Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά παιδιά όλες οι capacitive οθόνες που έχω δει είναι κλάσης ανώτερες από τις πιέσης...

Αλλά προσωπικά προτιμώ ένα symbian με ότι μπορείς να του κάνεις,παρά ένα Arena με απιστευτη οθόνη,αλλά η μόνη δυνατότητα που σου δίνει είναι να βάζεις java apps...

 

Έχει και symbian με capacitive... και πιο ποιοτικά σαν κατασκευή, βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις!

 

Εγω πιστευω οτι ειναι θεμα μεχρι να το συνηθισεις και να πατας την οθονη οσο πρεπει, εγω για παραδειγμα δεν εχω κανενα πλεον προβλημα μετα απο τοσο καιρο που το εχω και μπαινω ευκολα σε καθε μενου.

Εμένα δεν αναγωρίζει το κάτω μέρος του δαχτυλου. μόνο το νύχι. το ακριβώς αντίθετο των capacitive Που δεν αναγνωρίζουν οτιδήποτε δεν είναι δάχτυλο!!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω αρχεία sis/sisx; #5

 

Ευχαριστω πολυ φιλε stendor. Εκανα το κολπο με την ημερομηνια και μπηκε με την πρωτη το MSN. Να υποθεσω οτι την ιδια τακτικη μπορω να χρησιμοποιω για παρομοια κολληματα που μου βγαζει το ιδιο μηνυμα? Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε stendor. Εκανα το κολπο με την ημερομηνια και μπηκε με την πρωτη το MSN. Να υποθεσω οτι την ιδια τακτικη μπορω να χρησιμοποιω για παρομοια κολληματα που μου βγαζει το ιδιο μηνυμα? Και παλι ευχαριστω.

Ναι σε περιπτώσεις που σου βγάζει τέτοιο σφάλμα θα κάνεις αυτό ακριβώς, θα ψάχνεις να βρεις ημερομηνία στην οποία θα ισχύει το πιστοποιητικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο S60 FAQ άλλα δε κατάλαβα το εξής. Για να έχω σύνδεση wi-fi στο κινητό πρέπει να κάνω όλες αυτές τις ρυθμίσεις στο pc που αναφέρονται στο faq; Αν βρίσκομαι σε χώρο που υπάρχει ξεκλείδωτο internet δε θα μπορώ να συνδεθώ; Ως browser ποιον χρησιμοποιώ; Τον Opera mini για παράδειγμα; Ποιες οι εντυπώσεις από το WiFi;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Πήρα ένα bluetooth ακουστικό Blue Twin. Δεν ξέρω αν είναι συμβατό, αλλά συνδέεται με το κινητό μου, ωστόσο μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα αποσυνδέεται μόνο του και δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί!!Σε ένα άλλο ΝΟΚΙΑ( δε θυμάμαι ποιο ακριβώς, αλλά κάποιο Ν ήταν...) δούλευε κανονικά!Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Πήρα ένα bluetooth ακουστικό Blue Twin. Δεν ξέρω αν είναι συμβατό, αλλά συνδέεται με το κινητό μου, ωστόσο μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα αποσυνδέεται μόνο του και δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί!!Σε ένα άλλο ΝΟΚΙΑ( δε θυμάμαι ποιο ακριβώς, αλλά κάποιο Ν ήταν...) δούλευε κανονικά!Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

το έχεις κάνει φυσικά αξιόπιστη συσκευή με το κινητό σου και ενώ έχεις μιλήσει μετά απο λίγο αποσυνδέεται?:blink:

 

όλα τα bluetooth ακουστικά είναι συμβατά με όλα τα κινητά τηλέφωνα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν προλαβαίνω καν να μιλήσω!Το έχει δεχτεί ως αξιόπιστη και έχω βάλει και τον κωδικό, αλλά μόλις συνδεθεί, μετά από 5 δεύτερα μου γράφει στην οθόνη "αποσύνδεση από Blue Twin"...Και του έκανα και αναβάθμιση, μήπως και δούλευε,αλλά τίποτα!:(
Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν προλαβαίνω καν να μιλήσω!Το έχει δεχτεί ως αξιόπιστη και έχω βάλει και τον κωδικό, αλλά μόλις συνδεθεί, μετά από 5 δεύτερα μου γράφει στην οθόνη "αποσύνδεση από Blue Twin"...Και του έκανα και αναβάθμιση, μήπως και δούλευε,αλλά τίποτα!:(

 

άρα το δοκιμάζεις ξανά με άλλο κινητό (όποιο να'ναι) και αν αποσυνδέεται ΑΜΕΣΩΣ επιστροφή στο μαγαζί που το πήρες (αν είναι καινούριο)...

Αν τώρα λειτουργεί κανονικά στο άλλο κινητό θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις στο κινητό σου ένα άλλο bluetooth άλλης μάρκας για να δεις αν αποσυνδέεται και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

άρα το δοκιμάζεις ξανά με άλλο κινητό (όποιο να'ναι) και αν αποσυνδέεται ΑΜΕΣΩΣ επιστροφή στο μαγαζί που το πήρες (αν είναι καινούριο)...

Αν τώρα λειτουργεί κανονικά στο άλλο κινητό θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις στο κινητό σου ένα άλλο bluetooth άλλης μάρκας για να δεις αν αποσυνδέεται και αυτό...

 

Ναι,φίλε μου, το δοκίμασα σε ένα Ν ενός φίλου μου και δούλευε κανονικά. Θα δοκιμάσω και με κάποιο άλλο, όπως λες, αλλά δυστυχώς εγώ αυτό έχω!!:p:confused:

 

Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό,αλλά δίπλα στο όνομα του blue tooth, όπως εμφανίζεται στην οθόνη, έχει ένα κίτρινο εικονίδιο, που μου μοιάζει κάπως σαν κλειδαριά ή σαν τετράγωνη βαλίτσα...:/:/

Link to comment
Share on other sites

Ναι,φίλε μου, το δοκίμασα σε ένα Ν ενός φίλου μου και δούλευε κανονικά. Θα δοκιμάσω και με κάποιο άλλο, όπως λες, αλλά δυστυχώς εγώ αυτό έχω!!:p:confused:

 

έχεις κάνει μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση στο κινητό σου?

Απο τότε που σε αποσυνδέει έχεις κάνει κανα restart το κινητό σου?

Μήπως (μάλλον όχι) έχει μπει το συγκεκριμένο στη λίστα με τις "ανεπιθύμητες" συσκευες?

 

Δοκίμασε πάντως και κάποια άλλο bluetooth ακουστικό με το κινητό σου...

 

Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό,αλλά δίπλα στο όνομα του blue tooth, όπως εμφανίζεται στην οθόνη, έχει ένα κίτρινο εικονίδιο, που μου μοιάζει κάπως σαν κλειδαριά ή σαν τετράγωνη βαλίτσα...:/:/

αυτή η βαλίτσα έχει "μέσα" της το σηματάκι του bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν αναγωρίζει το κάτω μέρος του δαχτυλου. μόνο το νύχι.

Και γω μονο το νυχι βαζω, μονο ετσι παει μια χαρα!;)

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση στο κινητό σου?

Απο τότε που σε αποσυνδέει έχεις κάνει κανα restart το κινητό σου?

Μήπως (μάλλον όχι) έχει μπει το συγκεκριμένο στη λίστα με τις "ανεπιθύμητες" συσκευες?

 

Δοκίμασε πάντως και κάποια άλλο bluetooth ακουστικό με το κινητό σου...

 

 

αυτή η βαλίτσα έχει "μέσα" της το σηματάκι του bluetooth?

 

Έκανα την πιο πρόσφατη,ναι.Και Restart δεν έχω κάνει,εδώ ολόκληρη αναβάθμιση και δε δούλεψε!!

 

Ναι,έχει το σήμα του blue tooth μέσα!

 

Επίσης,έχω νεώτερα:αν κρατήσω το πλήκτρο του πατημένο για ένα δεύτερο, ξανασυνδέεται,αλλά πάλι μόνο για πολύ λίγο και ξανά αποσυνδέεται!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έχει το σήμα του blue tooth μέσα!

 

αυτό σημαίνει ότι είναι ορισμένη σαν αξιοπιστη συσκευή με το τηλέφωνο σου...

Link to comment
Share on other sites

αυτό σημαίνει ότι είναι ορισμένη σαν αξιοπιστη συσκευή με το τηλέφωνο σου...

 

Φαντάσου να μην το είχε,δηλαδή!!:lol::p;):mad:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να μην το είχε,δηλαδή!!:lol::p;):mad:

 

τι να πω ρε φίλε... δεν το έχω ξαναδεί αυτό που σου κάνει...

ξέρω ότι τα bluetooth ακουστικά συνδέονται (λειτουργεί μια χαρά) ή δεν συνδέονται (δεν το αναγνωρίζει η συσκευή)...

 

πρώτη φορά βλέπω να συνδέεται και να ξεσυνδέεται μόνο του...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Πήρα ένα bluetooth ακουστικό Blue Twin. Δεν ξέρω αν είναι συμβατό, αλλά συνδέεται με το κινητό μου, ωστόσο μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα αποσυνδέεται μόνο του και δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί!!Σε ένα άλλο ΝΟΚΙΑ( δε θυμάμαι ποιο ακριβώς, αλλά κάποιο Ν ήταν...) δούλευε κανονικά!Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

το έχεις κάνει φυσικά αξιόπιστη συσκευή με το κινητό σου και ενώ έχεις μιλήσει μετά απο λίγο αποσυνδέεται?:blink:

 

όλα τα bluetooth ακουστικά είναι συμβατά με όλα τα κινητά τηλέφωνα πλέον...

 

Δεν πειράζει, σε ευχαριστώ πολύ!Θα δω με κανενός φίλου μου και ό,τι γίνει...:X

 

Στο 5800 έχουν αναφερθεί αρκετά προβληματάκια με τα BT Handsfree.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάσεις στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα) για να βρεις ένα απολύτως συμβατό..

Βασικά κοίτα και τις 2 τελευταίες σελίδες που έχω κάνει ένα ερώτημα σχετικά με ποιό BT Handsfree δουλεύει τέλεια.

Έχουν απαντήσει 2 παιδιά.

Γνώμη δεν μπορώ να εκφέρω γιατί δεν έχω δοκιμάσει κάποιο..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το 5800 από την Ηλεκτρονική; Η τιμή είναι αρκετά χαμηλή, (239) αλλά δε γνωρίζω αν είναι παραεισαγωγή. Αν είναι έτσι καλύτερα να το παραγγείλω με 219 από τα γνωστά μαγαζιά του κέντρου.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να είναι ευρωπαικη παραεισαγωγή,και όχι από Ασία ή από κάπου αλλού...

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να αναγνωρίσουμε τα ευρωπαικά?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέροντας μέσω τηλεφώνου το imei της συσκευής σε οποιοδήποτε Nokia Shop θα σου πουν αμέσως από πού προέρχεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει μήπως κάποιο λινκ από Νοκια όπου να μπορούμε να τσεκάρουμε επι τόπου και να μην χρειαστεί τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλό σας βράδυ!!

Κατευθείαν στο ψητό!! :p (<-- επίκαιρο..!! χαχα)

 

Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση το κινητό μου!!

Έχω την v.21.0.025 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω μέσω wi-fi και κινητό.

Αλλά και από το Nokia PC Suite δεν μπορώ γιατί έχω τα Windows 7 και δεν μου τρέχει το Nokia Software update...

 

Απλά έχω ένα πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκινήτου και θέλω να κάνω αναβάθμιση και στα 2...

 

Ευχαριστώ....!! Καλά να περνάτε..!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!! ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!

πρπει επειγοντως ν παω αυριο το 5800 για επισκευη... αλλα θελω να το παω στα κεντρικα... ισχυει ακομα η alpha copy στη γλυφαδα?? ή λογο ληξης συνεργασιας ειναι αλλου τα κεντρικα??

sos sos sos

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλό σας βράδυ!!

Κατευθείαν στο ψητό!! :p (<-- επίκαιρο..!! χαχα)

 

Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση το κινητό μου!!

Έχω την v.21.0.025 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω μέσω wi-fi και κινητό.

Αλλά και από το Nokia PC Suite δεν μπορώ γιατί έχω τα Windows 7 και δεν μου τρέχει το Nokia Software update...

 

Απλά έχω ένα πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκινήτου και θέλω να κάνω αναβάθμιση και στα 2...

 

Ευχαριστώ....!! Καλά να περνάτε..!

Όπως έχει αναφερθεί και στο σχετικό topic για το PC Suite, το συγκεκριμένο πρόγραμμα (όπως και το OVI) δουλεύει μια χαρά με τα Win 7.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Στο σπίτι μου είχα σύνδεση στην Ontelecoms με το ανάλογο ασύρματο router χωρίς κάποιο πρόβλημα πλην της ταχύτητας πρόσβασης στο διαδίκτυο. Άλλαξα την σύνδεση σε Tellas και βεβαίως άλλαξα και το router με το ανάλογο ασύρματο της Tellas. Τώρα ενώ την μία στιγμή το κινητό είναι συνδεδεμένο ασύρματα, σε μία σταθερή απόσταση, με επάρκεια 65% την επομένη στιγμή πέφτει το ποσοστό στο 45% (τα νούμερα είναι ενδεικτικά) και κάποια στιγμή αποσυνδέεται γιατί δεν βρίσκει δίκτυο. Γνωρίζει κανείς αν χρηάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση το router γιά να διορθωθεί αυτό το φαινόμενο. Στην Tellas που ρώτησα τηλεφωνικά (χωρίς να γίνω πολύ πιεστικός πρέπει να παραδεκτώ) δεν γνώριζαν ούτε τις ρυθμίσεις γιά ασύρματη σύνδεση με κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...