Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω δεν ειναι θεμα μπαταριας αλλα θεμα διαχειρισης ενεργειας της συσκευης

 

Θα συμφωνισω κι εγω με αυτο.. Σε καθε μου φορτηση ουτε καν το ακουμπαω...

Το εχω παρει μεταχειρισμενο και δεν το μετανιωσα καθολου..

Για εμενα εχει τα παντα αυτο το τηλεφωνο..:)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνισω κι εγω με αυτο.. Σε καθε μου φορτηση ουτε καν το ακουμπαω...

Το εχω παρει μεταχειρισμενο και δεν το μετανιωσα καθολου..

Για εμενα εχει τα παντα αυτο το τηλεφωνο..:)

 

και εγω πιστευω οτι ειναι απο τα πιο ολοκληρωμενα κινητα. το μοναδικο νοκια που δεν μετανιωσα ουτε στιγμη την αγορα του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι είναι αρκετά καλή συσκευή. Όμως οι νυχτερινές λήψεις με ενεργό το φλας δεν είναι καθόλου καλές. Τα led που υποδύονται το ρόλο του φλας δεν αποδίδουν καθόλου καλά. Αντίθετα έχουν εξαιρετικές επιδόσεις στη λήψη video τη νύχτα. Γενικά η συσκευή "κολλάει" μερικές φορές. Για παράδειγμα κάνει πολύ συχνά restart όταν ανοίγω την εφαρμογή skype. :mad: Α παρεμπιπτόντως γιατί δεν έχουμε video κλήση στο skype για symbian παρά μόνο ήχο?:(

Τελικά αυτό με τη μπαταρία είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας??? Δηλαδή είναι πρόβλημα λογισμικού? Αν αντικαταστήσουμε την μπαταρία δε θα δούμε διαφορά? Αναφέρομαι σ'αυτή την αστάθεια που παρουσιάζει η ένδειξη της μπαταρίας, να "πέφτει" από τη μέση στη μια γραμμή απευθείας.

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι είναι αρκετά καλή συσκευή. Όμως οι νυχτερινές λήψεις με ενεργό το φλας δεν είναι καθόλου καλές. Τα led που υποδύονται το ρόλο του φλας δεν αποδίδουν καθόλου καλά. Αντίθετα έχουν εξαιρετικές επιδόσεις στη λήψη video τη νύχτα. Γενικά η συσκευή "κολλάει" μερικές φορές. Για παράδειγμα κάνει πολύ συχνά restart όταν ανοίγω την εφαρμογή skype. :mad: Α παρεμπιπτόντως γιατί δεν έχουμε video κλήση στο skype για symbian παρά μόνο ήχο?:(

Τελικά αυτό με τη μπαταρία είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας??? Δηλαδή είναι πρόβλημα λογισμικού? Αν αντικαταστήσουμε την μπαταρία δε θα δούμε διαφορά? Αναφέρομαι σ'αυτή την αστάθεια που παρουσιάζει η ένδειξη της μπαταρίας, να "πέφτει" από τη μέση στη μια γραμμή απευθείας.

 

φωτογραφιες δεν τραβαω με το κινητο οποτε δεν εχω αποψη. το skype το χρησιμοποιησα δεκαδες φορες και δεν κολλησε ποτε. εχεις το τελευταιο firmware?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,δεν θα το έχει?

Έχει αιώνες να βγεί αναβάθμιση και δεν νομίζω οτι πρόκειται να ξαναβγάλουν.

Μας ξέχασαν τελείως. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω την τελευταία αναβάθμιση. Αρχικά λειτουργούσε πολύ καλά το Skype τον τελευταίο καιρό άρχισαν τα restart.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω την τελευταία αναβάθμιση. Αρχικά λειτουργούσε πολύ καλά το Skype τον τελευταίο καιρό άρχισαν τα restart.

 

απεγκατεστησε την εφαρμογη και εγκατεστησε την ξανα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,δεν θα το έχει?

Έχει αιώνες να βγεί αναβάθμιση και δεν νομίζω οτι πρόκειται να ξαναβγάλουν.

Μας ξέχασαν τελείως. :(

 

Ασχολούνται τώρα με το Ν8

:p

 

και στο δικο μου ετσι γινεται. ειναι προβλημα των n86

 

Εμένα πάλη δεν έχει κανένα πρόβλημα με την αναμονή του ... είναι μια χαρά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος βρε παιδια να με βοηθησει να φτιαξω το e-mail μου ,

που υπαρχει στα μηνυματα λεω..(γραματοκοιβωτιο)

Το ειχα φτιαξει παλαιοτερα αλλα με το φορματ χαθηκε.. :(

Το ειχα ρυθμιζει κανονικα και εμπαινα μεσα συνδεοταν στο ιντερνετ

και εβλεπα τα e-mail μου απο το yahoo ωραιοτατα..!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος βρε παιδια να με βοηθησει να φτιαξω το e-mail μου ,

που υπαρχει στα μηνυματα λεω..(γραματοκοιβωτιο)

Το ειχα φτιαξει παλαιοτερα αλλα με το φορματ χαθηκε.. :(

Το ειχα ρυθμιζει κανονικα και εμπαινα μεσα συνδεοταν στο ιντερνετ

και εβλεπα τα e-mail μου απο το yahoo ωραιοτατα..!

 

Δοκίμασε το εξής: Μενού -> Εργαλεία -> Οδηγ. ρυθμ. -> Ρύθμιση e-mail και ακολούθησε τα βήματα που βλέπεις στην οθόνη για να το ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής: Μενού -> Εργαλεία -> Οδηγ. ρυθμ. -> Ρύθμιση e-mail και ακολούθησε τα βήματα που βλέπεις στην οθόνη για να το ρυθμίσεις.

 

Το εχω δοκιμασει δεν μπορω να το κανω..POP3/IMAP4 H Mail for Exch.. ? Διακομ. τι βαζω ? :ninja:

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει δεν μπορω να το κανω..POP3/IMAP4 H Mail for Exch.. ? Διακομ. τι βαζω ? :ninja:

 

Αν θυμάμαι καλά, στην αρχή βάζεις μόνο την διεύθυνση e-mail και μετά η εταιρία κινητής βάζει αυτόματα τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Τώρα αν δεν το κάνει αυτό, μάλλον θα πρέπει να πας στην εφαρμογή e-mail από το κινητό, να κάνεις νέο e-mail account και να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις, που θα τις βρεις είτε από το ιντερνετ είτε από τις ρυθμίσεις λογαριασμού σε εφαρμογή e-mail που έχεις στο pc. Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, στην αρχή βάζεις μόνο την διεύθυνση e-mail και μετά η εταιρία κινητής βάζει αυτόματα τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Τώρα αν δεν το κάνει αυτό, μάλλον θα πρέπει να πας στην εφαρμογή e-mail από το κινητό, να κάνεις νέο e-mail account και να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις, που θα τις βρεις είτε από το ιντερνετ είτε από τις ρυθμίσεις λογαριασμού σε εφαρμογή e-mail που έχεις στο pc. Ελπίζω να βοήθησα

 

Οκ φιλε μου ευχαριστω,,

Οταν με στελνουν ενα αρχειο με μπλουτουθ γραφει "ληψη αρχειου" (επιτελους!)

μπορει καποιος να μου δειξει αυτη την εικονα παρακαλω ?

Να την ανεβασει εδω, την ωρα που λεει 'ληψη αρχειου' αν γινετε..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια ερωτηση πως μπορω να κανω hard format και οτι μηνυματα εχω επαφες τα παντα να μεινουν μεσα?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς κάνεις hard format χωρίς να τα χάσεις !!!

Αυτό που μπορείς όμως να κάνεις είναι ένα backup τις επαφές και τα μηνύματα, προτού κάνεις hard format ώστε να τα επαναφέρεις μετά.

;)

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Ν86 ειναι ενα πολυ μετριο κινητο.

Το κρατησα ενα χρονο και επιτελους το ξεφορτωθηκα εδω και ενα μηνα.

Δεν μπορω να πιστεψω πως εδωσα πριν εναν χρονο 420 ευρω για ενα τετοιο τηλεφωνο....

Σχεδιαστικά για μενα ειναι απαραδεκτο.χοντροκομμενο,με καλα υλικα κατασκευης αλλα πολυ ασχημο για τα δικα μου γουστα και βαρυ.

Η καμερα του ειναι πολυ καλη για να βγαζεις φωτογραφιες ημερα σε εξωτερικο χωρο.Εκει πραγματικα βγαινουν πολυ καλες.Σε εσωτερικο χωρο ομως με χαμηλο φωτισμο δεν καταφερα να βγαλω ουτε μια της προκοπης.Πραγματικη απογοητευση.

Για το λογισμικο να μην μιλησω καλυτερα...Αργο με κολληματα χωρις λογο.Του ειχα βαλει μεσα ελαχιστες εφαρμογες και παρολαυτα ειχε κολληματα.Ειδικα αυτο το πραγμα με την περιστροφη οθονης ποτε επιτελους θα το κανει η νοκια να λειτουργησει σωστα???Για ιντερνετ φυσικα δεν μπορουμε να μιλησουμε γιατι ειναι απλα μια ταλαιπωρια.Σε αυτο βεβαια εχει ελαφρυντικα γιατι ειναι μια συσκευη που δεν διαθετει οθονη αφης.Το μονο πραγμα λοιπον που μου αρεσε σε αυτο τηλεφωνο μετα απο ενα χρονο συμβιωσης ηταν οι φωτογραφιες που εβγαζε ημερα σε εξωτερικο χωρο ολα τα αλλα ηταν πραγματικα μια απογοητευση...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο και εγω εκει το εστιαζω, η τιμη που ειχε τοτε ηταν απαραδεκτη. Προσφατα που το ειχε το multirama 200 ευρω, ηταν μια πολυ καλη προσφορα, δεν ειναι οτι ειναι για τα μπαζα, αλλα οταν δινεις 400 και για κινητο, εχεις και καποιες απιτησεις παραπανω.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο και εγω εκει το εστιαζω, η τιμη που ειχε τοτε ηταν απαραδεκτη. Προσφατα που το ειχε το multirama 200 ευρω, ηταν μια πολυ καλη προσφορα, δεν ειναι οτι ειναι για τα μπαζα, αλλα οταν δινεις 400 και για κινητο, εχεις και καποιες απιτησεις παραπανω.

 

Αν το αγοραζα 200 ευρω δεν θα ειχα κανενα παραπονο.

Εδω ειχα το Ν95 παλιοτερα και εβλεπα να βγαζει το Ν96 σαν κορυφαια συσκευη με τιμη 600!!!! ευρω και ηταν χειροτερο απ το Ν95!Φυσικα το Ν96 δεν το αγορασα ποτε.Στο Ν86 ξεγελαστηκα με την καμερα αλλα και γιατι ειχα το ομνια που με ειχε απογοητευσει και ηθελα να επιστρεψω στην αγαπημενη μου νοκια.

Edited by moure
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως οταν ερχεται μηνυμα δεν μου το βγαζει πουθενα ουτε χτυπαει ουτε εικονιδιο μου βγαζει.πρεπει να μπω στα μηνυματα για να το δω.ξερει κανεις τον λογο?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

τιποτα εδω και 2 μερες ετσι ειναι...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από το thread Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

 

"Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη της συσκευής, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης ή και τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης (εφόσον υπάρχει). Ως εκ τούτου κρατήστε πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας των σημαντικών δεδομένων από τη μνήμη του τηλεφώνου"

 

Και τώρα ρε αλάνια του myphone που εκανα hard format το N86 και εχασα ολη τη mass memory και φωτογραφιες ΜΗΝΩΝ μου λέτε τι πρέπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

με φορματ (*#7370#) δεν χανονται δεδομενα απο τα 8GB. Θα τα ειχες αποθηκευμενα στο τηλεφωνο ή προφανως εκανες φορματ στην καρτα αντι για το τηλεφωνο...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα συμβουλευτεί ακριβώς τις συγκεκριμένες οδηγίες είναι 100% σίγουρο ότι δεν έκανα μορφοποίηση στην μαζική μνήμη. Τα βήματα ήταν τα εξής :

 

1) Backup με το pc suite (όλα τα περιεχόμενα, εκτός από αρχεια χρήστη από τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης κλικαρισμένα)

2) soft format *#7780# και το πρόβλημα που είχα δε διορθώθηκε

3) hard format *#7370#

4) επαναφορά δεδομένων από το backup που έκανα.

 

Το αποτέλεσμα ήταν να επανέλθουν τα δεδομένα στη μνήμη του τηλεφώνου και στη mass memory να είναι απασχολημένα μόνο 500MB *διόρθωση : 5 ΜΒ* και free 7,5GB.

 

Παιδιά σας εμπιστεύομαι εδώ και χρόνια που μπαίνω στο site σας. Σας παρακαλώ αν έχει οποιοσδήποτε την παραμικρή ιδέα για το τι φταίει και αν έχω καμία ελπίδα να επαναφέρω τα αρχεία μου με οποιονδήποτε τρόπο ας μου στείλει μια σοβαρή απάντηση.

Edited by physicsgr
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή σου και προσπάθησε να κάνεις ανάκτηση δεδομένων με κάποιο από τα παρακάτω προγράμματα:

 

Recuva

 

Glary Undelete

 

καλή επιτυχία !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...