωστά, αλλά εμένα με έπιασε πανικός και δεν το δοκίμασα. Οπότε μόνο θετικά από την αναβάθμιση.

Άγγελε σε ευχαριστώ πολύ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω για τις παραλληλες εισαγωγες απλα θελω να μου πειτε που μπορω να μαθω αν το συγκεκριμενο κινητο http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/5800-x-music.php προέρχεται από αγορά εντός της Ε.Ε!!!!!

σας παρακαλω απαντηστε μου αν καποιος ξερει γιατι θελει να το παρει το φιλαρακι μου και δεν κρατιεται!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερω για τις παραλληλες εισαγωγες απλα θελω να μου πειτε που μπορω να μαθω αν το συγκεκριμενο κινητο http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/5800-x-music.php προέρχεται από αγορά εντός της Ε.Ε!!!!!

σας παρακαλω απαντηστε μου αν καποιος ξερει γιατι θελει να το παρει το φιλαρακι μου και δεν κρατιεται!!!!!:lol::lol:

κανείς δε το ξερει, ειχε πάει στο καταστημα μια φιλη μου να δει το product code αλλά της ειπαν ότι δεν ειναι διαθεσιμο αμεσα αλλά με παραγγελία σε 7-8 ημέρες και όταν ρώτησε αν είναι ελληνικό της ειπαν δε ξέρουν και στην ερώτηση αν ειναι ευρωπαϊκό πάλι της λέει ε μάλλον ναι γιατι μονο ευρωπαϊκά φέρνουμε εμείς, τώρα τι να σου πω αν δε δεις με τα ματια σου πως να πιστέψεις. Εντέλει δε το πήραμε από κει αλλά από άλλο e-shop που μας έλεγε ότι ηταν ελληνικό καμιά 25€ ακριβότερα αλλά τελικά μουφα αλλά ηταν Γερμανικό τουλάχιστον

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω κατι.. επειδη λοιπον το nemesis δεν λειτουργει και ειναι αχρηστο για μενα.. ο β τροπος αλλαγης product code με το JAF 1.98.62. γινεται και ειναι αξιοπιστος? plz help!

 

ποια εκδοση του νεμεσις σας εκανε την αλλαγη; εμενα μου βγαζει αυτο στο loading:

 

-->Please copy the loaders first!

->Products Dir('products').......Not Found.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω κατι.. επειδη λοιπον το nemesis δεν λειτουργει και ειναι αχρηστο για μενα.. ο β τροπος αλλαγης product code με το JAF 1.98.62. γινεται και ειναι αξιοπιστος? plz help!

 

ποια εκδοση του νεμεσις σας εκανε την αλλαγη; εμενα μου βγαζει αυτο στο loading:

 

-->Please copy the loaders first!

->Products Dir('products').......Not Found.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Το δοκίμασες το "κόλπο" που σου είπα;; εμενα το τελευταίο jaf με v5 emulator δεν το έβρισκε σε win 7 64bit . Το δοκίμασα και σε compatibility xp sp3 και vista αλλά δεν έκανε καμία διαφορά...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το τελευταιο firmware....!!!

ειμαι παρα πολυ ενθουσιασμενος απο την καινουργια επιφανεια εργασιας του κινητου μου!!!!

δεν εχω κανενα προβλημα στο 5800 μου!

καλα το ks δεν παιζεται!!!!!φοβερο!!!;)

ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο το κινητο!

μεσω FOTA εγινε η αναβαθμιση.

αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες το "κόλπο" που σου είπα;; εμενα το τελευταίο jaf με v5 emulator δεν το έβρισκε σε win 7 64bit . Το δοκίμασα και σε compatibility xp sp3 και vista αλλά δεν έκανε καμία διαφορά...

 

Λοιπόν όλα καλά τώρα! Το έκανα αλλα με το jaf σε XP και επιασε το κολπο με πολυ μπασε και βγαλε ενδιαμεσα απο τα read - write... πιστευω πως οι διαχειριστες πρεπει να φτιαξουν λιγο τον οδηγο καλυτερα!

 

ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ>> εκανα το κινητο μου black greek 0573762 αλλα δεν μου βρισκει την .40 ουτε μεσω nsu ουτε fota.. αν το κανω red ή blue λετε να το δει?

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλά με την αναβάθμιση εκτος και αν χρησιμοποιείτε το ραδιόφωνο του κινητού γιατί δεν δουλεύει πλέον, μετά από λίγο κολλάει και θέλει επανεκκίνηση το κινητό για να ξαναδουλέψει. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το 5800 της Ηλεκτρονικής ούτε οι ίδιοι ξέρουν αν είναι παραεισαγωγή. Στο πρώτο κατάστημα που πήγα, μου είπαν μετά από 10 λεπτά αναμονής πως το κινητό έρχεται από δικό τους προμηθευτή και έχει 2 χρόνια εγγύηση. Σε δεύτερο κατάστημα που πήγα ο πωλητής -ο οποίος προφανώς δε γνώριζε- με ενημέρωσε πως το κινητό είναι της Ελληνικής αντιπροσωπίας και πως έχει 1 χρόνο εγγύηση. :cry: Ύστερα από όλα αυτά πήγα και το πήρα από Media Markt με 199 Ευρώ και ησύχασα! :lol:

Σήμερα έκανα τελικά την αναβάθμιση. Μου έβγαλε και εμένα αρχικά το πρόβλημα με το read, αλλά τελικά όλα οκ με την αλλαγή του product code. Δοκίμασα να κάνω την αναβάθμιση μέσω του Ovi Suite όπου μου έβγαλε σφάλμα (Internal error) κατά την διάρκεια της εγκατάστασης και πραγματικά τα χρειάστηκα. Τελικά το "γύρισα" σε Nokia Software Updater και η αναβάθμιση έγινε κανονικά. Το μόνο κακό που παρατήρησα είναι πως όταν προσπάθησα να ξαναπεράσω κάποιες εφαρμογές από το Ovi Store, αυτές πλέον είχαν χρέωση! :blink:. Επίσης, ενώ λέει πως η εγκατάσταση του Playlist DJ έγινε κανονικά, αυτό δεν εμφανίζεται πουθενά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο με την εγκατασταση μαιλ!!!

γραφω μαιλ και κωδικο που μου ζηταει και μετα μου γραφει αυτα:ΡΟΡ3/ΙΜΑΡ4 ΚΑΙ..

Μail for Exch.......ποιο απο τα δυο να επιλεξω και μετα στα στοιχεια διακομιστη τι να γραψω?????

 

(συγγνωμη που το γραφω δευετρη φορα το ποστ αλλα δεν μου απανταει κανενας και δεν ξερω τι να κανω)

ευχαριστω...!:)

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ!:)

Ενα θεματακι μονο να ρωτησω για να δω αν χρειαζομαι format! Σας κολλαει η μπαρα με τις επαφες στην αρχικη οθονη οταν προσπαθειτε να την σειρετε δεξια - αριστερα???

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο με την εγκατασταση μαιλ!!!

γραφω μαιλ και κωδικο που μου ζηταει και μετα μου γραφει αυτα:ΡΟΡ3/ΙΜΑΡ4 ΚΑΙ..

Μail for Exch.......ποιο απο τα δυο να επιλεξω και μετα στα στοιχεια διακομιστη τι να γραψω?????

 

(συγγνωμη που το γραφω δευετρη φορα το ποστ αλλα δεν μου απανταει κανενας και δεν ξερω τι να κανω)

ευχαριστω...!:)

 

Επιλέγεις POP3 και βάζεις τα στοιχεία,κωδικούς κτλ. που σου έχει δώσει ο διακομιστης.

 

@stagml: Οχι δεν κολάει καθόλου σε μένα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ!:)

Ενα θεματακι μονο να ρωτησω για να δω αν χρειαζομαι format! Σας κολλαει η μπαρα με τις επαφες στην αρχικη οθονη οταν προσπαθειτε να την σειρετε δεξια - αριστερα???

 

κοιτα φιλε και σε εμενα δεν θα ελεγα οτι κολλαει απλα δεν εχει και τον τελειο χειρισμο!!!τι εννοεις σου κολλαει???

Link to comment
Share on other sites

πατησα το POP3 και μετα μου ζηταει διακομιστη εισερχομενων μηνυματων!τι γραφω σε αυτο??? Edited by aggeloss
Link to comment
Share on other sites

παιδεια ψαχνω αρκετη ωρα στο φορουμ κι δεν μπορω να τα βρω, θελω να κανω αναβαθμιση το κινητο αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω πριν την αναβαθμιση, το κινητο ειναι παραεισαγωγης, πως γινετε να κανω αναβαθμιση και να μην χαθουν τα ελληνικα?
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δουλεύει το ραδιοφωνο κανονικα και με τα όλα του.

 

@stefanosx: Εγω έχω παραεισαγωγης και έχω κάνει 2 αναβαθμίσεις μεσω pc/ovi suite και δεν χάθηκαν τα ελληνικά. Το μόνο που κάνω είναι να βγάζω την κάρτα μνήμης.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δουλεύει το ραδιοφωνο κανονικα και με τα όλα του.

 

@stefanosx: Εγω έχω παραεισαγωγης και έχω κάνει 2 αναβαθμίσεις μεσω pc/ovi suite και δεν χάθηκαν τα ελληνικά. Το μόνο που κάνω είναι να βγάζω την κάρτα μνήμης.

δεν χρειαζετε να αλλαξω product code?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εκανα την αναβαμιση 40. και ειναι φοβερη!δε μπεστ αναβαθμιση ομολογω, στο μενου σουπερ, καμερα πολυ καλη, ραδιο καμπααααααααααανα. ολα οκ μεχρι στιγμης!αυτα!
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καησπερα αν κανω φορματ χανω θεματα κτλ που εχω βαλει?

και τελος τους χαρτες της μαμας του που τους βρισκω και πως τους βαζω?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...