Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ty για την απαντιση ,το βρηκα ^^

 

Παιζει mp4 το 5800 ? καπου ειδα ναι και καπου οχι..

επισης υπαρχει καλωδιο που να συνδεει απευθειας το κινητο με το ηχοσυστημα μου για αναπαραγωγη μουσικης απο το κινητο κατευθειαν στα ηχεια ?

 

Μπορείς να το συνδέσεις με το καλώδιο tv out που υπάρχει στην συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο φώντο τι διαστάστεις χρειάζεται για να φαίνεται σωστά μια φωτογραφία , θέλω να βάλω μια φωτογραφία όρθια με δύο πρόσωπα.
Link to comment
Share on other sites

Στο φώντο τι διαστάστεις χρειάζεται για να φαίνεται σωστά μια φωτογραφία , θέλω να βάλω μια φωτογραφία όρθια με δύο πρόσωπα.

 

Αν εννοείς σαν ταπετσαρία, θέλει 360 Χ 640

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς , αν και το ποτε θα βγει n-Gage για το 5800 ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου δεν αναβει .οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν κανει συνδεση κανει συνεχεις συνδεσεις αποσυνδεσεις με το pc.την μια το βλεπει αμεσωσ αποσυνδεεται.τι συμβαινει?εντωμεταξη το κινητο δεν αναβει καθολου.βοηθεια....

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κανεις αν γίνετε ένα hard format , μήπως και επανέλθει .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς , αν και το ποτε θα βγει n-Gage για το 5800 ?

Μπορείς να περάσεις το N-Gage, αλλά επίσημη υποστήριξη δεν υπάρχει.

Το πότε και αν υποστηριχθεί επίσημα δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κανεις αν γίνετε ένα hard format , μήπως και επανέλθει .

 

δεν επανερχεται το κινητο:(

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες χωρις sim-καρτας μνημης να δεις τι γινεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρία για λίγα λεπτά και ξανά βαλετη μετά από λιγω . Αν δεν γίνετε με κανέναν τροπο τότε μπορεί να θέλει να το πας σε κάποιο nokia shop .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μολις χτες απεκτησα ενα νοκια 5800.Σημερα λοιπον προσπαθουσα να εγκαταστησω μερικες εφαρμογες αλλα υπηρχε προβλημα που ελεγε οτι εχει ληξει το πιστοποιητικο,επειτα διαβασα στο google οτι πρεπει να κανεις διαφορα πραγματα αναμεσα σε αυτα ενα back up μεσω του νοκια pc suite,μολις το εκανα μετα εβγαλα και ξαναβαλα την καρτα μνημης και δεν την αναγνωριζε.

Σας παρακαλω βοηθηστε με οσοι ξερετε αν γινετε να κανω κατι γιατι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να διαβάσεις προσεκτικά το S60 5th Edition Platform FAQ και θα δεις τι πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε να μου πεις εσυ συγκεκριμενα γιατι δεν μπορω να διαβαζω τοσα πολλα;

Αν κανω hard format θα φτιαξει;

Link to comment
Share on other sites

Ο συνδεσμος που σε παρεπεμψε ο Itchrist86 ειναι ολες οι βασικες γνωσεις που χρειαζεται να εχει ενας χρηστης της πλατφορμας αυτης.Το να σε βοηθησει καποιος σε αυτο που ρωτησες δεν εξυπηρετει τιποτα γιατι οι αποριες θα γεννιουνται καθημερινα.Στο χερι σου ειναι τις περισσοτερες απο αυτες να τις λυσεις μονος σου.Και αυτο θα το καταφερεις διαβαζοντας το faq και τα διαφορα θεματα που υπαρχουν.Κανεις μας δεν γεννηθηκε με τις γνωσεις μεσα του.Ημαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

Καλως ηρθες στο φορουμ.Καλη παραμονη και καλη συνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα. Απ' το Σάββατο έχω το 5800 κι εχω μερικά πραγματάκια να ρωτήσω.

1) Το κουμπί της κάμερας που βρίσκεται κάτω αριστερά του τηλεφώνου όταν το πατάς πρέπει να ανοίγει την κάμερα. Εμένα αυτό μου το έκανε μόνο την πρώτη φορά. Τωρα αμα το πατήσω δεν κάνει τπτ αλλά το κουμπί λειτουργει.Γτ?

2)Οταν πάω να τραβήξω φωτο σε κατάσταση χαμηλού φωτισμού η οδόνη ανα βοσβήνει (ροζ και κανονικα) είναι λογικό? Επίσης η μπροστινή κάμεραόταν λειτουργεί παρουσιάζει πολλά παράσιτα.Γτ?

3)Η συσκευασία σας είχε μέσα εξτρα γραφίδα και θήκη για το κινητό?

4)Τρόπους για εξοικονόμηση ενέργειας?

5)Γίνεται στην αρχική οθόνη να εμφανιζει και συντομεύσεις και επαφές?

6)Αν ξέρετε κάποιο καλό θέμα ή παιχνίδι πείτε μου.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας. Συγνώμη αν σας κούρασα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να βλέπω και τα συνημμένα αρχεία στο hotmail?Αυτή την στιγμή τα βλέπω αλλά δεν μπορώ να τα ανοίξω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα. Απ' το Σάββατο έχω το 5800 κι εχω μερικά πραγματάκια να ρωτήσω.

1) Το κουμπί της κάμερας που βρίσκεται κάτω αριστερά του τηλεφώνου όταν το πατάς πρέπει να ανοίγει την κάμερα. Εμένα αυτό μου το έκανε μόνο την πρώτη φορά. Τωρα αμα το πατήσω δεν κάνει τπτ αλλά το κουμπί λειτουργει.Γτ?

2)Οταν πάω να τραβήξω φωτο σε κατάσταση χαμηλού φωτισμού η οδόνη ανα βοσβήνει (ροζ και κανονικα) είναι λογικό? Επίσης η μπροστινή κάμεραόταν λειτουργεί παρουσιάζει πολλά παράσιτα.Γτ?

3)Η συσκευασία σας είχε μέσα εξτρα γραφίδα και θήκη για το κινητό?

4)Τρόπους για εξοικονόμηση ενέργειας?

5)Γίνεται στην αρχική οθόνη να εμφανιζει και συντομεύσεις και επαφές?

6)Αν ξέρετε κάποιο καλό θέμα ή παιχνίδι πείτε μου.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας. Συγνώμη αν σας κούρασα.

1. Αν έχεις κάρτα sim vodafone τότε αυτό φταίει. Διάβασε το θέμα Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800; και θα βρεις την λύση.

2. Η μπροστινή κάμερα δεν είναι για να τραβάς φωτογραφίες αλλά για βιντεοκλήσεις. Έχει πολύ χαμηλή ανάλυση για να βγάλεις καθαρές φωτογραφίες.

3. Ναι οι παλιές παρτίδες είχαν μέσα και 2η γραφίδα και θήκη. Οι καινούργιες έρχονται με 1 γραφίδα και χωρίς θήκη.

4. Να χαμηλώσεις την φωτεινότητα της οθόνης, να ρυθμίσεις να σβήνει η οθόνη σε 10-15 δεύτερα, να το έχεις σε GSM και όχι σε 3G. Αν δεν χρειάζεσαι το ΒΤ και το wifi να τα έχεις κλειστά, αφαίρεση της δόνησης που αφορά την οθόνη όταν την χειρίζεσαι ή έστω να την έχεις στην επιλογή 1.

5. Όχι δεν μπορείς να έχεις και τα 2, μόνο ένα από τα δύο.

6. Για παιχνίδια δες στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Παιχνίδια Symbian OS v9.4 & v9.5 και για θέματα στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Με την κατάσταση χαμηλού φωτισμού στην κάμερα τι γίνεται?

Αν εννοείς για την κύρια κάμερα του 5800 σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, μην περιμένεις να σε βγάλει "ασπροπρόσωπο" το πιο πιθανό είναι να σε απογοητεύσει. Οι νυχτερινές του φωτογραφίες είναι κάτω του μετρίου. Μπορείς να "παίξεις" λίγο με τις ρυθμίσεις της κάμερας και ίσως να δεις κάτι καλύτερο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες. Οταν βρίσκομαι σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη γινεται ποζ και πάλι κανονική. Σαν να ανοβοσβήνει. Ετσι κάνει η είναι πρόβλημα?
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι φωτογραφίες του 5800 δεν είναι και οι καλύτερες , σε σχέση με αλλά κινητά τα οποία εχουν 3,2 κάμερα , και ειδικά όταν έχει χαμηλό φωτισμό χάνει πολύ .

 

Εμένα προσωπικά δεν μου έχει γίνει η οθόνη ποτέ ροζ όταν πάω να βγάλω μια φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό, η είμαι σε χαμηλό φωτισμό .Προσπάθησε να κανείς ένα hard format .

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες. Οταν βρίσκομαι σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη γινεται ποζ και πάλι κανονική. Σαν να ανοβοσβήνει. Ετσι κάνει η είναι πρόβλημα?

 

Το 5800 δυστυχώς δεν συνοδεύεται από την καλύτερη κάμερα, όχι τόσο λόγω hardware (τι στο καλό,... Carl Zeiss φακό φοράει!!!) όσο του απογοητευτικότατου software που το συνοδεύει σε όλα τα firmware μέχρι σήμερα!!!

 

To "αναβόσβημα" που περιγράφεις δεν είναι τίποτε άλλο από την εναλλαγή μεταξύ καταστάσεων της ισορροπίας λευκού!! Το κινητό δεν επιλέγει πάντα την σωστή και για να τραβήξεις σωστή φωτογραφία, απαιτεί manual εφαρμογή της (ισσοροπίας λευκού), ανάλογα με τις συνθήκες φωτισμού (λάμπα πυράκτωσης, φθορισμός, κλπ). Αν δεν το κάνεις το πιθανότερο είναι να βγεί λάθος η φωτογραφία.

Επίσης λόγω κακής αυτόματης ρύθμισης της ευαισθησίας λήψης, εμφανίζεται στις εκθέσεις με χαμηλό φωτισμό μεγάλος και έντονος κόκκος.

 

Γενικά με τις αυτόματες ρυθμίσεις είναι απογοητευτική η χρήση της κάμερας!

Όχι ότι με χειροκίνητες ρυθμίσεις (μη πρακτικό ούτως ή άλλως) είναι αισθητά καλύτερη!!!

 

Είπαν ... ότι θα ληθεί σε μελλοντικό firmware update.

 

Είδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες. Οταν βρίσκομαι σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη γινεται ποζ και πάλι κανονική. Σαν να ανοβοσβήνει. Ετσι κάνει η είναι πρόβλημα?

Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. Μόνο τότε παρουσιάζεται το πρόβλημα με τα χρώματα? Μήπως συμβαίνει και όταν το ξεκλειδώνεις, το έχεις παρατηρήσει?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...