Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί ένα εκατομμύριο φορές!

Έχεις το πρόβλημα με το ακουστικό.

Πήγαινε να στο αλλάξουν δωρεάν σε κάποιο Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε να το κανείς μια αναβάθμιση αν δεν το έχεις κάνει μήπως και γίνει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ένα εκατομμύριο φορές!

Έχεις το πρόβλημα με το ακουστικό.

Πήγαινε να στο αλλάξουν δωρεάν σε κάποιο Nokia Shop.

Αυτό αλήθεια πώς το αποδεικνύεις?

Το πας σε ένα Nokia Shop και μετά τι γίνεται εφόσον δεν στο κάνει πάντα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα Nokia store είναι ήδη ενημερωμένα ότι υπάρχει πρόβλημα με το ακουστικό και το αλλάζουν αμέσως, εφόσον έχουν ανταλλακτικό. Και εγώ όταν το είχα πάει για αλλαγή πλαστικών, μετά την αλλαγή δεν λειτουργούσε σωστά το ακουστικό. Τους το είπα και μου το άλλαξαν αμέσως.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και όμως μόλις πήρα σε ένα τέτοιο κατάστημα και μου αρχίσανε τα κλασικά..

Θα πρέπει να το φέρετε από εδώ, να το δει το service μας, να περάσει από τεστ και βλέπουμε.

Δεν παραδέχτηκε τίποτα για το ακουστικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα κλασσικά που συμβαίνουν σε διάφορα nokia store. Εγώ πάντως που το είχα πάει στ Nokia store στην Λ. Κατεχάκη αμέσως μου το άλλαξαν. Γνωρίζουμε πολλοί από εμάς ότι ο καθένας ακολουθεί την δικιά του "διαδικασία", δυστυχώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

σκεφτομαι να παρω το κινητο... ειναι καλο?? γρηγορο?? απο gps πως τα παει??? πιστευω να συνδεεται με τον δορυφορο επι τοπου ετσι???

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

Το κινητο ειναι και καλο και γρηγορο... εξαρταται βεβαια και τι απαιτησεις εχεις απο αυτο! Καποιες φορες παρατηρειται το σκηνικο να ειναι "overqualified" για εναν χρηστη και να ξενερωνει με την παρτη του... το gps του αναλογα με το προγραμμα που εχεις μεσα, κλειδωνει αρκετα γρηγορα ειδικα αν το ανοιξεις 2η ή 3η φορα μεσα σε μια μερα κραταει το στιγμα μαλλον στην μνημη.. με sygic ειδικα κλειδωνει πολυ γρηγορα. (1-2 λεπτα)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Προσπάθησα ώρες να βρω άκρη αλλά τίποτα μιας και αναζήτηση με 3 γράμματα δεν βγάζει κάτι (gps).

Εγκατέστησα το Garmin,το Sygic και όλα πήγαιναν μια χαρά μέχρι που κατάλαβα ότι χρεώνομαι από το δίκτυο.

Ποιες πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις για μην χρεώνομαι;

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει την κατάσταση έστω και με link σε άλλο σημείο!

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ: Άνοιξα και topic εδώ για όσους ενδιαφερθούν αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απ'ολα θελω να πω ενα γεια σε ολους.....ειμαι νεος εδωμεσα και θα ηθελα να κανω μια απλη ερωτηση!!πηρα σημερα το NOKIA 5800 και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να χρησιμοποιεις GPS χωρις να χρεωνεσαι με καποιο τροπο η καποιο προγραμμα(αν ναι,ποιο;)!!!ζηταω συγνωμη αν ρωταω κατι που εχει σιγουρα απαντηθει.....
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Προσπάθησα ώρες να βρω άκρη αλλά τίποτα μιας και αναζήτηση με 3 γράμματα δεν βγάζει κάτι (gps).

Εγκατέστησα το Garmin,το Sygic και όλα πήγαιναν μια χαρά μέχρι που κατάλαβα ότι χρεώνομαι από το δίκτυο.

Ποιες πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις για μην χρεώνομαι;

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει την κατάσταση έστω και με link σε άλλο σημείο!

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ: Άνοιξα και topic εδώ για όσους ενδιαφερθούν αργότερα!

πρωτα απ'ολα θελω να πω ενα γεια σε ολους.....ειμαι νεος εδωμεσα και θα ηθελα να κανω μια απλη ερωτηση!!πηρα σημερα το NOKIA 5800 και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να χρησιμοποιεις GPS χωρις να χρεωνεσαι με καποιο τροπο η καποιο προγραμμα(αν ναι,ποιο!!!ζηταω συγνωμη αν ρωταω κατι που εχει σιγουρα απαντηθει.....

Διαβάστε το GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση και θα σσας λυθούν οι απορίες :)

Καλό είναι να διαβάσετε όλο τον οδηγό S60 5th Edition FAQ

 

@tom86 Καλώς ήρθες και καλορίζικο!!

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κανένα, την ώρα που λαμβάνει κλήση, ενώ ο συνομιλητής σε ακούει, εσύ δεν ακούς τίποτα....

Μου συμβαίνει αρκετά συχνά τελευταία...

και άλλες φορές, πιο σπάνια, ο ήχος που ακούγεται από τον συνομιλητή, είναι αλλιωμένος...

Υπάρχει τρόπος επιδιόρθωσης???

 

Όταν σου ξανασυμβεί δοκίμασε να το βάλεις σε ανοικτή ακρόαση.. αν ακούγεται κανονικά τότε μάλλον είναι το πρόβλημα με το ακουστικό.. αλλά αν και στην ανοικτή ακρόαση δεν ακούγεται τίποτα, τότε πρόκειται για κολληματάκι που το αντιμετώπισα κι εγώ και λύθηκε εύκολα με την αφαίρεση και επανατοποθέτηση της μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδα πως ρυθμίζουμε το bluetooth να αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης?

Πρέπει να αποθηκεύεις όλα τα μηνύματά σου στην κάρτα μνήμης.

Μηνύματα>Επιλογές>Ρυθμίσεις>Άλλο>Μνήμη σε χρήση>επιλέγεις την κάρτα μνήμης.

Και, όχι, δεν υπάρχει άλλος τρόπος! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που καλό θα ήταν να το σκεφτείς πριν ορίσεις την κάρτα για αποθήκευση των μην. σου. Δημιουργούνται διάφορες ψιλό - δυσλειτουργίες - καθυστερήσεις.....
Link to comment
Share on other sites

Toν τελευταιο καιρο εχει αρχισει να κολλαει και να κλεινει διφορες εφαρμογες οπως το οvi πανω στο κατεβασμα,ξερουμε αν θα βγει τωρα προσφατα εκεινο το update που καποιος ειχε πει?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τα Nokia store είναι ήδη ενημερωμένα ότι υπάρχει πρόβλημα με το ακουστικό και το αλλάζουν αμέσως, εφόσον έχουν ανταλλακτικό. Και εγώ όταν το είχα πάει για αλλαγή πλαστικών, μετά την αλλαγή δεν λειτουργούσε σωστά το ακουστικό. Τους το είπα και μου το άλλαξαν αμέσως.

παιδια εγω που το πηγα εχθες το δικο μου για τον ιδιο λογο (προβλημα στο ακουστικο), μου ειπαν 1ον οτι θα το κρατησουν καμια εβδομαδα στο σερβις, 2ον θα μου σβησουν οοοολλλλλαααααα τα δεδομενα στην συσκευη γτ θα κανουν λεει αναβαθμιση, αν και εχω την τελευταια εκδοση και το πιο κουφο απο ολα με ρωτησαν αν κλεινω το βραδυ το κινητο μου γιατι λεει οτι εαν το λειτουργω πολυ υοαρχει περιπτωση να εχει χαλασει και απο αυτο, και να χρεωθω την αλλαγη....μολις το ακουσα αυτη τη μουφα δικαιολογια εφυγα με την μια, δεν αντεξα να τα ακουω...

 

 

ξερετε καν1 καλο nokia store στην αθηνα που να το αλλαζει την ιδια στιγμη;;;;

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω FOTA για να μην χασω τα ελληνικά(έχω την έκδοση 20 κάτι) αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις!γιατί το κάνει αυτό?

thnx anyway..

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω FOTA για να μην χασω τα ελληνικά(έχω την έκδοση 20 κάτι) αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις!γιατί το κάνει αυτό?

thnx anyway..

Για κάποια product codes, οι αναβαθμίσεις αργούν να γίνουν διαθέσιμες.

Επειδή εσύ δεν έχεις ελληνικό, μάλλον για τη χώρα για την οποία προοριζόταν η συσκεύη, η αναβάθμιση δεν έχει βγει ακόμα.

Ίσως να φταίει αυτό. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω FOTA για να μην χασω τα ελληνικά(έχω την έκδοση 20 κάτι) αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις!γιατί το κάνει αυτό?

thnx anyway..

 

Σου το κάνει για τον λόγο ότι δεν έχει βγει ποιο καινούργια έκδοση από αυτήν που έχεις τώρα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

@almeras εαν θελεις πες μας το product code της συσκευης σου για να μπορουμε να καταλαβουμε περισσοτερα πραγματα..

 

Επισης εαν αποφασισεις να αλλαξεις το product code και να προχωρησεις στην αναβαθμιση διαβασε το παρακατω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2840596#post2840596

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα. Ισως μπορει να βοηθησει καποιος!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=3183

Edited by Itchrist86
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο, εκανα ενα search στο skroutz και ειδα οτι υπαρχουνε 2 εκδοσεις μια xpress music kai mia navigation, επειδη δεν πολυκαταλαβα τι διαφερα εχουν μπορει να μου πει καποιος.

Επισης υπαρχουν αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια για το κινητο αυτο?

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δείξει ένα βιντεο πως να βγαλω την sim από το κινητο; μου φαινεται την "εχωσα" πολυ μεσα!
Link to comment
Share on other sites

Για να την βγάλεις πρέπει να κλείσεις το τηλέφωνο να βγάλεις την μπαταρία και με το πενάκι να σπρώξεις την sim απο μια εγκοπή που έχει.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...