Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και που λετε τον τελευταιο καιρο η δονιση κατι δεν παει καλα ! δεν μπορω να το περιγράψω απλα κατι δεν παει καλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εργαλεία-ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Wireless lan, βρίσκει το δίκτυο που θέλει και το επιλέγει για σύνδεση.

Και μετά αν θέλει να ξαναμπεί με το Wap τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι. γνωριζει κανεις σας πως βαζεις σε λειτουργια τον fm transmitter στο 5800? ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πομπό FM (FM Transmitter) το 5800.

Μόνο ραδιόφωνο έχει το οποίο για να λειτουργήσει χρειάζεται να έχεις συνδέσει ενσύρματα ακουστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πομπό FM (FM Transmitter) το 5800.

Μόνο ραδιόφωνο έχει το οποίο για να λειτουργήσει χρειάζεται να έχεις συνδέσει ενσύρματα ακουστικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3383874#post3383874 13 Νοέ. 2010, 12:42
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εκανε ρωγμη η οθονη στο κινητο μου !!! λειτουργει κανονικα αλλα η οθονη λολαθηκε !!!!

Εχω ακομα εγγυηση θα μου το φτιαξουν ή θα με βγαλουν τρελο ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εκανε ρωγμη η οθονη στο κινητο μου !!! λειτουργει κανονικα αλλα η οθονη λολαθηκε !!!!

Εχω ακομα εγγυηση θα μου το φτιαξουν ή θα με βγαλουν τρελο ???

δεν νομιζω να σου το φτιαξουν,κατι γραφει γι αυτες τις περιπτωσεις και το manual. ρωτησε το ομως, αν δεν βρεις λυση και ειναι να βαλεις χρηματα απο την τσεπη σου, κοιταξε στο ebay, εχει πολυ υλικο και σε τιμες σε σχεση με ελλαδα...φοιτητικες;)
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω με την οθονη.επεσε και εκανε εναν ιστο αραχνης με ραγισματα,και μια γραμμη απο ακρη σε ακρη στην οθονη..σαφωσ και δεν υπαρχει εγγυηση για κατι τετοιο.σε νοκια στορ που ρωτησα μου ειπαν γυρω στα 65 ευρο
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει λάθος.

Δεν έχει πομπό FM!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω ενα προβλημα με το κινητο μου. Δεν μπορει να αποθηκευσει τις ηχογραφησεις. εχω την εκοση 51, δεν ξερω αν φταιει η εκδοση αλλα νομιζω πως απο τοτε αρχισε να μην αποθηκευει τις ηχογραφησεις... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω ενα προβλημα με το κινητο μου. Δεν μπορει να αποθηκευσει τις ηχογραφησεις. εχω την εκοση 51, δεν ξερω αν φταιει η εκδοση αλλα νομιζω πως απο τοτε αρχισε να μην αποθηκευει τις ηχογραφησεις... :ninja:

 

Πήγαινε διαχειρηση αρχειων στο Ε:Αρχεια ηχου>Ψηφιακοι ηχοι

 

η

 

C:Αρχεια ηχου>Ψηφιακοι ηχοι

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω update το original firmware μέσω του ovi, αλλά μου έβγαλε 5-6 φορές ότι έχανε τη σύνδεση (έχω Win7 64-bit).

Τελικά ξεκίνησε, αλλά σταμάτησε σε κάποιο σημείο όπου έλεγε ότι το τηλέφωνο θα κάνει restart και αν δεν κάνει να το αποσυνδέσω και να το ανοίξω.

 

Όμως δεν ανοίγει. :shock: Όταν πατάω το power κάνει τη στιγμιαία δόνηση αλλά μετά τίποτα.

Υπάρχει κανένας τρόπος να το επαναφέρω?

 

(To κακό είναι ότι πριν το update δεν μπορούσε να ολοκληρώσει ούτε το backup που πήγα να κάνω στην αρχή, και επειδή 5 χρόνια με modded firmwares σε διάφορα τηλ. δεν έπαθα ποτέ νίλα, είπα "backup, εντάξει δεν πειράζει...". :dash:)

 

Το φλασάρισα τελικά με JAF και έπαιξε (βέβαια έχασα τα SMS, τα WLAN settings, κάποιες εφαρμογές, όλες τις ρυθμίσεις κτλ αλλά τουλάχιστον έχω τηλέφωνο...) :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω με την οθονη.επεσε και εκανε εναν ιστο αραχνης με ραγισματα,και μια γραμμη απο ακρη σε ακρη στην οθονη..σαφωσ και δεν υπαρχει εγγυηση για κατι τετοιο.σε νοκια στορ που ρωτησα μου ειπαν γυρω στα 65 ευρο

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30584

 

για δειτε εδω ;)

 

6 ευρο και ειναι παρα πολυ καλο !!!

ειχα χεστει λιγο οταν ανοιξα το κινητο ( δεν το εχω ξανακανει ) αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα γιατι ολα ειναι με φισες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα γνωριζει κανεις αν υπαρχει πλεον καποια εφαρμογη που να υποστιριζει βιντεοκλησεις για skype?

Καλύτερα να το ρωτήσεις στο θέμα για τις εφαρμογές ή να κάνεις και μια αναζήτηση εκεί για παρόμοια ερωτήματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Δεν μου ανοίγει το bluetooth. Πατάω ενεργοποίηση αλλά μου βγάζει "αδυναμία εκτέλεσης ενέργειας bluetooth". Μήπως γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω; Πάλεψα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Δεν μου ανοίγει το bluetooth. Πατάω ενεργοποίηση αλλά μου βγάζει "αδυναμία εκτέλεσης ενέργειας bluetooth". Μήπως γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω; Πάλεψα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Ευχαριστώ!!!

Μπορείς να δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν πιάσει αυτό τότε αναγκαστικά θα κάνεις hard format.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων αλλά τίποτα. Πώς κάνω hard format? Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=30584

 

για δειτε εδω ;)

 

6 ευρο και ειναι παρα πολυ καλο !!!

ειχα χεστει λιγο οταν ανοιξα το κινητο ( δεν το εχω ξανακανει ) αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα γιατι ολα ειναι με φισες :)

 

http://www.dealextreme.com/

Link to comment
Share on other sites

@Nikoump

Καλημέρα.

Για δοκίμασε να περάσεις ξανά το τελευταίο διαθέσιμο firmware. Συνέδεσε το στο ovi suite ή στο nokia software updater και δες αν σου επιτρέπει να περάσεις ξανά την τελευταία διαθέσιμη έκδοση λειτουργικού. Αν και μετά από αυτό δεν λυθεί το πρόβλημα τότε πήγαινε το σε κάποιο nokia care να το ελέγξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το τελευταίο firm?

Μέσα νοέμβρη δεν έλεγαν?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...