Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε γενικες γραμμες απατη η 30.

 

 

Τι να τα κανουμε ρε σεις τα e-mail notification??μας ''επαιξε'' η nokia μαγκες.εβγαλε το 5800 να μας γλυκανει μεχρι να ρθει το n97 και τωρα που ηρθε μην ειδατε τον Παναή για το 5800.Δε θα παραξενευτω κ-α-θ-ο-λ-ο-υ αν αυτη ειναι η τελευταια αναβαθμιση.

 

 

 

**ακου εκει hard reset για να λειτουργησει η αναβαθμιση σωστα με το mail και να ελευθερωθει σωστα η ram...τι διαολο,beta ειναι η αναβαθμιση που μας δωσανε ??(μεχρι κι εδω?)αχαχαχαχα.Τραγικοι απλα οι τυποι. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτέλους η διόρθωση που περίμενα έγινε στην τελευταία αναβάθμιση.

Στο μητρώο κλήσεων βγάζει το σωστό εικονίδιο αριστερά από το όνομα ανάλογα με το εάν το νούμερο το είχες καταχωρήσει σαν σταθερό ή κινητό. :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις απεγκατασταση την εφαρμογη ThePencil

 

Το εχω βγάλει και κανει παλι τα ιδια....

Καμια αλλη ιδεα, εκτος απο hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Eκανες επανεκκινηση στην συσκευη σου?

 

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση την εφαρμογη και μετα απεγκατασταση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο και έχει σβηστεί οθόνη, γιατί ανάβει το μεσαίο πλήκτρο και σβήνει αμέσως κάθε 20 δευτερόλεπτα;

 

:vava: Μεσα στο μενου του τηλεφωνου υπαρχει κατι που λεγεται ρυθμισεις.Αμα το πατησεις θα δεις καπου οτι λεει τηλεφωνο.Πατα το και αυτο και θα δεις στο τελος οτι λεει φωτισμος ειδοποιησης.Καπου εκει εισαι.Α, να μην το ξεχασω,Σε ολα τα θεματα του φορουμ υπαρχει ενα μαγικο κουμπακι που λεγεται αναζητηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί είμαι προβληματισμένος,όλα τα Ν κινητά έχουν ένα μπλέ led που αναβοσβήνει για να σου δείξει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί όταν έχει κλειστή την οθόνη,το 5800 έχει αυτό το led αλλά εμένα δεν έχει ανάψει ποτέ.Είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Eκανες επανεκκινηση στην συσκευη σου?

 

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση την εφαρμογη και μετα απεγκατασταση..

 

Αυτα εχουν γινει απο χτες που διαβασα το post σου χωρις αποτελεσμα....

Ευχαριστω για το χρονο σου...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και όλα μια χαρά μέχρι στιγμής.

 

Αυτό εδώ πως γίνεται;

 

Standby screen:

 

* *When Music Player is operating, and seeing the track name on the screen, and then when one song ends and goes to the next track, the speed at which this happens has improved yet again from 21.002, although the noticeable change is not as much as from 20.149 to 21.002.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και όλα μια χαρά μέχρι στιγμής.

 

Αυτό εδώ πως γίνεται;

 

Αν κατάλαβα καλά δεν κάνεις κάτι. Την ταχύτητα μετάβασης απο το ένα track στο άλλο διόρθωσαν

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση γιατί είμαι προβληματισμένος,όλα τα Ν κινητά έχουν ένα μπλέ led που αναβοσβήνει για να σου δείξει ότι το τηλέφωνο λειτουργεί όταν έχει κλειστή την οθόνη,το 5800 έχει αυτό το led αλλά εμένα δεν έχει ανάψει ποτέ.Είναι φυσιολογικό αυτό;

Στο ακριβώς από κάτω ποστ αναφέρεται αυτό ακριβώς. Το 5800 έχει την δυνατότητα να επιλέγεις αν θα αναβοσβήνει το λευκό πλήκτρο του μενού. ΓΙα να το κάνεις αυτό θα πας Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Φωτισμός ειδοποίησης και εκεί θα βρεις 2 επιλογές, η μια είναι για να λειτουργεί η αναπνοή και να δείχνει ότι το κινητό είναι σε λειτουργία και η άλλη επιλογή είναι για να αναβοσβήνει γρήγορα όταν έχει αναπάντητη, sms ή email. Υπάρχουν και στις οδηγίες χρήσεως.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό,στην πάνω μεριά του τηλεφώνου ακριβώς δίπλα στην κάμερα υπάρχει ένα led στο 5800 το οποίο θα έπρεπε να αναβοσβήνει όπως σε όλα τα Ν-series.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό,στην πάνω μεριά του τηλεφώνου ακριβώς δίπλα στην κάμερα υπάρχει ένα led στο 5800 το οποίο θα έπρεπε να αναβοσβήνει όπως σε όλα τα Ν-series.

 

Και γιατι δηλαδη θα επρεπε να αναβοσβηνει στο 5800 απο την στιγμη που δεν εχει αυτη την λειτουργια;Και που το ειδες οτι σε ολα τα Ν-series γινεται κατι τετοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό,στην πάνω μεριά του τηλεφώνου ακριβώς δίπλα στην κάμερα υπάρχει ένα led στο 5800 το οποίο θα έπρεπε να αναβοσβήνει όπως σε όλα τα Ν-series.

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα πια, έχει αλλάξει εδώ και πολύ καιρό. Αυτό υπήρχε σε εποχές Ν80, Ν73. Αυτά που είναι δίπλα στην κάμερα είναι οι αισθητήρες φωτός και ο αισθητήρας για να σβήνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλέφωνο ώστε να μην πατιούνται τα εικονικά πλήκτρα καταλάθος. Το μπλε led όπως σου είπα έχει αντικατασταθεί από την αναπνοή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετά Ν series και το έχουν όλα.Αυτό δίπλα στην μπροστινή κάμερα του 5800 τι είναι;

 

ΟΚ σ ευχαριστώ για την απάντηση,νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το δικό μου :P

Πότε θα έρθει και για τα VL 5800 το firmware update;Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δε νομίζω να μπορεί να σου απαντήσει κάποιος με σιγουριά. Πολλές φορές σε branded συσκευές, οι αναβαθμίσεις καθυστερούν αρκετά, έως και μήνες ή δεν βγαίνουν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα εχθες το βραδυ απο το κινητο , κανονικα το κατεβασε απο τη νοκια και ολα καλα . Παρεπιμπτοντως το εχω εδω και 7 μηνες και ειναι αψογο μακραν το καλυτερο που ειχα ποτε , ουτε σχισμες ουτε κολληματα(2 φορες δεν το θεωρω σοβαρο) ουτε τπτ , μπλε απο τα πρωτα της βοντα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά δεν κάνεις κάτι. Την ταχύτητα μετάβασης απο το ένα track στο άλλο διόρθωσαν

 

Εννοώ πως γίνεται να βλέπω στην οθόνη αναμονής ποιό τραγούδι ακούω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως γίνεται να βλέπω στην οθόνη αναμονής ποιό τραγούδι ακούω?

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την γραμμή συντομεύσεων, μετά θα πας Ρυθμίσεις > Προσωπικό > Αρχική οθόνη > Αρχική οθόνη και θα βάλεις τικ εκεί που λέει Μουσική.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο stendor.

 

Είναι η ιδέα μου ή το κουμπί των επαφών και του πληκτρολογίου στην οθόνη αναμονής έχουν γίνει πιο ανοιχτόχρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει! Έχουν αλλάξει και τα πλήκτρα της αριθμομηχανής, καθώς και τα αριθμητικά πλήκτρα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μας δωσεις μερικες λεπτομερειες για τον τροπο που το χρησιμοποιεις και το χρονο που κραταει για να τα συγκρινουμε με τα δικα μας..

 

Φίλε μου έκανα πλήρης φόρτιση και χρησιμοποίησα ως εξής το κινητό:

Μίλησα 2 ώρες και κάτι, έβγαλα 2 φωτογραφίες και έστειλα καμιά δεκαριά μηνύματα. H μπαταρία του κράτησε 2 μέρες και 6 ώρες.. Τα συμπεράσματα δικά σας..

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζετε αν θα μπορω να σερφαρω στο internet με το 5800 μεσω του wlan modem του υπολογιστη του σπιτιου μου?η πιανει internet μονο σε wifispots σημεια εξω?βιντεακια και ταινιουλες avi,wmv κλπ παιζει?
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να σερφάρεις και από το σπιτι σου , αν έχεις ασύρματο ρουτερ , και παίζει και βιντεακια και τανιούλες :D

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακολούθησα πιστά τις οδηγίες του 1ου τρόπου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

κατάφερα να αλλάξω τον κωδικό,και ναι δοκίμασα και τους 3

Nokia 5800d-1 XpressMusic (RM-356): 0573762 (Black) / 0559395 (Blue) / 0559299 (Red) και για επιβεβαίωση ξαναέκανα read για να δώ αν πήρε τις νέες τιμές και όταν ψάχνω μέσω FOTA για updates δεν βρίσκει τίποτα.Ξέχασα να κάνω κάτι;

Ας απαντήσει κάποιος που έκανε πρόσφατα debrand το δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...