Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το 9720 χρειαζεσαι BIS.παλαιοτερα που ημουν vodafone και ειχα os7 στο εδινε η εταιρια χωρις εξτα χρεωση και μπορουσες να καταναλωσεις τα mb σου κανονικα με το bis.

έχω καρτοκινητό cu

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να αγορασω το blackberry leap ή το Z30...Ti λενε από ποιοτητα κατασκευης και υλικα? Επισης η μπαταρια τους κραταει πολύ? Θελω ένα κινητο με μπαταρια που να κρατα μερες...και αυτό από smartphone και android δεν γινεται...Αυτή την στιγμη εχω ένα 8πυρηνο Lenovo golden warrior A806...Το κινητο παει σφαιρα και είμαι ευχαριστημένος.Αξιζει να παρω Blackberry?
Link to comment
Share on other sites

για μενα αξιζει να αγορασεις κινητο blackberry.ειδικα για το z30 που το εχω και το χρησιμοποιω.το leap δεν το εχω χρησιμοποιησει οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη.

οσο αφορα το z30 ειναι ενα στιβαρο κινητο οσο πρεπει βαρυ οσο πρεπει ελαφρυ, καλοζυγισμενο στο χερι.μπορεις να εχεις πραγματικο multiitasking ,το blackberry hub ειναι οτι καλυτερο απο αποψη λειτουργικοτητας και βολευει τοσο πολυ που εγω δεν θελω να παρω αλλο κινητο λογω hub.

οσο αφορα την μπαταρια αυτο ειναι λιγο σχετικο γιατι ειναι αναλογα την χρηση.προσωπικα με μετρια και παραπανω καθημερινη χρηση το βραδυ μου φτανει στο 20% περιπου και το βαζω να φορτισει για την επομενη μερα.απο οσο γνωριζω εχει απο τις καλυτερες μπαταριες στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Aπλα σαν design που ειδα στο ιντερνετ to leap φαινεται πιο ομορφο..Το ζ30 φαινεται ωραιο αλλα με χαλαει κατω που εχει σχεδιο μια γραμμη κατω από την οθονη.. Επισης το ζ30 είναι μοντελο 2013 μηπως μεινει πισω σε updates κτλ? Η μπαταρια γιατι κραταει τοσο μονο? Περιμενα περισσοτερο..Τελος υπαρχει καποιο ελληνικο κατάστημα για να αγορασω? Γιατι μονο Vodafone εχω βρει να πουλαει και μαλιστα όχι το ζ30
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια εχω ανοιχτα viber,fb messenger,hub συνεχεια εννοειται ανοιχτο απο μονο του,τηλεφωνα sms σερφαρισμα email συνεχεια .full επαγγγελματικη χρηση.Ανοιχτα ολα αυτα ταυτοχρονα.σε s4 ηθελα 3 μπαταριες την ημερα.

για τα updates της προαλλες περασα καινουργια εκδοση και καινουργια επισημη εκδοση η τελευταια ηταν πριν κανα 1μισο μηνα.

μπορεις να το αγορασεις απο skroutzμαγαζο ή μεταχειρισμενο...οτι θελεις pm..

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές Ζ30. Το άλλο είναι bugdet μοντέλο, μην το κοιτάς.

Αν είναι να πάρεις ΒΒ πάρε μονο το 30.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδια σκέφτομαι να αγορασω το blackberry leap ή το Z30...Ti λενε από ποιοτητα κατασκευης και υλικα? Επισης η μπαταρια τους κραταει πολύ? Θελω ένα κινητο με μπαταρια που να κρατα μερες...και αυτό από smartphone και android δεν γινεται...Αυτή την στιγμη εχω ένα 8πυρηνο Lenovo golden warrior A806...Το κινητο παει σφαιρα και είμαι ευχαριστημένος.Αξιζει να παρω Blackberry?

 

ναι αμέ θα σε φτιάξει απο μεριας μπαταριας το ζ30.

το hub θα σε ξεκουρασει κιολας με ολα τα μειλ κ social απανω του..

ποιοτητα α΄

μονο τπ 640 xl μου με την εξωπραγματική του αντοχη μπαταριας ειναι καλυτερο απο το ζ30 σε μπαταρια,

αλλα σε επιδοσεις το ζ30 προηγειται

 

οποτε ζ30

ομως γραψε ακριβως ποιες εφαρμογες χρησιμοποιεις να βεβαιωθεις οτι θα τρεχουν ρολοι.

το εδωσα το τλαιταιο bb πριν παρω την 10.3 οποτε και με 10.2 ειχα λιγα θεματα,οχι αποτρεπτικα για αγορα,αλλα μαθε τα ετσι απο πριν!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα κινητό blackberry μετά απο χρόνια στο android και παιδεύομαι. Έχω το εξής θέμα , δουλεύω το laptop σαν wifi virtual hotspot και με αυτό συνδέομαι στο tablet και στο κινητό μου android. Ενώ το blackberry αναγνωρίζει κανονικά το ασύρματο δίκτυο , μπαίνει δηλαδή δείχνει full σήμα wifi παρόλα αυτά στο blackberry μου βγάζει περιορισμένη πρόσβαση. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ; Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα κινητό blackberry μετά απο χρόνια στο android και παιδεύομαι. Έχω το εξής θέμα , δουλεύω το laptop σαν wifi virtual hotspot και με αυτό συνδέομαι στο tablet και στο κινητό μου android. Ενώ το blackberry αναγνωρίζει κανονικά το ασύρματο δίκτυο , μπαίνει δηλαδή δείχνει full σήμα wifi παρόλα αυτά στο blackberry μου βγάζει περιορισμένη πρόσβαση. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ; Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω;

 

μπορεις να μας πεις ποια εκδοση λειτουργικου εχεις και ποια συσκευη?το συγκεκριμενο προβλημα το ειχανε αρκετοι στο παρελθον αλλα πρεπει να εχει λυθει με καποια αναβαθμιση λειτουργικου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το q5 και αναβαθμίστηκε στην 10.3.2.2474 . Να προσθέσω ότι σε άλλα δίκτυα wifi μπαίνει απλά μου κάνει εντύπωση που δεν μπαίνει στο virtual hotspot που χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω μια συσκευή Blackberry Curve και μνήμη micro sd

 

πρόσφατα άλλαξα συσκευή

 

Έκανα αρχικά μέσω του λογισμικού για Desktop της Blackberry μια δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας για όλα τα δεδομένα της συσκευής.

 

Η Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας για όλα τα δεδομένα περιλαμβάνει και αυτά της κάρτας μνήμης micro SD???

 

Έβγαλα την κάρτα μνήμης και την έβαλα στη Nέα συσκευή Blackberry z10

 

Είδα ότι κάποια αρχεία δε μου τα ανοίγει

 

Τα συγκεκριμένα αρχεία έχουν την κατάληξη .doc.rem

 

μετέφερα τα συγκεκριμένα αρχεία από τη συσκευή BlackBerry στον υπολογιστή μου.

 

Τα άνοιξα με Word αλλά έβγαζε ένα κείμενο με δυσνόητη κωδικοποίηση..."""κινέζικα""

 

Δοκίμασα διαφορετικές κωδικοποιήσεις αλλά δεν κατάφερα κάτι...

 

Τα συγκεκριμένα αρχεία περιέχουν κείμενο γραμμένο στα ελληνικά...

 

Αλλά δυστυχώς παρά τις προσπάθειες μου δεν έχω καταφέρει να εμφανίζεται όπως πρέπει...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μετατρέψω τα αρχεία .doc.rem σε . doc ώστε να καταφέρω τελικά να τα ανοίξω και να τα διαβάσω στον υπολογιστή μου....

 

Παρακαλώ τη βοήθεια σας , αν γνωρίζετε κάτι...

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είχες ενεργό encryption στο Curve.

Πρέπει να ξαναβάλεις την κάρτα στο παλιό σου τηλέφωνο και να απενεργοποιήσεις το encryption. Μετά, απλά αλλάζεις την κατάληξη (σβήνεις το .rem) στον υπολογιστή και μπορείς να τα ανοίξεις κανονικά.

 

Θα σε παρακαλέσω, όμως, να μην ρωτάς το ίδιο πράγμα σε διάφορα σημεία - αρκεί μία ερώτηση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ζ30 without hesitation! Όπως προείπε και ένα άλλο μέλος το leap είναι budget μοντέλο, ενώ το z30 είχα κυκλοφορήσει σαν ναυαρχίδα πριν το passport. Και ένα ακόμα σημείο πέρα από ισχύ κτλ που κερδίζει κατα κράτος το z30 είναι η ΚΟΡΥΦΑΙΑ του μπαταρία.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για πειτε μου λιγο πως θα κανω format το τηλεφωνο μου?
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

εχω καποια προβληματα τις τελευταιες μερες με το WhatsApp..οταν στελνω μνματα και τυχαινει να ειμαι εκτος συνδεσης, οταν ειμαι παλι online δεν τα στελνει πλεον..ενω πριν το εκανε. Τωρα δεν μου τα στελνει καν! εχουμε κανα θεμα? ξερετε?
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

εχω καποια προβληματα τις τελευταιες μερες με το WhatsApp..οταν στελνω μνματα και τυχαινει να ειμαι εκτος συνδεσης, οταν ειμαι παλι online δεν τα στελνει πλεον..ενω πριν το εκανε. Τωρα δεν μου τα στελνει καν! εχουμε κανα θεμα? ξερετε?

 

Το WhatsApp έχει πρόβλημα σε όλες τις πλατφόρμες. Και στα WP είχε κάποια θέματα παλιότερα, το διέγραψα και δεν ξανασχολήθηκα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα και εγώ αναβάθμιση σε z10 υπάρχει καμία διαφορά? Πολλές εφαρμογές με android δεν μου της τρέχει.

 

Πλάκα κάνεις....... Πριν έτρεχαν;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...