Jump to content

Τα πάντα για τους φορτιστές


Herakles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θενκιου, όντως, δεν πήγε καν το μυαλό μου ότι έχουμε και μετασχηματισμό απ' τα 12 στα 5V, άρα μικρότερη απαίτηση σε Α, όποτε και κατανάλωση λιγότερων watt. ;)

Ξέρεις τι ρεύμα τραβάει η μίζα από τη μπαταρία; :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι ρεύμα τραβάει η μίζα από τη μπαταρία; :p

 

Συμφωνώ. Στιγμιαία όμως, όχι για μία ώρα ή περισσότερο που τραβάνε τα φώτα ή τυχόν συνδεδεμένες συσκευές που φορτίζουν. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχω τον παραπάνω φορτιστή και μου βγαίνει η πίστη για να φορτίσω την μπαταρία. αναβοσβήνει το κίτρινο led (κάτι δεν πάει καλά) και θα πρέπει να βγάλω και να ξανά συνδέσω εκ νέου για πολλές φορές μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση. υπόψιν ότι το κάνει και στις 2 μπαταρίες που έχω. καμιά λύση ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας,

υπάρχει κάποιος που να έχει το ελληνικό Nexus 4; Μόλις πήρα το δικό μου από Αγγλία και θα ήθελα να μου πει το μοντέλο του φορτιστή που έρχεται μαζί με τη συσκευή στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω που το πηρα απο Αγγλια,(καθως και ολα τα αλλα κινητα της οικογένειας τα τελευταια χρονια) βαζω ανταπτορα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα. Η διαφορα ειναι στο βισμα. Ας πει ομως καποιος που εχει τον ελληνικο φορτιστη τα χαραχτηρικσα του να δουμε αν ειναι ιδια.

 

έχω τον παραπάνω φορτιστή και μου βγαίνει η πίστη για να φορτίσω την μπαταρία. αναβοσβήνει το κίτρινο led (κάτι δεν πάει καλά) και θα πρέπει να βγάλω και να ξανά συνδέσω εκ νέου για πολλές φορές μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση. υπόψιν ότι το κάνει και στις 2 μπαταρίες που έχω. καμιά λύση ?

 

δεν ξερω τον φορτιστη κτλ,

αλλα εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες φταει το καλωδιο, ειτε χαλαει (ειδικα αν το στριφορυριζεις,ή οταν κανει συνεχεια γωνια κτλ) ειτε μερικες φορες απλα το usb καλωδιο δεν ειναι καταλληλο για φορτιση(συνηθως ειναι και πιο λεπτο) αλλα αυτο συμβαινει απο την αρχη και ειναι μονο για αποσπουμενος φορτιστες. επισης αυτα τα εχω παραρηρηση σε μη-επωνυμα προϊντα,αλλα προσφατα ακουσα και αλλον εναν που ειχε παρομοιο προβλημα,και το πηγε για σερβις το κινητο,νομίζοντας οτι φταει αυτο,και τελικα του αλλαξαν φορτιστη και καλωδιο.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω που το πηρα απο Αγγλια,(καθως και ολα τα αλλα κινητα της οικογένειας τα τελευταια χρονια) βαζω ανταπτορα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα. Η διαφορα ειναι στο βισμα. Ας πει ομως καποιος που εχει τον ελληνικο φορτιστη τα χαραχτηρικσα του να δουμε αν ειναι ιδια.

 

Υπάρχει στο μυαλό μου και η λύση του αντάπτορα απλώς θα προτιμούσα το φορτιστή λόγω μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω τον ανταπτορα του φορτιστη που μπαινει στη μπριζα σε καποιο μαγαζι; προκειτε για φορτιστη κινεζικου κινητου jiayu g3s .
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω τον ανταπτορα του φορτιστη που μπαινει στη μπριζα σε καποιο μαγαζι; προκειτε για φορτιστη κινεζικου κινητου jiayu g3s .

 

αν εννοεις ανταπτορα για το βύσμα,πχ αγγλικο σε ευρωπαικο,πιστευω σε ολα τα μαγαζια με ηλεκτρικα,αν ησουν Ηρακλειο θα σου ελεγε και ποια. Αλλα και πλαισιο,Public κτλ νομιζω εχουν.

αν εννοεις το φορτιστη που μπαινει το usb σχεδον ολοι εχουν,σιγουρα plaisio/pubic/eshop.

εννοειτε οτι θα βρεις και σε ebay/amazon παρα πολλα,αλλα ισως ειναι τελειως κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πάρει 2 φορτιστές απο ebay παλιότερα και δεν μου έβγαλαν κανένα πρόβλημα. Πριν απο 1 μήνα όμως αγόρασα έναν ο οποίος αποδείχθηκε προβληματικός,

όταν συνδέω το κινητό η οθόνη δεν αποκρίνεται σωστά στο άγγιγμα.

Έχετε να προτείνετε κανέναν κινέζο αξιόπιστο με φορτιστές στο ebay;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι.... Πριν λίγα λεπτά έβαλα έναν φορτιστή crypto να φορτίσει μια μπαταρία με ένα κινέζικο καλώδιο που και παλιά μου είχε θέματα... Μετά από 5 λεπτά ακούω ένα μεγάλο μπαμ και όταν πήγα στο δωμάτιο είδα ότι είχε σκάσει ο φορτιστής και μύριζε απαίσια... Η μπαταρία είναι για φόρτιση ηλεκτρικών συσκευών....

 

Ο φορτιστής δεν ήταν χρησιμοποιημενος και πολύ ... Να βραχυκύκλωσε το καλώδιο;

 

Να δοκιμάσω να φορτίσω το κινητό μου αν βάλλω άλλο καλώδιο;;; τι άλλο μπορεί να φταει

 

.. Ευχαριστώ

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι.... Πριν λίγα λεπτά έβαλα έναν φορτιστή crypto να φορτίσει μια μπαταρία με ένα κινέζικο καλώδιο που και παλιά μου είχε θέματα... Μετά από 5 λεπτά ακούω ένα μεγάλο μπαμ και όταν πήγα στο δωμάτιο είδα ότι είχε σκάσει ο φορτιστής και μύριζε απαίσια... Η μπαταρία είναι για φόρτιση ηλεκτρικών συσκευών....

 

Ο φορτιστής δεν ήταν χρησιμοποιημενος και πολύ ... Να βραχυκύκλωσε το καλώδιο;

 

Να δοκιμάσω να φορτίσω το κινητό μου αν βάλλω άλλο καλώδιο;;; τι άλλο μπορεί να φταει

 

.. Ευχαριστώ

 

Βραχυκυκλωμενο καλώδιο.

Ο φορτιστής κάηκε.

Δοκίμασε με καινούργιο καλώδιο και φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά πρόβλεψα τότε.... Είχε βραχυκύκλωσει

 

Κρίμα και τον είχα αγοράσει 10 ευρώ xD

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα κινεζικο tablet pipo m5 με φορτιστη DC 5V 2 A. Επειδη εχει αμερικανικο βυσμα στειλαν και το ανταπτορα για ευρωπαικες μπριζες. Μονο που ο ανταπτορας δεν ''κλειδωνει '' πανω στο βυσμα. Για να το εξηγησω καλυτερα, αν παω να βγαλω τη μπριζα , το δυο εξαρτηματα θα διαχωριστουν και ο ανταπτορας θα μεινει μεσα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχει μια βιδα πανω στον ανταπτορα αλλα δεν κανει κατι.. Τωρα να υπαρχει ενα βυσμα πανω στη μπριζα με μεταλλα που μπορω να ακουμπησω, με ταση 240 V , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΦΑΛΕΣ..

 

Οποτε το εχω βαλει πανω σε ενα φτηνο πολυμπριζο, και πριν αποσυνδεω το φορτιτη, κλεινω πρωτα το διακοπτη του πολυμπριζου.

 

Σημερα πηγα να βαλω το φορτιστη στο πολυμπριζο, με τον διακοπτη ανοικτο, και πεταξε ενα δυνατο σπινθηρα.. Γιατι εγινε αυτο; Ειναι επικυνδινο; Τι το προκαλεσε, ο κινεζικος φορτωτης, το πολυμπριζο ή οφειλεται σε κατι αλλο;

 

Επισης μπορω να βρω ανταπτορα που να σφηνωνει στο μετασχηματιστη(μπορει να ειναι προβληματικος και ο μετασχηματιστης και να μην σφηνωνει ο ανταπτορας δεν ξερω). Πως υποτιθεται οτι επρεπε να ειναι τελος παντων..

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά είναι. Ο σπινθηρας είναι λόγω φόρτισης του πυκνωτή. Αν το ξαναβάλεις αμέσως δεν γίνεται τίποτα.

Τώρα με τον ανταπτορα..... Σφηνωσε κάνα αλουμινοχαρτο στις επαφές η βαλτου κόλλα uhu.

Η βαλτου προέκταση.

Δεν γίνεται τπτ. Έχουν τα κόλπα τους.

Και να ακουμπήσεις τις επαφές (γιατί να το κάνεις;) θα σε τινάξει λίγο το ρεύμα και δεν θα πάθεις τίποτα.

Λίγο κινδυνεύεις αν είσαι από μπάνιο, ξυπόλητος στο μάρμαρο και χουφτωσεις τη φάση.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι οταν το ξαναβαλα δεν εγινε τπτ... Πηνιο ποιο ακριβως εχει, ο μετασχηματιστης; Τωρα για αυτο που λες οτι θα με τιναξει λιγο το ρευμα, ισως δεν καταλαβες καλα πως εχει το πραμα. Φαντασου ενα ανταπτορα ΜΟΝΟ του πανω στη μπριζα,o oποιος ειναι σε παραλληλη συνδεση με το δικτυο του σπιτιου αρα εχει τη ταση του δικτυου που ειναι 240 V.. Και δεν θα τον πιασω επιτηδες, λεμε αν γινει καταλαθος.. Ισως δοκιμασω μια ισχυρη κολλα.. thnx anyway!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι οταν το ξαναβαλα δεν εγινε τπτ... Πηνιο ποιο ακριβως εχει, ο μετασχηματιστης; Τωρα για αυτο που λες οτι θα με τιναξει λιγο το ρευμα, ισως δεν καταλαβες καλα πως εχει το πραμα. Φαντασου ενα ανταπτορα ΜΟΝΟ του πανω στη μπριζα,o oποιος ειναι σε παραλληλη συνδεση με το δικτυο του σπιτιου αρα εχει τη ταση του δικτυου που ειναι 240 V.. Και δεν θα τον πιασω επιτηδες, λεμε αν γινει καταλαθος.. Ισως δοκιμασω μια ισχυρη κολλα.. thnx anyway!

 

Πυκκνωτής...όχι πηνείο. Ο ηλεκτρισμός δεν είναι τόσο επικίνδυνος οσο νομίζουμε.

Χρειάζονται ειδικές συνθήκες για σοβαρό ατύχημα κι αυτό το βλέπουμε από τα πολύ μικρά ποσοστά τους.

Μην βάλεις θερμόκολλα γιατί με τη ζέστη λειώνει, ούτε σιλικόνη. Γυαλόχαρτο τα σημεία και ούχου η βενζινόκολλα.

Αλλά επιμένω...αν δεν υπάρχουν παιδιά στο σπίτι....αφήνεις τον ανταπτορα στην μπρίζα....η τον τραβάς και τον βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτον τον φορτιστι

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10107305&cmicc=skroutz

 

εχω 3 κινιτα (oppo find 5, xperia p , nokia 620 )

το oppo το φορτίζει σφαίρα και πολύ καλά (μια ώρα και 20 25 λεπτά χοντρικά) ούτε ζεσταίνετε ούτε τπτ (με μαμά φορτιστή έκανε κάνα δυορο και βάλε)

lumnia 620 φορτίζει ούτε σε μια ώρα (το ίδιο και εδώ ούτε ζεσταίνετε ούτε τπτ)

το xperia p κάνει κοντά στης 5 ώρες να το φορτίσει και ζεσταίνετε τρελά (με μαμά φορτιστή όλα οκ μιάμιση ώρα χοντρικά φορτίζει και με έναν φτηνό των 3 ευρώ που πήρα από κινεζω που δοκίμασα και με αυτό φορτιζει κάνα δίωρο μεν αλλά φορτιζει χωρίς κάποιο θέμα )

 

κάτι κάνω στραβά? τι ακριβός γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτον τον φορτιστι

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10107305&cmicc=skroutz

 

εχω 3 κινιτα (oppo find 5, xperia p , nokia 620 )

το oppo το φορτίζει σφαίρα και πολύ καλά (μια ώρα και 20 25 λεπτά χοντρικά) ούτε ζεσταίνετε ούτε τπτ (με μαμά φορτιστή έκανε κάνα δυορο και βάλε)

lumnia 620 φορτίζει ούτε σε μια ώρα (το ίδιο και εδώ ούτε ζεσταίνετε ούτε τπτ)

το xperia p κάνει κοντά στης 5 ώρες να το φορτίσει και ζεσταίνετε τρελά (με μαμά φορτιστή όλα οκ μιάμιση ώρα χοντρικά φορτίζει και με έναν φτηνό των 3 ευρώ που πήρα από κινεζω που δοκίμασα και με αυτό φορτιζει κάνα δίωρο μεν αλλά φορτιζει χωρίς κάποιο θέμα )

 

κάτι κάνω στραβά? τι ακριβός γίνεται?

 

τπτ δεν κάνεις στραβα. Απλώς τα χαρακτηριστικά της σονυ για λόγους μονοπωλίου κυρίως, δεν επιτρέπουν σωστή φόρτιση με φορτιστές με διαφορετικά χαρακτηριστικά.

οι δοκιμές που κάνεις είναι ο μοναδικός τρόπος για να βρείς τον σωστό φορτιστή.

Οι φτηνοί απ τους ακριβούς δεν έχουν διαφορά. Οι καλοί απ τους κακούς έχουν διαφορά, ανεξαρτήτως τιμής. Να προτιμάς επώνυμους μεταχειρισμένους που χαρίζονται σχεδόν. Απ τους κινέζικους υπάρχουν αστέρια αλλά και μερικές φόλες. Δυστυχώς η εμπειρία και η γνώση δεν είναι δυνατόν να μεταφερθούν μ αυτό τον τρόπο.

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις να μην ζεσταινεται ο φορτιστής, όταν είναι στη μπρίζα χωρίς να είναι συνδεδεμένος σε συσκευή. Αν ζεσταινεται έστω κα λίγι χωρίς φορτίο σημαίνει ότι έχει πολύ κακά υλικά.

Link to comment
Share on other sites

τπτ δεν κάνεις στραβα. Απλώς τα χαρακτηριστικά της σονυ για λόγους μονοπωλίου κυρίως, δεν επιτρέπουν σωστή φόρτιση με φορτιστές με διαφορετικά χαρακτηριστικά.

οι δοκιμές που κάνεις είναι ο μοναδικός τρόπος για να βρείς τον σωστό φορτιστή.

Οι φτηνοί απ τους ακριβούς δεν έχουν διαφορά. Οι καλοί απ τους κακούς έχουν διαφορά, ανεξαρτήτως τιμής. Να προτιμάς επώνυμους μεταχειρισμένους που χαρίζονται σχεδόν. Απ τους κινέζικους υπάρχουν αστέρια αλλά και μερικές φόλες. Δυστυχώς η εμπειρία και η γνώση δεν είναι δυνατόν να μεταφερθούν μ αυτό τον τρόπο.

Το μόνο που πρέπει να προσέχεις να μην ζεσταινεται ο φορτιστής, όταν είναι στη μπρίζα χωρίς να είναι συνδεδεμένος σε συσκευή. Αν ζεσταινεται έστω κα λίγι χωρίς φορτίο σημαίνει ότι έχει πολύ κακά υλικά.

 

βασικά από το ipad κάνει που δοκίμασα το έχει ένας φίλος μου (2A πρέπει να είναι και έχει σπάσει ipad θα το πάρω να δοκιμάσω αν είναι οκ με όλες της συσκευές )

πάντως αυτόν που πήρα με 3 ευρώ ούτε ζεσταίνετε ούτε τπτ απλός είναι λίγο μικρός 0.8 Α γράφει επάνω τουλάχιστον μικρός για το oppo είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα κινεζικο tablet pipo m5 με φορτιστη DC 5V 2 A. Επειδη εχει αμερικανικο βυσμα στειλαν και το ανταπτορα για ευρωπαικες μπριζες. Μονο που ο ανταπτορας δεν ''κλειδωνει '' πανω στο βυσμα. Για να το εξηγησω καλυτερα, αν παω να βγαλω τη μπριζα , το δυο εξαρτηματα θα διαχωριστουν και ο ανταπτορας θα μεινει μεσα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχει μια βιδα πανω στον ανταπτορα αλλα δεν κανει κατι.. Τωρα να υπαρχει ενα βυσμα πανω στη μπριζα με μεταλλα που μπορω να ακουμπησω, με ταση 240 V , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΦΑΛΕΣ..

 

Οποτε το εχω βαλει πανω σε ενα φτηνο πολυμπριζο, και πριν αποσυνδεω το φορτιτη, κλεινω πρωτα το διακοπτη του πολυμπριζου.

 

Σημερα πηγα να βαλω το φορτιστη στο πολυμπριζο, με τον διακοπτη ανοικτο, και πεταξε ενα δυνατο σπινθηρα.. Γιατι εγινε αυτο; Ειναι επικυνδινο; Τι το προκαλεσε, ο κινεζικος φορτωτης, το πολυμπριζο ή οφειλεται σε κατι αλλο;

 

Επισης μπορω να βρω ανταπτορα που να σφηνωνει στο μετασχηματιστη(μπορει να ειναι προβληματικος και ο μετασχηματιστης και να μην σφηνωνει ο ανταπτορας δεν ξερω). Πως υποτιθεται οτι επρεπε να ειναι τελος παντων..

Αν και δεν ξερω τι αντάπτορα έχεις, είναι απιθανο να εξέχουν μεταλλα στον ανταπτορα. Επομενως κανενας κινδυνος δεν υπάρχει με το να μεινει ο ανταπτορας στη πρίζα. Το μονο κακο ειναι οτι σου πιανει μια θεση στο πολύμπριζο.

Μπορείς να σφίξεις ας πούμε λιγο τις άκρες του μετασχηματιστή προς τα μεσα, να στραβώσουν ελάχιστα, ώστε να σφηνώνει στον αντάπτορα. Προσοχή μην το παρακάνεις και σπάσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα κινεζικο tablet pipo m5 με φορτιστη DC 5V 2 A. Επειδη εχει αμερικανικο βυσμα στειλαν και το ανταπτορα για ευρωπαικες μπριζες. Μονο που ο ανταπτορας δεν ''κλειδωνει '' πανω στο βυσμα. Για να το εξηγησω καλυτερα, αν παω να βγαλω τη μπριζα , το δυο εξαρτηματα θα διαχωριστουν και ο ανταπτορας θα μεινει μεσα. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Εχει μια βιδα πανω στον ανταπτορα αλλα δεν κανει κατι.. Τωρα να υπαρχει ενα βυσμα πανω στη μπριζα με μεταλλα που μπορω να ακουμπησω, με ταση 240 V , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΦΑΛΕΣ..

 

Οποτε το εχω βαλει πανω σε ενα φτηνο πολυμπριζο, και πριν αποσυνδεω το φορτιτη, κλεινω πρωτα το διακοπτη του πολυμπριζου.

 

Σημερα πηγα να βαλω το φορτιστη στο πολυμπριζο, με τον διακοπτη ανοικτο, και πεταξε ενα δυνατο σπινθηρα.. Γιατι εγινε αυτο; Ειναι επικυνδινο; Τι το προκαλεσε, ο κινεζικος φορτωτης, το πολυμπριζο ή οφειλεται σε κατι αλλο;

 

Επισης μπορω να βρω ανταπτορα που να σφηνωνει στο μετασχηματιστη(μπορει να ειναι προβληματικος και ο μετασχηματιστης και να μην σφηνωνει ο ανταπτορας δεν ξερω). Πως υποτιθεται οτι επρεπε να ειναι τελος παντων..

 

Μην αγχώνεσαι ....σε μένα το κάνει σχεδόν σε όλα που έχω τον μικρό αντάπτορα πάνω. Μην προσπαθήσεις να σφίξεις τίποτα , τον χρόνο σου θα χάσεις.

Αυτό που γράφεις το έλασμα που φαίνεται στην πρίζα (αν κατάλαβα καλά ) είναι για την γείωση και δεν φέρει ρεύμα. Δοκίμασέ το και με ένα δοκιμαστικό κατσαβίδι να το δεις . Αν έχεις απορίες φέρε ηλεκτρολόγο να τελειώσει το θέμα...:lol:

 

Λύση απλή . Παίρνεις μια μονωτική στο ίδιο χρώμα με αντάπτορα και φορτιστή (99% μαύρη) και όμορφα τα παντρεύεις μεταξύ τους .

Αν είσαι και λίγο μερακλής δεν θα φαίνεται καθόλου άσχημα. Βέβαια προυπόθεση είναι να μην τον χρειάζεσαι για άλλη συσκευή . Εγώ έχω πάρει καμιά 10ρια ( 7-8 ευρώ) και κάνω την δουλειά μου.

Εναλλακτική , πάρε μεγάλο αντάπτορα (τύπου σούκου) να τον πιάνεις με το χέρι σου και να τον τραβάς έξω από την μπρίζα. Αυτόν θα μπορείς εύκολα να τον χρησιμοποιείς και σε άλλες συσκευές.

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψαχνω για εναν φορτιστη αυτου του στυλ.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-Universal-30000mAh-USB-Backup-External-Battery-Power-Bank-Pack-Charger-/111170991749?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19e24eb685

 

Εχει κανενας εμειρια να μας προτεινει καποιον καλο και δοκιμασμενο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

30 000 mah στο μέγεθος αυτό και στα ~22€ δεν γίνεται. Άρα κάτι παίζει. Πρόσεξε το.

Οχι αυτον τον εβαλα τυχαια. Απλα ρωταω αν εχετε υποψιν σας καποιον καλο και αξιοπιστο ανεξαρτητου mAh.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ταχυφορτιστης (πιο γρήγορος) αυτοκινήτου (car charger) miniusb, ειτε μονοκομματος είτε με καλώδιο usb?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...