Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες προτεινετε μ ενα Nokia Shop για να παω το 5800 μ γιατι μετα απο update που του εκανα δν ξαναψε ποτε οποτε πρεπει να το φτιαξω αμεσα. Εχω ακουσει οτι κανουν κανα μηνα και για να στο δωσουν ισχυει κατι τετοιο? Τωρα με το θεμα του update το πιο πιθανο ειναι η να μην το κατεβασε σωστα η δν εκανε σωστα την εγκατασταση κ του αλλαξε τα φωτα. Το μονο π κανει οταν το παταω να ανοιξει απλα ξεκιναει η δονηση για κανα λεπτο χωρις να αναψει η να δειξει κατι η οθονη κ μετα σταματαει. Εχω βγαλει memory card & sim κ κανει παλι το ιδιο. Format δν μπορω να κανω για τον λογο οτι δν γινεται τπτ την στιγμη π δν εμφανιζει κατι στην οθονη οπως κ αν το συνδεσω με καλωδιο usb στο pc παλι δν κανει τπτ...Οποτε το Nokia Shop μ φαινεται μονοδρομος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα εμεις να σου προτεινουμε ενα μαγαζι για να πας,να ξεραμε ομως σε ποια πολη εισαι θα βοηθουσε δεν νομιζεις;Σαν καινουργιος που εισαι διαβασε ολο το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ θα σε βοηθησει πολυ.Για παραδειγμα αν πηγαινες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205 θα μπορουσες να δεις πως μπορεις να κανεις φορματ στο 5800 οταν ειναι κλειστο.Κανε μια δοκιμη μηπως και εισαι τυχερος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις ενα δικιο ξεχασα να πω που μενω, Αθηνα - Χαιδαρι συγκεκριμενα. Το εχω διαβασει το thread που μ ειπες κ επισης εχω προσπαθησει να κανω κ soft κ hard reset χωρις ομως αποτελεσμα δυστηχως μιας κ δν κανει απολυτως τπτ την στιγμη π δν αναβει κ το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις ενα δικιο ξεχασα να πω που μενω, Αθηνα - Χαιδαρι συγκεκριμενα. Το εχω διαβασει το thread που μ ειπες κ επισης εχω προσπαθησει να κανω κ soft κ hard reset χωρις ομως αποτελεσμα δυστηχως μιας κ δν κανει απολυτως τπτ την στιγμη π δν αναβει κ το κινητο...

δοκιμασε το καταστημα στο αιγαλεω στη θηβων, δεν ειχα ποτε προβλημα και παντα ειναι εξυπηρετικοτατοι

 

αλλα προτα δοκμασε να κανεις hard format με το συνδιασμο των πληκτρων:

με κλειστό το κινητό πατάμε τα «κόκκινο πλήκτρο τερματισμού κλήσης», «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «πλήκτρο κάμερας» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ impreza_sti με συγχωρείς για τον χρόνο που διέθεσες και για την απάντηση που μου έδωσες που ομολογουμένως ήταν βοηθητική

 

Το RTFM σε ελληνικά manuals δεν αποτελεί πάντα πάγια τακτική για τους users είτε είναι naive είτε είναι experienced καθώς κατά γενική ομολογία δεν είναι τόσο καλογραμμένα όσο θα περίμενε κανεις να είναι

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ή το κουμπί των επαφών και του πληκτρολογίου στην οθόνη αναμονής έχουν γίνει πιο ανοιχτόχρωμα;

 

Έχουν γίνει! Έχουν αλλάξει και τα πλήκτρα της αριθμομηχανής, καθώς και τα αριθμητικά πλήκτρα!
Χτες έκανα και εγώ το update στην 30.x και έτσι είναι.

Και σε μένα χρειάστηκε hard reset για να προχωρήσει η αναβάθμιση (εντελώς κουφό). Πολύ εξυπηρετική η αλλαγή των εικονιδίων στις κλήσεις εάν η κλήση ήταν από κινητό ή σταθερό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, παρατηρώ διάφορα τρελά πράγματα! Στην αρχική οθόνη, πατώντας πάνδ δεξία και ύστερα στην ώρα που εμφανίζεται και μετά νέα αφύπνιση, πολλές φορές με πετάει πάλι στην αρχική οθόνη! Επίσης, όταν βγάζω video, ορισμένα κολλάνε για 1-2 δευτερόλεπτα, και άλλα παίζουν λίγο και κολλάνε! Αυτό γίνεται μόνο όταν βγάζω video από το κινητό!

Έχεις την κάρτα μνήμης της νοκια από τη συσκευασια;; Αν ναι, αυτός είναι ο λόγος για ο,τι κόλλημα έχεις παρατηρήσει.. Η πλέον ενδεδειγμένη και προτεινόμενη εδώ και καιρό από τα παιδιά είναι μιΑ SanDisc class 4.. Ελπίζω να βοηθησα!:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την κάρτα μνήμης της νοκια από τη συσκευασια;; Αν ναι, αυτός είναι ο λόγος για ο,τι κόλλημα έχεις παρατηρήσει.. Η πλέον ενδεδειγμένη και προτεινόμενη εδώ και καιρό από τα παιδιά είναι μιΑ SanDisc class 4.. Ελπίζω να βοηθησα!:)

 

Ναι αυτή έχω! Για το βίντεο να το καταλάβω ότι φταίει αυτή καθώς, εκεί αποθηκεύεται! Αλλά το άλλο με το ρολόι πώς γίνεται να φταίει η κάρτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Σε ποιον φακελο στην καρτα μνημης πρεπει να βαζω τα mp3 μου ετσι ωστε να τα βλεπει το κινητο??

παω δλδ στο μενου μουσικη κ δεν μου εμφανιζει τα τραγουδια οπως κ να τα βαλω στην καρτα (χυμα ή σε φακελο)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Πανο, βαλε τα κομμάτια σου σε όποιον φάκελο θέλεις, δεν έχει σημασία που, άνοιξε την μουσική και επέλεξε επιλογές-ανανέωση βιβλιοθήκης.
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι στον φάκελο sound βαζω ενα δικό μου φάκελο με τραγούδια.

Έπειτα κάνω ανανέωση στη μουσική βιβλιοθήκη.

Θέλω να φτιάξω στην συνέχεια μία λίστα αναπαραγωγής με τα τραγούδια του φακέλου που έβαλα αλλά ....πρέπει να τα επιλέξω ένα ένα ψάχνοντας στο "Ολα τα τραγούδια" ή ανα καλλιτεχνη κλπ...

Υπάρχει καποιος τρόπος να φτιάχνω λίστες?

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όσα έκανες, τα είχα κάνει και εγώ, και μετά πίστευα ότι θα ήταν πιο βολικό να φτιάξω μια λίστα αναπαραγωγής με τα συγκεκριμένα τραγούδια, όμως διαψευστηκα :(

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν κάνω κάτι λάθος

και τελικά δεν μπορείς εύκολα και γρήγορα να βάλεις ένα φάκελο με τραγούδια και να τον ακούσεις σαν playlist δηλαδή χωρίς διακοπές,το ενα πισω απο το αλλο,

τότε η νόκια βρίσκεται πολύ πισω..:(

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι δεν μπορεις;Δεν χρειαζεται ομως να το συζηταμε εδω και να βγαινουμε εκτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι στον φάκελο sound βαζω ενα δικό μου φάκελο με τραγούδια.

Έπειτα κάνω ανανέωση στη μουσική βιβλιοθήκη.

Θέλω να φτιάξω στην συνέχεια μία λίστα αναπαραγωγής με τα τραγούδια του φακέλου που έβαλα αλλά ....πρέπει να τα επιλέξω ένα ένα ψάχνοντας στο "Ολα τα τραγούδια" ή ανα καλλιτεχνη κλπ...

Υπάρχει καποιος τρόπος να φτιάχνω λίστες?

 

Συνδεσε το κινητό σου σε μαζική αποθήκευση, άνοιξε το winamp, δημιούργησε μια λίστα και αποθηκεύσε την στην κάρτα μνήμης. Μόλις ανοίξεις την μουσική, κανε ανανέωση και θα σου βρει την λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ενδιαφέρομαι και εγώ να αποκτήσω το κινητό.Το βρήκα στο e-click στα 255ευρώ.Απλά έχω ακούσει από 2 άτομα ότι το προϊόν το παρέλαβαν ανοιγμένο με φωτοτυπημένο manual.Μου είπαν δηλαδή ότι είναι προϊόν παραεισαγωγής,και ότι θα έχουν πρόβλημα με την εγγύηση.Μίλησα στο live chat του καταστήματος αναφέροντας την απορία μου περι του θέματος και μου δωσαν μια ξερή απάντηση:"Το κινητό καλύπτεται απο 24μηνη εγγύηση",ούτε αν παραδίδεται ανοιγμένο,ούτε αν είναι παραεισαγωγή.Παραθέτω την απορία μου εδώ σε περίπτωση που υπάρχουν άτομα που έχουν προμηθευτεί από το κατάστημα αυτό,για να με διαφωτίσουν.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ενδιαφέρομαι και εγώ να αποκτήσω το κινητό.Το βρήκα στο e-click στα 255ευρώ.Απλά έχω ακούσει από 2 άτομα ότι το προϊόν το παρέλαβαν ανοιγμένο με φωτοτυπημένο manual.Μου είπαν δηλαδή ότι είναι προϊόν παραεισαγωγής,και ότι θα έχουν πρόβλημα με την εγγύηση.Μίλησα στο live chat του καταστήματος αναφέροντας την απορία μου περι του θέματος και μου δωσαν μια ξερή απάντηση:"Το κινητό καλύπτεται απο 24μηνη εγγύηση",ούτε αν παραδίδεται ανοιγμένο,ούτε αν είναι παραεισαγωγή.Παραθέτω την απορία μου εδώ σε περίπτωση που υπάρχουν άτομα που έχουν προμηθευτεί από το κατάστημα αυτό,για να με διαφωτίσουν.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κοίτα, αν το είχαν πάρει από Ελλάδα, δεν θα σου έλεγαν καλύπτεται από 24μηνη εγγύηση, αλλά ναι το έχουμε από Ελλάδα και δεν είναι παραεισαγωγή:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους.Αντιμετωπίζω το εξής προβληματάκι.Οταν κατεβαζω τραγουδια μέσω του κινητού μου έχω το πρόβλημα του ότι δεν μπορώ να τα βρω μετά και χρειάζεται αναζήτηση έπειτα.Δοκιμασα να ψάξω σε όλους τους φακέλους της κάρτας αλλά τπτ.Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό απορώ και εγώ...Ελπίζω απλά να βαριόταν ο πωλητής να μου μιλήσει...Σίγουρα πάντως κάποιοι θα πήραν την συσκευή από εκεί,οπότε θα κάνω υπομονή μέχρι να μου απαντήσουν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους.Αντιμετωπίζω το εξής προβληματάκι.Οταν κατεβαζω τραγουδια μέσω του κινητού μου έχω το πρόβλημα του ότι δεν μπορώ να τα βρω μετά και χρειάζεται αναζήτηση έπειτα.Δοκιμασα να ψάξω σε όλους τους φακέλους της κάρτας αλλά τπτ.Καμιά ιδέα?

 

Για κοίταξε στον φάκελο download της κάρτας μνήμης ;)

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό απορώ και εγώ...Ελπίζω απλά να βαριόταν ο πωλητής να μου μιλήσει...Σίγουρα πάντως κάποιοι θα πήραν την συσκευή από εκεί,οπότε θα κάνω υπομονή μέχρι να μου απαντήσουν...

Μπορείς να κάνεις και το άλλο, να το παραγγείλεις με αντικαταβολή, και όταν έρθει το courrier σπίτι σου ανοίγεις την κούτα και βλέπεις το imei και παίρνεις τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή ένα nokia shop να σου πουν αν είναι ελληνικό ή όχι. Το courrier θα περιμένει κανένα 10λεπτο, αλλά τι να κάνουμε, κέρασε τον μια πορτοκαλάδα ;)

 

EDIT: όταν λέω κούτα δεν λέω να ανοίξεις την κούτα της συσκευής, αλλά την μεγάλη κούτα που θα σου δώσει το courrier. Πάνω στην κούτα του κινητού γράφει σε ένα αυτοκόλλητο το imei του, οπότε δεν χρειάζεται να "αλλοιώσεις" το προϊόν για να δεις το imei.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες για το τηλέφωνο...

1. Όταν έχω κάποια αναπάντητη και ενώ την βλέπω μετά μου βγάζει το σηματάκι "ανοιχτής εφαρμογής" (αυτό το μικρό κυκλάκι στην γωνία των εικονιδίου) και πρέπει να μπώ στο Μενου-Εφαρμογές-Μητρώω για να φύγει. Υπάρχει τρόπος να μη το βγάζει αυτό?

2. Όταν κάνω κλήση, μου βγάζει ένα μήνυμα ενημέρωσης πάνω από τα εικονικά πλήκτρα κλήσης ότι "Συνδέθηκε" αν θυμάμαι καλά, το οποίο μήνυμα μένει μερικά δευτερόλεπτα και αν θες πχ. να ακυρώσεις την κλήση άμεσα δεν μπορείς. Μιλάω πάντα μέσω οθόνης αφής. Γενικώς τα hard πλήκτρα δεν με βολεύουν πλέον! Αφαιρείται αυτό?

3. Γίνεται να διαγραφούν κάποια από τα έτοιμα προφίλ?

4. Στην αναζήτηση βάζοντας μια λέξη να μου την βρει, ειδικά μέσα στα μηνύματα, έχει το εξής πρόβλημα. Διαβάζει τους κοινούς με τα αγγλικά χαρακτήρες ως Αγγλικούς, ενώ τους Ελληνικούς ως Ελληνικούς. Έτσι μια λέξη πχ. "Εγώ" πρέπει να βάλεις το 'Ε' αγγλικά, το 'γ' και το 'ω' ελληνικά. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε στον φάκελο download της κάρτας μνήμης ;)

 

Λες να μην κοιταξα...:D

Δυστυχως ούτε εκεί είναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...