Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια..Βρεθηκε καποια λυση για να φενονται τα κομματια στην ΄Μουσικη' κανονικα και οχι ακαταλαβιστικα.Παλαιοτερα ειχα διαβασει για συχρονισμο με το windows media player και θα εφτιαχναν αλλα σε μενα δεν δουλεψε..Εχω αρκετα τραγουδια και δεν μπορω να τα κανω ενα ενα μετονομασια..

 

Κανενας δεν ξερει κατι??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει winamp για s60v5?

όχι εννοώ να περάσει τα τραγούδια μέσα από το winamp και όχι μέσα από το windows media player:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

 

προσφατα εγινα και εγω κατοχος του 5800 και θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι σας παρακαλω. (εννοειτε οτι πριν εκανα την σχετικη αναζητηση)

λοιπον, οταν θελω να ακουσω μουσικη: 1ο δεν με βολευει καθολου απο την βιβλιοθηκη γιατι μου τα εχει πολυ μπερδεμενα π.χ αρτιστας ειδος κ.τ.λ (μου βγαζει αλκινοο με dance hits, αν ειναι δυνατον!πιστευω με καταλαβαινετε)

2ο οταν παω σε καποιο φακελο απο την διαχειρηση αρχειων και επιλεξω να παιξει ενα τραγουδακι, μολις τελειωση σταματαει και δεν παει στο επομενο που εχει μεσα στον φακελο!

τι μπορω να κανω γι'αυτο?

υπαρχει καποια ρυθμιση?

μπορω να κατεβασω καποιον αλλο player που να παιζει ολο τον φακελο?

 

ευχαριστω εκ'των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

 

προσφατα εγινα και εγω κατοχος του 5800 και θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι σας παρακαλω. (εννοειτε οτι πριν εκανα την σχετικη αναζητηση)

λοιπον, οταν θελω να ακουσω μουσικη: 1ο δεν με βολευει καθολου απο την βιβλιοθηκη γιατι μου τα εχει πολυ μπερδεμενα π.χ αρτιστας ειδος κ.τ.λ (μου βγαζει αλκινοο με dance hits, αν ειναι δυνατον!πιστευω με καταλαβαινετε)

2ο οταν παω σε καποιο φακελο απο την διαχειρηση αρχειων και επιλεξω να παιξει ενα τραγουδακι, μολις τελειωση σταματαει και δεν παει στο επομενο που εχει μεσα στον φακελο!

τι μπορω να κανω γι'αυτο?

υπαρχει καποια ρυθμιση?

μπορω να κατεβασω καποιον αλλο player που να παιζει ολο τον φακελο?

 

ευχαριστω εκ'των προτερων!

αν περάσεις τα τραγούδια που θες με μορφή playlist από τον υπολογιστή σου δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα :D

 

είναι ο ίδιος τρόπος που περνάς τραγούδια και σε mp3 players, άνοιξε το winamp και σύνδεσε το τηλέφωνο σε λειτουργία pc suite και στην media library αριστερά θα σου δείξει στα portables το 5800 δυο φορές, μια για την εσωτερική μνήμη και μια για την κάρτα μνήμης.

δεξί κλικ και new playlist εκεί πάνω και μετά σύρε μέσα στην νέα playlist ότι τραγούδι θες(ακόμα και ολόκληρο φάκελο)

 

για το folder play ομολογώ ότι δεν ήξερα, ότι σε βολέψει βέβαια :p

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ να περάσει τα τραγούδια μέσα από το winamp και όχι μέσα από το windows media player:O

 

Εκανα hard format σημερα..Οταν θα περασω mp3 θα το δοκιμασω..Εσενα σου εχει φτιαξει απο το winamp ή απλα το ανεφερες??

Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard format σημερα..Οταν θα περασω mp3 θα το δοκιμασω..Εσενα σου εχει φτιαξει απο το winamp ή απλα το ανεφερες??

απλά το αναφέρω, ποτέ δε ξέρεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά παρατήρησα το εξής όταν σύγκρινα το δικό μου 5800 με ενός φίλου μου...

Από την οθόνη αναμονής,όταν πατάω το πράσινο μπαίνει στις τελευταίες κλήσεις,αλλά δεν κάνει κλήση πατώντας πάλι το πράσινο κουμπί,θα πρέπει να πατήσω το εικονίδιο του τηλεφωνου στην οθονη.

Ενω του φίλου μου παίρνει κάνει κανονικά κλήση πατώντας το πράσινο κουμπί...

 

Μπορεί να λυθεί αυτό το προβληματάκι?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά παρατήρησα το εξής όταν σύγκρινα το δικό μου 5800 με ενός φίλου μου...

Από την οθόνη αναμονής,όταν πατάω το πράσινο μπαίνει στις τελευταίες κλήσεις,αλλά δεν κάνει κλήση πατώντας πάλι το πράσινο κουμπί,θα πρέπει να πατήσω το εικονίδιο του τηλεφωνου στην οθονη.

Ενω του φίλου μου παίρνει κάνει κανονικά κλήση πατώντας το πράσινο κουμπί...

 

Μπορεί να λυθεί αυτό το προβληματάκι?

 

και μενα το ιδιο με σενα μ κανει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά παρατήρησα το εξής όταν σύγκρινα το δικό μου 5800 με ενός φίλου μου...

Από την οθόνη αναμονής,όταν πατάω το πράσινο μπαίνει στις τελευταίες κλήσεις,αλλά δεν κάνει κλήση πατώντας πάλι το πράσινο κουμπί,θα πρέπει να πατήσω το εικονίδιο του τηλεφωνου στην οθονη.

Ενω του φίλου μου παίρνει κάνει κανονικά κλήση πατώντας το πράσινο κουμπί...

 

Μπορεί να λυθεί αυτό το προβληματάκι?

 

και μενα το ιδιο με σενα μ κανει

 

Έχετε κάνει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του software (v40);

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις soft format εαν δεν γινει τιποτα και εχεις ελευθερο χρονο τοτε θα πρεπει να κανεις hard format λογικα θα λυθει το προβλημα!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις soft format εαν δεν γινει τιποτα και εχεις ελευθερο χρονο τοτε θα πρεπει να κανεις hard format λογικα θα λυθει το προβλημα!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

 

μηπως ειναι το κλασσικο προβληματακι με την σιμ της βονταφον?? για δοκιμασε να βαλεις καποια αλλη εικονα για εικονα υποδοχης... οταν ειχα κ εγω το 5800 κ στις 2 συσκευες μ ετσι το διορθωσα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το 5800 είναι ότι είναι σχετικά αξιόπιστο. Γενικότερα το σέρβις της Nokia είναι για τα μπάζα - κατά γενική ομολογία, συνεπώς η αξιοπιστία παίζει σημαντικό ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι το κλασσικο προβληματακι με την σιμ της βονταφον?? για δοκιμασε να βαλεις καποια αλλη εικονα για εικονα υποδοχης... οταν ειχα κ εγω το 5800 κ στις 2 συσκευες μ ετσι το διορθωσα..

 

Το ειχα ξεχασει :O Ισως να παιζει και αυτο αλλα εχει να ακουστει καιρο κατι τετοιο οποτε θελω να πιστευω οτι αυτο το προβλημα υπηρχε στις αρχες και οτι τωρα εχει διορθωθει. Φυσικα δεν χανει τιποτα να δοκιμασει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και κάποιο διάστημα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το gps του 5800.

 

Γενικά και στην αρχή αργούσε να κλειδώσει (3-4 λεπτά, με σωστές ρυθμίσεις νομίζω, a-gps, cosmote internet etc.). Τουλάχιστον όμως το Garmin XT δούλευε.

 

Κάποια στιγμή έπαθε ένα απροσδιόριστο κολληματάκι και επανήρθε μόνο με hard reset. Από τότε όποια εφαρμογή σχετίζεται με το gps (garmin, location, maps), κολλάει, έχω παρατηρήσει ότι δεν εμφανίζει πλέον το δορυφοράκι πάνω δεξιά. Αναρωτιέμαι αν είναι HW πρόβλημα. Έβαλα και τελευταίο firmware, ξανά hardreset, επανεγκατάσταση ovi maps... τπτ!

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Να το στείλω για σερβις; Από το Γερμανό μου είπαν ότι θα πάρει κανένα μήνα ...τόσο πολύ χρόνο χρειάζονται?

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία posts που αφορούσαν την εφαρμογή Ovi store μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα Nokia's Ovi Store. Οπότε η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο συγκεκριμένο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση που εχει σχεση με το bluetooth μου λεει αδυναμια εκτελεσης ενεργειας εχω την τελευταια εκδοση εκανα soft format οπως μου ειχε προτεινει ενα παιδι και παλι τα ιδια,μπορω να κανω κατι αλλο?να παω σε καναν γερμανο να το κοιταξουν η μονο σε nokia shop?αν υπαρχει καμια λιστα με τα nokia shop στην αθηνα ας μου στειλει ενα πμ η ας το γραψει εδω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Δοκίμασε να κάνεις format και στην κάρτα και στο κινητό σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο faq:Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό παρουσίασε ένα περίεργο πρόβλημα εντελώς ξαφικά. Η μπάρα ένδειξης της μπαταρίας παραμένει πάντα φουλαρισμένη. Δε μπορώ να ξέρω πότε τελειώνει η μπαταρία και αν δε φορτίσω το κινητό κάποια στιγμή θα κλείσει μόνο του.

 

Έχω δοκιμάσει soft-hard format, επανεγκατάσταση του firmware αλλά τίποτα. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

:!: High Voltage :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες συγνωμη αν εχει ειπωθει αλλα για hard format ζηταει κωδικο κλειδωματος πιος ειναι?

Το αναφέρει κάτω κάτω στο Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;, 12345 (αν δεν τον έχεις αλλάξει).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard format και κρατοντας back up στο κινητο δεν αλλαξε τιποτα και το προβλημα με το bluetooth συνεχιζει,τι αλλο μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...