Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντάπτορας για φόρτιση από παλιό φορτιστή υπάρχει ???

:)

Υπάρχει αυτό: http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/power/charger-adapters/nokia-charger-adapter-ca-146c

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα αντιμετώπισα στη μεταφορά δεδομένων (τηλ. καταχωρίσεις ημερολογίου). ενώ ξεκινούσε η διαδικασία κανονικά μετά τον εντοπισμό της άλλης συσκευής (Ν96, Ν95 ... τίποτα.

Η μεταφορά μου δούλεψε μόνο όταν τη ξεκίνησα από την άλλη συσκευή.

 

Στην εφαρμογή ομιλία δεν μου ξεκινάει καθόλου η λήψη γλωσσών.

 

Από αυτονομία πολύ καλή. Από το Σάββατο το απόγευμα που βγήκε από τη φόρτιση της πρώτης φοράς έπεσε στη τελευταία γραμμή τη Τετάρτη το πρωί και έκλεισε το μεσημέρι ...

 

Αντάπτορας για φόρτιση από παλιό φορτιστή υπάρχει ???

:)

 

Για ληψη γλωσσων κατεβασε απο εδω και εγω το ιδιο προβλημα ειχα.

 

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/text-to-speech?#14

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα αντιμετώπισα στη μεταφορά δεδομένων (τηλ. καταχωρίσεις ημερολογίου). ενώ ξεκινούσε η διαδικασία κανονικά μετά τον εντοπισμό της άλλης συσκευής (Ν96, Ν95 ... τίποτα.

Η μεταφορά μου δούλεψε μόνο όταν τη ξεκίνησα από την άλλη συσκευή.

 

 

Μην κάνεις το λάθος και ολοκληρώσεις την διαδικασία στην περίπτωση που την έχεις ξεκινήσει από την παλιά σου συσκευή, υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα δεδομένα σου.

 

Η μεταφορά τραβάει τα δεδομένα από την άλλη συσκευή και τα μεταφέρει στην δικιά σου συσκευή. Την έχουν πατήσει αρκετοί να μεταφέρουν τις άδειες database από την νέα συσκευή με αποτέλεσμα να χάσουν τα δεδομένα τους.

 

Αν δεν σου ξεκινάει, δοκίμασε επανεκκίνηση, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τελευταία λύση το φορματ.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν ειμαι και πολυ θετικος απο το gps του. αργει πολυ να κλειδωσει και εχτες εκανα το εξης τεστ. εχω n82 kai n86. παω σε ενα σημειο τα ανοιγω και τα 2 και περιμενω να κλειδωσουν δορυφορους. φευγω μετα και παω στο χωριο μου, 30χλμ περιπου πιο μακρια απ το αρχικο σημειο και τα ανοιγω παλι. το ν82 εκανε 47 δευτερολεπτα και το ν86 2λεπτα και 20 δευτερολεπτα! (garmin ιδια εκδοση, και στα 2 ανοικτο το agps me cosmote kai ta 2!) ελεος! ξενερωσα απ αυτο το θεμα! Παντως γενικες εντυπωσεις, μ αρεσει σαν τηλεφωνο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλαν την αποθηκευση ιστοσελιδας αντι να εξελιξουν αυτη την δυνατοτητα και να αποθηκευουν τισ ιστοσελιδες στα download με μορφη

.mht οπως κανει ο netfront στα sony ericsson!!

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ειμαι και εγω εδω και 2 μέρες κάτοχος του Ν86. πολύ καλό με την μπαταρία να αντέχει 1 μέρα με συνεχές πείραγμα (κάμερα, wi-fi, κ.α.). το μόνο που δεν μπόρεσα να κάνω είναι να κλειδώσω δορυφόρους. Προσπάθησα αλλά τίποτα. Μάλλον κάνω και εγώ κάτι λάθος. Σαν κιν. ειναι πόλυ ωραίω.
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.. :)

 

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα και ρωτησε στο επισημο θεμα της εφαρμογης που προσπαθεις να κλειδωσεις δορυφορους:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242776

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κ εγω χτες κ μου φαινεται φοβερο... απλα εχω ψιλοχαθει με το gps πρεπει να κανω κατι ρυθμισεις? οταν ξαχνω να βρω πχ τη θεση μ μου λεει μια φωνη, no gps signal συνεχεια αυτο.. μονο το χαρτη μπορω να δω δλδ.. τι πρεπει να κανω? περιλαμβανει 10 μερες δωρεαν πλοηγηση?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πρεπει να κανεις ρυθμισεις,αυτη η φωνη βγαινει στην αρχη,αν περιμενεις λιγο θα βρει δορυφορο και κατω δεξια αυτες οι γραμμες θα γινουν πρασινες!δεκα μερες πλοηγησης με αυτοκινητο και 6μηνες περπατημα
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλαν την αποθηκευση ιστοσελιδας αντι να εξελιξουν αυτη την δυνατοτητα και να αποθηκευουν τισ ιστοσελιδες στα download με μορφη

.mht οπως κανει ο netfront στα sony ericsson!!

 

Υπάρχει το Opera mini. Αλλά αποθηκεύει τις ιστοσελίδες με κατάληξη obml.

Link to comment
Share on other sites

συνδεωντας το κινητο με το pc μεσο usb μπορω και βλεπω και μεταφερω κανονικα τις φωτο, αλλα δεν φαινονται πουθενα τα video.

γιατι ?

υπαρχει καποιος λογος που γινετε αυτο ?

εκανα και shearch αλλα δεν τα βλεπει πουθενα.

εχει κανεις καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις, επιλέγεις Μαζική Αποθήκευση; Στον φάκελο που τα βάζεις, δεν τα βρίσκεις ούτε με την Διαχείριση Αρχείων;
Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να μην μπορω να βγαλλω ακρη με το gps..... οι γραμμες δε λενε να γινουν πρασινες με τπτ μια κιτρινι που αναβοσβηνει μου βγαζει συνεχεια.... :(
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

τελευταια το κινητο μου ενω το βαζω να φορτιζει την νυχτα, το πρωι μου λεει μπαταρια φορτισμενη και δεν εχει φορτισει καθολου.

σκεφτομουν να παρω μια νεα μπαταρια μηπως φταιει αυτο αλλα απ οτι βλεπω η μπαταρια του ειναι η BL-5K και εδω στο μαγαζι εχω BL-6F και BL-5F κανουν αυτες η οχι? σαν μεγεθος ειναι ιδιες

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να αγορασω το Ν86 ,ρωτησα εναν γνωστο μου που δουλευει στον χωρο της κινητης τηλεφωνιας κ' μου ειπε πως ειναι ελαττωματικο κ.τ.λ. και με εχει βαλει σε διλημμα να το αγορασω η οχι.Επισης εχω παει σε 5 καταστηματα και δεν το ειχε κανενα ουτε να το δω.Οσοι το εχετε αγορασει εχετε δει τπτ τετοιο?Σας εχει βγαλει καποιο προβλημα?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Για να αποκτήσεις μια γνώμη, διάβασε το εν λόγω θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να αγορασω το Ν86 ,ρωτησα εναν γνωστο μου που δουλευει στον χωρο της κινητης τηλεφωνιας κ' μου ειπε πως ειναι ελαττωματικο κ.τ.λ. και με εχει βαλει σε διλημμα να το αγορασω η οχι.Επισης εχω παει σε 5 καταστηματα και δεν το ειχε κανενα ουτε να το δω.Οσοι το εχετε αγορασει εχετε δει τπτ τετοιο?Σας εχει βγαλει καποιο προβλημα?Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ασε που 9 φορές στις 10 αυτοί που δουλεύουν στα καταστήματα ειναι επιεικώς ασχετοι...(δεν εννοώ κατι για τον φίλο σου, γενικά το επισημαίνω..)

Link to comment
Share on other sites

τελευταια το κινητο μου ενω το βαζω να φορτιζει την νυχτα, το πρωι μου λεει μπαταρια φορτισμενη και δεν εχει φορτισει καθολου.

σκεφτομουν να παρω μια νεα μπαταρια μηπως φταιει αυτο αλλα απ οτι βλεπω η μπαταρια του ειναι η BL-5K και εδω στο μαγαζι εχω BL-6F και BL-5F κανουν αυτες η οχι? σαν μεγεθος ειναι ιδιες

 

το εχεις ανοιχτο οταν το φορτιζεισ?αν ναι μολισ βγαζεισ τον φορτιστη κλεισε το και ξανα ανοιξε το ττε δειχνει ποσο φορτισε.η μπαταρια θελει φορτιση 2ωρες ακριβως δεν νομιζω οτι ειναι καλο παραπανω!

 

συνεχιζω να μην μπορω να βγαλλω ακρη με το gps..... οι γραμμες δε λενε να γινουν πρασινες με τπτ μια κιτρινι που αναβοσβηνει μου βγαζει συνεχεια....

 

να σου υπενθιμισω οτι πρεπει να βλεπει ουρανο!

Link to comment
Share on other sites

 

να σου υπενθιμισω οτι πρεπει να βλεπει ουρανο!

 

φιλε σε εξωτερικο χωρο ειμαι κ πιγαινω στουσ "χαρτες" κ μου βγαζει διπλα απο το δορυφορο μια κιτρινι γραμμη να αναβοσβηνει κ μ λεει μια φωνη "no gps signal" οταν πιγαινω απο τισ εφαρμογες στα δεδομενα "gps" μ λεει αναμονη gps κ δεν αλλαζει ποτε

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με παίδευε πολύ να κλειδώσει, μέχρι που κατάλαβα ότι το a-gps είναι απαραίτητο. Το έχεις ενεργοποιημένο (και σωστά ρυθμισμένο το κινητό για internet...) ?

 

Με a-gps κλειδώνει όπου το έχω δοκιμάσει σε μερικά δευτερόλεπτα.

 

Και μια ερώτηση:

 

Μέσα σε αστικό περιβάλλον με κτήρια σας δουλεύει καλά? Το έβαλα να με πάει από Γκάζι Κυψέλη και μάλλον μπερδεύτηκε από τα κτήρια και τις ανακλάσεις. Δεν έδειχνε σωστά τη θέση μου στο χάρτη και όταν την έβρισκε την ξαναέχανε μετά από λίγο, με αποτέλεσμα συνεχείς επανυπολογισμούς πορείας (garmin mobile xt τελευταία έκδοση + χάρτες, αλλά μη αγορασμένο...). Περιμένω βέβαια μια βάση για να το βάλω στο τζάμι, γιατί μέχρι τώρα το έχω δίπλα στο χειρόφρενο και ίσως χάνει λίγο...

 

Σχετικά με το fm transmitter: αρκετά χρήσιμο, αλλά για να ακούσεις με αποδεκτή ποιότητα πρέπει να βρεις μια συχνότητα με χιόνια. Έχετε ακούσει για κανένα πρόγραμμα να τον ενεργοποιεί στις κλήσεις? Θα ήταν χρήσιμο, σαν bluetooth στο αυτοκίνητο για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε περιμενουμε καινουρια αναβαθμιση,γιατι βγαζει αρκετα χαλια φωτο σε χαμηλο φως-σκοταδι γεματες θορυβο και αν διορθωθει?...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...