Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πηγα σημερα να το παρω με επιδότηση μεγαλη απο την wind και μου ειπαν το πολύ σε 3 βδομαδες...και αυτο δεν ειναι σιγουρο...γιατι η νοκια δεν εδωσε πολλα κομματια και κατι αλλα τετοια τρελά.....

:wacko::wacko:

καλα ειναι δυνατον...να συμβαίνει τετοιο πραγμα.....?

νεο μοντελο να ειναι σε έλλειψη στην αγορα.....?

 

:wacko:

 

και εγω το εχω παραγγειλει εδω και 10 μερες και περιμενω να ανοιξει η διαθεσιμοτητα. μου ειχαν πει οτι θα ανοιξει χθες, και χθες μου ειπαν οτι θα ανοιξει την δευτερα και την τεταρτη θα το εχω στα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για πατε να το παρετε με συνδεση και θα το εχουν το ιδιο απογευμα. χαχα
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου αγόρασε το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχοντας εντυπωσιαστεί από τη λειτουργία του GPS στο n85 που εγώ έχω και παίξει ΑΨΟΓΑ.

 

Στο n86 αρνείται πεισματικά να λειτουργήσει το gps σωστά. Μέσω καμίας εφαρμογής δεν λειτουργεί ικανοποιητικά. Στην αρχή νόμισα οτι επρόκειτο για προβληματική συσκευή, αλλά πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου η συσκευή απο άλλον, ο οποίος ομοίως παραπονιόταν για το gps.

Ανέτρεξα στα nokia forums όπου ομοίως γίνεται κακός χαμός από παράπονα απο όλη την Ευρώπη σχετικά με τη συμπεριφορά του gps.

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το assisted gps καθώς δεν έχει ενεργοποιηθεί το κατάλληλο apn για πρόσβαση στον internet αλλά και πάλι η κατάσταση είναι τραγική.

Στο τηλέφωνο του αδελφού μου έχω καταφέρει μόνο δυο φορές να το κάνω να βρει δορυφόρους και τις δύο όντας 10 λεπτά (τουλάχιστον) κρεμασμένος στο μπαλκόνι του 5ου ορόφου. Μέσα σε αεροπλάνο δεν έπιασε τίποτα, σε υπαίθριο χώρο τίποτα.

Είναι θέμα firmware? Είχα δοκιμάσει πριν καμιά 20αρια μέρες ένα update αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

 

Έσας ρε παιδιά, πώς δουλεύει έτσι απροβλημάτιστα??? Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτά τα δύο που έχουν πέσει στα χέρια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκτος απο την 1η φορα που εκανε κανενα 10λεπτο με Ovi maps να βρει στιγμα,τωρα μεσα σε 1 λεπτο το πολυ εχει βρει και με NDrive...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

άλλο πρόβλημα και αυτό. Μετά την αναβάθμιση που έκανα το κιν μου έχει βάλει αυτόματα στο αθόρυβο μερικές κλήσεις και σήμερα μου έδειχνε φουλ μπαταρία και μετά από ένα λεπτό μια γραμμή και μετά ξανά μου έδειχνε τρεις. Μακόιγ βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

άλλο πρόβλημα και αυτό. Μετά την αναβάθμιση που έκανα το κιν μου έχει βάλει αυτόματα στο αθόρυβο μερικές κλήσεις και σήμερα μου έδειχνε φουλ μπαταρία και μετά από ένα λεπτό μια γραμμή και μετά ξανά μου έδειχνε τρεις. Μακόιγ βοήθεια...

 

τι εννοεις έχει βάλει αυτόματα στο αθόρυβο μερικές κλήσεις . μπορεις να το εξηγησεις γιατι δεν καταλαβα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι χτηπούσε το κιν μια φορά και σταματούσε ή γινοταν σίγαση. χωρίς να εχω τον αισθητήρα ανοιχτό. αυτό το έκανε λιγες φορές. μετά σταμάτησε, ολα καλά. η μπαταρία???
Link to comment
Share on other sites

Ουφ...Μας έκαψε η αναβάθμιση.Για καλό την έκαναν?

 

Κάτι ψιλοάσχετο....Ο Adobe Flash Player δουλεύει στο N86?

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τι βοηθειά σας!!θέλω να μεταφέρω το ημερολόγιο απο το nokia n 82 που είχα στο n 86 που πήρα!!μου έχουν πει για συγχρονισμό μέσω του outlook αλλά δεν τα εχω καταφέρει να βρω πως!!Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει!!
XristoS
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις την εφαρμογή Μεταφορά στο Ν86, θα συνδεθείς με το Ν82 και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Ουφ...Μας έκαψε η αναβάθμιση.Για καλό την έκαναν?

 

Κάτι ψιλοάσχετο....Ο Adobe Flash Player δουλεύει στο N86?

Το κινητό έχει ήδη προεγκατεστημένο το Flash Player Lite 3.1 που προορίζεται για κινητά.

Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να το εγκαταστήσεις εσύ.

 

 

Παιδιά χρειάζομαι τι βοηθειά σας!!θέλω να μεταφέρω το ημερολόγιο απο το nokia n 82 που είχα στο n 86 που πήρα!!μου έχουν πει για συγχρονισμό μέσω του outlook αλλά δεν τα εχω καταφέρει να βρω πως!!Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει!!

Είναι πολύ απλό.

Συνδέεις το N82 με τον υπολογιστή σου σε λειτουργία PC Suite, εκτελείς το Nokia PC Suite και τρέχεις την εφαρμογή που περιέχει ονόματι Συγχρονισμός (εικονίδιο) και συγχρονίζεις τα δεδομένα (υπάρχει επιλογή ποια θέλεις να συγχρονιστούν) με το Microsoft Office Outlook.

Έπειτα αποσυνδέεις το N82 και συνδέεις το N86 κάνοντας ακριβώς τα ίδια βήματα, αλλά προσέχοντας να ρυθμίσεις κατά τη διαδικασία συγχρονισμού το πέρασμα των δεδομένων από το Microsoft Office Outlook στο N86 και όχι το αντίθετο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,

 

σημερα πηρα κι εγω το Ν86 (μετα το C905). Εχω 1 απορια και θα ηθελα τα φωτα σας..

Πηγα να κανω firmware update και μου ειπε οτι εχω το τελευταιο (11.043 της 29.06.09). Απ' οτι διαβαζα στα προηγουμενα ποστ εχει βγει προσφατα καινουρια version.. Εμενα παντως το updater δεν μου δινει επιλογη.. Παντως η camera δεν εχει face detection..

 

Καμια ιδεα τι δεν παει καλα?

 

Ευχαριστω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά πάνε.

Τη τελευταία έχεις.

Δεν υπάρχει νεότερη.

 

Face detection δεν υπάρχει.

Αυτά που διάβασες ΘΑ εισαχθούν με την αναβάθμιση που θα βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά πάνε.

Τη τελευταία έχεις.

Δεν υπάρχει νεότερη.

 

Face detection δεν υπάρχει.

Αυτά που διάβασες ΘΑ εισαχθούν με την αναβάθμιση που θα βγει.

 

Α ΟΚ! Σ' ευχαριστω φιλε μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτες το you.gr το είχε 435€. Σήμερα πάω σε Nokia shop για να το δώ απο κοντά, μετά κοιτάω στο you.gr το έχει 469€. Θα το έπαιρνα επειδή στο Ε65 δεν κάνει καλεί επαφή η υποδοχή με τα HS-69 headset. Πως μπορώ να την καθαρίσω; Από την αρχή μου έβγαζε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια..Οποτε παω να ενημερωσω τα παιχνιδια του n-gage μου βγαζει το μυνημα "out of internal memory.close some apps and try again error-4"...Ενω ειμαι σιγουρος οτι δεν τρεχει καμμια εφαρμογη στο παρασκηνιο..τι κουλο ειναι αυτο παλι???:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά πάνε.

Τη τελευταία έχεις.

Δεν υπάρχει νεότερη.

 

Face detection δεν υπάρχει.

Αυτά που διάβασες ΘΑ εισαχθούν με την αναβάθμιση που θα βγει.

 

Φιλαρακι η 20.115 εχει βγει εδω και καιρο , και εχει και face detection :rolleyes:

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι η 20.115 εχει βγει εδω και καιρο , και εχει και face detection :rolleyes:

 

Ναι αλλα οχι μεσω του Nokia Software Updater, ετσι δεν ειναι? Επισης εχουν καταγραφει παρα πολλα bugs απ' οτι διαβαζω στη 2.115 ή κανω λαθος?? Μηπως ειναι καλυτερα να περιμενουμε την επομενη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά χρειάζομαι τι βοηθειά σας!

Ξερει κανεις γιατι ενω εχω ορισει ηχο κλησης και εικονα σε επαφη, ακουγεται ο ηχος του προφιλ, και δεν εμφανιζεται η εικονα?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους

 

θα ηθελα σας παρακαλω να ρωτησω εαν μπορω να βαλω χαρτες που να μην χρεωνομαι μεσω τις καρτας sim.. KAI ειδα καπου πωσ το τηλεφωνο μου θελει καποιο πριγραμμα για ξεκλειδωμα ?? εχο το ν86 8mp

thanks σε ολους

 

χρηστος

Link to comment
Share on other sites

αμα αλλαξω κινητο πως μπορω να μεταφερω τα sms μου στο αλλο γιατι δεν θελω να τα χασω?

υπαρχει καποιος τροπος να τα περασω πρωτα στο pc και μετα στο κινητο?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό θα είναι Nokia S60 κατά 99% θα μπορέσεις να τα μεταφέρεις στην επόμενη συσκευή σου. Αυτό γίνεται μέσω του Nokia PC Suite ή OVI Suite.

Αν είναι άλλου κατασκευαστή ή πλατφόρμας, όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό θα είναι Nokia S60 κατά 99% θα μπορέσεις να τα μεταφέρεις στην επόμενη συσκευή σου. Αυτό γίνεται μέσω του Nokia PC Suite ή OVI Suite.

Αν είναι άλλου κατασκευαστή ή πλατφόρμας, όχι.

 

Αν θα ειναι Νοκια γινετε οπως ειπες,αλλα και SE αν θα ειναι η συσκευη που θα παρει παλι μπορει.Απλα θα τα εξαγει με το Nokia PC Suite και θα τα δει με το MyphoneExplorer και θα τα περασει στη νεα συσκευη.

Το ειχα κανει πολλες φορες παλαιοτερα καθοτη το MyphoneExplorer μπορει να διαβασει μηνυματα της Νοκια.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εγώ προσωπικά που πήρα αυτό το κινητό δεν ήμουν ενθουσιασμένη στην αρχή . μου κολλούσε πήγα σε 2 νοκια καταστήματα και πάλι άκρη δεν βρήκα στο τρίτο όμως κατάστημα το πετιχα και μαλών βρήκα και το προσωπικό μου τεχνικό χιχιχι .

Λοιπών τώρα το τηλεφωνώ τα σπάει και πετάξει . δεν το αλλάζω .

Όσο για το προσωπικό μου τεχνικό το λέω γιατί δίστιχος και λόγο δουλείας έχουμε πολλά τηλεφωνά και σίγουρα χρειάζεσαι ένα service αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...