Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επισης παρατηρησα οτι με την version 30 στον browser πολλες φορες σε πεταει ενω σερφαρεις και επιστρεφει η στην αρχικη οθονη η στο μενου...have u noticed?

και σε μενα το κανει και ειναι απιστευτα εκνευριστικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα το ίδιο κάνει! Πείτε μου κάτι. Όταν ενεργοποιώ το τηλέφωνο η οθόνη κάνει κάτι τρεμοπαιξίματα, κάτι σαν καρδιογράφημα και μετά γράφει νόκια και ανοίγει. Μερικές φορές όμως κλείνει μόνο του μετά το νόκια! Το κάνει και σε άλλους? Τί συμβαίνει? Εχω κάνει επανεγκατάσταση λογισμικού...αλλά τα ίδια!
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εκλεινε συνεχεια ο browser χθες!:mad:

 

Κατι αλλο, τωρα που στο youtube οταν κανεις κλικ στο βιντεο κανει παυση/αναπαραγωγη, πως θα τα βλεπουμε full screen??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει στο δικο μου το product code blue,αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο πιο απο τα 3 εχει καποιος,και πριν 2 εβδομαδες εκανα αναβαθμιση OTA.Μεσω NSU δεν βλεπω να ειναι ακομα διαθεσιμη.

 

Στειλε μ λιγο το product code σ:):):)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο κάνει! Πείτε μου κάτι. Όταν ενεργοποιώ το τηλέφωνο η οθόνη κάνει κάτι τρεμοπαιξίματα, κάτι σαν καρδιογράφημα και μετά γράφει νόκια και ανοίγει. Μερικές φορές όμως κλείνει μόνο του μετά το νόκια! Το κάνει και σε άλλους? Τί συμβαίνει? Εχω κάνει επανεγκατάσταση λογισμικού...αλλά τα ίδια!

 

Και σε εμένα το έχει κάνει αλλά δεν επηρέασε την λειτουργία του τηλεφώνου. Εξάλλου πολύ σπάνια το κλείνω...

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μ λιγο το product code σ:):):)

 

Yπαρχουν ολα τα Product code στο 1 post του παροντος..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο καιρο που η τελευταια αναβαθμιση ειναι διαθεσιμη OTA βλεπω οτι απο σημερα ειναι και μεσω NSU.Παλι καλα που την ανεβασαν πριν βγει η επομενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα.Μετα απο μια πληρη αποφορτιση,το κινιτο οταν το ανοιξα δεν αναγνωριζει τιν καρτα μνημης.Την βαζω και κολαει απιστευτα.Επισης εβαλα το νεο filware και παλι τα ιδια.Τι μου προτιντε?

 

Υ.Σ. αμα κανω την καρτα μνημης φορματ και την συσκεβη τι να κανω για να σοσω τις εφαρμογες που εχω εγγατεστημενες στιν καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Με μορφοποίηση της κάρτας από τον υπολογιστή πιστεύω πως θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Αν έχεις όμως αυτή που είχε το κινητό στη συσκευασία του καλύτερα να πάρεις μία άλλη.

Δεν είναι ο ορισμός της αξιοπιστίας οι κάρτες της Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ η φώτο που βγάζει είναι λίγο χάλια από ότι είδα , ξέρει κανείς το μέγεθος της φωτογραφίας που δέχεται ώστε να φαίνεται στην αναμονή.

 

Γιατί μετέφερα από την φωτογραφική που έχω και μου έβγαζε το μήνυμα μεγάλο μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

Συγνωμη αν εχει αναφερθε (νομιζω οτι εχει το παλιο thread αλλα δε μπορω να ψαχνω σε 300 σελιδες..)

Τις τελευταιες 3 βδομαδες το κινητο μου εμφανισε εντελως ξαφνικα το εξης προβλημα:

Οταν το ξεκλειδωνω καποιες φορες η οθονη ειναι γεματη γραμμες. Οταν λεω γραμμες δεν εννοω μερικες γραμμες αλλα φαινεται απο κατω τους το backround πχ, αλλα παραμορφωνεται η οθνονη.. Πτωση δεν ειχε καποια "σοβαρη". Γενικα το παρατηρω οταν υπαρχει "κρυο" - "υγρασια" (πχ ξεκινησε ξαφνικα ενω ημουν στο χωριο μου και ειχε ξυχρα-υγρασια. Απο τοτε το παρατηρω ιδιαιτερα σε χωρους με εντονο το A/C. Βεβαια και αλλες ασχετες στιγμες αλλα με ψυχρα περισσοτερο.

 

Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Μηπως πρεπει να το παω πισω σιγα σιγα για εγγυηση? (Σημειωτεον το εχω απο τον φεβρουαριο και ειναι πραγματικα το πρωτο προβλημα που μου βγαζει-εννοειται το αναβαθμιζω καθε φορα που βγαιζει καποια νεα εκδοση οποτε δεν εχει "μεινει πισω")

Για να γινω και πιο κατατοπιστικος, οριστε και μια φωτο

http://i32.tinypic.com/2h7p5lc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

Συγνωμη αν εχει αναφερθε (νομιζω οτι εχει το παλιο thread αλλα δε μπορω να ψαχνω σε 300 σελιδες..)

Τις τελευταιες 3 βδομαδες το κινητο μου εμφανισε εντελως ξαφνικα το εξης προβλημα:

Οταν το ξεκλειδωνω καποιες φορες η οθονη ειναι γεματη γραμμες. Οταν λεω γραμμες δεν εννοω μερικες γραμμες αλλα φαινεται απο κατω τους το backround πχ, αλλα παραμορφωνεται η οθνονη.. Πτωση δεν ειχε καποια "σοβαρη". Γενικα το παρατηρω οταν υπαρχει "κρυο" - "υγρασια" (πχ ξεκινησε ξαφνικα ενω ημουν στο χωριο μου και ειχε ξυχρα-υγρασια. Απο τοτε το παρατηρω ιδιαιτερα σε χωρους με εντονο το A/C. Βεβαια και αλλες ασχετες στιγμες αλλα με ψυχρα περισσοτερο.

 

Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Μηπως πρεπει να το παω πισω σιγα σιγα για εγγυηση? (Σημειωτεον το εχω απο τον φεβρουαριο και ειναι πραγματικα το πρωτο προβλημα που μου βγαζει-εννοειται το αναβαθμιζω καθε φορα που βγαιζει καποια νεα εκδοση οποτε δεν εχει "μεινει πισω")

 

Δυο λυσεις θα σου προτεινω η μια ειναι ΑΥΤΗ για να το κρατας ζεστο και ξηρο και η αλλη ειναι να το προσκομισεις για επισκευη χωρις βεβαια να τους πεις πως ειχε καποιες μη "σοβαρες" πτωσεις.;)

Link to comment
Share on other sites

@ vbatsigr

Πρόκειται για γνωστό πρόβλημα hardware.

Πήγαινε το για service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ η φώτο που βγάζει είναι λίγο χάλια από ότι είδα , ξέρει κανείς το μέγεθος της φωτογραφίας που δέχεται ώστε να φαίνεται στην αναμονή.

 

Γιατί μετέφερα από την φωτογραφική που έχω και μου έβγαζε το μήνυμα μεγάλο μέγεθος.

 

Για σωστη απεικονιση το μεγεθος της φωτογραφιας για Background πρεπει να ειναι 360*640 pixels.Οση δηλαδη και η αναλυση της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια εχω παραγγείλει το 5800 απο vodafone η συσκευη θα ειναι branded έχει διαφορές όσο αναφορά την ποιότητα κατασκευής σε σχεση με μι αλλη η οποία δεν είναι ( είδα ενος φίλου μου το 5800 unbranded και ελεγε made in τσεχία- δεν κατασκευάζεται το συγκεκριμένο στην φινλανδία λόγω κόστους ) ή οι vodafone live εκδόσης που κατάσκευάζονται ???

τέλος είναι εύκολο απο μέρους μου να γίνει unbranded?

ck
Link to comment
Share on other sites

Unbranded γίνεται εύκολα και γρήγορα μέσω του οδηγού που υπάρχει στο FAQ της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: στην διαδικασια debrand της συσκευης, πως πρεπει να συνδεσω την σησκευη με το pc για να μου το αναγνωρισει το NSS?γιατι δεν την βρισκει με τιποτα.
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: στην διαδικασια debrand της συσκευης, πως πρεπει να συνδεσω την σησκευη με το pc για να μου το αναγνωρισει το NSS?γιατι δεν την βρισκει με τιποτα.

 

Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση ?

http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103815.zip

pc suite mode το 5800, virtual usb device αρχικα στο nss

 

Πατησε στην συνεχεια scan new device

http://3.bp.blogspot.com/_0TQAhoGxxUA/SkwYBuOafzI/AAAAAAAACJA/fp0HeWywOC4/s1600-h/untitled1.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ως άσχετος έχω την εξής ερώτηση :

 

Πρόσφατα πήρα το 5800 όπου έβαλα την Vodafone SIM που είχα απο το προηγούμενο μοντέλο (πάλι Nokia το 7260). Απο τις επαφές που είχα καταχωρημένες βρίσκω περίπου τις μισές (επίσης δεν βρίσκω καθόλου τα παλιά εισερχόμενα SMS μου). Υπόψιν ότι το Nokia 7260 μας άφησε χρόνους ύστερα απο μακροβούτι σε νησί του Αιγαίου. Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστούν όλες μου οι επαφές ? Είναι θέμα μνήμης οπότε παίρνοντας μια SD μπορώ να τις σώσω εκεί ?

 

Κάθε βοήθεια επιθυμητή αφού οι επαφές είναι κυρίως επαγγελματικές και έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Επαφές > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Εμφάνιση επαφών και επέλεξε να εμφανίζονται και από τη sim αλλά και από τη μνήμη της συσκευής.

Αν δεν υπάρχουν όλες σου οι επαφές, σημαίνει πως δεν ήταν όλες αποθηκευμένες στη κάρτα sim στο παλιό κινητό, αλλά ένα μέρος αυτών βρίσκονταν στη μνήμη της συσκευής.

 

Τα sms, εφόσον είναι αποθηκευμένα στη sim και αυτά, πήγαινε στα Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως γίνεται να αποθηκεύονται οι επαφές και στην μνήμη τηλεφώνου αλλά και ταυτόχρονα στην κάρτα SIM?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα δεν γίνεται.

Θα πρέπει να το κάνεις εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση ?

http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103815.zip

pc suite mode το 5800, virtual usb device αρχικα στο nss

 

Πατησε στην συνεχεια scan new device

http://3.bp.blogspot.com/_0TQAhoGxxUA/SkwYBuOafzI/AAAAAAAACJA/fp0HeWywOC4/s1600-h/untitled1.jpg

 

τα εχω κανει ολα αυτα και τιποτα ομως.

στο device info μετα το scan μου εμφανιζει αυτο:

 

Checking Framework...Done.

->..pdginterfc.dll version: 1.0.479

->....pdg4fbus.dll version: 1.0.1685

->....pdg4mbus.dll version: 1.0.106

->.....pdg4fls.dll version: 1.0.1165

->....pdg4flsc.dll version: 1.0.0.58

->pdgphonebook.dll version: 1.0.192

->.bb5usbflash.dll version: 1.0.0.43

Reading Virtual USB device...Done.

->Serial: 161E97D0, HW: 0.0

Testing Interfaces...

->USB DKU2....Supported.

->USB CA-53...Supported.

Testing Directories...

->DCT4 Loaders Dir('Flash')......Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->ADSP Loaders Dir('FlashUsb')...Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->DCT3 Loaders Dir('fls1sup')....Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->Products Dir('products').......Not Found.

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...