Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτό ρωτάω που θα την βρω να την ξαναπεράσω?

 

Για να μη στη βγάζει στις αναβαθμίσεις, το πιο πιθανό είναι ότι την έχεις ήδη.

Πήγαινε στην Εγκατ. Εφαρμογών και δες την έκδοση που έχεις (η εφαρμογή λέγεται Video Player).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα αυτό λέω πως δεν την έχω...δεν την βγάζει πουθενά την αναβάθμιση ούτε από Software Update ούτε από Ovi Suite...στις εγκατεστημένες εφαρμογές τις έχω ψάξει όλες μία προς μία αλλά δεν υπάρχει ενώ πριν το hard reset υπήρχε......

 

Εκτός από αυτό το πρόβλημα είχα και άλλα μετά το hard reset όπως όταν πάω να στείλω μήνυμα μερικές φορές μου βγάζει μια προειδοποίηση που λέει "Συζητήσεις: Μη υποστηριζόμενη λειτουργία" αλλά πατάω να το ξαναστείλει κάνα δύο φορές και μετά το στέλνει....πφφφ μου αρέσει τρελά το κινητό αλλά έχω αγανακτήσει με τόσα προβλήματα ρε παιδιά....Το wifi καλά που έσβησα το δίκτυο του σπιτιού μου αλλιώς δεν σταματάει να συνδέεται...τα βίντεο που έχω δοκιμάσει όλες τις κωδικοποιήσεις υποτίτλων και τα περισσότερα αρχεία βίντεο αλλά δεν παίζουν και η ενημέρωση λείπει και δεν μου την βγάζει....

Δεν ξέρω τι να κάνω πια... :/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω πια... :/

 

Εγώ θα έπαιρνα ένα backup και

ή

1) θα φλασάριζα το κινητό με τον φοίνικα

ή

2) θα το πήγαινα σε nokia care να μου το φλασάρουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το OVI Suite.. Προσπαθώ εδω και 2 εβδομάδες να εγκαταστήσω 1 απο τα 2 updates που μου προτίνει (θέλω να βάλω το need for speed shift) και ενω το κατεβαζει κάποιες φορές ....δεν μπορεί να του κάνει εγκατάσταση και μου λέει να κάνω restart το OVI Suite ή να το ξαναεγκαταστήσω τα οποία και έκανα και τίποτα...Έχω δοκιμάσει και απο άλλους υπολογιστές αλλά τα ίδια...Έχει κάποιος καμιά ιδέα;

 

Μέσω OVI Suite θα μου βγάλει σαν update αν έχει καμία νέα εφαρμογή για χάρτες; Πως καταλαβαίνω αν έχει βγει νέος καλύτερος Ελληνικός χάρτης για να τον κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συγνωμη που ενοχλω παλι κ ρωταω χαζομασες απλα δεν ειχα ποτε symbian και δεν τα καταφερνω εχω το εξης θεμα δεν μπορω να ανοιξω καμια εφαρμογη που σχετιζεται με το διαδικτυο ουτε facebook ουτε ονι κτλ αλλα στο διαδικτυο σε οποια σελιδα κ να ανοιξω μπαινει στη νοκια μου ειπαν οτι μαλλον φταιει οτι δεν εχω περασει καποια αναβαθμιση εδω μου ειπατε οτι ισως λυθει το θεμα με τις νεες qt αλλα επειδη δεν ειμαι γνωστης μηπως εχω καποια λαθος ρυθμιση εγω? Το 2 που θελω να ρωτησω παλι αν κ μου εχει απαντηθει απλα εγω δεν καταλαβα ειναι το εξης θελω να βαλω την 1.2 απλα περιμενω να βγει κ για μενα μεσω οτα ωστε να μην χασω τα ελληνικα επισης θελω να το χακαρω κ τελος να περασω το mod 7 με ποια σειρα συμφερει να τα κανω ? Αν τα κανω αυτα θα λυθει το θεμα? 2 ακουσα οτι αν βαλω το boubles οτι μαζι θα περασθουν κ οι νεες βιβλιοθηκες ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλημερα!!Εδω και καιρο δεν μπορω να συνδεσω το n8 μου με τον υπολογιστη και να το διαβασει κανονικα το ovi suite!!!Το προβλημα αυτο μου εμφανιστικε οταν εκανα αναβαθμιςση του ovi suite και εσβησα το pc suite απο την εγκατασταση προγραμματων του υπολογιστη!!!Κατι λαθος θα εσβησα παραπανω και απο τοτε το ovi suite δεν λεει να το διαβασει με τιποτα αντιθετα ο υπολογιστης το βλεπει μονο σαν συσκευη αποθηκευσης και οταν το συνδεω με το καλωδιο μου βγαζει πολλαπλα μυνηματα στην οθονη του κομπιουτερ οτι λειπουν διαφορα προγραμματα οδηγων συσκευης κλπ κλπ.Εχω πελαγωσει!!!Μπορει καποιος να βοηθησει τι να κανω να παω στον πινακα ελεγχου του υπολογιστη και εκει που ειναι η καταργηση προγραμματων να σβησω ολα οτι εχει σχεση με nokia το pc suite κλπ κλπ και μετα μεσα απο το site της νοκια να ξανα βαλω μονο το ovi suite μονο αυτο θα εχει τους καταλληλους οδηγους θα δουλεψει η πρεπει να κανω και κατι αλλο??Πρεπει να προσεξω κατι αλλο στο σβησημο???Πληζ χελπ!!! :wacko::(:wacko: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση όπως λες και μετά εγκατάσταση μόνο το ovi suite.Κανονικά όμως θα πρέπει να διαγραφεί ότι έχει σχέση με nokia από τον υπολογιστή.Παλιότερα υπήρχε το Nokia PC Suite Cleaner το οποίο διέγραφε τα πάντα αλλά δεν νομίζω ότι διαγράφει και ότι έχει σχέση με το ovi suite.

Δοκίμασε και με αυτό αν δεν δεις αποτέλεσμα με απλή απεγκατάσταση.Αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά όπως http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και θας σας πω τα αποτελεσματα της επεμβασης... ;)

 

Τελικα εβγαλα ολα τα (nokia) προγραμματα απο τον υπολογιστη μετα εβαλα και το pc suite cleaner

εκανε την εκαθαρηση του και μετα εβαλα την εκδοση 3.1.1.75 ovi suite και μου το διαβαζει κανονικα!!!!

Ευχαριστω τον impreza_sti για την γρηγορη απαντηση-βοηθεια του!!! :up::yahoo:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite v3.1.1.78

 

νέα έκδοση εδώ και 2 μέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ξέρουμε κανένα πρόγραμμα που να κάνει την δουλειά του Ovi Suite στα Linux Ubuntu;:)Δοκίμασα να τρέξω την έκδοση για Windows μέσω Wine, αλλά κολάει... Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite v3.1.1.80

Μολις τωρα το κατεβασα.Τι διαφορα εχει απο το προηγουμενο των λιγων ημερων;Αντι να μας δωσουν την Αννα ποιο νωρις μας δινουν ανουσιες εκδοσεις!!

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει απο το προηγουμενο των λιγων ημερων;

 

Διορθώνει το πρόβλημα με τα maps.

Edit:

Το δοκίμασα και τελικά δεν το διορθώνει. Μάλλον το nokia maps 3.08 δεν υποστηρίζεται ακόμα.

Edited by mpapad
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nokia Ovi Suite updated to v3-1-1-85

 

Το update είναι πάρα πολύ μικρό, και από όσο είδα δεν διορθώνει το πρόβλημα με τους χάρτες αν έχεις φορτωμένη την έκδοση 3.08.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόβλημα αναφέρεσαι;

 

Αν βάλεις τους χάρτες 3.08, δεν μπορείς να τους χειριστείς από το ovi suite.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την beta έκδοση του Nokia Maps 3.08;Δεν παρατήρησα κάτι ανάλογο.Διαχειρίζομαι χάρτες χωρίς πρόβλημα μέσα από το ovi suite με την 3.08 εγκατεστημένη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βλέποντας ότι εσύ δεν έχεις πρόβλημα, έψαξα λίγο στο beta labs και βρήκα λύση. Thank you!

Για πες την και σε μας, εχω και γω το ιδιο προβλημα.:rolleyes:

Οκ διαβασα την απαντηση σου στο αλλο θεμα!;)

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτελους!!!!!

Update για το PC SUITE ( οχι ovi suite)

Πλεον συνδεεται με το Ν8 και ετσι μπορει να γινει σωστο backup των επαφων...

(καθ'οτι το ovi suite, εχει πολλα κενα στις επιλογες σε σχεση με το pc suite!!!)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια πολυ αξιολογο (jason72)

 

υπαρχει νεωτερη εκδοση απο την 7.1.62.1? (Doukas)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!!!!!

Update για το PC SUITE ( οχι ovi suite)

Πλεον συνδεεται με το Ν8 και ετσι μπορει να γινει σωστο backup των επαφων...

(καθ'οτι το ovi suite, εχει πολλα κενα στις επιλογες σε σχεση με το pc suite!!!)

Και γιατί πιο απλά δε συγχρονίζεις τις επαφές σου με το gmail;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...