Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά σήμερα , μετά την αναβάθμιση , ανακάλυψα ότι δεν δουλευουν στα πλήκτρα στην home screen , δηλαδή το κουμπί για να εμφανιστεί η οθόνη με τα ψηφία και το κουμπί των επαφών...φταίει αυτό ή ότι άλλαξα την γραμματοσειρά , και θα χρειαστεί φορμάτ;;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η αναβάθμιση σίγουρα δεν φταίει. Κοίτα μήπως φταίει, καταρχήν, το θέμα που χρησιμοποιείς. Μετά έλεγξε την γραμματοσειρά και μετά καμία εφαρμογή μήπως προκαλεί το κόλλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κ εγω το 5800 κ αντιμετωπιζω προβλημα. Με το που εκανα αναβαθμιση κ παει να κανει επανεκκινηση δεν αναψε. Παταω το κουμπι για να το αναψω κ ξεκιναει η δονηση χωρις να δειχνει τπτ. Μετα απο 1 λεπτο σταματαει κ μενει ετσι. Αν ξαναπατησω το κουμπι παλι το ιδιο κανει. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κ εγω το 5800 κ αντιμετωπιζω προβλημα. Με το που εκανα αναβαθμιση κ παει να κανει επανεκκινηση δεν αναψε. Παταω το κουμπι για να το αναψω κ ξεκιναει η δονηση χωρις να δειχνει τπτ. Μετα απο 1 λεπτο σταματαει κ μενει ετσι. Αν ξαναπατησω το κουμπι παλι το ιδιο κανει. Τι κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

Μάλλον για hard reset σε βλέπω...

 

(πράσινο, κόκκινο και κουμπί κάμερας πατημένα και πατάμε το ΟΝ νομίζω - ΠΡΟΣΟΧΗ, σβήνονται τα πάντα)

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σίγουρα δεν φταίει. Κοίτα μήπως φταίει, καταρχήν, το θέμα που χρησιμοποιείς. Μετά έλεγξε την γραμματοσειρά και μετά καμία εφαρμογή μήπως προκαλεί το κόλλημα.

 

το θέμα δεν νομίζω, γιατί το δοκίμασα και το θέμα από τη μαμά και το πρόβλημα συνέχιζε...για την γραμματοσειρά , δεν ξέρω , γιατί την έβαλα προχθές , άρα θεωρείται πιθανό (όπως και κάποια άλλα προβλήματα, όπως το ότι δεν ανοίγει την πρώτη φορά και κολλάει στο σημείο που δείχνει το "Nokia" , κατά την έναρξη)..για πρόγραμμα , πως μπορώ να το έλεγξω;; (ελπίζω να μην χρειάζεται να τα απεγκαταστήσω ένα-ένα :happy: )

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για hard reset σε βλέπω...

 

(πράσινο, κόκκινο και κουμπί κάμερας πατημένα και πατάμε το ΟΝ νομίζω - ΠΡΟΣΟΧΗ, σβήνονται τα πάντα)

 

Κ παλι δν το βλεπω να κανει κατι γιατι δν μ αναβει καν η οθονη. Απλα οταν παταω το ΟΝ ξεκιναει η δονηση για κανα λεπτο χωρις να δειχνει τπτ κ μετα σταματει...

Υπαρχει περιπτωση να μην εγινε σωστα η εγκατασταση του update κ για αυτο να κολλαει κ να μην ανοιγει? Σε αυτην την περιπτωση η εγγυηση ισχυει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Κ παλι δν το βλεπω να κανει κατι γιατι δν μ αναβει καν η οθονη. Απλα οταν παταω το ΟΝ ξεκιναει η δονηση για κανα λεπτο χωρις να δειχνει τπτ κ μετα σταματει...

Υπαρχει περιπτωση να μην εγινε σωστα η εγκατασταση του update κ για αυτο να κολλαει κ να μην ανοιγει? Σε αυτην την περιπτωση η εγγυηση ισχυει η οχι?

Δεν πιστεύω να έγινε λάθος στο update.Η εγγύηση πάντως ισχύει.Μήπως άδειασε η μπαταρία;Για δοκίμασε να την αφαιρέσεις και να την αφού την ξαναβάλεις ξεκινα το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έγινε λάθος στο update.Η εγγύηση πάντως ισχύει.Μήπως άδειασε η μπαταρία;Για δοκίμασε να την αφαιρέσεις και να την αφού την ξαναβάλεις ξεκινα το.

 

Μπαταρια εχει αρκετη, αν δν ειχε δν θα ξεκιναγε η δονηση για 1 λεπτο καθε φορα π το ανοιγω...Την εχω αφαιρεσει για αρκετη ωρα οπως κ την Sim κ την καρτα μνημης αλλα παλι μ κανει το ιδιο. Το θεμα ειναι οτι δν μπορω να κανω reset μηπως φταιει κατι αλλο για τον λογο οτι δν μ δειχνει κατι στην οθονη παρα μονο κανει δονηση κ μετα σταματαει...

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια εχει αρκετη, αν δν ειχε δν θα ξεκιναγε η δονηση για 1 λεπτο καθε φορα π το ανοιγω...Την εχω αφαιρεσει για αρκετη ωρα οπως κ την Sim κ την καρτα μνημης αλλα παλι μ κανει το ιδιο. Το θεμα ειναι οτι δν μπορω να κανω reset μηπως φταιει κατι αλλο για τον λογο οτι δν μ δειχνει κατι στην οθονη παρα μονο κανει δονηση κ μετα σταματαει...

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.Άνοιξε το και αφησε κάνα 5λεπτο μήπως και λειτουργήσει.Αν δεν πήγαινε αύριο σε ένα nokia shop να στο ελέγξουν.Να τους πεις οτι έκανες αναβάθμιση μέσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητάκι μέχρις στιγμής τα πάει περίφημα!

 

Στο ιντερνετ (wifi) πολύ καλό, στα παιχνίδια-αν και με την αφή είναι λίγο δύσκολο-είναι αρκετά καλό, από εφαρμογές έχει μπόλικες. Η μπαταρία πρώτη μέρα φουλ φόρτισης κράτησε μέχρι το βράδυ αλλά μπορώ να πω ότι το ξεπάτωσα. Γραφίδα και πένα εύχρηστα, το δάχτυλο είναι λίγο δύσκολο αλλά παλεύεται (είμαι και αριστερόχειρας...). Τό μόνο αρνητικό είναι η κάμερα που ίσως δεν έχω δει χειρότερη (από το πρώτο ericsson που είχα κάποτε με vga!) και ίσως είναι λίγο αργό στην εμφάνιση φωτογραφιών-βίντεο.

 

Την αναβάθμηση ψιλοφοβάμαι να την κάνω με όλα αυτά που ακούω. Αλλά αν γίνεται το κινητό πιο γρήγορο στις λειτουργίες του μάλλον θα το τολμίσω.

 

Και μια ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να οργανωθούν τα εικονίδια των εφαρμογών;

πχ. να μπουν σε φακέλους ανά κατηγορία?

Α, και μια 2η: Υπάρχει κάποια λίστα με εφαρμογές και παιχνίδια που αξίζουν για το 8500? (ας πούμε ποια είναι τα καλύτερα-απαραίτητα...)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμηση ψιλοφοβάμαι να την κάνω με όλα αυτά που ακούω. Αλλά αν γίνεται το κινητό πιο γρήγορο στις λειτουργίες του μάλλον θα το τολμίσω.

 

Και μια ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να οργανωθούν τα εικονίδια των εφαρμογών;

πχ. να μπουν σε φακέλους ανά κατηγορία?

Α, και μια 2η: Υπάρχει κάποια λίστα με εφαρμογές και παιχνίδια που αξίζουν για το 8500? (ας πούμε ποια είναι τα καλύτερα-απαραίτητα...)

 

Ευχαριστώ!

Να κάνεις την αναβάθμιση, είναι υπόθεση 5 λεπτών. Θα συνδεθείς με wifi, θα κατεβάσει την ενημέρωση και από εκεί και πέρα θα προχωρήσει μόνο του. Κράτα ένα backup για καλό και για κακό.

 

Θα πας στον φάκελο με τις εφαρμογές θα πατήσεις Επιλογές > Οργάνωση και θα βάλεις τα εικονίδια στις θέσεις που θες εσύ. Για να φτιάξεις φακέλους θα μπαίνεις στο μενού και θα πατάς Επιλογές > Οργάνωση > Νεός φάκελος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις την αναβάθμιση, είναι υπόθεση 5 λεπτών. Θα συνδεθείς με wifi, θα κατεβάσει την ενημέρωση και από εκεί και πέρα θα προχωρήσει μόνο του. Κράτα ένα backup για καλό και για κακό.

 

Ναι τελικά λέω να το κάνω. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά. Θα το κοιτάξω το απόγευμα...

 

Θα πας στον φάκελο με τις εφαρμογές θα πατήσεις Επιλογές > Οργάνωση και θα βάλεις τα εικονίδια στις θέσεις που θες εσύ. Για να φτιάξεις φακέλους θα μπαίνεις στο μενού και θα πατάς Επιλογές > Οργάνωση > Νεός φάκελος.

 

Ωχ, ήταν πανεύκολο τελικά! (Διαβάζουμε και κανα Manual που και που :p). Εμ πήγα και το πήρα αρχές εβδομάδος και έλεγα να περιμένω το Σ/Κ να το ψάξω άλλα όλο και με τρώει...

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι για όσους έχουμε vlive 5800 παιζει προβλημα με την εγγύηση εφ'όσον κάνουμε αναβάθμιση στο firmware. Οπότε γεννιέται το ερώτημα : ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το firmware vlive ώστε αν παίξει τίποτα να το flashαρουμε πισω πριν παει για service?
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό είναι και το λεξικό που έχει το 5800. Εχει μόνο αγγλική γλώσσα, αλλά μέσω wi-fi μπορείτε να συνδεθείτε μέσω του λεξικού στο site της Νόκια και να κατεβάσετε δωρεάν και την Ελληνική γλώσσα. Ίσως να το γνωρίζεται οι περισσότεροι, εγώ δεν το ήξερα και το ανακάλυψα τώρα, έτσι το γράφω για όποιον δεν το ήξερε. Μπορείτε να κατεβάσετε μέχρι δύο γλώσσες της επιλογής σας. Εγώ για παράδειγμα κατέβασα ελληνικά και τούρκικα.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι για όσους έχουμε vlive 5800 παιζει προβλημα με την εγγύηση εφ'όσον κάνουμε αναβάθμιση στο firmware. Οπότε γεννιέται το ερώτημα : ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το firmware vlive ώστε αν παίξει τίποτα να το flashαρουμε πισω πριν παει για service?

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το βρεις κάπου για να το έχεις σε περίπτωση που πρέπει να το πας για service στην vodafone. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ν' αλλάξεις product code, να περάσεις το νέο firmware και αμέσως να ξαναλλάξεις το product code σε αυτό που είχες στην αρχή, το vodafone live δηλαδη. Πίστεύω ότι μπορείς να το κάνεις αυτό που προτείνω στο τέλος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τις ώρες που είναι ανοιχτά τα κεντρικά της nokia (αυτά στην Βουλιαγμένης είναι τα κεντρικά, σωστά?)?

 

Πήγα το κινητό χτες για επισκευή (έβγαζε τις γραμμές στην οθόνη) και σήμερα πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι είναι έτοιμο. Και απορώ...

α) Είναι όντως τόσο γρήγοροι (Δεν έχει δουλειά λόγω καλοκαιριού?)

β) Μήπως δεν διέγνωσαν πρόβλημα και το πάρω πίσω όπως το έδωσα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τις ώρες που είναι ανοιχτά τα κεντρικά της nokia (αυτά στην Βουλιαγμένης είναι τα κεντρικά, σωστά?)?

 

Πήγα το κινητό χτες για επισκευή (έβγαζε τις γραμμές στην οθόνη) και σήμερα πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι είναι έτοιμο. Και απορώ...

α) Είναι όντως τόσο γρήγοροι (Δεν έχει δουλειά λόγω καλοκαιριού?)

β) Μήπως δεν διέγνωσαν πρόβλημα και το πάρω πίσω όπως το έδωσα

Είναι ανοιχτοί 8 με 4.

α) Αν είχαν το ανταλλακτικό της οθόνης κάνουν επιτόπου την αλλαγή (δεν είναι και τόσο δύσκολη η αλλαγή της).

β) Πολύ πιθανόν να μην έχουν διαγνώσει το πρόβλημα με τις γραμμές και να στο δώσουν έτσι, έχει συμβεί και άλλες φορές να μην διαγνώσουν πρόβλημα σε συσκευή πελάτη.

Οπότε την Δευτέρα που θα πας, να το τσεκάρεις ότι λειτουργεί σωστά, να ζητήσεις να δεις την χαλασμένη οθόνη (για να σιγουρευτείς ότι την άλλαξαν) και να είσαι προετοιμασμένος ψυχολογικά σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Πήγα το κινητό χτες για επισκευή (έβγαζε τις γραμμές στην οθόνη) και σήμερα πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι είναι έτοιμο. Και απορώ...

α) Είναι όντως τόσο γρήγοροι (Δεν έχει δουλειά λόγω καλοκαιριού?)

β) Μήπως δεν διέγνωσαν πρόβλημα και το πάρω πίσω όπως το έδωσα

 

 

α)ΝΑΙ οντως ειναι τοσο γρηγοροι!το ειχα παει εγω για τον ιδιο λογο πριν μια δυο βδομαδες τεταρτη.παρασκευη πρωι το ειχα ξανα στα χερια μου και επαιζα :D .(προσοχη ΜΟΝΟ εκει αν το πας(κεντρικα)εχεις πιθανοτητες να το δεις το κινητο σου γρηγορα.σε ολα τα nokia shops που ειχα ρωτησει μου λεγανε 1 μηνα και βαλε

 

β)το δικο μου τζιτζι.με την ζελατινα του στην νεα οθονη κι ολα οπως τα αφησα(progs,settings,και γενικη κατασταση κινητου.Οποτε ειμαι 99%σιγουρος οτι στο χουν φτιαξει σωστα το κινητο σου.ειναι πολλοι...πααααρα πολλοι που ειχαν το προβλημα με την οθονη και μετα απο μια κλεφτη ματια που ειχα ριξει στο pc της εξυπηρετικοτατης(και πλουσιων προσοντων)μαυρομαλλας που πετυχα οταν πηγα εχουν φτιαξει και ειδικο κωδικο για να το δινουν βλαβη! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Εφόσον ανάφερα το πρόβλημα, είναι δυνατόν να μην το διαγνώσουν? Το πήγε ο πατέρας μου για service βασικά και νομίζω τους το έδειξε κι όλας.

Επίσης, είχε και ένα καμμένο pixel η οθόνη, οπότε ίσως καταλάβω αμα δεν την έχουν αλλάξει ;)

Όσον αφορά την σχισμή, απλά σφιγγουν λίγο τις βίδες? Να τους πω όταν πάω να το πάρω να το κοιτάξουν λίγο? Ή έχει δωθεί καμιά διαφορετική οδηγία από την μαμα nokia?

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν νομίζω, γιατί το δοκίμασα και το θέμα από τη μαμά και το πρόβλημα συνέχιζε...για την γραμματοσειρά , δεν ξέρω , γιατί την έβαλα προχθές , άρα θεωρείται πιθανό (όπως και κάποια άλλα προβλήματα, όπως το ότι δεν ανοίγει την πρώτη φορά και κολλάει στο σημείο που δείχνει το "Nokia" , κατά την έναρξη)..για πρόγραμμα , πως μπορώ να το έλεγξω;; (ελπίζω να μην χρειάζεται να τα απεγκαταστήσω ένα-ένα :happy: )

 

απαντήστε πλίζ , γιατί είναι ανάγκη.. (δεν πατιέται ούτε το πράσινο κουμπί, για το μητρώο κλήσεων , παρά μόνο όταν με παίρνουν τηλ.)

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

απαντήστε πλίζ , γιατί είναι ανάγκη.. (δεν πατιέται ούτε το πράσινο κουμπί, για το μητρώο κλήσεων , παρά μόνο όταν με παίρνουν τηλ.)

 

Απεγκατέστησε τη γραμματοσειρά.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ξαναπέρασε την αναβάθμιση από πάνω.

Αν και με όλα αυτά δε δεις τη λύση, τότε

θα σου έλεγα να κάνεις hard reset... Φαίνεται ότι έχει γίνει κάποιο πολύ μεγάλο botch! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

απαντήστε πλίζ , γιατί είναι ανάγκη.. (δεν πατιέται ούτε το πράσινο κουμπί, για το μητρώο κλήσεων , παρά μόνο όταν με παίρνουν τηλ.)

 

αν εχεις βαλει την εφαρμογη the pencil απεγκατεστεισε την πριν κανεις οτιδηποτε αλλο (format και τα συναφη).εχει αναφερθει conflict.....αν δεν την εχεις βαλει μπορεις να προχωρησεις με τις συμβουλες των παιδιων...

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να αφιερώσω λίγο από τον πολύτιμο χρόνο μου για το κινητό μου το Nokia 5800 και να το αφιερώσω επίσης σε όλους αυτούς που γράφουν στα Forum και βοηθάνε με τις γνώμες, εμπειρίες και απόψεις τους εμάς τους υπόλοιπους.

 

Ας βάλω λοιπόν και εγώ πλέον το λιθαράκι μου… :happy:

 

Διάβασα και διαβάζω πάρα πολλά…

Είμαι εδώ και πολλά χρόνια κάτοχος των smarphone δηλαδή των έξυπνων κινητών…

 

Διάβασα και διαβάζω ότι το Nokia 5800 είναι ένα απλό κινητάκι, ένα κινέζικο πραγματάκι, μια πλαστικούρα και ότι λογής άλλη ας μου επιτραπεί ο όρος «ασυναρτησίες»…Ότι έχει αυτό το πρόβλημα, έχει το άλλο το πρόβλημα…κ.ο.κ.

 

Λοιπόν κοντολογίς… :shifty:

 

Το Nokia 5800 είναι το απόλυτο εργαλείο για επαγγελματίες και μη… με όποιες μικρές και ασήμαντες αδυναμίες…ένα κινητό είναι στο κάτω – κάτω...

ΑΛΛΑ τι κινητό !!! το καλύτερο της αγοράς κατ’ εμέ…;)

 

Έτσι εμπειρικά…:shifty:

 

Έχει μεγάλη οθόνη, συνδέετε με τηλεόραση, εξωτερικά ηχεία, άμεση και ταχεία πρόσβαση στο Internet και σε βαριές σελίδες και σε απλές και με flash και με php και με asp και με ότι θές…

 

Έχει σωρεία προγραμμάτων, κάνει κλήσεις με ανοιχτή ακρόαση, με αναπαραγωγή το όνομα του καλούντα, με ringtones, mp3, mpeg4, προσωπικούς ήχους, ήχους ομάδας καλούντων, αποκλεισμοί, επαναλήψεις, ανακλήσεις, μεταφορές, βιντεοκλήσεις…:wacko:

 

Συνδέεται εύκολα με Bluetooth με όλες τις συσκευές, με τον Η/Υ ταχεία μεταφορά δεδομένων, με ένα καλωδιάκη USB σε όποιον Η/Υ επιθυμείς, με την κάρτα να την αλλάζεις και να την επεκτείνεις στα 16Gb και ακόμα περισσότερο…

 

Να το φορτώσεις με ένα κάρο παιχνίδια, προγράμματα, ολόκληρες ταινίες Ελληνικές και Ξένες και πανέμορφη οπτική απόδοση στα 30fbs χωρίς pixeliasmata, ραδιόφωνο με κρυστάλινο ήχο, τηλεόραση streaming, ενσωματωμένο GPS, χάρτες, ένδειξη θέσης, πλοηγό, πυξίδα, δορυφόροι...

 

Έυκολη και γρήγορη παραμετροποίηση wallpaper, themes, animation, χρώματα, διαχείριση των κλήσεων με την κίνηση του χεριού και μόνο, των φωτογραφιών, άμεση πρόσβαση στην φωτογραφική μηχανή με καλή απόδοση και καταπληκτικό video…άψογο ήχο…:p

 

Γραφίδα για να γράφεις όπως θές ότι θές γρήγορα ευέλικτα, μετακινούμενο keyboard, virtual keyboard, ebook reader, acrobat reader…..

 

Γίνετε φακός, υποδεκάμετρο, αλφάδι, αριθμομηχανή, μεγεθυντικός φακός, πυξίδα, scanner, fax, τηλεφωνητής...

 

Μικρό, δυνατό, χαριτωμένο, λεπτό, όμορφο σε χρώμα και με πολλές ακόμα δυνατότητες….

 

Τι άλλο να θέλουμε από ένα κινητό…ακόμα και virtual καφέ ή και μπύρα μπορεί να σου προσφέρει και όλα αυτά σε μια λογικότατη τιμή

 

Όταν πριν κάποια χρόνια αγόρασα το πρώτο μου Sony Ericcson P800 πλήρωσα 850 ευρώπουλα άλλα τόσα το P910i….

 

Και μέχρι χθες πριν το χάσω το θεωρούσα αξεπέραστο

 

Ήρθε όμως το Nokia 5800 και μου απέδειξε ότι σήμερα με πολύ λίγα λεφτά έχεις ένα κινητό των τετραπλάσιων δυνατοτήτων….

 

 

Ας πάψουμε να γκρινιάζουμε το Nokia 5800 είναι το απόλυτο εργαλείο για απαιτητικούς και μη…

 

Κάνει τα πάντα εύκολα και γρήγορα…και ας μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα κινητό…

 

Αν θέλουμε να φωτογραφίζει τέλεια χωρίς θόρυβο ας πάρουμε μια Canon ή μια Nikon…

Αν θέλουμε να τραβάει το τέλειο video ας πάρουμε μια Sony

Aν θέλουμε να σερφάρουμε σε όλο το φάσμα το Internet χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ας πάρουμε ένα Laptop

Αν θέλουμε να γράφουμε βιβλία και να παίζουμε 3d παιχνίδια σε άψογη απόδοση ας πάρουμε ένα Η/Υ ή ένα Play station

 

Το Nokia 5800 τα προσφέρει όλα αυτά με τις καλύτερες αντικειμενικές δυνατότητες…

 

Και αν το αποκτήσετε φορτώστε το με τα εξής κατά την προσωπική μου άποψη και θα είστε άρχοντες

 

Κινήσεις (Όλες δοκιμασμένες)

 

Ξεπακετάρισμα

 

Επεξεργασία δυνατοτήτων του

http://www.youtube.com/watch?v=XMBZFLmuzHo&NR=1

 

Φόρτωμα προγραμμάτων στο pc (ovi, κ.λ.π.)

http://www.youtube.com/watch?v=X9SFDUeFZRQ

Τοποθέτηση μεμβράνης προστασίας E-shop η καλύτερη από κάθε άποψη

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089

 

Γνώρισε το κινητό, διάβασε και μάθε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219787

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228419

 

Αγορά – τοποθέτηση – διαμόρφωση κάρτας μνήμης 16Gb

Sandisk θεωρώ καλύτερη όμως την Kingston [Λόγο παθήματος]

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553989

 

Hack

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

 

Το καλύτερο κα΄εμέ Θέμα απεικόνισης

Nokia 5800 and N97 Theme #668 - iPhone by Dsma

 

Τα καλύτερα κατ΄εμέ Προγράμματα

ZXR Reader

Quickoffice

Adobe PDF

Paint Pad

Photo Browser Nokia

Photo Flow

AccuWeather

YouTube

Google

Χάρτες Google

Handwriting

Power MP3

AnsMachine

TimeScreen

Garmin GPS

WifiRadar

HandyWi

Virutal Keyboard

eyeCall

PhoneTorch

Compass

Mf Nivel

EyeZoom

Stach Pad

Y-Browser

 

Τα καλύτερα κατ΄εμέ Παιχνίδια (Έχει και άλλα πολλά δεν είμαι παιχνιδάς)

MicroPool

Chees

 

Θήκη προστασίας

Βρήκα μια απλή Sitel σπέσιαλ με 15ευρόπoυλα στο Public

 

Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΌΤΕΡΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:

ΜΟΛΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΤΕ BACKUP

 

 

 

Και αν βρεθούν άλλοι να σας πουν ότι υπάρχουν καλύτερα κινητά στην αγορά εγώ τα ακούω βερεσέ….είναι τι θέλει ο καθένας να έχει….!!!!

 

Υ.Σ. Και μην το πειράζετε άλλο αφήστε το στην ησυχία του και απολαύστε το να κάνει την δουλειά του…όπως ξέρει και όπου το χρειαστείτε…

 

Φιλικά :wink:

GLart

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μου καλα τα λες θα συμφωνησω σε ολα αλλα για πυξιδα νομιζω μονο το Ν97 κανει.Αν ξερεις κατι στειλε μου σε πμ αν θελεις;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω εδω και ενα μηνα το 5800 το πρωτο νοκια που περνω

Μεχρι τωρα δεν εχω ακομα προβληματα φτου φτου αλλα ειδα το product code και ειναι 0578313. Το πηρα απο την cosmote και ηθελα να ξερω τι παιζει οσον αφορα την εγγυηση NOKIA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...