Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα τα ξήλωσες όλα που έχουν σχέση με Nokia από τον πίνακα ελέγχου?

Τα windows τη βλέπουν τη συσκευή?

Σε άλλο υπολογιστή δοκίμασες αν το βλέπει?

 

Το περασα στο λαπτοπ ενος φιλου και δουλευει, μαλλον εγω εχω το προβλημα στον σταθερο μου..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παιδεύομαι, απλά ρώτησα αν σε εσάς ήρθε αυτόματα ή το βάλατε χειροκίνητα.

Δεν έχω λόγο να βιάζομαι για το Suite.

Τη μέρα που θα αρχίσει να διανέμεται η Belle θα κατεβάσω το νέο Suite αν ως τότε δε μου έχει έρθει.

 

Και εγώ προχθές που κοίταξα μέσω του Suite δεν μου είχε βγάλει την αναβάθμιση..

 

Χθες το βράδυ που δοκίμασα μου έβγαλε την αναβάθμιση αυτόματα και έγινε κανονικά η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ που δοκίμασα μου έβγαλε την αναβάθμιση αυτόματα και έγινε κανονικά η εγκατάσταση.

 

Τα ίδια και εγώ. Μόνο που το πρόβλημα με την λάθος απεικόνιση των ελληνικών στε ορισμένα σημεία του user interface παραμένει.

Ίσως να φταίει και καμιά ρύθμισή μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Nokia suite 3.3.8!!

 

εχει ηδη βγει η 3.3.84 σε ΒΕΤΑ

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

εχει ηδη βγει η 3.3.84 σε ΒΕΤΑ

Και η 3.3.86 !!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το περασα στο λαπτοπ ενος φιλου και δουλευει, μαλλον εγω εχω το προβλημα στον σταθερο μου..

 

Δεν μου απάντησες αν τα windows βλέπουν τη συσκευή οπότε θα θεωρήσω οτι δεν τη βλέπουν.

Αν χρησιμοποιείς hub για να συνδέσεις το κινητό, προσπάθησε να το συνδέσεις από τα USB της μητρικής και δες αν τα windows το αναγνωρίζουν σαν συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Nokia suite 3.3.8!!

 

εχει ηδη βγει η 3.3.84 σε ΒΕΤΑ

 

Και η 3.3.86 !!!

 

Ναι ... από τις 12 του μηνός !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες αν τα windows βλέπουν τη συσκευή οπότε θα θεωρήσω οτι δεν τη βλέπουν.

Αν χρησιμοποιείς hub για να συνδέσεις το κινητό, προσπάθησε να το συνδέσεις από τα USB της μητρικής και δες αν τα windows το αναγνωρίζουν σαν συσκευή.

 

Οχι δεν την βλεπουν την συσκευη !

Θα το δοκιμασω το σαββατοκυριακο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άργησε, αλλά μου ήρθε κατευθείαν η 3.3.86. :)

Άντε και Μπέλα σύντομα!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με ν8. δεν συνδέεται με το ovi. καμία ιδέα;

 

ή για να είμαι πιο ακριβής, το pc το βλέπει ως κάμερα μόνο!!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με ν8. δεν συνδέεται με το ovi. καμία ιδέα;

 

menu -> settings -> connectivity -> usb-> nokia ovi suite

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμίσεις αυτές είναι για το ovi;

 

μάλλον για το κινητό είναι. και πάλι δεν το βλέπει αν και μου βγαίνει μήνυμα στο toolbar ότι το κινητό συνδέθηκε. ένα 5250 που έχω συνδέεται κανονικά!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμίσεις αυτές είναι για το ovi;

 

μάλλον για το κινητό είναι. και πάλι δεν το βλέπει αν και μου βγαίνει μήνυμα στο toolbar ότι το κινητό συνδέθηκε. ένα 5250 που έχω συνδέεται κανονικά!

 

Υπάρχει επιλογή στα μενού για προσθήκη κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση στο nokia suite στον συγχρονισμο επαφων,να μην σου φερνει πισω στο κινητο επαφες που εχεις διαγραψει κ υπαρχουν στο outlook?

παλια στο pc suite υπηρχε,επισης τωρα υπαρχει για το ημερολογιο.για τις επαφες ομως,δεν βρισκω τετοια επιλογη,με αποτελεσμα ο,τι εχω διαγραψει να τα φερνει παλι στο κινητο. θελω να συγχρονισω μονο απο το κινητο προς τον υπολογιστη,δλδ ο,τι αλλαγες εχω κανει στο κιν να μπουν στο Pc και δεν το βρισκω!!καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψεις αυτά που έχεις στο PC και πατήσεις να γίνει ο συγχρονισμός, προφανώς θα μπουν μόνο αυτά που έχεις στο κινητό σου...;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψεις αυτά που έχεις στο PC και πατήσεις να γίνει ο συγχρονισμός, προφανώς θα μπουν μόνο αυτά που έχεις στο κινητό σου...;)

 

καλα χαιρω πολυ,αυτο εχω κανει,αλλα δε μπορω καθε φορα να ανοιγω office, να διαγραφω ολες τις επαφες και να τις ξανα κανω συγχρονισμο..παλια γινοταν με το Pc suite, δλδ τοοοοσο ηλιθιοι ειναι?επισης με το ημερολογιο γινεται,γιατι οχι κ στις επαφες??να στειλουμε κανα mail μπας κ το λαβουν υποψιν?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα χαιρω πολυ,αυτο εχω κανει,αλλα δε μπορω καθε φορα να ανοιγω office, να διαγραφω ολες τις επαφες και να τις ξανα κανω συγχρονισμο..παλια γινοταν με το Pc suite, δλδ τοοοοσο ηλιθιοι ειναι?επισης με το ημερολογιο γινεται,γιατι οχι κ στις επαφες??να στειλουμε κανα mail μπας κ το λαβουν υποψιν?

Γιατί και με την γλώσσα που το έχουμε πει τόσος κόσμος....έγινε κάτι!?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί και με την γλώσσα που το έχουμε πει τόσος κόσμος....έγινε κάτι!?

Στο Nokia Beta labs που προσφέρθηκα να μεταφράσω την Σουϊτα δίνοντας μου το αρχείο γλώσσας μου είπαν ξεκάθαρα

ότι δεν έχουν τρελές πωλήσεις τα Νοκια στο Ελλάντα για να ασχοληθούνε.Αυτό πάλι μου έκανε εντύπωση γιατί έχουν μεταφράσει

τον Nokia Music Player και δεν πιστεύω ότι στο Μπαγκλαντές και σε άλλες χώρες(που υποστηρίζεται η γλώσσα τους από την Σουίτα) που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, έχουν λεφτά να αγοράσουν Νοκια smartphone :confused:

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ξεκάθαρα

ότι δεν έχουν τρελές πωλήσεις τα Νοκια στο Ελλάντα για να ασχοληθούνε.

Ε τοτε να σταματησουν και να βγαζουν κινητα για την Ελλαδα αφου δεν μπορουν να τα υποστηριξουν με την λογικη που εχουν!

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Beta labs που προσφέρθηκα να μεταφράσω την Σουϊτα δίνοντας μου το αρχείο γλώσσας μου είπαν ξεκάθαρα

ότι δεν έχουν τρελές πωλήσεις τα Νοκια στο Ελλάντα για να ασχοληθούνε.Αυτό πάλι μου έκανε εντύπωση γιατί έχουν μεταφράσει

τον Nokia Music Player και δεν πιστεύω ότι στο Μπαγκλαντές και σε άλλες χώρες(που υποστηρίζεται η γλώσσα τους από την Σουίτα) που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, έχουν λεφτά να αγοράσουν Νοκια smartphone :confused:

 

Μην ξεχνάμε και τι γίνεται στη χώρα μας με τα πολιτικά και τι στάση είχε η Φινλανδία μέχρι πρίν λίγο καιρό.. ;) Ίσως ακόμα να έχει και να μην το ξέρω. :O Αρνούμαι να παρακολουθήσω ειδήσεις στη τηλεόραση. :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί και με την γλώσσα που το έχουμε πει τόσος κόσμος....έγινε κάτι!?

 

Συμφωνω,αλλα αυτο δεν ειναι θεμα ελληνικο.ειναι θεμα που αφορα τους παντες,ειναι μειονεκτημα της Νοκια,γενικως!

αγγλικα αν δεν ξερεις,σου δειχνει καποιος μερικα πραγματα,κατι θα κανεις.το να σου χαλαει τον καταλογο ομως ειναι προβλημα...(και ενταξει εχω το back στην καρτα μνημης,το φτιαχνω σε 5 λεπτα.ενας που θα την πατησει ομως?)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Beta labs που προσφέρθηκα να μεταφράσω την Σουϊτα δίνοντας μου το αρχείο γλώσσας μου είπαν ξεκάθαρα

ότι δεν έχουν τρελές πωλήσεις τα Νοκια στο Ελλάντα για να ασχοληθούνε.Αυτό πάλι μου έκανε εντύπωση γιατί έχουν μεταφράσει

τον Nokia Music Player και δεν πιστεύω ότι στο Μπαγκλαντές και σε άλλες χώρες(που υποστηρίζεται η γλώσσα τους από την Σουίτα) που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα, έχουν λεφτά να αγοράσουν Νοκια smartphone :confused:

 

Ε καλά σου είπε ο άνθρωπος! Αφού όλοι με ένα μήλο στο χέρι είναι! :lol::lol::lol:

 

Γεια σας, ξερει κανεις αν υπαρχει ρυθμιση στο nokia suite στον συγχρονισμο επαφων,να μην σου φερνει πισω στο κινητο επαφες που εχεις διαγραψει κ υπαρχουν στο outlook?

παλια στο pc suite υπηρχε,επισης τωρα υπαρχει για το ημερολογιο.για τις επαφες ομως,δεν βρισκω τετοια επιλογη,με αποτελεσμα ο,τι εχω διαγραψει να τα φερνει παλι στο κινητο. θελω να συγχρονισω μονο απο το κινητο προς τον υπολογιστη,δλδ ο,τι αλλαγες εχω κανει στο κιν να μπουν στο Pc και δεν το βρισκω!!καμια ιδεα?

 

 

Back up τις επαφές, το ημερολόγιο, τις ρυθμίσεις και όλα τα καλούδια μέσω του μενού(αντίγραφο ασφαλείας) στην εξωτερική μνήμη του τηλεφώνου δεν μπορείς να πάρεις; ;) Γιατί να μπλέκεις με software?

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι ετοιμάζεται αυτές τις ώρες και δεν λειτουργεί η σουίτα, έρχεται η Belle Λέμεεεεεεεεε!!!!

Αααααααααα και το Μπαγκλαντές έχει 160 εκατομύρια κάτοικους, έ μάλλον θα έχει σίγουρα περισσότερους χρήστες κινητών nokia από την Ελλάδα των 10 εκατομυρίων

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...